Şimdi Ara

silinsin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
35
Favori
21.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MirovaTR

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

hocam bi yerde sosyal olmak gerekiyo hepsi tamam okey ama sosyal olmazsan yalızlaşıor sonra depresif hareketler baş göstermeye başlar
  • quote:

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

Aha ben.
  • Sen asosyal değilsin güzel kardeşim. Ben de senin gibiyim ve insanları aşırı derecede samimiyetsiz buluyorum. Liseden, üniversiteden sağdan soldan bir iki arkadaş var arada görüştüğüm ama ben de onlarla görüşünce bir şey kazandıgımı ya da bir şeyler paylaşabildigimi düşünmüyorum. Adamların elinde 24 saat telefon, sürekli bir karı kız muhabbeti. Ramazandan bir gün önce hadi kerhaneye gidelim diyen tipler 30 gün oruç tutuyor sonra ramazan bittigi gibi alkole saldırıyorlar. Herşeyimi paylaştıgım oturup beraber oyun oynadıgım, anime izledigim, zaman geçirdigim bir kız arkadaşım var yıllardır beraber oldugum. O da olmasa cidden kimseyle konuşmam. İnsanları müthiş derecede samimiyetsiz ve iğrenç buluyorum. Ha bir de sürekli sosyallik ayağına sağda solda kafelerde sürten, sürekli facebookda twitterda dolanan tipler asla kendi başlarına mutlu olamazlar. Bunlar olmadı mı bu adamlar boşluğa düşer :) Fakat kendi kendine mutlu olabilen biri asla üzülmez

• Bilgisayar,telefon insani anti sosyal yapmaz.

Çünkü çoğu insan içinden gelmedikçe anti sosyal olmaz.

Kaç yıldır şu forumdayız en ufak bir etkinlik yok.

Bunu forumdakiler kadar forumu yönetenlerde düşünmeli.

Birbirimize hakaret etme çabası içindeyiz.

Güven yok,birlik yok,önyargı,eleştiri çok.
  • calibrane kullanıcısına yanıt
    Aynı ildeysek görüşebiliriz seninle dertleşebiliriz her konuda.
  • Çok önyargılı yaklaştığınız için olaya böyle. Tüm insanları genelleyip işte insanlar bana itici geliyor, ne bileyim dışarı çıkınca mutsuz olacağım kalıplarından sıyrılın.

Yani insanlar size bir şey katmıyor, dışarıda başkalarıyla insani ilişkiler kurmak bir şey katmıyor da, evde oynadığınız LoL mü Call Of mu katıyor ?

Üniversiteye gideceksiniz görünen o ki, orada sizin kafanıza uygun bir öğrenci kulübü illa ki bulunur en basitinden. Onlarla vakit geçirin. Korkmayın insanların hepsi uzun vaadede çıkarcıdır, hatta siz dahil, ben dahil. Hepimiz önce kendi menfaatlerimizi düşünürüz bunun aksini iddaa etmek çok zor olur ama nerede hangi çizgiyi çekeceğinizi bilirseniz gül gibi geçinip gidersiniz. İki bira içtiğiniz arkadaşınız, hayatta önce kendini düşünse ne olur düşünmese ne olur siz o an keyif alıyorsanız bunu yapmaktan.

İnsanlar şöyle insanlar böyle diyorsunuz, e siz de öylesiniz ben de öyleyim. Yani siz üstün bir insan mısınız ki, diğer tüm insanlığın karakter olarak üstünde olasınız ?

Dört duvar arasına sıkışıp kalmış bir hayat boşa yaşanmış bir hayattır unutmayın.

• Bana kalırsa öncelikle bir sporla uğraş vg olur kickboksu ttavsiye ederim belki orada bi arkadaş bulursun kafa dengi.
    dışarı çık parkta otur filan tarzı öneriler saçma ama bu bilgisayar gerçekten çok zaman kaybı.
    Namazları camide kıl dinini ön planda tut.
    kendini imkanın varsa belli sosyal aktivitelere katılmaya çalış
  • quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

