Şimdi Ara

Sistem Gereksinimleri Yetiyor ama Oyun kasıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
36.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Oynadıgım çogu oyunda sistem gereksinimlerim yettigi halde kasma sorunu yaşıyorum Biraz araştırdım ama düzgün bir cevaba rastlayamadım Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

Şuan Kullandıgım Bilgisayarın Sistem gereksinimleri :

İşlemci : AMD Phenom (tm) 9500 Quad-Core Processor 2.20
    Yüklü Bellek (RAM) : 3.00 GB
    Sistem Türü : 64 bit işletim sistemi
    Ekran Kartı : NViDİA 9400 GT

Kullandıgım Windows Türü Windows 7

Kasma Sorunu Yaşadıgım Bazı Oyunlar : Sniper Ghost Warrior 1 / Assassin Creed 2 /Sniper Ghost Warrıor 2 v.b . . .

Vereceginiz Bilgiler İçin Şimdiden Teşşekür Ederim . . .

• oyuna crack yükle yada uptatade yap sorun düzelir büyük ihtimalle
  • quote:

Orijinalden alıntı: muso4232

oyuna crack yükle yada uptatade yap sorun düzelir büyük ihtimalle
    İnş. Düzelir Deniyicem .
    Yorum için saol.
  • bendede öyle pek yapacak bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyX_X

bendede öyle pek yapacak bişey yok
    Isıyla ilgili olabilir. Oyununuz orijinal değilse kürekten olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ornitorenkli

Isıyla ilgili olabilir. Oyununuz orijinal değilse kürekten olabilir.

Alıntıları Göster
    Bilgisayarın laptop mu?
    Ayarlardan performans ı yükseltebilirsin.Bndede oluyodu Brotherlood da ama yükseltince şimşek gibi çalışmaya başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: 11_serhat_11

Bilgisayarın laptop mu?
    Ayarlardan performans ı yükseltebilirsin.Bndede oluyodu Brotherlood da ama yükseltince şimşek gibi çalışmaya başladı

Alıntıları Göster
    Birde bilgisayarıma sağ tıkla - özellikler - ayarları değiştir - gelişmiş - performans ayarları - en iyi performansı seç eğer sana daha önce dediğim yöntem çalışmazsa bunu dene.bilgisayarın kötü görünür ama oyununu oynadıktan sonra istersen geri çevirebilirsin.yani en iyi ayarı windows seçsin kutusuna tik atabilirsin.Umarım işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 11_serhat_11

Birde bilgisayarıma sağ tıkla - özellikler - ayarları değiştir - gelişmiş - performans ayarları - en iyi performansı seç eğer sana daha önce dediğim yöntem çalışmazsa bunu dene.bilgisayarın kötü görünür ama oyununu oynadıktan sonra istersen geri çevirebilirsin.yani en iyi ayarı windows seçsin kutusuna tik atabilirsin.Umarım işe yarar.

Alıntıları Göster
    Optimizasondan olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aqenor

Optimizasondan olabilir

Alıntıları Göster
    Bilgiler için Çok teşşekkür Ederim Hemen deniyicem .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali0012

Bilgiler için Çok teşşekkür Ederim Hemen deniyicem .

Alıntıları Göster
    İntel (R) Core(TM) 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50 GHz (4CPUs)
    3 GB ram
    Nvidia GeForce G210 1746 MB ekran kartım var. Fakat AC1 de bile low da oynuyorum. Sebebi nedir?Ne değildir ? Yardım.pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: balances33

İntel (R) Core(TM) 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50 GHz (4CPUs)
    3 GB ram
    Nvidia GeForce G210 1746 MB ekran kartım var. Fakat AC1 de bile low da oynuyorum. Sebebi nedir?Ne değildir ? Yardım.pls

Alıntıları Göster
    Ha bide ekran kartım Shader Model 4.1 destekli
  • beyler aynı sorunu bende yaşıyorum acil yardım pc nin özellikleri 8gb ram 2 gb ekran kartı nvidia geforce 730 i5 win10 sorun yaşadığım oyun far cry 4 assassin s creed black flag oyunlar korsan bi kaç yere sordum win10 da korsan oyunlar sıkıntı çıkarır dediler acil yardım
  • hnkar123 H kullanıcısına yanıt
    Orijinal oyun al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metroid

Orijinal oyun al.
    kardeşim win7 yapsam düzelirm sorun
  • Merhaba, belki konu üzerinden uzun zaman geçmiş olabilir ama yinede cevap vermek isterim açıkçası....

