Şimdi Ara

Silvermoondaki guildimize daha fazla sığır aranıyor !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gören de donanım haber forumu Türkiye'nin resmi WoW oyuncusu bulma edinme resmi sayfası sanacak,cevaplara gel herkes birbirine sallamış
  • ben anlamadım, adam gayet makul bütün karakterlerin bizim guildde olmalı istersen gel demiş. anlaşamamışsınız guilde girmemişsin. daha niye alaycı bir dille konuşmaları paylaşıp karalama yapıyorsun.

not: guild ile herhangi bir bağlantım yok bu arada.
  • Selam herkeze iyi günler ve iyi oyunlar dilerim öncelikle....

Konuya dahil olmak istedim bu kadar iyi insanlara bu kadar laf edilmesi işin açıkçası zoruma gitti, ben bu guilde 5 -6 aylık bir oyuncuyum kimseyle yüz yüze gelemedim daha birden fazla toplantılar oldu ama gitmeyi çok istediğim halde iş yüzünden vakit bulamadım. yarın toplansak hiç yadırgamadan ABLA, Abi diyeceğim insanlar mevcut Sizin o alışık oldugunuz Küfürler, Saygısızlıklar nede bir item kavgası görmedim 24haftadır raidlere katıldıgım halde. O yüzden bu kurallarda Guild masterımız yanş ABLAMIZIN oyun tecrubesinden çıkardıgı sorunlarla alaklı istediği kurallardır neticede guildimizde benim saydıgım 5 6 bayan arkadasımız bulunmakta o yüzden sık eleyip ince dokumak lazım. Bazı arkadaşlar çamur atmaya çalışsada başaramıycaklar herkez yorum yapabilir herkezin görüşü olabilir tabi ama alaycı bir tavırla olmamalı bu olduğu taktirde bu konu kapanmaz . TS de 1 gün gelip muhabbete dahil olsanız bütün negatif düşünceleriniz değişcektir emin olun.. HERKEZE İYİ GÜNLER DİLERİM kril sana bile ;)

Not: :Abilerim, Kardeşlerim ve ablam uzatmayalım Atalarımız ne demiş SİN(kril)EK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRI ;)[t]

• Ben de vanilladan beri oynuyorum. Gerek oyun içi gerek çeşitli forumlarda binlerce farklı alım şartı gördüm bugüne kadar. Yalnız hakkaten böyle enteresan bi şarta henüz rastlamadım.

İlk postta alım şartlarını yazmışsınız oyun içinde de böyle bi talebiniz olmuş. Doğal olarak adama garip gelmiş paylaşmış haklı da. Yalnız sizin durduk yere işi büyütüp savunmaya geçmeniz hoş olmamış. Bide anladığım kadarıyla guild içinde de gidin guildinizi müdafaa edin gibi bir talebiniz olmuş manzara öyle gözüküyor. O da epey komik olmuş.

Kimse guildinize sövmüyor, hakaret etmiyor burda. Guild içindeki aile ortamınız vardır yada yoktur demiyor. Ne diye bu kadar uzattınız anlamadım. Şart herkese garip gelmiş oturmuş millet tartışıyor. Kimse de şartlarınızı beğenmek yada desteklemek zorunda değil netice olarak.

Son olarak tavırlarınız sosyal medyada Justin Bieber denen bebenin ergen fanlarını andırıyor. Ne dense bizi çekemiyorlar çamur atmaya çalışıyorlar bilmem ne. Hakaret yada aşşağılama amaçlı demiyorum bunları okuyunca yaş ortalaması fazlaca küçük lol tayfasını andırıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thrashbringer

Ben de vanilladan beri oynuyorum. Gerek oyun içi gerek çeşitli forumlarda binlerce farklı alım şartı gördüm bugüne kadar. Yalnız hakkaten böyle enteresan bi şarta henüz rastlamadım.

İlk postta alım şartlarını yazmışsınız oyun içinde de böyle bi talebiniz olmuş. Doğal olarak adama garip gelmiş paylaşmış haklı da. Yalnız sizin durduk yere işi büyütüp savunmaya geçmeniz hoş olmamış. Bide anladığım kadarıyla guild içinde de gidin guildinizi müdafaa edin gibi bir talebiniz olmuş manzara öyle gözüküyor. O da epey komik olmuş.