Insanlarla rahat iletisime gecerim .kimseden cekinmem utanip kizarmam ama bu tip insanlari bulmakta zor. Yani ne biliyim derdimi de pek anlatamiyorum. Şoyle canim sikildignda cikip dertleşebilecegim saatlerce konusabilecegim bi dostum gibi birisi yok. Lise, Okul mahalle arkdaslari var da beraber oldgmda hemen evime bilgisayarima donmek istiyorum. Mesela bi mac yapariz mac biter kafeye falan gidelim derler ben donerim evime.
    Durumun kizla alakasi yok.kiz arkadas da yok. Sigara nargile alkol kullanmiyorum. Tip olarak da ortalama veya ortalamanin biraz ustu derim kendime.aslinda asil problem bana gore hayatimda yeteri kadar hareketlilik yok. Şu an tek başima bomboş yuruyorum. Onumuzdeki 1 ay hicbir program yok. Pc Telefon televizyon gidiyorum. Napayim ben. Biliyorum ki bu forumun cogusu benim gibi. Varsa bizden olmayan tavsiye beklerim.

sosyal olunca bundan farklı napacaksın acaba? anca arkadaşlarına salak saçma fotolar çekilip face twitter boyle yerlere atacaksınız.arkadaşlarınla online veya beraber vakit geçiriyorsan zaten sosyalsindir.illa sabahtan akşama kadar dışarda olunca mı sosyal olunuyor.güleceksiniz ama bunlar amerikanın oyunları.popüler kültürün esiri olma benden sana tavsiyem.insan zaten doğası gereği sosyal bir varlıktır.

edit: arkadaş konusuna gelirsek.ADAM GİBİ ARKADAŞLAR SEÇMENE BAK.ADAM GİBİ OLSUN 1-2 TANE OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzTheHun -- 31 Temmuz 2014; 16:47:34 >

• pcden uzaklaşmadan asosyallikten kurtulamazsınız...
    pc de lazım ama bkunu çıkarmamak gerekli.. günde 2 saat yeterli olacaktır..
    insan içine çıkın konuşmaya çalışın en önemlisi"konuşurken gülümseyin"

akrabalarına süpriz ziyaretler yap..
    gitar veya saz kursuna git...
    huzurevlerini ziyaret et..
    hayvan barınaklarını ziyaret et.
    dans kursuna git,,
    okçuluk,binicilik gibi kurslara git..
    hastanelerin acil servislerine git...

hiçbirşey bulamazsan bisiklete bin...

• quote:

Vermek istediğim cevap buydu işte. Ah... Bir de üşengeçlikten kurtulup namaza başlasam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

pcden uzaklaşmadan asosyallikten kurtulamazsınız...

dans kursuna git,,

çok amerikan filmleri izlemişsin.

dans kursuna tüm abazalar doluşuyor

• Bence asosyal bir insanin ihtiyacı başka bir asosyal arkadaş düşündüm ve cozum bu bence iki kişi asosyallikten siyrilmak daha kolay ama kafa yapina uygun ve asosyal birini bulmak zor is

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oa1907

quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

Insanlarla rahat iletisime gecerim .kimseden cekinmem utanip kizarmam ama bu tip insanlari bulmakta zor. Yani ne biliyim derdimi de pek anlatamiyorum. Şoyle canim sikildignda cikip dertleşebilecegim saatlerce konusabilecegim bi dostum gibi birisi yok. Lise, Okul mahalle arkdaslari var da beraber oldgmda hemen evime bilgisayarima donmek istiyorum. Mesela bi mac yapariz mac biter kafeye falan gidelim derler ben donerim evime.
    Durumun kizla alakasi yok.kiz arkadas da yok. Sigara nargile alkol kullanmiyorum. Tip olarak da ortalama veya ortalamanin biraz ustu derim kendime.aslinda asil problem bana gore hayatimda yeteri kadar hareketlilik yok. Şu an tek başima bomboş yuruyorum. Onumuzdeki 1 ay hicbir program yok. Pc Telefon televizyon gidiyorum. Napayim ben. Biliyorum ki bu forumun cogusu benim gibi. Varsa bizden olmayan tavsiye beklerim.

sosyal olunca bundan farklı napacaksın acaba? anca arkadaşlarına salak saçma fotolar çekilip face twitter boyle yerlere atacaksınız.arkadaşlarınla online veya beraber vakit geçiriyorsan zaten sosyalsindir.illa sabahtan akşama kadar dışarda olunca mı sosyal olunuyor.güleceksiniz ama bunlar amerikanın oyunları.popüler kültürün esiri olma benden sana tavsiyem.insan zaten doğası gereği sosyal bir varlıktır.

edit: arkadaş konusuna gelirsek.ADAM GİBİ ARKADAŞLAR SEÇMENE BAK.ADAM GİBİ OLSUN 1-2 TANE OLSUN.

