Şimdi Ara

Silinsn (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
4.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayça_33

Verirdik kardesim merak etme boş yapma

Yiyosa gitsin Almanya da kazansin kol gibi Test DaF la kazansin hadi goreyim

Var mi boyle bir sey ?

Biz bundan sikayetci degiliz gelsin okusun hakkıyla kazansin bir sey demeyiz.

Ama çok basit bi sinavla gelip burda kaliteli bir unide okuyorsa burada bi hata vardir dimi?

Boyle humanist sevgi tomurcugu gibi konusmak kolay

Git o zaman suriyeli doktorlara tedavi ol cok seversin
    bide kritik bi görev alabilir mesela hakim savcı olabilir
  • ayça_33 kullanıcısına yanıt
    Ben vermezdiniz demiyorum yabancı demelerini anlarım ama parantez içinde arap demesi ırkçılık belirtisi siz eğer karşıysanız sınavsız girenlere karşı gibi durmuyorsunuz sınavsız giren araplara karşı gibi duruyorsunuz birde bem TÜRKÜM alakamda yok ama siz arap yazarak rendice etmeye çalışmışsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donsuzlastik

Ben vermezdiniz demiyorum yabancı demelerini anlarım ama parantez içinde arap demesi ırkçılık belirtisi siz eğer karşıysanız sınavsız girenlere karşı gibi durmuyorsunuz sınavsız giren araplara karşı gibi duruyorsunuz birde bem TÜRKÜM alakamda yok ama siz arap yazarak rendice etmeye çalışmışsınız
    çalışmadım
  • şu kompleksi de bi atamadınız.

Arap kelimesi neden bir aşağılama? Ben bana Türk dendiğinde bir rahatsızlık duymuyorum?

Evet belki tek bir milleti temsil etmiyor ama Arap ülkelerinde yaşayan insanlara Arap denmesini rahatsız edici bir faktör olarak görmek asıl ırkçılık. Tıpkı Kürt dendiğinde küfür edilmiş gibi bakan Kürtler gibi.

Başlığı açan arkadaş, söz konusu öğrencinin paylaşımındaki yazının Arapça olduğunu görmüş, ve Arap olduğunu düşünerek eklemiş. Merka ediyorum başlıktaki arkadaşın bahsettiği kişinin adında Ä harfi olsa ve parantez içinde (SANIRIM İSVEÇLİ) yazsa da böyle duyar kasacak mıydınız?

Şu boş algıyı bırakın artık. Kimsenin kimseyi aşağıladığı, hakaret ettiği yok.

Durup dururken gerilim yaratıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekotor -- 31 Ağustos 2018; 17:8:54 >

• O girmese ben giriyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bekotor B kullanıcısına yanıt
    Forumda beni sadece nickimi bilrn insanlara duyar kasmak ne alaka ülkemizde suriyelilerden duyulan rahatsızlık ortadayken parantez için arap bu yazılmasımdan nr anlamak gerekiyor isveçli olsaydı sanırım isveçli diye başlık açmazdı

• Yakışır

• Bu yaptığınız genelleme son derece saçma ve kesinlikle manipülatif. Adam başlıkta "vay şerefsiz Arap" mı yazmış "A..k.. Arabı girmiş ulan" mı demiş ne demiş? Öyle bir durum olsa ben de tepki gösterirdim zaten, boş ve temelsiz bir ayrıştırma olurdu. Sizin yaptığınız niyet okumak, başka bir şey değil.

Bütün bunların özelinde, ister Arap ister Filipinli ister Alman ister Brezilyalı olsun, bu ülkenin vatandaşlarının çektiği zorlukları çekmeden, çok daha kolay bir sınava girip gelen kişiye gösterilen tepki sonuna kadar haklıdır. Umarım o konuda da bunun ne kadar normal olduğunu anlatmaya çalışmazsınız şimdi de
  • Zaten türk vatandaşlığı varsa sizin yaptığınız her şeyi yapabilir. İsterse en kaliteli üniversitelerden birinde de okur. Okuyan arapmış kürtmüş ırkı kimseyi ilgilendirmez türk vatandaşı olup olmadığı önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yanlış bilmiyorsam zamanında alamancı tayfanın çocukları sınavsız ünilere gitmişlerdi.bu işi arabı almanı bilmem nesi yok.
  • adam doktormuş kızı da yös'den girmiştir ne var ki bunda ?
  • Her bölümde var bu. Siz nasıl Avrupaya gidiyorsanız onlar da buraya geliyorlar. Boğaziçi bilgisayar, Cerrahpaşada da var değişim öğrencileri veya yabancı uyruklular. Burada insanlara kızmak veya isyan etmek saçma. Hakkıyla bitirip, çalışıp ülkemize iyi hizmet edecek biri olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontenjandan giriyorlar. Geçen sene de, İranlı arkadaşın doğma, büyüme Türkiye de yaşayan oğlu, sınavda düşük puan alınca, bir anda İranlı olduklarını hatırladılar, İranlı öğrenci olarak kontenjan gereği, 300 küsur puan ile Tıp a girdi. Bu arada, baba da yıllardır ülkemizde kamuda çalışan doktor.
  • Haksızlığın daniskası lol

• ayça_33 kullanıcısına yanıt
    Hocam, TestDaf gerçekten çok zorlayıcı mı yav? Bir Türk'ün hakim, savcı, avukat vs. olmasının imkanı yok mudur?

• Up

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    Yöse gerek çok çok zor bir sınav.

• Lil Peep L kullanıcısına yanıt
    Turkiye kadar kolay gidebilecegin daha iyi bir ulke var mi? YOK tatava yapma burda

• şaka maka ülkede ne kadar milliyetçi bağnaz var ha. üniversitelerde bedavaya okuyabilmeniz yabancılar sayesinde oluyor zaten.
  • MrYrlmz kullanıcısına yanıt
    Vergi ile yillarca somurulen benim bu ulkede verdigim vergi ile belli bir sermaye elde ederim. Bunun karsiliginda devlet bana hizmet etmeyecekse neye yarayacak baska? 1 yabancinin verdigi yillik Harc bir profun aylik maasi ediyor bazen etmiyor bile zaten Harvardda yahudi isgalinden dolayi sinirlama koyuldu abd vatandasi ogrenciler azinlik diye. Devlet once kendi topraklarinda yetismis ve egitim politikasi ile belli bir fikre sahip olan kendine hizmet edecek cocuklarini egitecek tabiki, sonra imkanin varsa yetenekli yabancilari alirsin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.