Kimse guildinize sövmüyor, hakaret etmiyor burda. Guild içindeki aile ortamınız vardır yada yoktur demiyor. Ne diye bu kadar uzattınız anlamadım. Şart herkese garip gelmiş oturmuş millet tartışıyor. Kimse de şartlarınızı beğenmek yada desteklemek zorunda değil netice olarak.

Son olarak tavırlarınız sosyal medyada Justin Bieber denen bebenin ergen fanlarını andırıyor. Ne dense bizi çekemiyorlar çamur atmaya çalışıyorlar bilmem ne. Hakaret yada aşşağılama amaçlı demiyorum bunları okuyunca yaş ortalaması fazlaca küçük lol tayfasını andırıyorsunuz.

Komik olan şuan bizim burda yaptığımız davranış değil, sizlerin konuyla hiç alakası olmayan kişilerin gelip burda yorumda bulunması bence. Ayrıca burda guildda birlikte oynadığım insanların neredeyse hepsiyle gerçek hayatta da görüşen biri olarak, böyle bir haksızlık durumunda tabii ki buraya gelip yazı yazacağım. Guildda kimse tarafından ayrıca ''gidip guildı savunun'' gibi bir açıklama da yapılmamıştır.

Şartlarımızı beğenmiyorsun ve bu topluluğunda bir parçası değilsin, daha önceden bizimle de herhangi bir muhabbetin olmamış. Bu konuya gelip a veya b kişisini savunma ihtiyacı neden duyuyorsun? Epey komik olan bu bence :)

Yaş ortalaması konusundaki düşüncenin de oldukça yanlış olduğunu söyleyebilirim. Guildımızda 25 yaş altı insan bulmakta zorlanacaksındır çünkü :) Hakaret ya da aşağılamanın ne anlama geldiğini bilmeyen biriyle şuan bunları tartışmam da bana saçma geliyor gerçi şuan.

Buraya gelip amaçsızca negatif yorumlar yapan insanları gerçekten merak ediyorum. Şart garip gelebilir tartışılabilir ama hakaret ve suçlama içeren hiç bir cümlenin altında elbette ki kalmayacağım. İçinde bulunmadığınız bir topluluk hakkında bu kadar suçlayıcı cümleler kurmanız gerçekten garip geliyor.

• Pardahun kullanıcısına yanıt
    Yahu birader birisi gelip sizin guilde bunlar çok boktan adamlar beş para etmez fln mı dedi de guilde laf edilmiş gibi konuşuyorsunuz.

Alım şartı saçma bulunmuş bence de öyle. Gelip burda bunu tartışamaz mıyız? Sizin guildin alım şartları gökten mi indi, din fln mı, dogma mı ne halt yani de bunun konuşulmasını olay ettiniz. Belki tartışılsa eğrisi doğrusu konuşulsa bi orta yol bulunur yeni fikirler çıkardı böylece guilde katılmayı düşünen olurdu.

Misal benim progress derdim yok. İşten gelip boş takılan kafa dağıtan biriyim. Dalga muhabbetli vs guild işime gelir ama şu şartlarda girmem. Bissuru serverda charim var. Guildin felsefesi fln benim tartıştığım yada aykırı bulduğum bi nokta değil orasını eleştirmiyorum da.

Buradakilerin guilde çamur atma yada benzeri bi saikle hareket ettiğini de düşünmüyorum. Kimsenin bilmediği bi guild ne husumeti olsun da gelip karalamaya çalışsınlar. Herkes şarta takıldı ordan uzayınca buralara geldi mevzu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 4 Nisan 2016; 21:57:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardahun

quote:

Ben de vanilladan beri oynuyorum. Gerek oyun içi gerek çeşitli forumlarda binlerce farklı alım şartı gördüm bugüne kadar. Yalnız hakkaten böyle enteresan bi şarta henüz rastlamadım.

Komik olan şuan bizim burda yaptığımız davranış değil, sizlerin konuyla hiç alakası olmayan kişilerin gelip burda yorumda bulunması bence. Ayrıca burda guildda birlikte oynadığım insanların neredeyse hepsiyle gerçek hayatta da görüşen biri olarak, böyle bir haksızlık durumunda tabii ki buraya gelip yazı yazacağım. Guildda kimse tarafından ayrıca ''gidip guildı savunun'' gibi bir açıklama da yapılmamıştır.

