Şimdi Ara

Sinema İşletmeciliği Hakkında Genel Bilgiler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
10
Favori
43.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kadar şeyi kendin yazmayıp bi yerden kopyaladıysan da teşekkürler. burada rastlamasam hiç peşinden koşmazdım sanırım.
  • Konuyu açtığımdan bu yana 3 yıl geçmiş.Güncel bilgiler ekledim.Yazı güncel bilgilerdeki bir kaç cümle teknik konular hariç bana aittir.Umarım zevkle okuyup bilgilenirsiniz.
  • Bir filmin hasılatının % kaçını sinema % kaçını şirket aldığını uzun zamandır merak ediyodum, yararlı konu.
  • ben okurken, bilkent cinemaxx te thx sertifikalı salon vardı. ses sistemi, akustiği, kullanılan ses yalıtım malzemesi sanırım bu firmanın öngördüğü gibi yapılıyor. birde 3d sinema da kullılan sistemlerde kalitesine göre değişiyor sanırım. şu ana kadar izlediğim en iyi 3d görüntü akköprü migros taydı. bir makalede bu 3d lerin 3 değişik sistemde olduğunu söylüyordu. bu konu hakkında daha bilgili biri bizi aydınlatırsa sevinirim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir konu olmuş, peki sinemaya reklam ücretleri hakkında bilginiz var mı?
  • Tesekkurler farklı bir konu ve alan. Devamını bekleriz
  • konuyu açan arkadş bizi aydınlattığın için sana çok tşk ederim bende merak duyuyordum hep tüm sorularıma cevap bulabildim tşk ederim
  • Konunun 15bin gösterime rağmen rağbet görmemesi şaşırtıcı.
    Verdiğiniz bilgiler altın değerinde, elinize sağlık.
    Merak ettiğim bir kaç konu var, mesela filmler 100 ile 300 gb arasında değişiyor diyorsunuz. 3D filmlerde boyutlar artıyor mu ve nasıl bilgisayarlarda filmi oynatıyorsunz?

2015 Yılı ve ya gelecek seneler için düzenlenecek, planlanan standartlar var mıdır acaba?
    Örneğin geçenlerde yazı okumuştum IMAX teknolojisinde değişim olmuş, lazerli yayına mı ne geçmişlerdi. Haberi okuduğum zaman sadece bir kaç sinemanın bu yayın için gerekli cihazları aldığını belirtmişlerdi.

Ses ve görüntü maliyetlerinde değişme, koltuklarda kullanılan teknoloji, Türkiye içinde yeni getirilen hukuki standartlar vs. güncel olarak bilgilendirirseniz memnun olurum.
  • Sonuna kadar okudum , Göründüğü gibi değilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgiler icin tesekkurler

• Bilgiler için sağolun hocam. Bende küçüklükten beri hep kendime özel , evde yalıtımı sağlanmış bir odada , normal sinema tarzı bir ''sinema odası'' kurmayı düşünürdüm Demek ki yanlış düşünmüşüm Ev sinema sistemi yapılabilir ancak o da normal sinema keyfi verir mi tartışılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Black Dark- -- 14 Ocak 2016; 12:11:19 >
  • erhan911 kullanıcısına yanıt
    Erhan bey sizinle nasıl iletişime geçebilirim izniniz olursa paylaşmak istediğim sizden fikir ve almak istediğim bir kaç konu var saygılarımla teşekkürler.
  • Devamı ve daha fazlası :http://webparakazan.com/sinema-salonu-kurmak/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misha Collins -- 14 Ocak 2018; 22:53:1 >
  • Gerçekten yararlı bilgiler çok sağolun hocam.
  • IMAX maaliyeti ne kadar ?
  • Aylar sonra tekrar girdim
  • özelden mesaj attım ama gitmedi sanırım. bir kaç sorum olacak size nasıl ulaşabilirim?
  • Sonunda hasılatla ilgili bilgi buldum %50 bana mantıklı gelmedi. Yanlış olmasın yani sinema sahibi/firması bence salon teminat ücreti dışında belli bir değerde sonra azami %30 anca alır...

bu ücret hakkında net bilgisi olanlar paylaşabilir mi?
  • Hort olacak ama güzel konuymuş. Elinize sağlık.

• Güzel bir içerik olmş, emeklerine sağlıkk :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.