Şimdi Ara

Şınavla ilgili sorunum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bir süredir kas yapmak istiyordum ve yaz tatilini fırsat bilerek başladım. Boy kilo testlerinde de kilom normal gözüküyor. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Şınav çekemiyorum. 2 şınavı zor çekiyorum. Ama mekik ve dumble kaldırmaya gelince kimse durduramıyor. Barfix çekiyorum. Acaba barfix şınav çekmeme katkı sağlar mı ne yapmam gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benbilmemesimbilir -- 4 Temmuz 2016; 1:43:24 >

• Şınav barları var onlar ile çekebilirsiniz bir süre sonra zaten kendiniz destek olmadan çekiyorsunuz
  • barfiksle şınavın mantıgı aynı hatta barfikste tüm vücut agırlıgı biner daha zordur enteresan doğrusu barfiksi yanlış çekiyorsun büyük ihtimal.
  • Şınav ve barfiks karşıt hareketlerdir.
    Şınavda itiş gücü, barfikste çekiş gücü aktiftir.
    Dolayısıyla şınavda vücudunun ön tarafı: göğüs, triceps, omzun daha çok ön tarafı aktive olur.
    Barfikste ise vücudun arka tarafı: tüm sırt (kanatlar,trapez, arka omuz ) ve biceps aktive olur.

Yani ikisi pek birbirini desteklemez. Sağlıklı ve dengeli bir vücut için ikisini de yapabilmen gerekir.
    Şınavın açısını değiştirerek kolaylaştırabilir ve zorlaştırabilirsin . Bu resimdeki nispeten daha kolaydır, tekrar sayın arttıkça açıyı arttırabilirsin.
    Kolay gelsin.
     Şınavla ilgili sorunum var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.