Şimdi Ara

silinsin (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
35
Favori
21.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam mesajların hepsini okuyamadım da yaş kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

Sosyal insanlar sizden daha mutlu değil. Sosyalliği tatmadığınız için merak ettiğiniz için böyle konuşuyorsunuz. Zaten sosyal bir insan olduktan sonra bu asosyal hayatınızı özleyeceksiniz emin olun. 28 yaşındayım sizin geçtiğiniz yollardan geçtim. Bunu tecrübe anlamında söylüyorum. hayat zaten iş güçtü çevreydi derken sizi sosyalleştirecek. Ve ben şu an en basitinden oturup internette huzurlu huzurlu takılmayı bir lütuf olarak görüyorum. Kaldı ki bunlar göreceli kavramlar. Ilerideki iş hayatınız için birşey diyemem ama 2-3 samimi arkadaş ciddi bir kız arkadaş ve aileniz ile güzel bir dialog gayet yeterlidir. Size tavsiyem o Cafe bu bar o ortam kızlar mızlar öyle yaşamlara özenmeyin çoğu sahte ve gereksiz kafa doluluğu yapan şeyler. Kafanız gerekli şeylerle dolsun. Bilmiyorum yaşamadan anlayamazsınız ama yaşarken bunları farkedeksiniz ben söylemiş olayım.

Yaşım 19 kesinlikle katılıyorum. İlerleyen zamanlarda çevremiz genişleşecek şuanki rahatlığı kesinlikle arayacağız. Her yaz marmarise tatile gidiyorum bir hafta önce bodruma gitme fikri aldık ve gece catamaranda eğlenceye katıldık. ilk defa böyle bir ortamda bulundum tv olsun youtubeden olsun izlerdim çok özenirdim ama anladımki hiçde bana göre şeyler değilmiş meğersem benim hoşuma giden sadece çalan müziklermiş. bar içki kızlar tehlikeli işlermiş zaten amacım sapıtmak değildi sadece görmek istemiştim.

• çaren bilgisayardan kurtulmak... bilgisayarı sat elbet sıkılıp dışarı çıkacaksın...
  • Hocam Sana Söyle diyim bende asosyallik o kadar kötü bir hal aldıki insanlarla konuşamamaya başladım konuşmaya başladıgım zaman yüzüm kızarır terlemeye başlar hale geldim ve terlemekten morarmaya kadar gidiyor ve bu hala devam ediyor devam ettikçe evden çıkmamaya başladım okula gitmemeye başladım ve üniversiteyi kazanamadım dershane ayarlamaya calısıyorum şuanda ve o kadar kötü durumdayımki dershaneye nasıl gideceğimi bilemiyorum insanlardan ve onların bakışlarından nefret eder hale geldim....

ki hala sen diyorsan ben asosyalim saygı duyarım ama senden kötü durumda olanlarda var :D yok değil hani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calimeastro -- 2 Ağustos 2014; 17:58:27 >
  • ibadet hariç aynı ben işin kötüsü sarılacağım öbür dünyada yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MirovaTR

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

Zamanında bende böyle düşünüyordum. Büyük ihtimalle üşengeç birisindir. Üstüne bir de öz güvensizlik gelince kafa tam bu moda geçiyor.

Ama gerçek öyle değil;

çok fazla birisini tanımana gerek yok. Birkaç kanka tarzı arkadaş varsa yanında, onlarla bir yere oturmak, bisiklet-motor turu yapmak, halı saha maçına gitmek vs vs yapınca PC başında geçirdiğin zamana acıyacaksın. Ama illa böyle devam edeceğim dersen; gün gelecek PC den sıkılacaksın, gözlerin bozulacak ya da başın ağrıyacak; sonra arkadaş arayacaksın kendine; ama olmayacak. O zaman görürüm ben seni. Kitap okuma-araştırma yapma olayına gelirsek; bunu yapmak için asosyal olmaya gerek yok. Tüm gün sokakta kal diyen olmaz sana. Gece dışarı çıkana kadar boş vaktin olur, sıcakta kimse dışarı çıkmaz zaten. O boş vakitlerde PC oynayacağına araştırmanı yap kitabını oku.

Yani bu düşünce seni çok fazla idare etmez; yakma kendi kendini. Çok artı almışsın; normaldir burası Konu dışı, çoğu kişi kendini bu şekilde teselli ediyor.

