Şimdi Ara

silinsin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
35
Favori
21.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de arada çıkar dışarı gezerim görmediğim yerleri görürüm insanlarla iletişimimde sorun yok ama tercihin ne derseniz bilgisayar daha öncelikli

Bu arada cidden bu kadar dipteyseniz bi işe girin çalışın ordaki insanlarla tanışmaya çalışın iyi gelecektir. Bunu bile yapamıyorsanız psikolojik destek almanın zamanı gelmiş demektir.
  • Kardeş vallaha bende aynı durumdayım otobüs fikri daha önce benim de aklıma gelmişti. Deniyebilriim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MirovaTR

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

Kendinizi kandirmayin hocam tecrube olarak soyleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem insanlarla iletişim kurmak çok saçma geliyor diyorsunuz hem de asosyalim diye dert yanıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: onlinlers

Bence hepimiz bir yerde bulusalim , ayda 1 -2 kez geleneksel olarak goruselim.

O daha zor,adamların konuşacağı konu değil dert tasa, yeni çıkan telefonlardan öteye gidemez.
  • Bence asosyallik hastaliksa aşırı sosyallikte hastalık. Kimisi vardır arkadaşsız disariya cikamaz, bir yere gittiginde yemek yiyemez eve giremez bu da normal bir sey degil. Neden evde oturanlar hastalikli gorunuyor da bu tipler gorunmuyor? Insanlar tek basina geliyorlar hayata her zaman yanlarinda birilerini bulamazlar. Yalniz yasamak, yalniz kendini idare edebilmek bence daha buyuk bir meziyettir. Asosyallik bence bir hastalik degil, secimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 31 Temmuz 2014; 11:21:10 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Benim bu arkadaşlara tavsiyem kendilerine yazlık bi iş bulsunlar. Hem kendileri para kazanıp hep istedikleri, hayal ettikleri şeyleri alabilirler. Hem de yeni insanlarla tanışıp, kolayca zaman geçirirler. Bu işin özellikle yaz mevsimi için en kısa çözümü budur

• konuştukça ne cevherler çıkıyor içimizde. çözümü bulan var mı. sabah kalktım aile hekimine uğrayıp geri pc başına dönücem. plan bu. belki değişiklik olur diye dışardan birşey sipariş etmek yerine oraya kadar yürüyüp alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Dert etmeyin panpalar gelin hep birlikte oyun oynayak inanın böyle şeyleri düşünmeyince hayat daha zevkli hale geliyor.

Arkadaşlarınla takılmaktan zevk almıyor evde daha çok zevk alıyorsan bu bir tercihtir insanlarla takılmayanlar asosyalse asosyallik iyi bir şey :D

knk şu böcek yiyen adam gifini atsana bi
  • yalnız olmadığımı duymak içimi birazda olsa rahatlattı
  • bırak yalnızı ordu gibi kalabalığız ama yine bi icraat yok. çözüm bulamadıktan sonra böyle yaşamaya devam edersek bizde psikoliji falan kalmıcak. önümüzdeki 1 ay hiçbir program yok. bi yandan da aile bastırıyor boş boş oturma diye. okul başlayana kadar böyle yaşanmaz. ama burdaki tavsiyeleri dinleyip bişeyler yapmak gerek
  • Muhabbetim iyidir, her yaştan her kafadan insanla muhabbet kurarım. Ancak liseden beri arkadaş seçiminde hep titiz olmuşumdur, herkesle konuşurdum ancak hiçbirine "arkadaş" gözüyle bakmazdım. Zaten konuşulanlar da karı kız, araba tarzı bana göre saçma konuşmalardı. Üniversite de aynı şekilde geçti, hadi gel bizim eve gidelim içelim, çekelim olmadı karıya gideriz gibi "sosyal" aktivitelere çağrıldım. Hiçbirine gitmedim tabii ki de. Her zaman sınıf ortamında elit bir grup ve o elit grubun ezik gördüğü bir grup daha vardır. İkiye ayrılmıştır sınıf, ben her zaman iki grubun insanlarıyla da konuşurdum, hepsiyle aram iyiydi. Açıkcası o ezik görülenleri daha samimi bulurdum. Ancak dediğim gibi içlerinden 2-3 kişi hariç bu zamana taşıyabildiğim insan çıkmadı.

