Şimdi Ara

Sınıf İçin Fotokopi Mak.-Yazıcı Tavsiyeniz var mı? Günlük 300 Baskı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Baskı adedi Günlük 300, aylık 6000 civarı fotokopi-çıktı-baskı alabileceğim, uzun yıllar kullanılabilecek çok fonksiyonlu bir fotokopi mak.-yazıcı olarak ne önerirsiniz.

İkinci el bir Kyocera FS 1030 MFP var 1400 TLye tavsiye eder misiniz? 43000 baskı da , drum arızası sonucu muadil drum takılmış 50.000 baskılık.

sıfır olarak şu modeller gözüme çarpıyor
    Kyocera M2635dn
    Canon İ-Sensys MF416DW

• bir sınıf öğretmeni olarak yazıyım :)

kyocera 1128 kullandım sınıfımda 2 yıl ( 2. el makşneydi 400 liraya almıstım. ) toneri 7000 sayfa basıyordu muadili gecen yıl 30 liraydı. dubleks baskı, dubleks fotokopi, dubleks tarama.... ozelliği boldu.

bu yıl ise ( 4 lerden mezun edince tekrar 1. sınıflara döndüm ) yeni fotokopi makinesi aldım. canon 411dw ( 416 modelinin faxsiz olanı )

okul acıldıgından beri yaklasık 20 bin sayfa cıktı/fotokopi almısım.

simdi artı ve eksi yonleri
    kyocera dunya capında bilnen ve bircok firmaya da fason uretim yapan bir fotokopi makinesi firması. gerçekten saglam ve kaliteli cihazları var.
    lakin bu cihzlarda drum unitesi ayrı oldugu için ortalama 100 bin baskıda ( cihaz ozelliklerinde yazar ) drum değişimi gerekli. çok işi bilmeyen biriyseniz servis gelip değiştirmeli haliyle ucreti biraz pahalı.
    ayrıda toner için haznesi var ve bu haznedeki toner developer tankı denilen yerde birikiyor. dolum toner ile kullanabilirsiniz ama cihazlar biraz toner tozu seciyor. eger uuyumlu bulurdanız veya ben doldurturum derseniz sorun yok.
    programlana birlir tusları var. bendeki cihazda 4 adet program tusu vardı. ona basınca daha once kaydettim ozellikler 33 baskı, arkalı onlu.... ozellkler hafızadan alınıp cihazaemir veriyordu. buyuk ihtimalla siizn dediniz modelde de vardır. ufak bir detay ama sınıftaki ogrenci sayısı sabit oldugu için surekli ayrı sayıyı girmiyordum.
    ******** muadil toner olayını veya dolum olayını arastırın.

canon 411 dw için ( ayrıca okulda 2 adet de 416dw var. ben aldırmıstım 411 bulamayınca ) zamlardan once gecen haziran temmuz gibi aldık. ben 1800 kusure almıstım. simdi 2,500 civarındadır.

muadil toneri 40-50 lira ( 6.500 sayfa basıyor. yuksek kapasiteli diye geciyor. ve hp 505x, hp 280x tonerlerini de kullanabilir. aynı toner sadece kodları farklı )

kompakt bir cihaz ogretmen masamın kenarında duruyor kaba degil. dakikada 33 baskı vweriyor. muadil tonere de dolum yapılabiliyor. hatta dolumu da ben yapıyorum.

drum tonerle birleşip oldugu için yeni toner alınca haliyle yeni druma da sahip oluyorsunuz. bu cihazda developer tankı yok.

programlanabilir tuslar yok. kyocerada vardı.
    bir de ufak bir ayrıntı ama hosuma gitmedi. kağıt sıkısında kagıdı takıldıgı yerden alsan dahi seni uyarıyor. illaki dokunmatik ekrandan sıkısan kagıdı cıkarman için belirtilen talimatlara ileri iler demen gerekiyor ( belki ayaralardan bu kapatılabilir bilmiyorum.

canonda otomatik kapanma ozelliği var. mesela 4 saat kullanmayınca cihazı kendi kendine acma kapama dugmesi atıp direk kapatıyor. sureyi ayarlardan değişirip iptal edebilirsiniz. ufak ve guzel bir ayrıntı.

2 cihaz da guzel. toner dolum, drum olayından dolayı ben canonu secerdim. ben dolumla ugrasmam muadil alır takarım derseniz her iki cihaz da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

bir sınıf öğretmeni olarak yazıyım :)

kyocera 1128 kullandım sınıfımda 2 yıl ( 2. el makşneydi 400 liraya almıstım. ) toneri 7000 sayfa basıyordu muadili gecen yıl 30 liraydı. dubleks baskı, dubleks fotokopi, dubleks tarama.... ozelliği boldu.

bu yıl ise ( 4 lerden mezun edince tekrar 1. sınıflara döndüm ) yeni fotokopi makinesi aldım. canon 411dw ( 416 modelinin faxsiz olanı )

okul acıldıgından beri yaklasık 20 bin sayfa cıktı/fotokopi almısım.