Şartlarımızı beğenmiyorsun ve bu topluluğunda bir parçası değilsin, daha önceden bizimle de herhangi bir muhabbetin olmamış. Bu konuya gelip a veya b kişisini savunma ihtiyacı neden duyuyorsun? Epey komik olan bu bence :)

Yaş ortalaması konusundaki düşüncenin de oldukça yanlış olduğunu söyleyebilirim. Guildımızda 25 yaş altı insan bulmakta zorlanacaksındır çünkü :) Hakaret ya da aşağılamanın ne anlama geldiğini bilmeyen biriyle şuan bunları tartışmam da bana saçma geliyor gerçi şuan.

Buraya gelip amaçsızca negatif yorumlar yapan insanları gerçekten merak ediyorum. Şart garip gelebilir tartışılabilir ama hakaret ve suçlama içeren hiç bir cümlenin altında elbette ki kalmayacağım. İçinde bulunmadığınız bir topluluk hakkında bu kadar suçlayıcı cümleler kurmanız gerçekten garip geliyor.

Usta iyi güzel diyosun da buraya adam aranıyor diye konu açmadınız mı? Adam arayan bi guildde alım şartları hakkında bi tartışma çıkıyor konuda. Ki alım şartları olarak belirtilmemiş olduğu ve absürd olduğu söyleniyor. Bu çok normal değil mi anlamadım ben?

Kimse sizin kötü insanlar olduğunuzu iddia etmiyor ki hemen savunmaya geçmişsiniz. Guildiniz iyi güzel olabilir girmeden kimse bilemez. Ama guilde girme konusunda belirtilmemiş bir şart varsa tartışılır.

Sonuç olarak özel mesaji paylaşmak yanlıştır değildir bilemem, işi ciddiye alıp progressteki duruma bakarak oyunculukları sorgulamak yanlıştır değildir bilemem, düzeltemem de. Ama siz kendi yanlışınızı ilk mesaja "arkadaşlar yazmayı unutmuşuz realmdeki bütün karakterler guildimizde olmalı" yazarak düzeltebilirsiniz. Bu durumda belki mantıklıdır değildir sorgulanırdı ama bu kadar uzayıp tartışmaya dönmezdi.

• Ben bütün karakterlerin guildde olması zorunluluğunu garipsemedim açıkçası önceki günler konuyu okurken. Benim guildde maksimum 2 alt alıyorlardı mainin yanında, sociallara tek karakter izni vardı ortalık karışmasın diye. İsterdim ki bütün karakterlerimi alsınlar iletişim kopmasın başka karakterlere geçince.

Ama "Turklerin cogu isin cakalliginda oldugundan bi karakteri bizim guildda iken ve bizim guilddan faydalaniyorken diger karakterleriyle aslinda baska bir guildda oldugunu ogreniyoruz." bunu okuyunca kafam karıştı açıkçası. İlk olarak eleman social olarak katılmak istemiş, sociallara ne sunuyorsunuz da diğer karakterlerle başka guildde olması sorun yaratıyor ? İkinci olarak, birden fazla karakterle dışarıdan pug almadan raid yapmak isteyen adama bu ortamı sağlayabilecek misiniz ? Sağlayamayacaksanız adamın diğer karakterlerini niye guildde hapis tutuyorsunuz ? Bütün karakterler guildde olacak diye zorlamanız yanlış ya da doğru demiyorum, sunulan sebep bana saçma geldi o yüzden soruyorum.

Guildin tecrübeli ve classına hakim kişiler aramasının üstüne gidilmesini anlamadım açıkçası. Belki bu konuda yetersiz olanları raid kadrosundan çıkardılar o yüzden yeni eleman arıyorlar; direk guild ciddiyetsiz, yeteneksiz insanlardan oluşuyor gibi bir varsayım yapılması saçma bence.

