Şimdi Ara

Sınav sonuçları toplanabiliyormu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar,Cezaevinde çocukları rehabilite etmek için bir vakıfta çalışıyorum.Bir çocuk bana 1.sınav sonucunun 30 kredi 2.sınav sonucunun ise 35 kredi olduğunu söyledi .Çocuğun bana sorduğu soru şu şimdi 2.sınavda aldığı sonuç ayrı bir sınav sonucumu yoksa 1.sınav sonucun toplamıyla oluşan yeni bir sonuçmu yani çocuk ikinci sınavda beş kredimi aldı?birinci ve ikinci girdiği sınavların kredileri toplanıyormu?Şimdiden çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: eropb

Selam arkadaşlar,Cezaevinde çocukları rehabilite etmek için bir vakıfta çalışıyorum.Bir çocuk bana 1.sınav sonucunun 30 kredi 2.sınav sonucunun ise 35 kredi olduğunu söyledi .Çocuğun bana sorduğu soru şu şimdi 2.sınavda aldığı sonuç ayrı bir sınav sonucumu yoksa 1.sınav sonucun toplamıyla oluşan yeni bir sonuçmu yani çocuk ikinci sınavda beş kredimi aldı?birinci ve ikinci girdiği sınavların kredileri toplanıyormu?Şimdiden çok teşekkürler

kredi olarak bakma krediyi yanlış yerde kullanmışsın. Puan demek daha doğru. Kredi farklı bi kavram. Her dersin kredisi önemliliğine göre 3,4,5 olabilir. Kredi senin ders limitini ve sene sonu mezun olmak için toplaman gereken rakamları belirtir.

Puan hesaplamasına gelirsek, iki sınav sonucunu etki yüzdeleriyle çarparak topluyorsun. İlk sınav %30 ikinci sınav %70 etki ediyor. Yani (30*0.3) + (35*0.7) = 33,5 toplam puanı yapıyor. Ortalama 2 üstündeyse büyük ihtimal şartlı geçmiştir bu dersi.

• Abi çok sağolya yardım için çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.