Şimdi Ara

ŞİRKETE MODEM+REUTER'lar tavsiyesi - ÇOK ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Şirketin ofis katında bir modem, bir router var ve diğer masaüstü bilgisayarlar (HP) dahili wifi alıcıları ile bu ağa bağlanmaya çalışıyorlar. Modem benim odamda olduğu için ben kablolu giriyorum.

Sorun şu= Benim internetim hiç kesilmiyor ama %90 router'a bağlanıp %10'u da benim modeme kablosuz bağlanıp nete girenlerin günde 15-20 kere internetleri kopuyor.

AĞ var ama İNTERNET yok durumu oluyor. Ben modemin fişini çıkarıp takınca herkesin internet bağlantısı geri geliyor. Bu sürekli tekrar ettiği için günde 10-15 kere bu işle uğraşıyorum

Durumdan çok sıkıldık. 2-3 tane YENİ?! modem-modemler-reuterlar almak istiyorum şirkete ve güzel bir ağ kurmak istiyorum. Ne yapabiliriz.

(Bu arada, internete girmekten başka bir işe yaramıyor ağımız. Dosya transferi, servera yedek medek, hiçbişey yok. Hiç kopmadan nete girsin yeter.)

Modem aşağıdaki, reuter Zyxel.

"BİLEN KİŞİLER" BANA EN KALİTELİ (ve birbiri ile tam uyumlu, hatta aynı marka) MODEM-MODEMLER-REUTER'LAR TAVSİYESİ VERİR MİSİNİZ? 300-500 TL PARA HARCATIP, BECEREMEDİM DİYEMEM ŞİRKETE. SET HALİNDE 2-3LÜ MODEM VAR MI?

TELEFONLARLA FALAN TOPLAM MAXIMUM 10-12 KULLANICI BAĞLANICAK. MESAFE, İÇ İÇE ÇOK VE KALIN (FABRİKA) DUVARLI OLARAK 30 METRE.

• Modemler zaten ADSL modem Router olarak çalışır. Extra bir router almanıza gerek yok. Almak istediğiniz cihazlar Modem ve AccessPoint.

Aslında sorun modeminizde sanırım. Resimden gördüğüm kadarıyla Linksys Wag 160n gibi görünüyor. O cihazın kablosuz bağlantısı sorunludur. Cihazın kablosuz özelliğini tamamen devreden çıkarırsanız sorununuz kalmaz. sadece sinyalin yetmediği alanlarda yayın yapılabilecek extra bir accesspoint daha almanız size yetecektir.
  • ınca ım 300nx marka modem tawsiye ederim 4 port ethernet 1 port usb girişi ve wifi çok sağlam 300 metre dışarıdaki menzil iç menzil ise 100 metre bende muhasebe ofisinde çalışmaktayım zamanında airtes rt 205 vardı modem patronun odasında 2 oda yanda ve wireless de sıkıntı çekiodum.kullandığım pc laptop ve modem çok sağlam şimdi hiç bir sıkıntı kalmadı 2 oda yanda airtes de 2 diş sinyal alırken şimdi 5 diş sinyal yani full sinyal çekio tawsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Selam,

Bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Şirketin ofis katında bir modem, bir router var ve diğer masaüstü bilgisayarlar (HP) dahili wifi alıcıları ile bu ağa bağlanmaya çalışıyorlar. Modem benim odamda olduğu için ben kablolu giriyorum.

Sorun şu= Benim internetim hiç kesilmiyor ama %90 router'a bağlanıp %10'u da benim modeme kablosuz bağlanıp nete girenlerin günde 15-20 kere internetleri kopuyor.

AĞ var ama İNTERNET yok durumu oluyor. Ben modemin fişini çıkarıp takınca herkesin internet bağlantısı geri geliyor. Bu sürekli tekrar ettiği için günde 10-15 kere bu işle uğraşıyorum

Durumdan çok sıkıldık. 2-3 tane YENİ?! modem-modemler-reuterlar almak istiyorum şirkete ve güzel bir ağ kurmak istiyorum. Ne yapabiliriz.

(Bu arada, internete girmekten başka bir işe yaramıyor ağımız. Dosya transferi, servera yedek medek, hiçbişey yok. Hiç kopmadan nete girsin yeter.)

Modem aşağıdaki, reuter Zyxel.

"BİLEN KİŞİLER" BANA EN KALİTELİ (ve birbiri ile tam uyumlu, hatta aynı marka) MODEM-MODEMLER-REUTER'LAR TAVSİYESİ VERİR MİSİNİZ? 300-500 TL PARA HARCATIP, BECEREMEDİM DİYEMEM ŞİRKETE. SET HALİNDE 2-3LÜ MODEM VAR MI?

TELEFONLARLA FALAN TOPLAM MAXIMUM 10-12 KULLANICI BAĞLANICAK. MESAFE, İÇ İÇE ÇOK VE KALIN (FABRİKA) DUVARLI OLARAK 30 METRE.

üstadım airties ın çok iyi çözümleri var .yenı cihazların çoğu 5ghz yayın yapıyor hiç bi sıkıntı olmaz .tavsiyemdir

• bana kalırsa ZyXEL-P660hn al yanınada bir adet ZyXEL wap3205 al 12 kullanıcı bağlanacaksa bunlar yeterli olacak ve işini görecektir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.