Şimdi Ara

SİS farlarını sürekli açık tutanlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
12.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim arabada gizli beygirler yok allahtan. Sis lambası ile alıp veremediğiniz nedir mantıklı acıklaması yok yani.?

zaten herkezin ağzında apaçi lafı. Yazın bizim montajcı eleman arabada giderken millete apaçi diyodu. sen apaçi diyorsan ........yedik dedim. o hesap.

herkez cok matah millet apaçi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

çok komiksin

Benim arabada gizli beygirler yok allahtan. Sis lambası ile alıp veremediğiniz nedir mantıklı acıklaması yok yani.?

zaten herkezin ağzında apaçi lafı. Yazın bizim montajcı eleman arabada giderken millete apaçi diyodu. sen apaçi diyorsan ........yedik dedim. o hesap.

herkez cok matah millet apaçi

yok ben apaçi demiyorum senin gibilere

o xenonlar varya inş patlar diyorum ama nasıl patladığı önemli. rahat ol yani apaçi değilsin.
  • senin demenle zaten apaçi olucak degilim. taktığım yok yani.

kimse şunun mantıklı açıklamasını yapmıyor..
    far yakmıyor x arabası. park sis açık.. Gözünü nasıl daha fazla alır yağmur haric ?

cevap acık ve net almaz.

sadece içte kalan bşeylerden bunlar...
  • quote:

senin demenle zaten apaçi olucak degilim. taktığım yok yani.

kimse şunun mantıklı açıklamasını yapmıyor..
    far yakmıyor x arabası. park sis açık.. Gözünü nasıl daha fazla alır yağmur haric ?

cevap acık ve net almaz.

sadece içte kalan bşeylerden bunlar...

arabamda sis farı yoktu aldığımda, o donanımdan yoktu yani
    gitti kredi kartıyla 120 liraya aldım kendim montajını yaptım.
    kredi kartının askeri ödemesi 24 lira falan geliyor.
    sis farını niye aldın dersen okul nedeniyle uzun yol yapıyorum muhtemelen görmemişsindir elmadağı aşıp okuluma ulaşıyorum zor hava şartı olan bir yer. zaten sislerde osram all season lar takılı.

şimdi sen o dandik taş patlasa 150 - 200 liraya kredi kartına 10 taksitle mal edilen sis farlarınla kalkıp onun içinde kaldı bunun içinde kaldı diye nasıl yorum yapıyorsun anlamadım. içte kalacak ne var?

bir teori vardır: insan hangi konuda zayıfsa sürekli o konuda haklı olduğunu ispat etmeye çalır gibi. bence sen bu teoriyi kanıtyanlardansın. senin içinin biryerlerinde sis farına xenon takıp gezmek kalmış ki baya bir kalmış.

park + sis ve park + kısa far arasında göz alma kosunda fark yok. xenon denen lamba zaten merceksiz halde kullanıldığında gözü s.kp atan birşey. sen kalkıp sis farına takıyorsun zaten sis farının yapısı ışığı dağıtacak şekilde yapıldığı için taktığın 100 liralık xenon lamba karşıdan gelenlerin senin hakkında olumsuz konuşmasına neden oluyor

yahu bak yukarıda yazdığım herşeyi geç çocukluk yapmayı bırak
    şimdi in aşağıya yak o sis farlarını 30 mt öteden arabaya bak
    gözümü alıyor dersen sana hiç birşey demeyeceğim ama bana zararı yok dersen sana göz dokturunun muayene ücretini ben karşılayacağım

• Sis farlarını yakanlara kızıyorduk,bir de yeni furya başladı artık.Akşamları farlarını söndürüp parkları ve sis farlarını yakan vatandaşlar.

Bunu yapanlar aramızda varsa lütfen,karanlıkta görmüyorsunuz ve görülmüyorsunuz.Bunun bilincinde olun.
  • Mesele, senin çok paran olması ya da zevkin için ceza yemeyi göze alabilmen değil kardeş, mesele senin zevkin için karşındakileri rahatsız etmen...
    Her lamba her zaman yakılmaz kardeş. Gündüzleri evde lambaları yakıyor musun? Horozların bile ötme zamanı var değil mi kardeş. Zamansız öten horoza ne yapılır onu da biliyorsun değil mi kardeş...
    Gereksiz bile olsa sislerini açarak gezmeyi zevk olarak görüyorsan, sana bir doktora başvurup psikolojik destek almanı tavsiye ediyorum kardeş...

