Şimdi Ara

sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.390
Cevap
17
Favori
323.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın AC Öncel problemim hakkında fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
    Aracımda Mart ayından bu yana LR Blue kit takılı ve yaşanılan problemleri okudukça memnun olduğumu söylemeliyim. Benim sonradan ortaya çıkan küçük bir problemim var. Taktırdığım yer olan Kartal Olgun LPG'ye götürdüm ama standart bir ayar yapıp bıraktılar geçmesini umdular. Uzak olduğu için de henüz tekrar gitmedim. Sorunum kalkışta henüz benzindeyken ayağım dibine kadar debiryaja basılı duruken aracın stop etmesi. Bazen aracı çıkarırken bir iki kez ileri geri yapmam gerekiyor, direksiyonu kırarken fren ve debriyaj basılı oluyor haliyle. Ben direksiyonu döndürürken daha stop ediyor motor. Sanırım direksiyon da motor gücünden çalıyor döndürüken? Herneyse 1 yıl benzinde kullanırken hiç karşılaşmadığım bir sorun bu. Bir şekilde motora yeterince benzin gitmiyor mu diye düşünüyorum, ne dersiniz?

• Arkadaşlar 2004 model bir araba alacağım ancak alacağım arabada bir oncekı sahıbı lpg yi söktürmüş suan lpg si yok. ben aldıktan sonra lpg taktıracagım bu bir sorun olur mu.böyle birşeyi onceden tecrübe etmiş arkadaşlar var mı? sahibine sordugumda hıc bır arızası yok dıyor ancak fıyatı dıgerlerıne gore dusuk bu tüp meselesi beni korkuttu. yarımcı olursanız cok sevinirim..............
  • iyi günler
    bundan 3 ay önce 1999 model citroen xsara aldım. araçta tamosetto takılıydı. aldığımda araç tüpteyken bazen gaz yememe sorunu vardı .arabayı ankaradan aldım şimdi ismini ve yerini hatırlamıyorum sora sora servis olarak küçük bir dükkan bulduk. orada bilgisayara bağladılar. bir sorun yok biraz değerlerini yükseltelim dediler hangi değeri bilmiyorum ama 13 den 15 eyükselttiler. neyse ben amasya merzifonda oturuyorum ve haliyele işmi bitince memlekete geldim. bir afta geçmeden arabada tüpteyken sorunlar çıkmaya başladı. araba tüpteyken boğuluyor ve kendini geç topluyor. ve topladıktan sonrada araba vuruntulu çalısıyor. sanki gaz kesik kesik gelir gibi yada bir piston çalışmıyor gibi. burda tamosetto servisi olmadığı için arabayı tamircime götürdüm. gaz kelbegini temizledi adı aklıma gelmeyen bir kaç yerini temizledi. sonra bilgisayara taktık rölanti motoru arızalı çıktı. 315 tl verip onuda degiştirdim. ama tüpteyken en ufak bir düzelme olmadı. ama benzinde hiç bir sorun yok. sadece dikkatimi çeken motorun üzerindeki gazı dağıta aletin manifolda giden boruların biri kısa, ikisi uzun, biride uzunla kısa arası boyda. en yakın çorumda bir servisinizi buldum kısmet olursa oraya götürecem. götürmeden sizden bilgi almak istedim. sizden acil bir cevap bekliyorum.inşallah düzelir

• MERHABA ÖNCEL USTA.

BENİM 2001 MODEL GOLF 4 AKL MOTOR ARACIM VAR. 2 SENEDİR BRC SIRALI SİSTEM KİT KULLANIYORUM.
    SON 6 AYDIR Kİ KIŞ AYINDA BİR PROBLEM YAŞAMAYA BAŞLADIM.
    ARAÇ SOĞUKKEN BENZİNDEN GAZA İLK GEÇTİĞİNDE ( Kİ BU GEÇİŞ EVE YAKIN TRAFİK IŞIKLARINDA OLUYOR )GAZA BASTIĞIMDA DEVİR SAATİ
    500-600 DEVİRE DÜŞÜYOR VE FAZLA BASARSAM ANCAK DÜZELİYOR. ANCAK Y1 DK SONRA DÜZELİYOR.
    SERVİSTE KONTROL ETTİLER.
    YAPILAN İŞLEM ÖNCE GAZA GEÇİŞ SICAKLIĞINI 45 DERECE YAPTILAR DÜZELMEDİ.
    TABİİ BU ARADA BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİNİ YAPTIRIP BU ŞEKİLDE SERVİSE GİTTİM.
    SONRA TEKRAR ORJİNAL SICAKLIPA 38 E DÜŞÜRDÜLER VE BİRTAKIM PROGRAM AYARLARI YAPTILAR.
    AMA YİNEDE DÜZELMEDİ.