Kısa süre önce çalışıyordum, sosyalleşecek zaman yoktu. Para vardı ama ailem için çalışıyordum, parayı karıya kıza harcayacak durumda değildim.
    İşten çıktım, sosyalleşecek zaman var ama şimdi de para yok Anadan babadan harçlık almayı da kendime yediremiyorum. Zaten yaşadığım il Rize, burada yapabileceklerin sınırlı.
    Ya aileni zor duruma sokup bir şahin alacaksın, apaçi gibi sokaklarda dolanıp kız avlayacaksın ya da b.k kokan sahiline gidip arkadaşınla 1-2 muhabbet edeceksin.

Şu sıralar KPSS'ye hazırlanıyorum, bir devlet işine kapağı atamazsam sıkıntı beyler

• Benzer bir durum benim için de geçerli bence iki sebebi var:

İlki etrafımdaki yaşıtlarımın çoğu barlarda takılmayı, saçma sapan kız konularından konuşmayı falan seviyorlar. Ben öyle biri değilim, içki, nargile, sigara falan içmem gidip kafe bar gibi kalabalık ve kapalı alanlarda oturmayı sevmem. Benim kafamda biri olacak ki dağ bayır gezeceğiz bol yürüyüş yapacağız falan.

İkincisi ise şu bilgisayar çağı olayı. Arkadaş insanlarla sokağa çıkıyorsun adam fotoğraf çekip instagram a yükleme peşinde, kimi whatsapp kullanmaktan çıkamıyor kimisi twitter dan uzaklaşamıyor. Geziye çıkmışız hala sözde "sosyalleşme" peşinde. Herkes bilgisayara telefona bağımlı oldu. Böyle olunca artık kimseyle dışarı çıkasım da gelmiyor. Sonra buralarda film izle, forumda takıl falan vakit öldürüyorum.
  • Forumda ne kadar gereksiz insanlar var yahu ? Neredeyse asosyallik iyi bir şeydir diyeceksiniz. Kendinizi kandırmayın. Hayat dışarıda gayet güzel.

Herşey karı kız demek değil. Tabii ki o da var ama her şey o değil. Arkadaşlıklar, dostluklar önemli.

Burada Anı Yaşa tavsiyesi veren insanlarda büyük ihtimalle hala babasının parasıyla yaşayanlar. Babanızı kaybettiğinizde anı yaşayamıyorsunuz beyler, benden söylemesi. Her zaman en kötü anınızı düşünerek yaşayın. İleriye yatırım yapın.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Sen bari yapma üstadım

• quote:

Orijinalden alıntı: MirovaTR

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

Çok popüler olmana fotoğraf atmana gerek yok ki kafa dengi 1-2 kişi bulsan yeter zamanla başkalarıyla da tanışıyorsun.Güzel bir arkadaş grubun oluyor.Fosforluları geç hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Sen bari yapma üstadım

Ben asosyal degilim. Sadece arkadaslara moral vereyim dedim

• 25 gundur zorla bilgisayarimdan uzaklastirdilar. Bilgisayarimi cok ozledim, asosyalligimi cok ozledim ozgurlugume bir hafta kaldi ben degerini bilemedim sen bil.

• evlen ve hayatın tadını çıkar, evliyim ve çok mutluyum, hayat gerçekten yaşamaya değiyor ondan sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AysKhan

Benzer bir durum benim için de geçerli bence iki sebebi var:

İlki etrafımdaki yaşıtlarımın çoğu barlarda takılmayı, saçma sapan kız konularından konuşmayı falan seviyorlar. Ben öyle biri değilim, içki, nargile, sigara falan içmem gidip kafe bar gibi kalabalık ve kapalı alanlarda oturmayı sevmem. Benim kafamda biri olacak ki dağ bayır gezeceğiz bol yürüyüş yapacağız falan.

İkincisi ise şu bilgisayar çağı olayı. Arkadaş insanlarla sokağa çıkıyorsun adam fotoğraf çekip instagram a yükleme peşinde, kimi whatsapp kullanmaktan çıkamıyor kimisi twitter dan uzaklaşamıyor. Geziye çıkmışız hala sözde "sosyalleşme" peşinde. Herkes bilgisayara telefona bağımlı oldu. Böyle olunca artık kimseyle dışarı çıkasım da gelmiyor. Sonra buralarda film izle, forumda takıl falan vakit öldürüyorum.

Ayni durumdayim. Pesindeyim hocam

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.