Şimdi Ara

ŞİMŞEK OTOGAZ -Ankara Destek ve Cevaplıyor (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
8
Favori
27.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu size detaylı anlatılması gereken husus.LPG ayarında tüm olay, Enjektör Zamanı / RPM Tablosu Yüzde Değerleri tablosundaki değerlerin tek tek doğru girilmesinde. Bu tabloda dikeyde enjektör zaman değerleri var iken, yatayda RPM değeri mevcuttur. Tablodaki her bir değer, ilgili Enjektör zamanı vs RPM değerinde, LPG enjektörünün, benzin enjektörü için aracın ECU'sunda tanımlanmış olan değerine göre % kaç oranda çalışacağını gösterir.
  • simsekotogazankara kullanıcısına yanıt
    2 filtreli olan kitler farklı mı?
  • ŞİMŞEK OTOGAZ  -Ankara  Destek ve Cevaplıyor
    ŞİMŞEK OTOGAZ  -Ankara  Destek ve Cevaplıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 13 Nisan 2020; 15:1:55 >

%5 indirim çok değil mi hocam?

%1 falan yapsaydınız keşke?
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    Bugün Gelen bir sağılık çı müşterimize bakımda %15 yaptık bu yazılandan her daim fazlası gelene mümkün ....İroni güzel ama köstek olana , destek olana olmamalı dimi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 13 Nisan 2020; 17:36:12 >
  • Hocam yedek parçada yazmışsınız eğer lpg montajında indirim varsa o zaman çok güzel, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet otomatik geçmiyor. El ile geçiriyorum. Map sensörü temizliği yapılabiliyor mu? Temizlik fiyatı ve yenisinin fiyatı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan68 -- 13 Nisan 2020; 20:20:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba.
    Aracım Opel corsa 2015 1.4 otomatik vites. 1 yıldır atiker grand kit takılı ve yaklaşık 13.000 kmdir kullanıyorum. Yakın zamanda kırmızı ışıkta vs beklerken rölantide LPGde tekleme yapmaya başladı.(devir saatinde oynama yok sabit) Benzindeyken böyle bi sıkıntı yok. Yüksek hız ve devirlerde de sıkıntı yok.
    Problem neden kaynaklı olabilir?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KomuTan RöGar -- 14 Nisan 2020; 13:32:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Atiker Microfast sistem kullanıyorum.
    Ayar kablosu ile kendi ayarımı yapmaya çalışıyorum ve yavaş yavaş sindire sindire konunun mantığını anlamaya çalışıyorum. İlk denemelerde ayar ekranında 1.10 basınçta ve normal gözüken nozzle ölçülerine rağmen gaz enjeksiyon süresi kalibrason öncesi ve sonrası 5'in altına inmiyor. Ayrıca gaz sıcaklığı da 15-18 derece regülatör sıcaklığı ise 90-95 derece görünüyor. Durumu nasıl yorumlarsınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KomuTan RöGar

Merhaba.
    Aracım Opel corsa 2015 1.4 otomatik vites. 1 yıldır atiker grand kit takılı ve yaklaşık 13.000 kmdir kullanıyorum. Yakın zamanda kırmızı ışıkta vs beklerken rölantide LPGde tekleme yapmaya başladı.(devir saatinde oynama yok sabit) Benzindeyken böyle bi sıkıntı yok. Yüksek hız ve devirlerde de sıkıntı yok.
    Problem neden kaynaklı olabilir?
    Teşekkürler.
    ilk etapta buji ve ateşleme bobini kontrolü yaptırın.
  • gokhan68 G kullanıcısına yanıt
    Temizliği olanaksız yenisi 290 tl

• Ateşleme yahut gaz enjektörlerde olabilir

• 1461 1 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan benzin enjeksiyon değeridir gazda ikende benzinde iken her devirde aynı olmalı basınc ve sıcaklık değeriniz normal

• quote:

Orijinalden alıntı: simsekotogazankara

Önemli olan benzin enjeksiyon değeridir gazda ikende benzinde iken her devirde aynı olmalı basınc ve sıcaklık değeriniz normal
    Teşekkür ederim.

