Şimdi Ara

***Simkilitli Cihazlar için Sn0wbreeze ile Baseband Koruyarak Restore ve Jailbreak*** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.493
Cevap
17
Favori
113.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. Cydiadakileri Sinfuldan Pkgbackup uygulamasını kurun. Pkgbackup uygulamasını çalıştırıp backupa basın. Kişilere cydia deb listesinin yedeğini kişilere kayıt edecektir. Bir örneğini kendinize mailleyin. 4.3.1'e geçtiğiniz zaman yine sinfuldan Pkgbackup uygulamasını kurun. Mailden kişinizi kaydedin. Uygulamayı çalıştırın ve bu sefer restore yapın.

2. Appstore dışında farklı yerlerden yüklediğiniz uygulamalar için cydiadan tekrar yüklemek için appsync kurulu olsun. İnstallaous varsa ayarlardan itunes sync açık olsun.

3. Cihazınızı itunese bağlayın. İtunestan Cihazınıza sağ tıklayın ve Transfer Purchases yapın. Daha sonra backup yapın.

Şu sıralamaya dikkat edin restore yaptıktan sonra önce pkgbackuptan cydia yüklemelerini yapın daha sonra itunesla sync yapın.

Böylece veri kaybı yaşamadan 4.3.1'e geçebilirsiniz. Ben yaptım oldu. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 20 Nisan 2011; 21:51:12 >

• @sarerer
    Teşekkürler. Ancak bu Pkgbackup olayını anlamadım. Daha önce de kurmuştum, ancak backup u tam olarak nereye alıyor anlayamadım.

Ayrıca iTunes restore sonrasında backup yüklemek ister misiniz diye soruyordu. Oradaki backup ı yüklesem bir sorun olmaz sanırım?

Son olarak, ben Macintosh kullanıyorum. PwnageTool ile custom frimware yapıp yüklesem (jailbreak+hacktivation) hala Gevey kullanımında tek bar sorunu oluyor mu?

Tekrar teşekkürler.
  • Pkgbackup rehber listene kişi olarak kaydediyor. Backup yaptıktan sonra kişilere bakarsan orada pkgbac.... diye bir kişi kayıtlı kişi olur. Restoreden sonra kişilerdeki o kayıtla debleri kendisi otomatik yüklüyor. Youtubeda videolara bakabilirsiniz.
    Önce cydia uygulamalarını yüklemezseniz eksik ve dağınık yükleme yapar. Daha sonra tekrar sync yapmanız gerekir 2 iş olur. Cydia uygulamalarını yükledikten sonra cihazını bağladığınızda backup yüklemeleri yine çıkar. O zaman yüklerseniz temiz iş olur.
    Ben 4.3.1 ve en son 4.3.2'deyim tek barım ama alooo diyebiliyorum
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 20 Nisan 2011; 22:26:08 >
  • Bende kişilerde öyle bir kayıt çıkmıyor işte backup yaptığımda :) O yüzden bulamıyorum sanırım.
  • Farklı repolardan deneyebilirsiniz.
  • PwnageTool ile custom bir 4.3.1 frimware dosyası hazırladım.
    Daha sonra redsn0w ile telefonu Pwnaged DFU moduna aldım custom frimware ı yüklemek için.
    Option(Shift)+Restore yaparak restore işlemini başlattım.

ANCAK,
    iPhone 'da Apple logosunun altındaki bar en sona geldiğinde işlemler duruyor. Tam dolmadı, çok ufak bir boşluk var. iTunes ise Restoring iPhone Software yazısında kalmış durumda, oradaki bar da en sona gelmiş ve bekliyor aynı şekilde o da tam dolmadı ufak bir boşluk var sonunda.

Ortada hata falan yok, defalarca denedim bu şekilde kaldı.

Ne yapacağım?
  • 4.3.1 yerine 4.3.2'ye geçseniz aslında daha doğru olabilir.
    Yok eğer 4.3.1 yükleyeceğim derseniz: itunes en son surume guncelleyin.
    host dosyasının sonuna konu başında 2.5.1 kısmının en altında yonergelere uygun olarak host dosyası ornegi seklinde düzenlediğinizden emin olun.
    Dfu moda alırken parmaginizi home tuşundan DFU Moda alındı uyarısı gelinceye kadar çekmeyin.
    Yeniden custom fw oluşturun. Farklı USB kullanın.
  • 4.3.2 de Gevey çalışmıyor. Ondan geçemem.