• Kendi adıma guildinizdeki kimseyi tanımadığımı, dolayısıyla şahsi bir problemim olmadığını yazdığım uzunca bir mesajla belirttim. Guildinizdeki arkadaşlık ortamına ve oyucularınıza da laf etmedim. Hatta ben inanıyorum ki üyeler birbirini forumda bu kadar kolluyorsa guild üyeleri olarak aranızdaki insani bağlarınızın kuvvetli olduğunu başka türlü ispatlayamazdınız.

İlk anlatmaya çalıştığım şey, burada bahsettiğiniz guild ortamınız, raidlere bakış açınız, pve'de tecrübeli ve progress yapmak isteyen hakim ve bilgili bir oyuncu için uygun değil. Çok basit, uygun değil, yanlış adam arıyorsunuz diye uyarıyorum. Niyetim kötü olsa sizi niye uyarayım? Eğer bu tarz oyuncunun guildiniz için neden uygun olmadığını açıklamamı istiyorsanız bunu da uzun uzun açıklarım. Zira 2 cümle ile açıklanacak bir durum değil.

Guildinize oyuncu almak için real ID ve tüm karakterlerin guilde alımı şartı demişsiniz, ikinci olarak da bunu yanlış bulduğumu söyledim. Silvermoon'da tek alliance karakterim varken başka realmde 3,5,7 (artık neyse) tane horde karakterim olsa migrate ve realm change parasını verecek misiniz diye sordum. Altına guilddeki bir üye veya yöneticiden "aynı serverdaki tüm karakterler demek istedik." Diye bir cevap geldi. Bunun da bir kabulü 'bence' yok ama hadi kabul edilebilir diyelim. Daha sonra yine bir kişi demiş ki "başka karakterle başka yerde de oynayan oldu, bizim guildimizi kullanan oldu, o yüzden tüm karakterler guildde olmalı." Hoppala şimdi yine işler karıştı. Aynı serverdaki karakterlerimle sizin guildinize girdim diyelim. 11 tane karakterle hem de. Başka serverlardaki karakterlerimle yine başka guildlerde oynayabilirim değil mi? Bunun da önüne geçmek için real ID istiyorsunuz sanırım. Tamam da örneğin şu an benim iki tane aktif WoD accountum var ve ikisi ile de farklı farklı zamanlarda raid yaptım. İki hesaptaki karakterleriminde 720 itemleveli var hatta. Ha bu arada hiçbir guildi mağdur etmedim. Siz beni linç etmeden önce ben söyleyeyim.

Sonuç olarak bu uygulamanız benim gözümde guild yönetiminin otorite eksikliğini kapatma çabasıdır. Lakin kötü niyetli adamı zaten en kral otorite olsa engelleyemez. Real ID de alsan, TC kimlik no da istesen, ikametgah ve sabıka kaydı da alsan, wowda birden fazla account almak sadece paraya bakıyor maalesef.

Keşke guild yönetimi aksini yapıp dese ki "biz guildimizdeki kaliteli insanlara, muhabbet ve raid ortamına güveniyoruz, ne olursan gel." İşte o zaman daha hoş olurdu bence. Bu arada, guildinizi kullanıp item alıp gidenler, ya da alt karakterleriyle başka guildlerde raid yapanların sebebi siz değilsiniz. Sizin çizginiz belli, o şahıslar daha iddialı bir raid ortamı istedikleri için başka arayışlara girerler. O yüzden bunu engellemeniz için guilde alacağınız kişinin gerçekten işin gırgırında, sosyal ortamında olduğunu tespit etmeniz lazım.

Yine uzun oldu kusura bakmayın. Dilim sivridir ama forumdaki arkadaşlar bilirler, buranın "kral çıplak"çısı benim. Doğru bildiğimi söylemekten çekinmem. Bilmediğim konuda da çok konuşmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkylerDurden

quote:

Orijinalden alıntı: Pardahun

quote:

Usta iyi güzel diyosun da buraya adam aranıyor diye konu açmadınız mı? Adam arayan bi guildde alım şartları hakkında bi tartışma çıkıyor konuda. Ki alım şartları olarak belirtilmemiş olduğu ve absürd olduğu söyleniyor. Bu çok normal değil mi anlamadım ben?

Kimse sizin kötü insanlar olduğunuzu iddia etmiyor ki hemen savunmaya geçmişsiniz. Guildiniz iyi güzel olabilir girmeden kimse bilemez. Ama guilde girme konusunda belirtilmemiş bir şart varsa tartışılır.