Müsadenizle birkaç sorum daha olacak cevap verebilirseniz memnun olurum.

1-Gaz basıncı ayarı sadece lpg modunda mı yapılıyor?
    (Benzindeyken 1.80 gibi bir değer görüyorum. Regülatördeki ayar vidasından herhangi bir ayar mümkün olmuyor. Gaza geçince ise araba stop ediyor. Göz kararı sola doğru alyan ile sıkarak aracın stop etmesinin önüne geçtim 1.10 değerini gördüm ama kalibrasyon esnasında (2600-2900 rpm) gaz basıncının 1.58 olup sarı uyarı vermesinden sonra tekrar 1.10 a inme eğilim gösteriyor.)

2-Rölanti kalibrasyonu diye bir şeyden bahsediliyor. Kullandığım Atiker arayüzünde tek bir kalibrasyon düğmesi var o da "2500-3000 rp arası sabit gaz verin" diyor. Rölanti kalibrasyonu map ekranındaki rölanti devrinin olduğu satır da yapılan değer değişiklikleri ile ideal gaz/benzin enjeksiyon sürelerini yakalamak mıdır?

3-Otomatik araçlarda kalibrasyon ya da ayar prosedürleri fark ediyor mu?

4-Kalibrasyon esnasında gazı sabit tutmama rağmen devir 2500 den sonra çok fazla dalgalanıyor.(2900-3100 e kadar) Bunun sebebi ne olabilir? Bu şekilde sanırım sağlıklı bir kalibrasyon olmuyor.

Uzun oldu kusuruma bakmayın ama epey bir okuma yapmama rağmen cevaplara ulaşamadım. Bilgi ve tecrübeleriniz ile size kolay bize çok zor sorular bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1461 -- 16 Nisan 2020; 0:25:9 >

1-Gaz basıncı ayarı sadece lpg modunda iken rolantide değerlendirilir .
    2-otomatik ayar rolantiyi eşledikten sonra sizden 2500 devirde benzin ms değerlerini yakalamaya çalışır .
    3-değişimez.
    4-şayet gaz teliniz yoksa aracınızda otomatik potansiyel metreli pedal vardır ki bunlarda stabil tutmak zor biz ustalar bu hassasiyeti alışkınız biraz uğraşmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsekotogazankara

1-Gaz basıncı ayarı sadece lpg modunda iken rolantide değerlendirilir .
    2-otomatik ayar rolantiyi eşledikten sonra sizden 2500 devirde benzin ms değerlerini yakalamaya çalışır .
    3-değişimez.
    4-şayet gaz teliniz yoksa aracınızda otomatik potansiyel metreli pedal vardır ki bunlarda stabil tutmak zor biz ustalar bu hassasiyeti alışkınız biraz uğraşmalısınız.
    Teşekkür ederim, sağolun. Mantığı yavaş yavaş anlamaya başlıyor gibiyim :)

Gaz teli var fakat ondan da ayarlayıp sabit tutunca gaz verip bırakır gibi bir dalgalanma oluyor. Benzinde de aynı durum var. LPG sisteminde mekanik ya da yazılım ile ilgili bir arıza araçta böyle bir soruna yol açar mı? Bu bir süredir var araç otomatik yolda da hissediyorum pedalda ve telde bir aralık var orada dalgalanıyor.

Ayrıca dikkatimi çekti, kalibrasyon öncesi "normal" aralıkta görünen nozül çapı kalibrasyondan sonra neden "küçük" görünür hale gelir. (Atiker MicroFast / Nissan Almera 1.8 114 bg A/T mevcut nozul 2.5 civarı)

okadar önemsencek bir olay değil küçük yazması
  • Aranızda Aldesa Marka Lpg kullanan veya anlayan varmı acaba?
  • FranchesBean F kullanıcısına yanıt
    ALDESA nın hangi versiyonundan bahsediyoruz acaba ?
  • Özel Mesaj attım bakabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.