Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
7
Favori
169.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekürler ismail bey cevaplar için. yanlış anlamazsanız ac öncel beyin de bu konudaki fikrini okumak isterim. kullanıcı olarak memnun olmanız içimi rahatlattı fakat öncel beyle de bu konuda görüşebilirsem memnun olurum. sizin 2 aylık araştırma yapıp lpg taktıran biri olarak beni anlayacağınızı umuyor ve tekrar teşekkür ediyorum.
  • birde ismail bey ve diğer kullanıcılar için şunu sorayım belki cevaplandı ama ben kaçırmış olabilirim. ses problemini nasıl çödünüz. blue kitin çok sesli olduğu söyleniyor da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meminkartal

birde ismail bey ve diğer kullanıcılar için şunu sorayım belki cevaplandı ama ben kaçırmış olabilirim. ses problemini nasıl çödünüz. blue kitin çok sesli olduğu söyleniyor da?

Sayın meminkartal,
    Hiç bir şekilde yanlış anlamam, neden anlayım ki? Asıl ben anlayışınız için teşekkür ederim. Tabiki yetkili servislerin de fikrini almanızı öncelikle ben isterim. Zira araçların marka ve modellerine göre değişiklikler olabiliyor. Gelelim ses sorununa. Araç rölantide gazda çalışırken dizel motor sesine benzer hafif bir ses var. İlk başlarda sesi duyabilirsin çünkü alıştığınız motor sesinden farklı bir ses olduğundan dolayı. Ayrıca hafif gaza dokunduğunuzda ses falan kalmıyor. Yani yol alırken hiç ses falan duyulmuyor. Öyle rahatsız eden bir ses şiddeti falan da yok. Ben artık alıştım, inanın rölantide gelen o sesi bile duymuyorum. Ayrıca şunu da belirteyim; benim araç malum japon. Uzakdoğu menşeli araçlarda motor yalıtımı iyi olmadığından ses az da olsa duyuluyor. Bildiğim kadarıyla sizin aracınızın motor yalıtımı daha iyi. Belki siz hiç duymayacaksınız bile.Rölantide camlar açıkken veya kaput açıkken duyacaksınız eminim ki. Eğer duyar ve rahatsız olursanız, serviste enjektörleri yanmaz keçe ile yalıtım yaptırır ve hiç ses duymazsınız. İnanın bence hiç de rahatsız olmayacak, hatta o sesi seveceksiniz bile. Çünkü o sesi ben çok sevdim, farklı bir hava katıyor sanki.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 16 Haziran 2010; 22:13:46 >

• Arkadaşlar dün itibariyle aracıma Landi renzo blue kit taktırdım. Depo hariç heryerinde şamandrasına kadar landi renzo yazıyor. Dün itibariyle araçta küçük bir montaj hatasından dolayı motor arıza ışığı yandı. Ustada çok şaşırdı mahcup oldu ilk defa başıma geliyor dedi. Arabayı bugün bırak ben hallederim dedi. Bugün aldığımda "benim dalgınlığıma gelen küçük bir hata yapmışım" diyerek ve özür dileyerek sorunsuz bir şekilde bana teslim etti. Arabayı denerken 3.viteste 6500-7000 devire çıkarıp bi süre devam ettim. araç bana mısın demedi. Benzinden hiç bir farkı yoktu. Ayrıca çok eleştirilen enjektör seside sadece kaput açıkken duyuluyor. Kaputu kapadığınızda heleki arabanın içinden asla duyulmuyor.
    Ustama piyasada aynı markanın aynı modelinde farklı fiyatların olmasının sebebini sorduğumda bana şamandrayı ucuz alttaki boruları kalitesiz kullanırsan fiyat düşer ama verim alamazsın dedi. Tatıracak olan arkadaşların depo hariç diğer bütün aksamının orjinal olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Gerçekten güvenilir bir yeri seçmenizde fayda var.
    Ben blue modelini 1500 tl ye taktırdım. Ustam Omegas modeli için en son 1700 tl fiyat verdi. Başka biyerde ise omegas modeli için 1600 tl fiyat verdiler. Ama ben işçiliğine ve dürüstlüğüne güvendiğim ustayı tercih ettim.
    Şuan için hoşuma gitmeyen tek özelliği kontrol düğmesina basarak gazdan benzine geçebliyorsun ama tekrar benzinden gaza geçemiyorsun. bunun için aracı stop etmek gerekiyormuş ama daha denemedim.
    İleriki aşamalarda yakıt değerlerinide yazma fırsatım olursa yazarım şimdilik bukadar