Windows 'dan custom ile restore yapmayı deneyeceğim. iPhone 2G 'de de böyle bir sorunla karşılaşmıştım Mac de.
  • sarerer,

Baseband koruyarak 4.3.1 e geçtim, şu anda sorunsuz çalışıyor. Uğraştırdı meret ama olsun :)

Zannediyorum senin de tek bar gözükme olayın oldu. Benim de sana bir faydam dokunsun, ultrasn0w u Cydia 'dan yüklersen unlock a çözüm olmuyor ama bar sorununu düzeltiyor.

Burdan bu sorunu yaşayan herkese de duyurayım. Gevey kullanıp tek bar sorunu yaşayanlar Cydia 'dan ultrasn0w un son versyonunu yüklesinler. Unlock yapmıyor telefonu ama bar sorununu çözüyor. 4.3.1 de denedim, onayladım. :)

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

4.3.2 de Gevey çalışmıyor. Ondan geçemem.

Windows 'dan custom ile restore yapmayı deneyeceğim. iPhone 2G 'de de böyle bir sorunla karşılaşmıştım Mac de.

ios 4.3.2 baseband 4.10.01'de gevey sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rendezvous

quote:

Artık çok geç :D
  • quote:

quote:

quote:

O zaman önümüzdeki maçlara bakıcaz dostum.Parola 3 puan,sezona galibiyetle başlamak istiyoruz falan şekli

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman önümüzdeki maçlara bakıcaz dostum.Parola 3 puan,sezona galibiyetle başlamak istiyoruz falan şekli

Çok önemli bir update değil zaten 4.3.2 :) Üzülmüyorum. Lig uzun bir maraton sonuçta :D

• quote:

sarerer,

Baseband koruyarak 4.3.1 e geçtim, şu anda sorunsuz çalışıyor. Uğraştırdı meret ama olsun :)

Zannediyorum senin de tek bar gözükme olayın oldu. Benim de sana bir faydam dokunsun, ultrasn0w u Cydia 'dan yüklersen unlock a çözüm olmuyor ama bar sorununu düzeltiyor.

Burdan bu sorunu yaşayan herkese de duyurayım. Gevey kullanıp tek bar sorunu yaşayanlar Cydia 'dan ultrasn0w un son versyonunu yüklesinler. Unlock yapmıyor telefonu ama bar sorununu çözüyor. 4.3.1 de denedim, onayladım. :)

Saygılar.

yöntem 4.3.2 de işe yaramadı malesef tek bar
  • quote:

Orijinalden alıntı: preputium64

quote:

sarerer,

Saygılar.

yöntem 4.3.2 de işe yaramadı malesef tek bar

İlk mesajda bahsedilen ultrasn0w fixini de üstüne kurun 4.3.2 için.

• Bir türlü Restore yapmıyor telefon. 3194 kodlu hata alıyorum. Ne yapmam lazım?
  • 4.3.1'e gecmek isterken bu hatayı aldiginizi varsayiyorum.
    Host dosyasını konu basında anlattığım gibi düzenleyin. Daha sonra tekrar deneyin. Eğer yine hata alıyorsanız 4.3.1 için SHSH kaydınız olmayabilir. O zaman 4.3.2'ye geçmenizi öneririm. Yine konu basında anlatımı var.
  • Telefon İphone 3GS 4.0.1 FW 05.13.04 Baseband.

Tam 4 saat denememe rahmen telefonu bir türlü 4.3.1 FW yapamadım. İtunes'te her seferinde 3194 hatası veriyor. Host dosyasını düzenlememe rahmen bir türlü geçemedim. 4.3.1 geçen arkadaşlar farklı birşeyler mi yapıyor...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eserguzel
    Telefon İphone 3GS 4.0.1 FW 05.13.04 Baseband.

Tam 4 saat denememe rahmen telefonu bir türlü 4.3.1 FW yapamadım. İtunes'te her seferinde 3194 hatası veriyor. Host dosyasını düzenlememe rahmen bir türlü geçemedim. 4.3.1 geçen arkadaşlar farklı birşeyler mi yapıyor...?

kardes itunes telefonu son surume yukseltmek istiyor.sen 4.3.1 i sectigin icin hata veriyor. eger shsh kaydin varsa tinyumbrella pro. ile 4.3.1 yuklersin.4.3.1 yukleyen arkadaslar sarjdan sikayetciydi ben pek tavsiye etmem. ben 4.2.1 kullaniyorum memnunum.4.3.2 kullanan arkadaslar tavsiye ederse 4.3.2 ye gecersiniz.
  • Az önce yukarıda da bahsettiğim gibi host dosyasını düzenlediğiniz halde 4.3.1'e geçemediyseniz SHSH kaydınız yok demektir.
    Üzülmeyin 4.3.2 daha iyi bir sürümdür öncekinden. 4.3.2'ye geçin. Konu başında videolu anlatım var. En fazla 20-25 dk sürer bütün işlemlerin sonra da keyfine bakarsın
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.