Nasıl bu arkadaşları edineceğim dersen; aç bir facebook, fotoğrafa falan gerek yok, kasma kendini. Büyük ihtimal liselisindir. İlkokulda iyi anlaştığın kişileri ekle, buluşalım tüm eskiler de. Sonra numaralarını gerisi sana kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sidik_lee -- 2 Ağustos 2014; 18:54:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

Sosyal insanlar sizden daha mutlu değil. Sosyalliği tatmadığınız için merak ettiğiniz için böyle konuşuyorsunuz. Zaten sosyal bir insan olduktan sonra bu asosyal hayatınızı özleyeceksiniz emin olun. 28 yaşındayım sizin geçtiğiniz yollardan geçtim. Bunu tecrübe anlamında söylüyorum. hayat zaten iş güçtü çevreydi derken sizi sosyalleştirecek. Ve ben şu an en basitinden oturup internette huzurlu huzurlu takılmayı bir lütuf olarak görüyorum. Kaldı ki bunlar göreceli kavramlar. Ilerideki iş hayatınız için birşey diyemem ama 2-3 samimi arkadaş ciddi bir kız arkadaş ve aileniz ile güzel bir dialog gayet yeterlidir. Size tavsiyem o Cafe bu bar o ortam kızlar mızlar öyle yaşamlara özenmeyin çoğu sahte ve gereksiz kafa doluluğu yapan şeyler. Kafanız gerekli şeylerle dolsun. Bilmiyorum yaşamadan anlayamazsınız ama yaşarken bunları farkedeksiniz ben söylemiş olayım.

• calibrane kullanıcısına yanıt
    benden iyi asosyal olamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tobin

quote:

Orijinalden alıntı: vedat25617

özet deyip yazdığın sözü neden sildin
    hayatı çok iyi ifade ediyordu

nasıl yani ? tam anlayamadım.

kardeş yazının sonunda özet olarak: ... diye cümle kurmadın mı
    neyse karıştırdım herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

hay sana da ortalama üstü tipine de... bu konuya yorum yapıp da popülerliğini artmasına katkıda bulunduğum için kendimden utanıyorum. yok mu şu "konu dışı" denen ergen forumuylan popüler başlıkları engelleyecek bir şey?

Seni ilgilendiren birsey yoksa uza kardesim. Zorla konuya cagirmadik. Sende ac konu populer olsun. Biz kendi derdimizle ugrasiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSemiih

hemen hemen herkes paraya dayalı şeyler söylemiş yok evcil hayvan bisiklet playstation sevgili yapma vs. biride demiyoki paran varmı. bu sorun benim için parayla alaklı zengin olmuş olsam haytta herşeyin tadına bakardım sıkılmazdım. sizi bilmem ilgimi çeken birçok şey var hepsi paraya bakıyor. bu arada hangi üniversitesiniz bölüm nedir hayırlı olsun.

Universte bilgilerine simdilik getek yok.Forum da tanidiklar var. Ifşa olmayalim. Yorum ve tavsiyeler icin tesekkurler.

• Üzülmeyin devir mi böyle biliyorum ama herkeste aynı sıkıntı hele bir dara düşünce ben üniversiteyi bıraktım ticarete atıldım baya battım hepsi üst üste geldi hayat bu hep mücadele ama gene mutluyum yapcak bişey yok
  • Bende de bunlara benzer bir durum var lakin aşırı değil.Örneğin şuan da bilgisayarın başından kalkıp çarşıya/sokağa insem selam vereceğim,konuşacağım hatta gezip eğlenebileceğim birçok kişi var.Ama gelgelelim hiç biri aradığım dostluğun tanımıma uymuyor.Uzun süre sohbet ettiğim insanlar nedense sıkılır.Bunun birçok nedeni olabilir.Örneğin benim ilgi alanım edebiyat ve bilgisayar bilimi.Çevremde benle aynı ilgi ve meraka sahip hiçbir kimse yok.Bu da bende tatminsiz bir arkadaşlık hissi yaratıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet_Ali_Oyunda

quote:

Orijinalden alıntı: metin

arkadaşlar bende böyle takıldım uzun süre. size tavsiyem sosyal olabileceğiniz hobiler edinmeniz. örneğin fot makinesi alıp gezin, forumları var grupları gezileri var. bir sürü hatun arkadaşınız olur. olta alın balığa gidin, sohbetin kralı var. bisiklet varsa gezi grupları var onlara katılın, araç varsa zilyon çeşit grup var ülkede fan klüpler falan takılın birine sürekli buluşmalar düzenliyorlar. kapalı havuz, spor salonu varsa ilinizde ilçenizde üye olun kalabalığa karışın, çeşitli el sanatlarına yönelebilirsiniz, ücretli ücretsiz kurslar var hemde hatun kaynıyor. hayvan sevgisi varsa bir köpek alın, her dışarı çıkardığınızda hayvan sevimliyse illaki bayan erkek sohpet oluyor. bağyan içeren ortamlarda abazan tavırlar takınmayıp medeni olduğunuz sürecede sevilirsiniz.
    amaaaa üşengeçseniz sizden bir cacık olmaz onuda ifade edeyim