• quote:

merhabalar uzun uğraşlardan sonra nihayet üye olabildim. neyse benim sorum şu: 2000 model focus ghia aracıma landirenzo blue kit taktırmayı düşünüyorum. fakat aralarındaki farı tam anyamadığım için kafam karışık. az çok farkı biliyorum aslında birisinin 100 bg e kadar olduğu birinin daha yüksek bg için olduğu, enjektör farklılıkları vs...fakat benim en çok kafamı karıştıran benim aracıma uyup uymayacağı. yani çekişte bi sorun olur mu, uyum sağlar mı gibi kullanan arkadaşların özellikle focus için yorumlarını alabilirsem çok sevinirim. AC öncel bey özelliklede sizin yorumunuzu okumak benim için çok yönlendirici olacaktır. teşekkürler...

Haddim olmayarak cevap vereyim; blue sistem kullanılabilir; ford focuslardaki tek sıkıntı sogutma sisteminin hava yapmasıdır bunun sonucu aracta sahte hararet ortaya cıkar bu sorun montaj anında yada daha sonra arac calısır vaziyetteyken sogutma sistmi sıvısının alttan bosaltılıp ustten eklenerek 2 3 deva devir daim yaptırılıp giderilebilir. Enjektor sesine en iyi cozumu kayseri olgunda enkektorleri keçeye sararak montajı tamamlıyorlar; vaktim olursa keceye sarılı enjektorlerin fotografını buradan paylasırım. Bu arada ben usta değilim landi renzo kiti yaklasık 8 farklı aracımla denedim. Ford focusta bunlardan biridir... Promosyon bekliyoz olgundan 5 aracına taktırana 6. bedava diye ama yok nerde...

Araclar ve markalarını yazıyorum sorusu olan varsa sorabilirler; VW Jetta 1.6, VW Polo 1.4 , Seat Leon 1.6, Seat Leon 1.4 TSI, Ford Focus 1.6, Ford Mondeo 2.0, Peugeot 206 1.6 aut..

• quote:

Orijinalden alıntı: erolbaser

Arkadaşlar dün itibariyle aracıma Landi renzo blue kit taktırdım. Depo hariç heryerinde şamandrasına kadar landi renzo yazıyor. Dün itibariyle araçta küçük bir montaj hatasından dolayı motor arıza ışığı yandı. Ustada çok şaşırdı mahcup oldu ilk defa başıma geliyor dedi. Arabayı bugün bırak ben hallederim dedi. Bugün aldığımda "benim dalgınlığıma gelen küçük bir hata yapmışım" diyerek ve özür dileyerek sorunsuz bir şekilde bana teslim etti. Arabayı denerken 3.viteste 6500-7000 devire çıkarıp bi süre devam ettim. araç bana mısın demedi. Benzinden hiç bir farkı yoktu. Ayrıca çok eleştirilen enjektör seside sadece kaput açıkken duyuluyor. Kaputu kapadığınızda heleki arabanın içinden asla duyulmuyor.
    Ustama piyasada aynı markanın aynı modelinde farklı fiyatların olmasının sebebini sorduğumda bana şamandrayı ucuz alttaki boruları kalitesiz kullanırsan fiyat düşer ama verim alamazsın dedi. Tatıracak olan arkadaşların depo hariç diğer bütün aksamının orjinal olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Gerçekten güvenilir bir yeri seçmenizde fayda var.
    Ben blue modelini 1500 tl ye taktırdım. Ustam Omegas modeli için en son 1700 tl fiyat verdi. Başka biyerde ise omegas modeli için 1600 tl fiyat verdiler. Ama ben işçiliğine ve dürüstlüğüne güvendiğim ustayı tercih ettim.
    Şuan için hoşuma gitmeyen tek özelliği kontrol düğmesina basarak gazdan benzine geçebliyorsun ama tekrar benzinden gaza geçemiyorsun. bunun için aracı stop etmek gerekiyormuş ama daha denemedim.
    İleriki aşamalarda yakıt değerlerinide yazma fırsatım olursa yazarım şimdilik bukadar

Hayırlı olsun... Arac gaz bitme sinyali vermedi ise gazdan benzie benzinden gaza geciş yapabilirisiniz. Gaz bitme sinyali verdiği anda tekrara gaz geciş için stop etmek gerekir.

