Şimdi Ara

Sıralamalarla İlgili Realist Formül (Edit Geldi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar o kadar araştırdım, tahminlere falan baktım da pek tutarlı şeyler yok ortada bende şöyle bir sonuç buldum. Buyrun sizle paylaşayım.

istediğiniz bölümün;
    (e-tercih tahmini+mytercih simülasyonu tahimi+2017 sıralaması)/3 = benim tahminim.

İsteyen arkadaşlar bakabilir sonuçlardan önce de bu tarz bir formül yazmıştım ve sıralamaları aşağı yukarı tutturmuştum.

Örneğin; ben geçen sene 17k ile alan sözel bir bölüm istiyorum.(Sözel olarak belirtmemin sebebi tahmin sitelerine bakarsanız sayısal bölümlere göre daha fazla oynama yapmışlar sıralamalarda)
    (36k+27k+17k)/3 = 26k

NOT: İsterseniz formülden sonuçları yazın yoruma tercihler açıklandıktan sonra kıyaslarız.

Sayısalcı arkadaşlar için Atatürk Üniversitesi Tıp(Türkçe) tahmini yapayım mesela üstte sözel yaptığım için bazı arkadaşların kafası karıştı.

Örnek2:
    (17501+15400+14647)/3 = 15849

Eşit Ağırlıkçı arkadaşlar için Atatürk Üniversitesi Hukuk tahmini yapayım mesela;

Örnek3:
    (33236+38400+27371)/3 = 33002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bürküt -- 30 Ağustos 2018; 2:21:35 >

• Polyannadan daha iyimser bi tahmin olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiredasfreak

Polyannadan daha iyimser bi tahmin olmuş
    Hocam üstte not düştüm şimdi benim istediğim bölüm sözel olduğu için önümüzde çok eşit ağırlıkçı var ve ona göre de tercih tahmini yapan siteler temkinli davrandılar. Sayısalcı ve eşit ağırlıkçı arkadaşların sıralamaları daha az oynayacaktır bence.
  • Mantıklı

• Bürküt kullanıcısına yanıt
    Görmemişim hocam haklısın o zaman

• tiredasfreak T kullanıcısına yanıt
    Hocam konuya sayısalcılar için bir tahmin örneği ekledim. Ona da bakabilirsiniz
  • Bürküt kullanıcısına yanıt
    İşlemde değişikliklere gitmişsiniz hocam ama güzel gibi bakalım hayırlısı

• güncel arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.