Sonuç olarak özel mesaji paylaşmak yanlıştır değildir bilemem, işi ciddiye alıp progressteki duruma bakarak oyunculukları sorgulamak yanlıştır değildir bilemem, düzeltemem de. Ama siz kendi yanlışınızı ilk mesaja "arkadaşlar yazmayı unutmuşuz realmdeki bütün karakterler guildimizde olmalı" yazarak düzeltebilirsiniz. Bu durumda belki mantıklıdır değildir sorgulanırdı ama bu kadar uzayıp tartışmaya dönmezdi.

Tek bir sorum var, bizim ts bilgilerimizin olduğu özel mesajı burda paylaşmak gerçekten sakin kafayla yapılmış bir davranış mıdır sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

Ben bütün karakterlerin guildde olması zorunluluğunu garipsemedim açıkçası önceki günler konuyu okurken. Benim guildde maksimum 2 alt alıyorlardı mainin yanında, sociallara tek karakter izni vardı ortalık karışmasın diye. İsterdim ki bütün karakterlerimi alsınlar iletişim kopmasın başka karakterlere geçince.

Ama "Turklerin cogu isin cakalliginda oldugundan bi karakteri bizim guildda iken ve bizim guilddan faydalaniyorken diger karakterleriyle aslinda baska bir guildda oldugunu ogreniyoruz." bunu okuyunca kafam karıştı açıkçası. İlk olarak eleman social olarak katılmak istemiş, sociallara ne sunuyorsunuz da diğer karakterlerle başka guildde olması sorun yaratıyor ? İkinci olarak, birden fazla karakterle dışarıdan pug almadan raid yapmak isteyen adama bu ortamı sağlayabilecek misiniz ? Sağlayamayacaksanız adamın diğer karakterlerini niye guildde hapis tutuyorsunuz ? Bütün karakterler guildde olacak diye zorlamanız yanlış ya da doğru demiyorum, sunulan sebep bana saçma geldi o yüzden soruyorum.

Guildin tecrübeli ve classına hakim kişiler aramasının üstüne gidilmesini anlamadım açıkçası. Belki bu konuda yetersiz olanları raid kadrosundan çıkardılar o yüzden yeni eleman arıyorlar; direk guild ciddiyetsiz, yeteneksiz insanlardan oluşuyor gibi bir varsayım yapılması saçma bence.

Dostum şimdi şöyle bir durum söz konusu, kişinin bütün karakterleri bizim guildımızda olduğunda alt karakterleri ile elbette dışardan pug ile raid yapmaya serbestler. Ayrıca insanlar pug eziyeti çekmesin diye sık sık alt runlar da düzenlemekteyiz. Yani insanlar elbette ana karakteri dışında alt karakterleriyle de raid yapmak isteyeceklerdir ve puga girmeleri tamamiyle serbesttir. Kısa bir özet geçmek gerekirse, vakti zamanında çok fazla art niyetli insanla tanıştım bu oyunda. Bir karakteri bizim guildda iken ve bizim guildımızın sağladığı olanaklardan (gold flask vs) sonuna kadar yararlanırken başka bir yandan da diğer bir guild ile raid yapmaktaydılar. Ve bir süre sonra aslında main olarak orda oynayıp bizden yararlandıklarını da öğrendik. Bütün karakterlerin guildda olmasını istememizin sebebi, aile ortamımıza zarar verecek veya bizi kullanıp yıpratacak insanlardan kaçınmaya çalışmamızdır.

Burda bizi progressimiz ile değerlendirecek insanları zaten aramızda istemiyoruz biz. Eğer burda oyunculuk tartışılacaksa, guildda gerçekten oyunculuğuna hayran olduğumuz çok fazla kişi bulunmaktadır. Fakat biz hiç bir zaman ''en iyi adamlarımızı alalım, gidip indirelim bossları'' kafası ile oynamadığımız için progress odaklı ilerleyen bir guild olmadık. Şuan halihazırda guildımızda olan veya önceden bizim ile oynamış hiç bir kimsenin bu konu hakkında farklı bir yorum yapacağını da düşünmemekteyim.