• sn syam öncelikle verdiğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum. kullanıcı yorumları benim için daha yön vericidir. size birde şunu sorayım sizin focustaki blue sistemi 75kw ye kadar olan mıydı yoksa 75-110 kw olan mıydı?cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.
  • erol bey blue sistemi nerde taktırdınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    kusura bakmayın daha önceki yazınızı görmemişim.euro 5 motorlar için ayrı bir kit gelmeyecek kit aynı kit tek farklılık ek bir senör kullanılacak bunun açıklamasını daha önce yapmıştım hatırlarsanız.sensörlerin toplu girişi henüz olmadı ancak bulunduğunuz ili belirtirseniz sizi yetkili bayiye yönlendirip sensörün temin edilmesinde yardımcı olabilirim.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: kaandogru

Sayın AConcel.bey.daha öncede sormuştum bana dönmediniz..yeni kasa 2010 model astram var..euro 5 motor konusunda bu araçlara uygun landirenzo kitin henüz gelmediğini söylediniz..landirenzonun uyumlu kiti ne zaman gelir..benim yerimde olsanız landirenzomu taktırıdınız yoksa prins mi..(landirenzo garantiyi bozmuyor diye biliyorum)

İzmit Opel Ekcanda opel astra j aracıma landirenzo dönüşümü yaptırmak istiyorum..Ek sensör temin edilmesinde yardımcı olacağınızı söylemiştiniz...ayrıca sizde 1750 ekcan 2000 takıyor.. kendisi sadece garantiyi veriyor..Eğer euro 5 motor ile eski motor arasında sadece basınç sensör farkı varsa o zaman neden bu araçlara GM onay vermiyor.madem tüm sistem aynı..teşekkür ederim...

• quote:

erol bey blue sistemi nerde taktırdınız acaba?

Kahramanmaraş opel sarpel bayisinde taktırdım...
  • quote:

merhaba
    ilgi ve övgülerinizden ötürü öncelikle ben teşekkür ederim. bilgi ve tecrübelerimiz ışığında sizlere yardımcı olabilmek bizim vazifemiz.
    sorunuza gelince: evet landi renzonun enjektörleri biraz sesli çalışır ve bu ses özellikle uzak doğu araçlarında daha belirgindir.çünki bu gurup araçların enjektör hızları daha düşük çalıştığından özellikle rolantide belirgin bir enjektör sesi olabilir.malumunuz bu araçlarda motor bölümünde izalasyonda mevcut değil.ancak sorunun çözümü gayet basit. ses şikayeti olan müşterilerimizizn enjektörlerini keçe ile izalason yapıyoruz böylelikle hiç bir şekilde rahatsız edebilecek bir ses kalmıyor. montajı yaptırdığınız bayiye müracaat edip şikayetinizi dile getirin ve gerekirse bizle irtibata geçmesini sağlayın.şikayetiniz ortadan kalkacaktır
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: cankankam