Altına imzamı atarım hocam
    Bunlar hep gavurların oyunu,kimse gerekmedikçe dışarı çıkmazsa tüketmezse para harcamassa bu adamlar nereden kazanacak.
    Tabikide sadece evde oturup boş şeylerle uğraşmamalıyız. Herşey ihtiyaç doğrultusunda olmalı,canın yatmak mı istedi yat,canın dolaşmak mı istedi dolaş.
    Kendimizi zorlayarak birşeyler yaparsak sadece kandırılmış oluruz vesselam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Prestige -- 31 Temmuz 2014; 17:07:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oa1907

quote:

Orijinalden alıntı: falken34

pcden uzaklaşmadan asosyallikten kurtulamazsınız...

dans kursuna git,,

çok amerikan filmleri izlemişsin.

dans kursuna tüm abazalar doluşuyor

haddini bil...

• Bende öyleyim. Okulda kiz-erkek karışık bir grupla takılmaya başladım. 3-4 günde bir dışarı çıkmaya başladık. Bazen de artık sıkılır insan her çıktığımda parada gidiyor

• Herkesin kişilik yapısı aynı olmak zorunda değil. Bu sayılanlar zaten ergenlikten sonra ortaya çıkıyor. Çocukken çok heyecanlı aktif sosyal olan bireyler bile ergenlikten sonra içe kapanık olabiliyor. Misal ben bir yere çağrılırsam giderim ama benim birini dışarı çağırdığım görülmemiştir Çünkü insanlar beni yoruyor. Sosyal bir şekilde insanlarla vakit geçirdiğim zaman kendimi daha iyi hissetmek yerine zihnen tükenmiş hissediyorum. Bire bir ilişkilerde sıkıntı yaşamam, ama fazlasına katlanamıyorum. Bir süre sonra da öyle değilmiş gibi davranmak insanın içinden gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

Herkesin kişilik yapısı aynı olmak zorunda değil. Bu sayılanlar zaten ergenlikten sonra ortaya çıkıyor. Çocukken çok heyecanlı aktif sosyal olan bireyler bile ergenlikten sonra içe kapanık olabiliyor. Misal ben bir yere çağrılırsam giderim ama benim birini dışarı çağırdığım görülmemiştir Çünkü insanlar beni yoruyor. Sosyal bir şekilde insanlarla vakit geçirdiğim zaman kendimi daha iyi hissetmek yerine zihnen tükenmiş hissediyorum. Bire bir ilişkilerde sıkıntı yaşamam, ama fazlasına katlanamıyorum. Bir süre sonra da öyle değilmiş gibi davranmak insanın içinden gelmiyor.

Mükemmel anlatmışsın aynı ben yemin ediyorum.

• arkadşlar siz konuştukça kendimi asosyallikten uzaklaştırdım. galiba benim aklımdaki asosyallik kavramı daha farklı. yaşamımdan çok mutsuz değilim ama sanki her gün dışarıda orda burda olursam mutlu olacakmışım gibi geliyor. ortamını bulunca raydan da çıkabilirim gibi. ama gerçekten dünden beri daha farklı ve biraz daha olumlu bakıyorum. galiba kafa yapım değişiyor
  • Kardeş canın sıkıldı mı arayacaksın bi arkadaşını gezecen konuşacan yani bu kadar basit.Yok muhabbet edecek adam yokmuş yok şöyle yok böyle,Bu kadar seçici olmayın sen de mükemmel değilsin kimse değil adam gibi bir dost seçeceksin kendine güvenebileceğin sonra sen onu çağırcan bi yerlere onun seni çağırmasını beklemicen.Tek kişi de değil bissürü böyle arkadaşın olmalı.Yazık valla bi nesil böyle evde pc başında yıtıp gidiyor.
  • Kendisine verdiğiniz değeri size vermeyen insanla arkadaşlık etmeyin. tarzından bir hadis var benim ona verdiğim değerin aynısını bana veren arkadaş yok!

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.