Yukarda dediğim gibi benim onaylamadığım, yanlış bulduğum bir davranıştır. Ama keşke siz bir ucundan tutup olayı büyütmeseydiniz.

Bu arada eğer alliance oynayabilseydim guilde katılmayı düşünür iletişime geçerdim. Size iyi oyunlar, eğlenceler :)

Puga girmesini engelliyorsunuz demiyorum ki mesela 2 karakterle Mythic progress yapmak isteyen adama bu ortam sağlanabilecek mi ? Hani bu adam 2 karakteriyle de iyi oynuyorsa, 1 karakteriyle sizin guildden diğer karakteriyle başka guildden faydalanmasında yanlış bir durum göremiyorum. Siz de adamdan faydalanıyorsunuz çünkü adamın maini sizin guildde olsun ya da olmasın. Siz guildin olanaklarını her guilde girenle cömertçe paylaşıyorsanız kötü niyetli olanları engellemeniz mümkün değil insanların bütün karakterlerini hapis tutarak. Size faydası olmadığını düşündüğünüz kişilerle guildin olanaklarını paylaşmayın olsun bitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaosBreed

Kendi adıma guildinizdeki kimseyi tanımadığımı, dolayısıyla şahsi bir problemim olmadığını yazdığım uzunca bir mesajla belirttim. Guildinizdeki arkadaşlık ortamına ve oyucularınıza da laf etmedim. Hatta ben inanıyorum ki üyeler birbirini forumda bu kadar kolluyorsa guild üyeleri olarak aranızdaki insani bağlarınızın kuvvetli olduğunu başka türlü ispatlayamazdınız.

İlk anlatmaya çalıştığım şey, burada bahsettiğiniz guild ortamınız, raidlere bakış açınız, pve'de tecrübeli ve progress yapmak isteyen hakim ve bilgili bir oyuncu için uygun değil. Çok basit, uygun değil, yanlış adam arıyorsunuz diye uyarıyorum. Niyetim kötü olsa sizi niye uyarayım? Eğer bu tarz oyuncunun guildiniz için neden uygun olmadığını açıklamamı istiyorsanız bunu da uzun uzun açıklarım. Zira 2 cümle ile açıklanacak bir durum değil.

Guildinize oyuncu almak için real ID ve tüm karakterlerin guilde alımı şartı demişsiniz, ikinci olarak da bunu yanlış bulduğumu söyledim. Silvermoon'da tek alliance karakterim varken başka realmde 3,5,7 (artık neyse) tane horde karakterim olsa migrate ve realm change parasını verecek misiniz diye sordum. Altına guilddeki bir üye veya yöneticiden "aynı serverdaki tüm karakterler demek istedik." Diye bir cevap geldi. Bunun da bir kabulü 'bence' yok ama hadi kabul edilebilir diyelim. Daha sonra yine bir kişi demiş ki "başka karakterle başka yerde de oynayan oldu, bizim guildimizi kullanan oldu, o yüzden tüm karakterler guildde olmalı." Hoppala şimdi yine işler karıştı. Aynı serverdaki karakterlerimle sizin guildinize girdim diyelim. 11 tane karakterle hem de. Başka serverlardaki karakterlerimle yine başka guildlerde oynayabilirim değil mi? Bunun da önüne geçmek için real ID istiyorsunuz sanırım. Tamam da örneğin şu an benim iki tane aktif WoD accountum var ve ikisi ile de farklı farklı zamanlarda raid yaptım. İki hesaptaki karakterleriminde 720 itemleveli var hatta. Ha bu arada hiçbir guildi mağdur etmedim. Siz beni linç etmeden önce ben söyleyeyim.

Sonuç olarak bu uygulamanız benim gözümde guild yönetiminin otorite eksikliğini kapatma çabasıdır. Lakin kötü niyetli adamı zaten en kral otorite olsa engelleyemez. Real ID de alsan, TC kimlik no da istesen, ikametgah ve sabıka kaydı da alsan, wowda birden fazla account almak sadece paraya bakıyor maalesef.

