Şimdi Ara

Sinyal yanma hızı Artıp Azalıyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1998 model Peugeot 106 sahibiyim sinyal verdiğimde konsoldaki sinyal ışığı ve sinyal sesi hızlanıyor bazende normale dönüyor. Nedeni ne olabilir? Oto elektrikçi demeyin.. kendim yapmayı deneyeceğim. Teşekkürler

• BAHSETTİĞİNİZ SORUN SİNYAL RÖLESİNDEN KAYNAKLANIR RÖLENİN YERİNİ BİLİYORSANIZ KENDİNİZ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ YOKSA YİNE ELEKTRİKÇİ YOLUNU TUTACAKSINIZ
  • Ampullerden biri zaman zaman temassızlık yapıyor da olabilir.
  • Aracınızda alarm var mı?
  • problem sinyal rölesinde değiştirmak sorunu çözecektir.
  • arasıra bendede yapıyo bunu ya ampül patlamış oluyo yada temazsızlık aç bi bak ampül ne alemde basit bişidir çözersin hemen
  • yeni farkettim sinyal verdiğimde eğer firene basarsam bu sorun oluşuyor ve fireni bırakana kadar sinyal hızlı yanıp sönüyor.
  • ayni sey benimde basima gelmisti,
    frene basinca oluyorsa fren lambalarinin birinde kacak var , stoplari ac , fren lambalarini sok , kablolarini sikila , wd40 sik biraz , kapat .
    duzelir

quote:

Orjinalden alıntı: odanir

yeni farkettim sinyal verdiğimde eğer firene basarsam bu sorun oluşuyor ve fireni bırakana kadar sinyal hızlı yanıp sönüyor.
  • sinyallerden birisi patlaşmıştır
  • Röleden olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fiesta1903

arasıra bendede yapıyo bunu ya ampül patlamış oluyo yada temazsızlık aç bi bak ampül ne alemde basit bişidir çözersin hemen

olay bundan ibaret, daha fazla kafa yormaya gerek yok.

Dörtlüleri yakip arabadan in bak dört sinyalden yanmayan var mi diye. Böyle bir sonuç alamazsan saga ve sola ayri ayri sinyal vererek arabadan inip bak hangisi yanmiyor diye.

Kendin halledebilirsin. Ben küçükken babam arabadam inip Toros'un arizali farina iki darbe vururdu düzelirdi. Ampül yanmissa gidip aynisindan alip takiyordu.
  • Sinyal lambaları sağlam ama "mcyavuz" arkadaşın dedikleri mantıklı geliyor bideneyeceğim..

quote:

Orjinalden alıntı: mcyavuz

ayni sey benimde basima gelmisti,
    frene basinca oluyorsa fren lambalarinin birinde kacak var , stoplari ac , fren lambalarini sok , kablolarini sikila , wd40 sik biraz , kapat .
    duzelir

• Ayağınız frendeyken de sinyallerin tümü yanıyor mu? Genelde sinyallerden birisi çalışmıyorken hızlı olarak çakar sinyaller. Sizde bu durum frene basılıyken oluyorsa büyük ihtimal firene bastığınızda bir tanesi yanmıyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Ayağınız frendeyken de sinyallerin tümü yanıyor mu? Genelde sinyallerden birisi çalışmıyorken hızlı olarak çakar sinyaller. Sizde bu durum frene basılıyken oluyorsa büyük ihtimal firene bastığınızda bir tanesi yanmıyor olabilir.

Evet aynen öyle firen batığımda sol arka sinyal yanmıyor aynı zamanda stop yanıp sönüyor düzensiz olarak.. ama firenden ayağımı çekince aynı sinyal normale dönüyor.. sanıyorum bi kaçak var ama inş. stop içindedir başka bir yerde olabilir mi?
  • Kaçak ampüllerdedir... başka ihtimal yok.. ama hangisinde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.