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Roverci kardeş o lamba oraya konduysa yanacak kardeşim.. zevk benim zevkim ama sis var ama yok ama gece ama gündüz kimseyi bağlmaz. 2 kere ceza yedim 10 kerede yerim
    yinede açarım sislerimi.
  • Sislerini açan, bütün uzaya ışık saçan çakma Xenon'lu arkadaşlar için benim arabada hoş bir sürprizim var
    Kapatmamakta ısrar edenler "Işığa tutulmuş tavşanın" neler hisstetiği konusunda emsalsiz bir deneyim yaşıyorlar

SİS farlarını sürekli açık tutanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Sis farlarını yakanlara kızıyorduk,bir de yeni furya başladı artık.Akşamları farlarını söndürüp parkları ve sis farlarını yakan vatandaşlar.

Bunu yapanlar aramızda varsa lütfen,karanlıkta görmüyorsunuz ve görülmüyorsunuz.Bunun bilincinde olun.

• ihg70 hocam, büyüksün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

Sislerini açan, bütün uzaya ışık saçan çakma Xenon'lu arkadaşlar için benim arabada hoş bir sürprizim var
    Kapatmamakta ısrar edenler "Işığa tutulmuş tavşanın" neler hisstetiği konusunda emsalsiz bir deneyim yaşıyorlar

hella yazan farlar nasıl yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lucadris24

quote:

Sislerini açan, bütün uzaya ışık saçan çakma Xenon'lu arkadaşlar için benim arabada hoş bir sürprizim var

İhtiyaç halinde hemen sağa çekiyor.. Üzerindeki kapakları çıkarıyor.. Yakıp ihtiyacını gördükten sonra kapakları yeniden takıp yoluna devam ediyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: lucadris24

Bir tuşa basmak kadar kolay
    Normalde kapaklar takılı değil.

Önde 6 (4 tavan üstünde + 2 tane ön farlar arasında) ve arkada 1 projektör var.
    Uzunlarını yakmış gelen arkadaşı önce minik bir selektörler uyarıyorum

Arkadan gelen arkadaşların da kurtuluş şansı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Sis farları göz alıyor, siz açık gezenler; bunu umursamıyor bahaneler buluyorsunuz kendinizce. Kul hakkına giriyorsunuz. İnsanları rahatsız etmeye hakkınız yok!

Sis farları önünüzü aydınlatmaz. Sadece sağ ve sol taraf aydınlanır oda tamponun hemen yanları... Başka işe yaramaz. Bendede var orjinal sis farı...

Şehir içi zaten aydınlık, belediye ışıklandırma yapıyor çoğu yerde... Gerek yok...

Bakınız sis farı deniliyor. Yani sis amacı ile, sadece sis için... İsminden anlamalısınız. Anlayabiliyorsunuz dimi, anlıyacak kapasiteniz var dimi...

Sis farları göz alıyor....

Sis farları göz alıyor...

Anladınızmı?...

Anlamanız için kaç kez yazmalıyım.

Sadece kendinizi kandırıyorsunuz göz almıyor diye. Diğer insanları enayi yerine koyuyorsunuz.

Ayıp olmuyormu bu yaptığınız?...

Yakışıyormu size?...

Biliyorum gene anlamadınız, çünkü anlamak istemiyorsunuz.

Diğer insanlar umurunuzda bile değil çünkü...

Yeterki sizin aracınız estetik dursun, diğer insanlar ölsün gebersin umurunuzda değil!
    İşte siz özetle busunuz!

Yazık, çok yazık...

Benim insanım ne hallere düştü... Saygılı olmak, efendi olmak... Bu millet saygılı olmayı erdem bilirdi bir zamanlar... Değerler ne çabuk unutuldu. Bizim gavur deyip küçümsediğimiz insanlar birbirlerine karşı bizden daha saygılılar.

Milletimin halini gördükce utanıyorum Türküm demeye...

Böylemi olmalı idi...

Dün akşam gece yarısına doğru 11 suları batıkentten dönerken hem sislere hemde farlara çakma xenon takmış gümüş renkli transporterci mahlukat! Sana sesleniyorum! Arkamdan geldin, gözümü oydun! Araban çokmu estetik görünüyor? Evet araban estetik görünüyor ama sen estetikten uzak zavallı bir mahlukatsın. Sana hayvan diyemiyorum çünkü hayvanlar senden daha estetikler!

Ben buna çingenelik diyorum! Yüzlerine tükürüyor yazıklar olsun diyorum. Estetikmiş! Gece gece gözümü oydun, dörtlüleri yaktım sağa çekildim anlamadın, selektör yaktım arkadan anlamamazlıktan geldin! Yazıklar olsun sana!

Okuduklarımdan sonra tam kapatıyordum sayfayı ki çok şükür SET aynen içimden geçenleri yazmış. Yazı için teşekkür ediyorum...

