Şimdi Ara

Sınıfta kalma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba,3. Sınıf elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim.Şu anki notlarımın durumu ile 4.sınıfa geçemiyorum fakat bütünleme ve yanında yaz okulu ile 4. Sınıfa geçme hakkı kazanabilirim fakat bu noktada aklımda bazı sorular var.

1)4. Sınıf olmaya kendimi hazır hissetmiyorum(Tez,okul hayatının sonlanması,birden fazla sorumluluk alma vb.)
    2)Rahat bir 3. Sınıf tekrarı ile birlikte hem 1 yıl boyunca kodlama,proje vb alanlarda daha aktif rol alabilmem.
    3)Aileye kalmayı söylemek,arkadaşların mezun olacakken senin onları izlemen.

İşte bu sorular kafamı çok karıştırıyor.1 ve 2 numara bana 3. Sınıf tekrarının mantıklı gelmesine sebep oluyor fakat 3. Madde ise direk zorla mezun ol çık git diye aklımdan geçirmeme sebep oluyor.
    Durumlar böyle aranızda benim gibi durumda kalmış olanlar varsa önerilerinize talibim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuda tek kelimeyi aradim o da mühendislik ve bulmamda zor olmadi gerisini okumadim zaten
    Yorumuma gelecek olursak okusanda degisen birsey olmaz issiz kalirsin o yuzden okulu birak ve duzenli bir ise gir calis bosa masraf etme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulu bitirip 1 sene evde kalarak kendini geliştirme seçeneği,okulu 1 sene uzatmaktan daha mantıklı gibi duruyor.
  • uzatırsan çok pişman olursun
  • Bir an önce okulu bitir mezun ol, o dediğini mezun olduktan sonrada yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı bölüm mezunu olarak cevap vereyim.

Okulu uzatma. Uzatırsan pişman olursun.
    Kendimi hazır hissetmiyorum vs. bunlar bahane. Bahane uydurmayı bırakıp derslerine çalış.
  • Üniversiteyi 4 yılda bitiren 4 yılını 5 yılda bitiren 1 yılını kaybeder.

Son sınıfa geçtiğinde tanıdık arkadaşın olmayacak. Okula gitmek bile zor gelecek. Öyle tez çalışması vs. gözünü korkutmasın. İçine girdiğinde bir şekilde halledildiğini anlayacaksın. Ben yarım dönem uzattığım halde kötü olmuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Üniversiteyi 4 yılda bitiren 4 yılını 5 yılda bitiren 1 yılını kaybeder.

Son sınıfa geçtiğinde tanıdık arkadaşın olmayacak. Okula gitmek bile zor gelecek. Öyle tez çalışması vs. gözünü korkutmasın. İçine girdiğinde bir şekilde halledildiğini anlayacaksın. Ben yarım dönem uzattığım halde kötü olmuştum.
    ilk yazdığın kadar saçma bir avuntu görmedim üni boyunca. nerede üniversiteyi 4 senede bitiremeyecek tip var bu sözü mottu'su yapmış dolanıyor ortalıkta. o tiplere sorsan 3.5 senede üniyi bitirdim benim kaybım ne diye? kim bilir neler saçmalayacaklardır.

konuyu açan kişi için yazıyorum, bölümünü bitirmeye çalış. yanlış anlama ama 3. sınıfta büte, yaz okuluna kalıyorsan bir daha aynı dersleri alsan yine değişen bir şey olmayacak. ortalam çok kötüyse bile 2'ye zorla ve üniyi bitir, üni sonrası ne yapacaksan rahat rahat yap. tez işinide gözünde büyütme. kimse senden y.lisans ya da doktora tezi beklemiyor. lisansa uygun göze batmayacak bir şey yapsan yeter.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.