Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.156
Cevap
239
Favori
472.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    valla kemal kardeşim çok hakkın geçti bize
    sayende oyundan keyif alarak oynuyoruz sağol varol
    hakkın ödenmez çok yardımcı oldun
  • Arkadaşlar bendeki g27 omp direksiyon taktım motor biraz güçsüz kalıyor ama kullanım çok daha gerçekçi bana göre bunlarda fotolar.
    Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Efrastousles kullanıcısına yanıt
    Güzel görünüyor, yanlız arka vites kulakçıklarına erişim kalmamış gibi. Sıkıntı olmuyorsa sorun yok tabiki.
  • Evet onlar orjinal kulakçıkları after market direksiyonlar için uzun carbon olanlar da var elimde ama direksiyon offsetli olduğu için uzatıcam 👍teşekürler

• ali abi merhaba;

evi tasidik, cocugumuzu da dogurduk. biraz rahat ettik, bana bu aralar bir t500rs sevdasi geldi. sen bir sure kullandin, sattin mi bilmiyorum ama ne yapalim alalim mi? g25'i her elime aldigimda ufacik geliyor, sogudum artik..

hem soru sorayim, hem de konuda mesajim bulunsun dedim. diger kullanan arkadaslar da yorumlarsacok sevinirim..

• CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    Merhaba cem çocuğunuz hayırlı evlat olur Allah 4 gözden eksik etmesin maşallah sana pm yolladım zaten

Hocam bende DFGT den geçtim T500 e , ilk olarak fark ettiğim pedalı (bana göre) çok kaliteli hassaslığı fiyatına göre gayet iyi(1024 çözünürlük var) direksiyon ffb çok iyi Logitech deki gibi taktak ses yapmıyor feedback hem yumuşak hem daha güçlü. Bana göre tek sıkıntısı vites kulakları sabit direksiyon ile birşikte değişmiyor oda azıcık basit bir mod ile hareketli hale getirilebiliyor. Diğer bir artısı ise alıcağınız tek aparat ile istediğiniz direksiyonu takabilirsiniz hepsinde gayet iyi his verir feedback kaybı olmaz güçlü motor çünkü

Allah analı babalı büyümek nasip etsin. Sevgiyle güle güle büyütün bebeğinizi.

T500 malzeme kalitesi olarak sizi çok tatmin etmeyebilir. İlk olarak buna hazır olmalısınız. Dış malzeme eksiğini iç mekanizması ile telafi eden bir cihaz.

G25'in direksiyon büyüklüğü 27,5cm civarı olması lazım. T500RS'in standard direksiyonunda bu ebat 30cm. Ancak direksiyon bir miktar incedir. Eldiven ile kullanılmasını tavsiye ederim.

Direksiyon inputları, force feedback, direksiyon ve pedal çözünürlüğü olarak G25 den çok daha üstün bir cihazdır. (Uygun aparat ile G25 pedallarınızıda T500rs ile yüksek çözünürlüklü olarak kullanma imkanınız var, ihtiyacınız olur mu bilmem ama bilgi olsun diye söylüyorum.)

Sonuç olarak T500RS, G25'e göre kesin bir upgrade dir.

Son bir not olarak G25 vites setinizihttp://www.leobodnar.com/products/G25-G27-shifter/ bu adaptör ile PC de ayrı olarak kullanabilirsiniz.

• Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    hocam size 3 sorum olacak

dfgt ye g27 pedal takabilmek mumkunmu ?

cozunurlukten kasit hassasiyet sanirim degilmi ?

dfgt nin cozunurlugunu nasil ogrenebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 15 Temmuz 2015; 9:44:34 >
  • ilkermurat kullanıcısına yanıt
    PC de kullanmak için mi soruyorsunuz yoksa konsollar içinmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

PC de kullanmak için mi soruyorsunuz yoksa konsollar içinmi?

pc icin soruyorum hocam

PC de kullanmak için en uygun çözüm LEO BODNAR'ın kablosu.

Birde aşağıdaki çözüm var:

LEO BODNAR kablo, pedal çözünürlüğünüzü 10 bit'e yükseltir. Böylece pedal çözünürlüğünüz mevcut 256 adımdan - 1024 adıma yükselir. (Pratikte 900 adım civarı oluyor.)

Ben T500RS ile G27 pedalları kullanıyorum. Netice gayet başarılı. Birde Fren modu yaparsanız ciddi anlamda özle bir pedal setiniz oluyor.

• Arkadaşlar merhaba,

Fanatec GT2'mi Thrustmaster TX aldığım için satıyorum. İlgilenen arkadaşlar PM atabilir detayları konuşuruz.
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    cok tesekkur ederim hocam cok sagolun

Rica ederim.
  • değerli arkadaşlar, ali abim, çok teşekkür ederim güzel dileklerinize.

Sn Assassin_2015; malzeme kalitesi zayıflığı derken neyi kastettiniz? bu seviyede bir üründe deri direksiyon vardır sanırım, metal komponentler de iyidir diye düşünüyorum ama siz eksik gördüğünüz yerleri kısaca yazarsanız çok sevinirim.. T500RS'in pedallarını kullanmayı planlıyorum, logitech G25'in pedalları bana çok birbirine yakın geliyor.. vites olayını da Thrustmaster'in vitesini alarak çözmeye çalışacağım, benim Logitech'in vitesinden de çok memnun değilim..
    Merhaba,

Deri direksiyon yok. Deri direksiyon istiyorsanız Add on direksiyon opsiyonlarına (TM Leather 28 GT Wheel Add-On) bakabilirsiniz. Ancak onların çapı daha küçük (28cm). Ayrıca derinin kaliteside bence tartışmalı.

Bunun yanı sıra mevcut direksiyonunu söküp (quick release sistemi olduğundan kolayca sökülüp takılabiliyor.) deri kaplatmanızda mümkün.

Metal aksamda bir sıkıntı yok.
  • nec85 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İlan verip kaçmak yok. GT2 ile TX'in karşılaştırmasını bekliyoruz.
  • Ben dfgt den cok memnunum ama manuel vites eksikligi hissediyorum. G27 pedal ve vites ayri olarak nasil bulabilirim. Veya logitech joystick modlayip vites yapabilirmiyim. Elektronik bilgim yok bu arada .D veya sadecr debriyaj yapabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 15 Temmuz 2015; 12:56:29 >
  • antking kullanıcısına yanıt
    İnternette pek çok ikinci el G25 ve G27 ilanı var. Aslında bunlardan birini değerlendirerek çok uygun fiyata setinizi komple yükseltmiş olursunuz. Parça parça alınca daha ucuza gelmeyecektir.

Aşağıda vites ilanı görebilirsiniz ancak bunu PC ye bağlamak içinde ayrıca aparata ihtiyaç var:

Vites ilanı

Pedal için aşağıdaki ilana bakabilirsiniz:

pedal ilanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 15 Temmuz 2015; 13:03:46 >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.