Keşke guild yönetimi aksini yapıp dese ki "biz guildimizdeki kaliteli insanlara, muhabbet ve raid ortamına güveniyoruz, ne olursan gel." İşte o zaman daha hoş olurdu bence. Bu arada, guildinizi kullanıp item alıp gidenler, ya da alt karakterleriyle başka guildlerde raid yapanların sebebi siz değilsiniz. Sizin çizginiz belli, o şahıslar daha iddialı bir raid ortamı istedikleri için başka arayışlara girerler. O yüzden bunu engellemeniz için guilde alacağınız kişinin gerçekten işin gırgırında, sosyal ortamında olduğunu tespit etmeniz lazım.

Yine uzun oldu kusura bakmayın. Dilim sivridir ama forumdaki arkadaşlar bilirler, buranın "kral çıplak"çısı benim. Doğru bildiğimi söylemekten çekinmem. Bilmediğim konuda da çok konuşmam.

hey gidi ChaosBreed eskiler aklıma geldi ismini görünce hala devammı catastrophe? dunemaul eskiden ne güzeldi...

• Kimseye terbiyesizlik yapmadıklari halde warroktrden atılmış adamlar. Yazık olmuş konuya

• Adamlar guild lerini tanıtmak istemiş.
  • Alemsiniz arkadaşlar, karalamış olmayayım diye özellikle konuşmayı attım. Şeffaf olsun diye.
    Amacım ise bana garip gelen ama iyi kötü bir yorum yapmadığım, forumdaki konuda belirtilmeyen kuralın varlığından wow bölümünü haberdar etmekti.
    Zaten eleştiri bile yapmadım, yorum da yapmadım.

Benimle ilgili de sallamışlar arkadaşlar sağolsunlar, sanki guilde bir saldırı varmış da onu koruyorlar gibi.

Madem o kadar sinir olmuşlar, anlatayım fazla ayrıntıya girmeden.
    Ben WoW'u hiçbir zaman suistimal ederek oynamadım, oynamam da.
    Sık sık(?) guild değiştirerek oynamamı da açıkça söylemekte bir beis görmedim.
    Çünkü tek bir guildde kalmama nedenim, çalmak çırpmak, densizlik etmek, taciz etmek vs. değildir.
    Yeri geliyor param olmuyor, unsub oluyorum, 5-6 ay oynamıyorum.
    Yeri geliyor sınav zamanı geliyor, suçululuktan oynamıyorum.
    Oyunu aylardır aktif olarak oynadığım dönemlerde, zırt pırt guild değiştirmiyordum.
    Hatta oyuna ilk başladığım guild olan Silvermoon'daki Donanım Haber guildinde de bayağı bi' uzun süre kalmıştım.
    Bir süre sonra puglarla raid yapıyordum falan, guildde de "bizi beğenmiyon mu la pislik seni" gibisinden yarı şaka yarı ciddi kızıyolardı, ben de çıkmıştım.
    Ama edebimle, tartışmasız küfürsüz olmuştu. Deniz Abi'yle de diyalogum uzunca bir süre devam etmişti.
    Neyse ayrıntılara çok girmeyeyim, zaten unuttum da girdiğim çıktığım bütün guildleri.
    Bu ilk guildden bahsetmemin iki temel sebebi var, biri ilk guildim olması, biri de (yanılmıyorsam) katıldığım TEK Türk guildi olması.

Neyse gelelim konuya, her ne kadar siz guild üyeleri, yöneticileri vs. olarak temkinli, önyargılı, tedbirli iseniz; bizler de tek tabanca takılan casual oyuncular olarak kendimizce temkinli ve önyargılı olabiliriz, bunda bir ayıp var mıdır?

İnanıyorum ki yoktur. O günkü konuşmada tek dikkat ettiğim şey, o an bana gereksiz derecede gelen "real id/battletag eklemek, bütün karakterlerin girmesi, tanıt kendini" falan şartı/tepkisi/ilk izlenimi idi. Ancak ben genellikle huy olarak düşündüğümü olduğu gibi yazan, ifade eden biri olduğum için direkt "paranoya olmuş sanırım" dedim.