İyi aksamlar arkadaşlar.Hepinize iyi forumlar diliyorum.
    Sayın AC ÖNCEL bey öncelikle size çok teşekkür ederim.Değerli bilgilerinizi bizimle paylaşıyor ve gördüğüm kadarıyla herkesin sorunuyla ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Landi renzo ile ilgili benimde bir sorum olacak cevaplarsanız müteşekkir olacağım.
    Aracım hyundai accent admire 1.3 85 hp. yaklaşık 6 ay önce aracıma landi renzo marka lpg dönüşüm kiti taktırdım.Gerek performans gerekse yakıttan yana hiçbir sıkıntım yok.Zaten daha önce araştırarak taktırmıştım.Yalnız kitten rahatsız edici bir ses geliyor.Daha önce duymustum ses yaptığını ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu.Hatta geçen gün benzin istasyonda görevli;
    - Abi dizel diğer tarafta gibi bir uyarıda bulundu. ben;
    - Yok benim aracım benzinli desemde
    - "Abi emin misin." gibi bir cümleyle karşılaştım.:)
    Bu genel bir sorun mudur? Daha doğrusu sorun mudur öncelikle.Çözüm için neler yapılabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba ac öncel !
    Yaklaşık 8 ay önce Adana Olgun Lpg de Honda Civic aracıma landirenzo lpg taktırdım. Enjektörler o kadar sesli çalışıyorlardı ki resmen dizel araba sesi veriyorladı içeriye; artık daha fazla dayanamadım ve bugün (06/07/2010) Olgun Lpg ye gittim. Bu sesi azaltabileceklerini söylediler ve keçe ile sardılar. Ses azaldı; fakat gel gelelim bu işlem içi 30 TL ücret istediler ve ben de paşa paşa ödedim. Yetkili arkadaşa dedim ki; bu sorun bu şekilde hallediliyor neden başta yapmadınız yalıtım işlemini? Cevabı aynen aktarıyorum: Başta söylersek kimse ekstra para vermez, ama daha sonra yaptığımız için para talep edebiliyoruz. Yani bu açıkça şöyle demek: Siz nasıl olsa tekrar geleceksiniz bu ses için biz de tekrar para yolacağız sizden vay enayiler vay...Çok zoruma gitti ama gerçekten çok zoruma gitti. Çok güvendiğim bir yerdi Olgun Lpg...Siz ce bizden-yani kullancıdan kaynaklanmayan bir sorun hemde ciddi bir konfor sorunu için yapılan iyileştirmeden talep edilen bu ücret ne kadar haklı bir şey ? Tabi yetkilin söylediği söz ve zihniyetin haklılığından bahsetmeyeyim...

• quote:

quote:

merhaba.
    kusura bakmayın daha önceki yazınızı görmemişim.euro 5 motorlar için ayrı bir kit gelmeyecek kit aynı kit tek farklılık ek bir senör kullanılacak bunun açıklamasını daha önce yapmıştım hatırlarsanız.sensörlerin toplu girişi henüz olmadı ancak bulunduğunuz ili belirtirseniz sizi yetkili bayiye yönlendirip sensörün temin edilmesinde yardımcı olabilirim.
    saygılarımla.
    quote:

Sayın AConcel.bey.daha öncede sormuştum bana dönmediniz..yeni kasa 2010 model astram var..euro 5 motor konusunda bu araçlara uygun landirenzo kitin henüz gelmediğini söylediniz..landirenzonun uyumlu kiti ne zaman gelir..benim yerimde olsanız landirenzomu taktırıdınız yoksa prins mi..(landirenzo garantiyi bozmuyor diye biliyorum)

AC ÖNCEL BEY Uzun zamandır yoktunuz sanırım tekrar hoşgeldiniz..opel astra j kasaya lpg takan servis adresini verirseniz irtibata geçerimm

İzmit Opel Ekcanda opel astra j aracıma landirenzo dönüşümü yaptırmak istiyorum..Ek sensör temin edilmesinde yardımcı olacağınızı söylemiştiniz...ayrıca sizde 1750 ekcan 2000 takıyor.. kendisi sadece garantiyi veriyor..Eğer euro 5 motor ile eski motor arasında sadece basınç sensör farkı varsa o zaman neden bu araçlara GM onay vermiyor.madem tüm sistem aynı..teşekkür ederim...

• merhaba.
    yazınızı okuduktan sonra adana olgun lpg ile konu ile ilgili görüştüm.sizi ve aracı hatırlıyorlar ve bana verdikleri bilgiye göre sanırım siz aracın ikinci sahibiymişsiniz yani montajı daha önceki sahibinin yaptırdığını söylediler.
    enjektrlerin izalasyonu için özel bir keçeden kalıp hazırlattıklarını ve bu kalıpları normalde 50 tl ile satış yaptıklarını ancak montaj kendilerine ait olduğu için sizden 30 tl aldıklarını söylediler.
    l.renzo kitlerinin içersinde bulunan bir malzeme olmadığından ve bu malzemeyi bayi olarak özel hazırlattıklarından dolayı netice itibari ile bayiye bir maliyet söz konusu, adana olgun lpg de sadece sizden bu maliyeti talep ettiğini iletti bana.
    bayinin bireysel olarak hazırlatmış olduğu bir üründen alacağı ücretle ilgili bir telkinde bulunmak ticari olarak etik olmaz.ancak kit dahilinde olan bir malzeme olmuş olsaydı bayinin bu üründen ücret talep etmeside tabikide etik olmazdı. hatta adana olgun lpg nin yaptırdığı bu keçelerden bir tanede ben sipariş verdim bizim yaptıklarımızdan daha güzel ise bizde kullanacağız :)
    konu ile ilgili hala bir fikir ayrılığı veya yanlış bir anlama söz konusu ise nagehan hanımla yada benimle tekrar irtibata geçebilirsiniz.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: ATASAHMET