Bunu diyen adam evinden hiç çıkmıyor

güzel kardeşim bodrum da yaşıyorum ben, kendimi emekli ettim amatör fotoğrafçıyım aynı zamanda, işim gezmek. yaşım da 38. facebook profilim de orada ekle bak sosyal hayatıma. öyle sallamayla olmuyor bu işler. bizde geçtik o yoldan o yüzden abi tavsiyesidir hepsi. trollüğün alemi yok

• vay be!
  • asiri be

• Aslında Asosyalliği kendimize dayatan bir yapıya bürünmek zorunda bırakıldık.

ALLAH C.C. Günde 5 defa bulunduğun ortamdan dışarı çıkıp farklı insanlarla yan yana olmamız için imkan vermiş ve emretmiş Yani 5 Vakit namaz kıl. Farklı olsun diyorsan Her vakitte her gün farklı bir camiye git.

İlim sahipleri ile sohbetlere katıl, dini ve İslam dininin sosyal hayatta ki tavsiyeleri üzerine tartışmalar yap, Bedene huzur veren sanatlarla uğraş Ebru, Hat, Ağaç oymacılığı, minyatür gibi.

Huzuru arayan bir çok kişi var Asosyalim huzurum yok diyenler aslında huzur önünüzde, huzur içinizde huzur Sizi ateşe çeken bir kaç dakikalık zevklerde değil Ebedi ve Dünya hayatında fıtratınıza fayda sağlayacak olan yegane şey de.

Huzur İSLAM'da.

Bu yazdıklarımı yapıp da Huzursuzum diyen var ise gelsin neden huzursuz olduğunu birlikte bulmaya çalışalım ya eksik bir şey yapmıştır yada inanmamıştır buna rağmen Huzursuz olan varsa birlikte istişare edip fikirlerimizi sunalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramızdaki katil

quote:

Orijinalden alıntı: GunslingeR085

quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

çok kötü durumdayım hocam. biz erkek arıyoruz sen bize kızdan bahsediyorsun. ama fikre saygım var. mantıklı fakat olması zor. önce asosyalliğin kilidini aşmam gerek

Anlıyorum seni. Klasik olucak ama pc yi kapat dışarı çık gez toz yeni ortamlara dal bi kaç arkadaş edinsen asosyal olmazsın

Bunu yapmak düşünüldüğü kadar zor değil

iki sene öncesinde kendine çok bakmayan, bilgisayara gömülmüş, kambur, saçları dağınık, insanlarla konuşamayan(öyleki bi ara bakkala gidince nasıl ekmek alsam diye planlar yapıyordum), asosyalin tekiydim.

sonra iki sene önce haziranda birgün mecburen dışarı çıktım, bilgisayar bozulmuştu. o gün neden dışarıda olduğumuda bilmiyordum, insanlar bana imrenek, tiksinerek bakıyorlardı.

yaklaşık kasım ayına doğru karizmatik bir insana dönüştüm. spor herşeyi atıp gömlek, kot vs. giymeye özen göstererek başladım. saç stilimi değiştirdim, günde 3 kere dişleri fırcalamaya özen gösterdim. şuan gayet güzel bir gülüşe sahibim. insanlarla etkileşimden ikna, güzel konuşma, konuşurken sakinlik ve iyi bir diksiyon kazandım. geçen sene spora, muay thaiye başlamakta özgüveni bayağı bir arttırmıştı ve tabiki kamburlugu büyük bir ölçüde düzeltti. kısa zamanda belli bir ortamda yer e
    dinmiştim bile. şuan tip ortalamanın epey üzerinde. tanımadığım birileriyle konuşmak, tanışmak hobi haline geldi benim için
    velhasıl kelam, başarmak elinizde beyler. işe fişi çekip dışarı çıkmakla başlayın. ve o bilgısayarı hayatınızdan cıkartın.

Kesinlikle doğru . Ben sırf insanlarla konuşamıyorum espri kabiliyetim eskisi gibi değil diye manik depresifim diye düşünüyordum hatta düşünüyorum . Oysaki insanlarla düzgün konuşmak için öncelikle onları bulmak gerek

• Ağlama duvarı olmuş lan bura . Benimde bu yaz yaptığım extrem şey dedemlerin pazar alışverişini yapmak
  • Bende seninle ayni durumdayim ya . etrafta guvenilcek biri yokki sirrini paylasasin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.