Ki bizde de insanlar bunu "hakaret, aşağılama" olarak yorumlayabiliyor, öyle bir niyetim olmadığı hâlde. Neyse kelime kelime analiz yaparsam, zaten gereksiz olan konu daha da uzar, o yüzden toparlamya çalışayım biraz. Kendim de birçok guildde o kadar drama, raid slotu, loot, karı kız vs. konularından çıkan gereksiz gürültülerden haberdar olduğum için "herhalde birileri yakın zamanda atılmış ya da çıkmış sorunlu bir şekilde, guild chatte birisi ters bişi yazar diye korkuyorlar" diye düşündüm. E düşünen ve oyunda bazı şeyler nasıl döner bilen birinin aklına bunun gelmesi normal değil mi? Bu illâki benim potansiyel bir tehdit olduğum anlamına mı gelir? Ben gayet sakin ve düzgün bir şekilde arkadaşın sorularına cevap verdim. Neden bütün karakterlerimle katılamayacağımı vs. de açıkladım. İsterseniz ayrıntılara girerim, bu sefer "bize ne senin özel hayatından, sevgilinden" tribi falan yerim. Sakınıyorum.

Neyse, uzun lafın kısası, sandığınız veya ilk izlenimden, guildinizin veya kurallarınızın vs. forumda eleştirilmesinden rahatsızlık duymanızdan kaynaklanan antipatiden beyninizde yer etmiş "sinek, pis, tü, kaka" yakıştırmalarınızdan kendinizi temizleyin lütfen, çünkü herhangi bir art niyetim yoktur.

Kendi hatam şudur, o arkadaşa belki de "keşke forumda yazsaydınız bu şartı" deseydim daha iyi olurdu. ama ipler miydi? Bilemem. Görünen o ki bu şekilde daha etkili oldu.
    Sizlerin de hatanız bence şudur, yukarıda da denildiği gibi "konuya yazmamışız ama bu gibi de bir şartımız var" yazıp geçebilirdiniz, sebebini de isterseniz açıklardınız.

Ama siz hemen cadı avına başlamışsınız, ne gerek vardı?

Bir de konuşma özel bişi mi yani, niye o kadar gıcık kaptınız? Ben normalde facebookta whatsapp'ta falan yazılan şeylerin yaplaşılıp geyiğinin yapılmasından pek haz alan biri de değilim. Konu Dışı'nda, sosyal medyada falan hep görüyoruz. Ama yani konu/cevap dikkat çekerse konuşmalar şeffaf olsun, laflar kıvrılıp çarpıtılmasın diye ekledim.

Neyse, guildle ilgili kötü bir yorum yapmadım, hâlâ da yapmıyorum.
    Ben malesef oyuna nikah kıyarcasına bağlanamıyorum.
    Steam'de 300 tane oyun oldu, (belki de kendilerinin sigara parasının yarısı bile etmeyecek bu tarz bi' harcama olmasına rağmen şimdi buna da hava atıyor derler ya neyse) Dota 2 CS:GO, Witcher 3, L4D2, Portal1-2, Batman Arkham Asylum/City, Tomb Raider vs vs. sayısız oyunu oynuyorum.
    Oyunu açtığımda guildden tek beklediğim, iki muhabbet etmek, bişiler sormak, alt tab yapıp google'a soracağıma guilde/lookingforgorup/trade channel'a falan sormayı tercih ediyorum zaman zaman özellikle; bu durumlarda guild falan olursa iyi oluyor. Katılma amacım bu. Yani wow da guild de, din mi de öyle bağlanayım? İşte bu sebepten bütün karakterleri istemek bana yanlış geldi. Dese ki "battletag ekleyeyim" ve kendisi/kendileri kontrol etse söz konusu şeyi, zaten itiraz etmemişim.
    Neyse, yarıda kesiyorum, işyerindeyim, sonra editlerim gerekirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 13 Nisan 2016; 15:16:56 >

• Ya işte belli bir tayfa var burada kendilerini wow profesörü olarak gören. bilmişlik yapabildiği tek konu ve ortam burası olduğundan boş bir tartışma yaratıyor kendince
    her yerin kendine göre kuralları var ne uzattınız ki bunu sana göre değilse girmezsin olur biter foto çekip koyan arkadaş bana kalırsa çok gereksiz bir iş yapmış
    yani ne kadar ilginç istekler var zaten hepsini burada foto mu atalım şimdi?
    o yüzden sen katılmazsın olur biter mesela burada konuya eklemene gerek yokmuş kendi fikrim
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.