BU ARIZA YAZ KIŞ DEVAM EDİYOR. VE SADECE GAZDA BU SORUN VAR.

ACABA BU SORUNLA İLGİLİ BİR FİKRİNİZ VARMIDIR.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper73 -- 2 Ağustos 2010; 18:34:35 >
  • Sn ac öncel,
    2004 model megane ıı aracımda aldesa takılı. Gerek klimalı gerekse klimasız çekişinden , hızlanmasından çok memnunum. Benim tek sorunum, klima açıkken aracı boşa aldığımda stop etmesi. Özellikle ani yavaşlama ve boşa almalarda oluyor. Kelebeği temizlettim ve yeni ayar yaptırdım düzelmedi. Başka bir sorundan dolayı ECU yu değiştirmiştik. Ancak sorun ondan değil.Enjektörlerin üzerinde 2 ohm yazıyor(bu bilgi gerekli olurmu bilemiyorum). Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla.
  • iyi günler
    bundan 3 ay önce 1999 model citroen xsara aldım. araçta tamosetto takılıydı. aldığımda araç tüpteyken bazen gaz yememe sorunu vardı .arabayı ankaradan aldım şimdi ismini ve yerini hatırlamıyorum sora sora servis olarak küçük bir dükkan bulduk. orada bilgisayara bağladılar. bir sorun yok biraz değerlerini yükseltelim dediler hangi değeri bilmiyorum ama 13 den 15 eyükselttiler. neyse ben amasya merzifonda oturuyorum ve haliyele işmi bitince memlekete geldim. bir afta geçmeden arabada tüpteyken sorunlar çıkmaya başladı. araba tüpteyken boğuluyor ve kendini geç topluyor. ve topladıktan sonrada araba vuruntulu çalısıyor. sanki gaz kesik kesik gelir gibi yada bir piston çalışmıyor gibi. burda tamosetto servisi olmadığı için arabayı tamircime götürdüm. gaz kelbegini temizledi adı aklıma gelmeyen bir kaç yerini temizledi. sonra bilgisayara taktık rölanti motoru arızalı çıktı. 315 tl verip onuda degiştirdim. ama tüpteyken en ufak bir düzelme olmadı. ama benzinde hiç bir sorun yok. sadece dikkatimi çeken motorun üzerindeki gazı dağıta aletin manifolda giden boruların biri kısa, ikisi uzun, biride uzunla kısa arası boyda. en yakın çorumda bir servisinizi buldum kısmet olursa oraya götürecem. götürmeden sizden bilgi almak istedim. sizden acil bir cevap bekliyorum.inşallah düzelir

arabayı tamesotto servisine götürdüm yoda giderken anlattığım olaylar vardı ama ne hikmetse servisteki usta bindi hiç bişey yok arabada . neyse usta arbayı her devirde her viteste denedi araç bi arıza vermedi. bilgisayara bağladı herşey normal dedi yanlız bidaha aparsa ateşleme bobinini değiştirip arabayı deneyin muhtemelen ondandır dedi. yolda gelirken hiç bişey yoktu. bikaç gün denedim arbayı bişey yok diye sevinirken yine yapmaya başladı. bobini değiştirmeden size sormak istedim. kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim uzun bi yola çıkacam. acil cevabınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ural acar -- 8 Ağustos 2010; 1:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordsansar

Arkadaşlar 2004 model bir araba alacağım ancak alacağım arabada bir oncekı sahıbı lpg yi söktürmüş suan lpg si yok. ben aldıktan sonra lpg taktıracagım bu bir sorun olur mu.böyle birşeyi onceden tecrübe etmiş arkadaşlar var mı? sahibine sordugumda hıc bır arızası yok dıyor ancak fıyatı dıgerlerıne gore dusuk bu tüp meselesi beni korkuttu. yarımcı olursanız cok sevinirim..............