quote:

merhaba
    ilgi ve övgülerinizden ötürü öncelikle ben teşekkür ederim. bilgi ve tecrübelerimiz ışığında sizlere yardımcı olabilmek bizim vazifemiz.
    sorunuza gelince: evet landi renzonun enjektörleri biraz sesli çalışır ve bu ses özellikle uzak doğu araçlarında daha belirgindir.çünki bu gurup araçların enjektör hızları daha düşük çalıştığından özellikle rolantide belirgin bir enjektör sesi olabilir.malumunuz bu araçlarda motor bölümünde izalasyonda mevcut değil.ancak sorunun çözümü gayet basit. ses şikayeti olan müşterilerimizizn enjektörlerini keçe ile izalason yapıyoruz böylelikle hiç bir şekilde rahatsız edebilecek bir ses kalmıyor. montajı yaptırdığınız bayiye müracaat edip şikayetinizi dile getirin ve gerekirse bizle irtibata geçmesini sağlayın.şikayetiniz ortadan kalkacaktır
    saygılarımla.
    quote:

Sayın AC ÖNCEL bey öncelikle size çok teşekkür ederim.Değerli bilgilerinizi bizimle paylaşıyor ve gördüğüm kadarıyla herkesin sorunuyla ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Landi renzo ile ilgili benimde bir sorum olacak cevaplarsanız müteşekkir olacağım.
    Aracım hyundai accent admire 1.3 85 hp. yaklaşık 6 ay önce aracıma landi renzo marka lpg dönüşüm kiti taktırdım.Gerek performans gerekse yakıttan yana hiçbir sıkıntım yok.Zaten daha önce araştırarak taktırmıştım.Yalnız kitten rahatsız edici bir ses geliyor.Daha önce duymustum ses yaptığını ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu.Hatta geçen gün benzin istasyonda görevli;
    Bu genel bir sorun mudur? Daha doğrusu sorun mudur öncelikle.Çözüm için neler yapılabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba ac öncel !
    Yaklaşık 8 ay önce Adana Olgun Lpg de Honda Civic aracıma landirenzo lpg taktırdım. Enjektörler o kadar sesli çalışıyorlardı ki resmen dizel araba sesi veriyorladı içeriye; artık daha fazla dayanamadım ve bugün (06/07/2010) Olgun Lpg ye gittim. Bu sesi azaltabileceklerini söylediler ve keçe ile sardılar. Ses azaldı; fakat gel gelelim bu işlem içi 30 TL ücret istediler ve ben de paşa paşa ödedim. Yetkili arkadaşa dedim ki; bu sorun bu şekilde hallediliyor neden başta yapmadınız yalıtım işlemini? Cevabı aynen aktarıyorum: Başta söylersek kimse ekstra para vermez, ama daha sonra yaptığımız için para talep edebiliyoruz. Yani bu açıkça şöyle demek: Siz nasıl olsa tekrar geleceksiniz bu ses için biz de tekrar para yolacağız sizden vay enayiler vay...Çok zoruma gitti ama gerçekten çok zoruma gitti. Çok güvendiğim bir yerdi Olgun Lpg...Siz ce bizden-yani kullancıdan kaynaklanmayan bir sorun hemde ciddi bir konfor sorunu için yapılan iyileştirmeden talep edilen bu ücret ne kadar haklı bir şey ? Tabi yetkilin söylediği söz ve zihniyetin haklılığından bahsetmeyeyim...

• quote:

merhaba.
    yazınızı okuduktan sonra adana olgun lpg ile konu ile ilgili görüştüm.sizi ve aracı hatırlıyorlar ve bana verdikleri bilgiye göre sanırım siz aracın ikinci sahibiymişsiniz yani montajı daha önceki sahibinin yaptırdığını söylediler.
    enjektrlerin izalasyonu için özel bir keçeden kalıp hazırlattıklarını ve bu kalıpları normalde 50 tl ile satış yaptıklarını ancak montaj kendilerine ait olduğu için sizden 30 tl aldıklarını söylediler.
    l.renzo kitlerinin içersinde bulunan bir malzeme olmadığından ve bu malzemeyi bayi olarak özel hazırlattıklarından dolayı netice itibari ile bayiye bir maliyet söz konusu, adana olgun lpg de sadece sizden bu maliyeti talep ettiğini iletti bana.
    bayinin bireysel olarak hazırlatmış olduğu bir üründen alacağı ücretle ilgili bir telkinde bulunmak ticari olarak etik olmaz.ancak kit dahilinde olan bir malzeme olmuş olsaydı bayinin bu üründen ücret talep etmeside tabikide etik olmazdı. hatta adana olgun lpg nin yaptırdığı bu keçelerden bir tanede ben sipariş verdim bizim yaptıklarımızdan daha güzel ise bizde kullanacağız :)
    konu ile ilgili hala bir fikir ayrılığı veya yanlış bir anlama söz konusu ise nagehan hanımla yada benimle tekrar irtibata geçebilirsiniz.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: ATASAHMET

quote:

merhaba
    saygılarımla.
    quote:

merhaba ac öncel !

merhaba ac öncel !
    Öncelikle ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.
    Ben aracın ikinci sahibiyim doğru, fakat önceki sahibide benim akrabam ve olgun lpg yi ben önerdim, beraber taktırdık. Araç çoğu zaman ben de kalırdı ve sonuçta da ben satın aldım. Ayrıca aracın ikinci sahibi olmamın ne etkisi var bu işlemde anlamadım, sonuçta bizzat lpg takılan yere gelmişim...neyse bu çok önemli değil. Benim asıl takıldığım nokta şeffaflık. Doğru haklısınız, bizzat bayinin maliyetini karşıladığı bir işleme tabiki para ödenecek, orada hemfikir olduk. Ama montaj yapılırken açık bir şekilde bu sorunu iletmeleri daha etik olurdu. Çok fazla ses yaptığını, bu sorununda bu kadar maliyetle halledilebileceğini açıkça söylemek daha uygun olurdu kanaatindeyim. Sonuçta yaptıkları keçe izolasonu iyi, tam kesmesede sesi %70 oranında azalttı, tavsiye ederim. Sorunla ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

• Sayın ac öncel, 2008 focus titanyum aracımda Landi Renzo Omegas modeli taktırdım ancak ben bunu Adana'da başka bir Lpg montaj biriminde taktırdım. Olgun Lpg nin yetkili bayisi olduğunu bilmeden taktırdım.Eğer bir arıza oluşursa ya da ayar yaptırmak istersem Olgun Lpg aracıma bakar mı? Şimdiden tşk ler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaedebiyat

Sayın ac öncel, 2008 focus titanyum aracımda Landi Renzo Omegas modeli taktırdım ancak ben bunu Adana'da başka bir Lpg montaj biriminde taktırdım. Olgun Lpg nin yetkili bayisi olduğunu bilmeden taktırdım.Eğer bir arıza oluşursa ya da ayar yaptırmak istersem Olgun Lpg aracıma bakar mı? Şimdiden tşk ler...

Sayın mustafaedebiyat,
    Taktırdığınız yer eğer yetkili servis ise sorun olmaz. Size Olgun LPG den fatura geldiyse ve lpg yi takan montaj birimi garanti belgesini doldurarak kaşeleyip imzaladıysa yetkili servistir zaten. Sorun olmaz. Bunları bi kontrol etmenizde fayda var.
    Saygılarımla
  • merhabalar tekrar. çarşamba günü kayseri olgunda landirenzo blue kitini taktırdım nihayet. ilk izlenimim gayet iyi çekişte bir sorun yada ses gibi bir problemim yok şimdilik. ama kayseride lpg takıldıktan sonra yozgata geri döndüm fakat hararet problemi yaşadım. gerçi oradaki usta hararet problemi olabileceğini söylemişti ama ben pek üsstünde durmamıştım.şimdi ise beni baya rahatsız etti. acaba bu hararet sorununu yaşayan varmı yada çözüm bulabilen. çünkü araçtaki hararet küçümsenecek bir şey değil. olgundaki usta soğutma suyu hava yaptığı için yapabilir demişti. sayın ac önce ve diğer kullanıcıların bu konudaki yardımlarını bekiyorum şimdiden teşekkürler...
  • quote:

merhabalar tekrar. çarşamba günü kayseri olgunda landirenzo blue kitini taktırdım nihayet. ilk izlenimim gayet iyi çekişte bir sorun yada ses gibi bir problemim yok şimdilik. ama kayseride lpg takıldıktan sonra yozgata geri döndüm fakat hararet problemi yaşadım. gerçi oradaki usta hararet problemi olabileceğini söylemişti ama ben pek üsstünde durmamıştım.şimdi ise beni baya rahatsız etti. acaba bu hararet sorununu yaşayan varmı yada çözüm bulabilen. çünkü araçtaki hararet küçümsenecek bir şey değil. olgundaki usta soğutma suyu hava yaptığı için yapabilir demişti. sayın ac önce ve diğer kullanıcıların bu konudaki yardımlarını bekiyorum şimdiden teşekkürler...