Öncelikle işletim sistemi olarak windows 7 kullanamazsın, oyunlarda kasma yaşaman normal. Senin o donanımlarla kullanabileceğin en ideal sistem windows xp'dir. Kime sorarsan sor.(bilgisi olanlardan kime sorarsan sor)

Sorununa gelecek olursa...

Yeterli bilgi vermemişsin. Ram 3GB diyosun ama ne 3GB ddr2 mi ddr3 mü büyük ihtimal ddr2 ya da ddr1 dir. Bu dediğime PC'ne cpu z programını kurarak erişebilirsin. İşte buda linki;

http://www.gezginler.net/indir/cpu-z.html

Şimdi,

Öncelikle Ekran kartın Nvidia GeForce 9400GT diyorsun ve sistemim yetiyor diye başlık atmışsın. Bak kardeşim Nvidia GeForce 9400GT giriş seviyeli bir ekran kartıdır. Yani bu ne demek dersen hemen açıklayayım. Giriş seviyeli bir ekran kartı demek, senin kartının modeline göre( Nvidia Geforce 9400GT ) birçok eski oyuna (pes 2008-2009, gta san andreas vb oyunlara) evet belkide girmeni sağlar ama en düşük ayarlarda bile kasa kasa oynarsın. örneğin bende palit geforce 9500 gt vardır 1 gb'tı ve 128 bitti ama çok berbat grafikleri olan dont starveyi oyununu daha 1024x1280 ayarlarda bile zor oynatıyordu.

Ram'ine gelecek olursak öncelikle eğer dediğim programı kurmuş ve ramin ddr2 yada ddr1 ise 64 bit format atmakla çok kötü bir iş yapmışsındır. Çünkü ben bile ddr2 4 gb ram ile windows 7 64 biti zor kullanıyorum. bu tamamen frekansa baglı bir şeydir.
    işlemcin ise seni üzmek gibi olmasın ama çok eski bir işlemci be kardeşim. o işlemci hem boş yere ısınan hemde aşırı ısınınca pc'ne mavi ekran verdirebilen bi işlemci (tabi iyi bir soğutucun varsa o ayrı )

Sonuç olarak oyunları düşük ayarlarda donmadan oynamak istiyor isen sana tavsiyem şu;

bence 1000 ila 1350 tl arası bir pc topla peki bu pcde hangi parçalar olsun biliyonmu

Ekran kartı (GPU) =) Nvidia Geforce 8800GT 1 GB 128 bit
    İşlemci (CPU) =) İntel Quad Core 2 q6600 2.40GHZ 4 çekirdek
    Ram =) Kingston 2x2 4GB 1333mhz
    Anakart =) Gigabyte P31-ES3G
    İşletim Sistemin =) Windows 7 Ultimate 64 bit

Eğer çok yüksek bir bütçem yok diyorsan topla bu sistemi kafadan kabaca bir hesap yapcak olursak
    ekran kartı 250 tl desek
    işlemci 150 tl desek
    ram 160 tl desek
    anakart 120 tl desek (BU ARADA BUNLARI ARAŞTIRDIM SALLAMIYORUM)

TOPLAM SONUÇ
    ------------------------------
    =) 680 TL YAPIYOR.. İYİ BİR ASUS MONİTÖR ALSAN 1336X748 SANA EN AZ 2 SENE GİDER
    TAMAM BELKİ GÜNCEL OYUNLARI SON AYARLARDA OYNIYAMAYABİLİRSİN AMA EN AZINDAN 2 İLA 1 YIL ÖNCE ÇIKAN OYUNLARI DÜŞÜK İLA ORTA AYARLARDA KASMADAN OYNARSIN..
    İYİ FORUMLAR