• sisfarını sürekli açık tutan... apaçiler.....far ayarı yaptırmadan dandik çakma xenonla gezen ezikler.....
  • quote:

Bizim hatunun GV'da otomatik kararan dikiz aynası yok; aynı şeyi ben de düşünüyordum, arkaya iki hella koysam diye; elinize kolunuza saglık :))

• Adı üstünde SİS farı ,SÜS farı değil...
  • Her akşam işten çıkıyorum önce eskişehir yolu oradan konya yoluna çıkıp eve gidiyorum (Ankara). Özellikle bu yoların bazı bölümleri çok geniş 4-5 şeritli. Akşam vakti düşünün herkes farları sisleri yakmış geliyor dikiz aynasına bakınca araba başı 4 far x 5 şerit= 20 ışık huzmesi (ben biraz insaflıyım aslında aralarda gidip o yolu 8 şerit yapanlarda var ayrıca arkadan gelenlerde var) birde hava hafif yağmurlu ise 20 ışık huzmesi bide asfalttan yansıyor ettimi sana 40. Bu kırk huzmeninde 4te biri zenon olsa al sana 60 farlık ışık. Bu kadar ışığa hangi göz dayansın be birader.

Ayrıca sis sadece önünü aydınlatıyor diyen arkadaşlar yağışlı havada bu asfalta düşen ışık huzmesi direkt yansıyarak aslında karşıdakini daha çok rahatsız eder çünkü çok büyük bir açı ile asfalta çarpıyor (biraz fizik dersi alanlar ne demek istediğimi anlarlar sanırım)

Ayrıca akşam eve dönerken hiçbir araca bakıp vay be ne kadar karizmatik falan demedim hele hele sisler açıksa

Yabancı ülkelerde durumu merak edenler bakınız sisin çok olduğu ingiltere için yazılanlar

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20091026153116AAUFtd0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 19 Aralık 2010; 14:58:06 >

• Ben sabahları açarım genelde hafif sis-puslu hava olur,bazen de yağış.
    Bir de TEM'e çıkınca açarım uzun yola giderken.
    Ama sadece önleri.Çakma xenon falan da yok,orijinal ampüller.
    Arka sisleri gerçekten görüş düştüğünde fark edilmek için açıyorum sadece.

Ama önümde arka sisleri açık gezenlere gözümü alıyorsa hiç acımadan o kapatana kadar açıyorum uzunları.Çoğu zaman işe yarıyor.Öneririm.
    Daha dün bir alfa mito bu şekilde önüme geçti,ben uzunları yaktıktan hemen sonra kapattı.Beni de güldürdü.Yani rahatsız ettiğinin farkında zaten.

Orijinal ön sisler çoğu zaman gözümü almıyor.Xenon takmışlar alıyor,esas sorun bence arka sis açık gezenler ve ayarsız,merceksiz çakma xenonlar.
    Otoyolda park+sis gezenleri görüyorum,gerçekten çok karizmatik insanlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Daha öncede yazmıştım yine yazıyorum, zifiri karanlıkta otoyolda farı yok, 8000k xenon sis ile giden herif gördüm, daha ötesi varmı yaa

hayır sizene arkadaş adam takar. far yakmamıs birtek ufacık sisten senin gozunumu alıyor yoksa içinizde başka kıpırtılarmı var ?

komplex'e gerek yok

Kusura bakma ama, otoyolda farsız çakma xenon sislerle karşıdan gelen faça şahinli adama (adam dediğimede bakma) "apaçinin feriştahı" yakıştırması bile az gelir... Diğer arkadaşlarda yazmış bende yazayım, onun taktığı bilmemkaç liralık sis farını komplex yapıcak olsak trafiğe çıkmamak lazım...

• sis farı yerine dahi xenon taktıran ve bunu yapmakla zevkten dört köşe olan zavallı staylalara sesleniyorum.bir apaçi arkadaşını yanınıza alın.o da kaba etini camdan çıkarıp yola doğru tutsun.karşıdan gelen araçların ışığı arkadaşınızın pürüzsüz kıçını parlatır ve temas yüzeyi daha geniş olduğundan ortalığa saçacağı ışıkta daha fazla olur.bu sayede daha fazla dikkat çekersiniz ve de masraftan feragat edilmiş olur.bu tavsiyemi dikkate alın,her zaman böyle parlak düşünceler göremezsiniz.arkadaşınızda kıl oranı standatların üstündeyse traş etmesini rica edin.yoksa farların verimi azalır.ne kadar temiz o kadar parlak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 19 Aralık 2010; 19:58:55 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.