normalde önceki kitin açıldığı manifold deliklerine yeni kitin enjektörleri takılabilir sanırım zira çoğu aynı matrix i kullanıyor. Benzinde gidişte bir sorun yoksa taktıracağınız kitde de olmaz. Aracı 60-70 ile sürüp vitesi boşa alıp aniden durmayı deneyin aracın stop etmemesi lazım (benzinde)
  • 2002 fiat marea elx arabamı sabah ilk çalıştırdıktan sonra sonra lpgye ilk geçtiginde stop ediyor, tekrar çalıştırdıgımda ise problem olmuyor. daha önce başına gelen var mı arkadaşlar
    teşekkürler
  • Selamlar,

Ac Öncel bey, benim 2004 model subaru legacy 2.0 AWD, yatay boxer motor ve triptonic şanzuman aracım var ve lpg kit taktırmak istiyorum.

İnternetten takib edebildiğim kadarıyla Prins ve Teleflex önce çıkan markalar. Prins'in de denizli bayiisi olduğunuzu gördüm sitesinden. Acaba Yatay Boxer motorlarda (subaru motorları) lpg uyumu nasıldır ? ve Prins kit in maliyeti bize ne kadar olur? keza Prinz e alternatif hangi markaları önerirsiniz ? Benim LPG kitin den istediğim, Sizinde belirtiğiniz gibi tasarruf, kalite ve buna ek olarak o gaz kokusunu istemiyorum. kimi LPG kiti bulunan araçta yoğun gaz kokusu oluyor ve çok rahatsız ediyor.

Şimdiden tşkler cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    teknik detayına hakim olmadığım bir marka olduğu için size ancak tavsiye niteliğinde yardımcı olabildim.ramsesin dağıtıcısı şimşek otogazdır gerekirse kendileri ilede temsa geçin yardımcı olacaklardır.
    yardımcı olabileceğim başka bi konu olur ise soru ve önerilerinizi bekliyorum.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: ÖMERLİ

Sn ac öncel
    daha önce sorunumu sizlerle paylaşmıştım.
    Montajcı firmamının dediği gibi 1 hafta aracımı sadece benzinle
    kullandım ve firmaya yazılım için gittim.Benzin bilgilerini
    LPG için uyarlanıyormuş (Başka araçların yazılımı kopyalamıyorlarmış)
    yapıldı ama. öncekine göre biraz daha iyi ama tam bir düzelme olmadı.
    teşekkürler

sorunu ŞİMŞEK otogaz 'a defalarca ilettim hala bir çözüm bulamadım.yapılan her işlemden sonra aynı.
    araç ilk benzinle çalışırken gaza basılı tutarsan stop ediyor.araç yaklaşık 5 dk.çalışıp motor biraz ısındıktan sonra hareket edebiliyorsun.ısınmadan mümkün değil hareket etmiyor.lpg de sorun yok..
    forumda bu konuda uzman sorunumuzu çözecek ANKARA da bir servis yokmudur acaba..

• slm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

slm

sana
  • Merhabalar arkadaşlar,

Sıralı sistem lpg'li araçlarda lpg'nin yanında benzin sarfiyatı ne kadar olur km.de ? Yaklaşık bir değer ya da fikir verebilecek olan var mı ? İlgi ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprnky

Merhabalar arkadaşlar,

Sıralı sistem lpg'li araçlarda lpg'nin yanında benzin sarfiyatı ne kadar olur km.de ? Yaklaşık bir değer ya da fikir verebilecek olan var mı ? İlgi ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.

arkadasım benzin tüketimi hiç olmuyor nerdeyse ilk çalıştırmada benzinle yaklasık 1 km gidiyor
    sonra benzini bir valf ile kapatıp lpg ye geçiyor ve benzin tüketmiyor
    aracın motoru sıcak ise 1 dk sonra lpg ye geçiyor.
  • arkadaslar
    son günlerde lpg li aracların patlaması ve patlayan arac markası .....
    kullanılan lpg kitleri nin markası nelerdir bilgisi olan var mı ?