• hnkar123 H kullanıcısına yanıt
    Kardeşim aklınızı peynir ekmeklemi yediniz yahu :D

Sordugun sorunun cevabı zaten sordugun sorunun içinde. :D
    Bir kere win10 günümüzdeki en güncel ve en güçlü sistem olupta ne oluyorki?
    Ne farkı var win7 den ne farkı var win 8 ya da 8.1'den? size soruyorum.. Windows 7'de korsan oyunlar sıkıntı çıkartmıyorda win10damı çıkartıyor kafanzmı güzel..

Ayrıca yazdıgınız ekran kartı gt730
    lütfen artık ekran kartı alırken "aaa bu 4 gb, 128 bit 256 bit" falan filan demeyen yeter yahu yeter...
    Ona bakarsan gtx 980 ti 6 gb e ama oyunlarda 6 gb'ın tümünü kullanmıyo ama seninki 4 gb senin ekran kartınında onun gibi çalışması gerek sizin gibi düşünürsem haklıyım ama olaylara teknolojik açıdan bakmıyorsunuz. Ekran kartı alırken belleğine bakmayın. Senin o ekran kartına 10 gb bellek versinler 1 gb veriyi işlesin hadi bakalım bunların hepsin aldatmaca.. sırf sizin gözünüzü bulamak için..
    e işlencin i5 ama tam belirtmemişsin be kardeşim, 2. nesil mi 3. nesil mi 6. nesil mi hangi nesil

eğer pc toplarken akıl almaya ihtiyacın varsa forumlarda sor.. örneğin snn ekran kartın 4 gb dimi ben 4 gblık bi ekran kartı göstereyim sana
    https://www.amazon.com/MSI-GAMING-RX-480-4G/dp/B01KIZUF7Y buyur
    senn ekran kartının işleyemediği 1 gb'ı bu canavar gibi işler..

pcde sorun yok sistemde sorun yok ekran kartın dandik paranıza yazık yaa

• Öncelikle yorumumu okuyup ve cevaplayan herkese teşekkürler.
    Eskiden bilgisayarımın açtığı oyunlar şimdi nedense açılmıyor veya kasmaya başlıyor.
    örnek vermek gerekirse gta san andreas , left 4 dead vb.
    sistem özelliklerim :
    işlemci: i5 650 3.20ghz
    ram: 2x2(4)gb ram 1333mhz ddr3
    anakart: Asus p7h55-mlx
    ekran kartı: yoktu ama anakartın vga girişi bozulunca (ekrana görüntü veren kısım bozulunca) bende atı bir ekran kartı taktım eski bir kart ama pc tanımlamıyor.
    psu: 300w
    işletim sistemi: windiows 10 pro 64bit
    ŞİMDİDEN DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByVenatus -- 13 Temmuz 2019; 21:36:25 >
  • ByVenatus B kullanıcısına yanıt
    Psu'nun performansı düşmüş olabilir.
    Son Windows surumleri sisteminiz ile uyumsuz olabilir.
    Islemcinizin soğutma performansı yetersiz kalmış olabilir. Fanı temizleyip termal macunu değiştirmek ise yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaTR17

Merhaba, belki konu üzerinden uzun zaman geçmiş olabilir ama yinede cevap vermek isterim açıkçası....

Öncelikle işletim sistemi olarak windows 7 kullanamazsın, oyunlarda kasma yaşaman normal. Senin o donanımlarla kullanabileceğin en ideal sistem windows xp'dir. Kime sorarsan sor.(bilgisi olanlardan kime sorarsan sor)

Sorununa gelecek olursa...