Sayın meminkartal
    LPG den hararet yapmaması lazım. Bir sorun var demektir. Ben LPG ile otobanda istanbuldan Ankaraya gittim ve ertesi gün döndüm. 1000 km toplam yol boyunca hızım 120-140 arası oldu sürekli. Arada 165 e bile çıktım. Tabi gözüm göstergelerde idi. Fakat herşey normal devam ediyordu. Hiç bir sorunum olmadı. Üstelik gidiş gelişimde havalar da oldukça sıcaktı. Hatta geredede mola verdiğimde bir renault hararet yapmış ve su kaynatmıştı. Ona yardım ettim biraz aracı soğutabilmek için. Çok şükür benim aracımda hararet diye birşey yok. Gösterge ideal sıcaklığa gelince sanki çivilenmiş gibi orada sabit duruyor. Bence siz hem lpg servisine hem de kendi ustanıza bi gösterin. Birşeylerin düzgün gitmediği kesin.
    Saygılarımla

• Sayın : ac öncel ve Ustalar.........

2005 model scenic 2 1.6 16v aracım var ve lpg sistemi ''LANDİ RENZO Omegas kit'' Araç benzinde çok hissedilir bi problemi yok yokuşlarda seri bakımları yapılı bujileri felan bakım problemi yok ancak aracı lpg aldığımda araç fazlasıyla ufak yokuşlarda bile yığılıyor kendini toplayamıyor. ve yakıtı fazla yakıyor 33 litre lpg ile 225 km anca yol yaptı önceki aracımda 33 litre gazla nerden baksan 300 km yakın yol yapardım
    Ben aracı yeni aldım benden önceki sahibi lpg taktıralı 1.5 sene olmuş önerileriniz nedir Araca otomatik kalibrasyon yapıldı lpg filtresi değişti,
    Aracın ateşleme bobinleri değişti özel lpg için bosch platin lpg buji alındı ama sorun hala aynı sizce sorun ne olabilir araç çekişi hadi neysede yakıt tüketimi çok ama çok fazla ş.içi ve karma 100km de 14 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: promert

Sayın : ac öncel ve Ustalar.........

2005 model scenic 2 1.6 16v aracım var ve lpg sistemi ''LANDİ RENZO Omegas kit'' Araç benzinde çok hissedilir bi problemi yok yokuşlarda seri bakımları yapılı bujileri felan bakım problemi yok ancak aracı lpg aldığımda araç fazlasıyla ufak yokuşlarda bile yığılıyor kendini toplayamıyor. ve yakıtı fazla yakıyor 33 litre lpg ile 225 km anca yol yaptı önceki aracımda 33 litre gazla nerden baksan 300 km yakın yol yapardım
    Ben aracı yeni aldım benden önceki sahibi lpg taktıralı 1.5 sene olmuş önerileriniz nedir Araca otomatik kalibrasyon yapıldı lpg filtresi değişti,
    Aracın ateşleme bobinleri değişti özel lpg için bosch platin lpg buji alındı ama sorun hala aynı sizce sorun ne olabilir araç çekişi hadi neysede yakıt tüketimi çok ama çok fazla ş.içi ve karma 100km de 14 litre

Bu konu beni aşar
    Benim aracım otomatik olmasına rağmen uzun yolda 100 km de 9 litre yaktı. Şehir içi de en fazla 12 litre yakıyor. Karma yaptığımda ise 10 litreye kadar düşüyor. Size yapabileceğim tavsiye kalibrasyon ayarlarını tekrar gözden geçirtmeniz. Tabi benzin tüketiminiz de önemli. Aracınız benzinde iken ne yakıyor? Bir de sürekli aynı yerden veya bayiden lpg alın.
    Saygılarımla,

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.