patlayan araclar sıralı sistem mi yoksa karbürötörlü mü ????????
  • quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar,

arkadasım benzin tüketimi hiç olmuyor nerdeyse ilk çalıştırmada benzinle yaklasık 1 km gidiyor

Cevap için teşekkürler. Ancak öğrenmek istediğim tam da ilk çalışmada ve ilk 1 km'de ne kadar benzin sarfiyatı olacağı... Daha doğrusu, sıralı sistem bir arabanın yakıt sarfiyatını hesaplarken örneğin 100 km'de ne kadar benzin sarfiyatı olduğunu varsaymak doğru olur ? Ya da bunun kolay, pratik bir hesaplama yöntemi varmıdır.. ? Aracın yakıt sarfiyatı ve dolayısıyla lpg ile elde edilen tasarrufu daha net hesaplayabilmek için bunu araştırıyorum...

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar,

Cevap için teşekkürler. Ancak öğrenmek istediğim tam da ilk çalışmada ve ilk 1 km'de ne kadar benzin sarfiyatı olacağı... Daha doğrusu, sıralı sistem bir arabanın yakıt sarfiyatını hesaplarken örneğin 100 km'de ne kadar benzin sarfiyatı olduğunu varsaymak doğru olur ? Ya da bunun kolay, pratik bir hesaplama yöntemi varmıdır.. ? Aracın yakıt sarfiyatı ve dolayısıyla lpg ile elde edilen tasarrufu daha net hesaplayabilmek için bunu araştırıyorum...

bu kadar ince hesap yapamassın aracın rolantide çalışmasını da hesaba katmak gerekli
    ortalama günde 2 km den hesapla lpg gen 10 günde biterse 20 km lpg sarfiyatını eksik
    hesaplarsın olur biter.

• slm arkadaşlar,

benim aracımda atiker marka sıralı sistem lpg mevcuttur. Sıralı sistemi kullanırken özellikle yoğun trafikte LPG enjektör hatası veriyor. Enjektörlerin değişmesine rağen halen hata devam ediyor. Kablo bağlantılarıda kontrol edildi , şimdi en son ECU arızalı olabilir diyorlar. Ama kesin birşey yok tabiki.
    Yardım edebilirseniz sevinirim.
  • benim arabam 3.18 1800 motor BMW aracım şehir çinde 27 kuruş yakıyor. Bu oran sizce normalmidir.

Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, bu forumda tecrübeli arkadaşların olduğunu biliyorum, sorunum...
    2005 focus1 ghıa aracım sabah çalıştırdığımda 200 metre sonra viraj dönerken hafif hırpalama yaptı, 200 metre sonrada ateşleme zayıfladı bi daha çalıştramadık.ilk olarak oto elektrikçiye baktırdım, bujilere ateşleme gelmediğini söyledi. bobinde sağlamdı. bilgisayara bağladığında aracın beyni arızalı olabileceğini söyledi. bende aracımı ford yetkili servisine çektim.aracımı çalıştırmaya çalışırken bobinin yandığını söylediler.bobini değiştirdiler, yine çalışmayınca, aracın ateşleme sisteminin normal olduğu söyleyip beyni çıkarıp içini açtılar ve içindeki küçük bir entegrenin yanmış olduğunu söyladiler ve bana gösterdiler,entegrenin üst kısmı kömürleşmişti. daha sonra ben çıkma beyinle bu sorunu çözdüm ama bu entegre yanması neden olmuştur. aracım atiker lpg li 9000 km dir lpg li biniyorum ve hiçbir performans düşüklüğü dahi yaşamadım. servis lpg sistemini kontrol ettirmemi söyledi. hala lpg sistemim devre dışı servise gidip baktıracağım, tekrardan beyin yakar diye devre dışı bıraktırdım, 600 km benzinle geldim istanbula, Bu araç beyninin yanması LPG ile ilgili olabilirmi sizce bir yerde kısa devre oldu sanki, aracın ateşleme sisteminde bişey bulamadı servis tüpüne baktır dedi .bu arada motorcraft olan bobin yerine visteon bobin takmışlar visteon bobinin kalitesi nasıldır, yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar, kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.