Yeterli bilgi vermemişsin. Ram 3GB diyosun ama ne 3GB ddr2 mi ddr3 mü büyük ihtimal ddr2 ya da ddr1 dir. Bu dediğime PC'ne cpu z programını kurarak erişebilirsin. İşte buda linki;

http://www.gezginler.net/indir/cpu-z.html

Şimdi,

Öncelikle Ekran kartın Nvidia GeForce 9400GT diyorsun ve sistemim yetiyor diye başlık atmışsın. Bak kardeşim Nvidia GeForce 9400GT giriş seviyeli bir ekran kartıdır. Yani bu ne demek dersen hemen açıklayayım. Giriş seviyeli bir ekran kartı demek, senin kartının modeline göre( Nvidia Geforce 9400GT ) birçok eski oyuna (pes 2008-2009, gta san andreas vb oyunlara) evet belkide girmeni sağlar ama en düşük ayarlarda bile kasa kasa oynarsın. örneğin bende palit geforce 9500 gt vardır 1 gb'tı ve 128 bitti ama çok berbat grafikleri olan dont starveyi oyununu daha 1024x1280 ayarlarda bile zor oynatıyordu.

Ram'ine gelecek olursak öncelikle eğer dediğim programı kurmuş ve ramin ddr2 yada ddr1 ise 64 bit format atmakla çok kötü bir iş yapmışsındır. Çünkü ben bile ddr2 4 gb ram ile windows 7 64 biti zor kullanıyorum. bu tamamen frekansa baglı bir şeydir.
    işlemcin ise seni üzmek gibi olmasın ama çok eski bir işlemci be kardeşim. o işlemci hem boş yere ısınan hemde aşırı ısınınca pc'ne mavi ekran verdirebilen bi işlemci (tabi iyi bir soğutucun varsa o ayrı )

Sonuç olarak oyunları düşük ayarlarda donmadan oynamak istiyor isen sana tavsiyem şu;

bence 1000 ila 1350 tl arası bir pc topla peki bu pcde hangi parçalar olsun biliyonmu

Ekran kartı (GPU) =) Nvidia Geforce 8800GT 1 GB 128 bit
    İşlemci (CPU) =) İntel Quad Core 2 q6600 2.40GHZ 4 çekirdek
    Ram =) Kingston 2x2 4GB 1333mhz
    Anakart =) Gigabyte P31-ES3G
    İşletim Sistemin =) Windows 7 Ultimate 64 bit

Eğer çok yüksek bir bütçem yok diyorsan topla bu sistemi kafadan kabaca bir hesap yapcak olursak
    ekran kartı 250 tl desek
    işlemci 150 tl desek
    ram 160 tl desek
    anakart 120 tl desek (BU ARADA BUNLARI ARAŞTIRDIM SALLAMIYORUM)

TOPLAM SONUÇ
    ------------------------------
    =) 680 TL YAPIYOR.. İYİ BİR ASUS MONİTÖR ALSAN 1336X748 SANA EN AZ 2 SENE GİDER
    TAMAM BELKİ GÜNCEL OYUNLARI SON AYARLARDA OYNIYAMAYABİLİRSİN AMA EN AZINDAN 2 İLA 1 YIL ÖNCE ÇIKAN OYUNLARI DÜŞÜK İLA ORTA AYARLARDA KASMADAN OYNARSIN..
    İYİ FORUMLAR
    öyle diyorsun ama benimde

ekran kartım: nvidia 9600 gt

islemcim: e6500

ram: 4 gb ram (ddr sini bilmiyorum )

anakart: 750 pin (sadece bunu biliyorum )

isletim sistemi: windows 7 home basic

ama cs go da en fazla 80 çıktığını (oda duvara bakarken ) en düşük 15 fps e düstüğünü gördüm çoğunlukla 40 50 fps bazen 27 fps oluyor neden acaba bilen var mı

• Selam Dostum muhtemelen sorun hem laptop olduğu ve ısındığı için hemde ram seviyen oldukça düşük eğer windows 10 kullanıyorsan 3 gb ram in zaten 1,5 gb a yakınını windows uygulamaları kullanıyor sana ram takviyesi yapmanı tavsiye ederim ek olarak laptop u bir soğutucu alarak soğuk tutmanı 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.