simdi artı ve eksi yonleri
    kyocera dunya capında bilnen ve bircok firmaya da fason uretim yapan bir fotokopi makinesi firması. gerçekten saglam ve kaliteli cihazları var.
    lakin bu cihzlarda drum unitesi ayrı oldugu için ortalama 100 bin baskıda ( cihaz ozelliklerinde yazar ) drum değişimi gerekli. çok işi bilmeyen biriyseniz servis gelip değiştirmeli haliyle ucreti biraz pahalı.
    ayrıda toner için haznesi var ve bu haznedeki toner developer tankı denilen yerde birikiyor. dolum toner ile kullanabilirsiniz ama cihazlar biraz toner tozu seciyor. eger uuyumlu bulurdanız veya ben doldurturum derseniz sorun yok.
    programlana birlir tusları var. bendeki cihazda 4 adet program tusu vardı. ona basınca daha once kaydettim ozellikler 33 baskı, arkalı onlu.... ozellkler hafızadan alınıp cihazaemir veriyordu. buyuk ihtimalla siizn dediniz modelde de vardır. ufak bir detay ama sınıftaki ogrenci sayısı sabit oldugu için surekli ayrı sayıyı girmiyordum.
    ******** muadil toner olayını veya dolum olayını arastırın.

canon 411 dw için ( ayrıca okulda 2 adet de 416dw var. ben aldırmıstım 411 bulamayınca ) zamlardan once gecen haziran temmuz gibi aldık. ben 1800 kusure almıstım. simdi 2,500 civarındadır.

muadil toneri 40-50 lira ( 6.500 sayfa basıyor. yuksek kapasiteli diye geciyor. ve hp 505x, hp 280x tonerlerini de kullanabilir. aynı toner sadece kodları farklı )

kompakt bir cihaz ogretmen masamın kenarında duruyor kaba degil. dakikada 33 baskı vweriyor. muadil tonere de dolum yapılabiliyor. hatta dolumu da ben yapıyorum.

drum tonerle birleşip oldugu için yeni toner alınca haliyle yeni druma da sahip oluyorsunuz. bu cihazda developer tankı yok.

programlanabilir tuslar yok. kyocerada vardı.
    bir de ufak bir ayrıntı ama hosuma gitmedi. kağıt sıkısında kagıdı takıldıgı yerden alsan dahi seni uyarıyor. illaki dokunmatik ekrandan sıkısan kagıdı cıkarman için belirtilen talimatlara ileri iler demen gerekiyor ( belki ayaralardan bu kapatılabilir bilmiyorum.

canonda otomatik kapanma ozelliği var. mesela 4 saat kullanmayınca cihazı kendi kendine acma kapama dugmesi atıp direk kapatıyor. sureyi ayarlardan değişirip iptal edebilirsiniz. ufak ve guzel bir ayrıntı.

2 cihaz da guzel. toner dolum, drum olayından dolayı ben canonu secerdim. ben dolumla ugrasmam muadil alır takarım derseniz her iki cihaz da olabilir.
    Hocam ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgiler tecrübeler paylaşmışsınız.
    Ben oğlumun sınıfı için araştırıyorum. toplam bütçe 3000 civarı tabi buna yıl sonuna kadar ki toner masraflarını da hesaba katmalıyım.
    bu sebeple 1400 TL ye FS1030 fiyat olarak uygun geliyordu ama sizin yakın özellikte bir makineyi 400 e almış olmanız ve ikinci el olması düşündürüyor.
    Şuan 2. sınıf, 2,5 yıl daha kullanacağımız için iyi temiz bişey alalım diyorum.
    Öğretmenimiz bilişim teknolojileri öğretmeni olduğum için kararı bana bırakıyor bende mahcup olmamak için uğraşıyorum.
    benim aklımda Canon var bütçeyi yani toner işini kendim doldurma şeklinde halledebilirsem Canon a yöneleceğim.
    tekrar teşekkürler.
  • Kyocera nin toneri 3 bin basıyor ve muadili 70 80 lira civarında, canon ise 6400 sayfa basıyor muadili 40 50 lira civarında, toner dolumu için şu aparatı kullaniyorum.

3 5 dakikada dolum yapılıyor. Delikleri kapatmak için de tamir bandı kullanıyorum,

Muadil 5 adet aldık, önce bitirdik (geçen yıl canın 411 almıştı arkadaş) delikleri delip, içindeki muadil den kalan kalan eski tozu ve atık haznesinin bosalttik, sonra dolum yaptık, önemli nokta eski ve yeni tozu karışmaması, yoksa kağıtta gri fon atabiliyor. Muadil 2 şişe, 2 kg yani toz aldık onunla doldurmaya devam ediyoruz, ortalama 250 gram toz koyuyoruz, dolum toza geçince sadece atık haznesinin boşaltıyoruz, toz haznesini bosaltmiyiruz içindeki toz da dolum tozu olduğu için.

https://youtu.be/bKQx5_9sANg

ttps://m.tr.aliexpress.com/item/32917915481.html?pid=808_0011_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32917915481&aff_trace_key=d524ab8109b24e88b3d4f005824a3667-1546495117073-08530-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=2735amp-lMHyfLSR7LENrCTCUn2cdQ1546753691024

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın icindsn çıkan orijinal toneri hiç takmadim kullanmadım haliyle dolum da yapmadım, zaten haznesi küçük en fazla 2000 sayfa basar, olursa cihazda sorun olup servise giderse içine orijinal toneri takip yollarım. Hep muadil ve muadile yapılan dolumla kullanıyoruz.

Belki daha uygunsa cihaz bulunabilir ama toner dolum, muadil olayı, chip olayı önemli, Canon 411 de de chip var ama chipu çıkarınca da çalışmaya devam ediyor. Chip in önemi yok yani. Bazı modellerde chipsiz çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.