Şimdi Ara

silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
4
Favori
4.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğraflar için teşekkür ederim dostum.
  • Aslında son zamanlarda kafama yatan stick HİTBOX

Joystick yerine tuşlarla yön kombinasyonunu sağlıyorsunuz.

Zaten çoğu dövüş oyunlarını PC'de emülatör yardımıyla klavye üzerinden oynadığımdan dolayı joystick kol ile oynamak bana birazda olsa zor geliyor.

Atari salonlarında alıştık aslında joysticklerle oynamaya ama seri hareket çıkartmak maharet istiyor. Oyüzden W-A-S-D kombinasyonundaki bir arcade stick ile oynamak daha avantajlı :)

Kaba taslak bir paintte çizim yaptım. Bakalım arkadaş yaparsa sanwa tuşları ile modlama yapıcam.

silinsin

Buda yapılmış bir hitbox ama yön tuşlarının dizilimi pek iyi gelmedi bana

silinsin

• Bu Konudaki
    @SupremeXXL nickli arkadaştan satın alan, @soghan nickli arkadaşımızın " HORI Real Arcade Pro V3 SA KAI " marka arcade stick'i eline ulaşmıştır ve sağolsun resimlerini gönderi. Hayırlı olsun diyorum.

ilk resim ürünü detaylı olarak üzerinden tuşların ne işe yardığını göstermesi amacıyla ekledim
     silinsin

silinsin

silinsin

silinsin

silinsin

silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boxor -- 10 Ocak 2013; 11:56:06 >

• hastasıyız sa kai nin
  • arkadaşlar bnde sf4 turnuva edition arcade stick var yeni pc lere takıyorum görüyor ama oynayamıyorm eski pc ler insıde filan onlarda oynuyorm nası iş anlamadım bukonuda bilgisi olan varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: narodnik

arkadaşlar bnde sf4 turnuva edition arcade stick var yeni pc lere takıyorum görüyor ama oynayamıyorm eski pc ler insıde filan onlarda oynuyorm nası iş anlamadım bukonuda bilgisi olan varmı acaba

kullandığın işletim sistemi nedir? birde driver felan kurulumu oluyor ama genelde çalışır. denetim masası > Oyun kumandaları sekmesine gir. Usb'den bağlandığında orada tuşları algılamıyorsa driver sıkıntı vardır. Aldığım stick markasını ve adını tam yazarsan satın aldığın firmaya driver için mail atabilirim
  • bn i7 windovs home basic kullanıyorum ikitane daha i5 işlemci arkadaşımn bilgisaraylarında denedim sticki pc ler görüyor konsol olarak ama konsolun tuşları çalışmıyor gittim eski pentium inside 2 filn o pclerde sticki görüyo oynuyosunda tabi oyunu düzgün çalıştırmıyo. arkdaşn iri eski xp ler görür dos tabanlı filn dedide anlamadım bişe benm arcade stickin markası street fighter4 arcade fightstick tournument edition beyaz tuşlu tırmızı kaplamalı oln geçen sene ankradn bi arkadaştn almştım ps3 için ama pc dede oynamak istiyrm anlayan bilgisaraycı bulamadım daha:) yardımcı olursanız çok sevinirim
  • madcatz in yazmayı unuttum gidip bide pc için olanına 500 bayılmak istemiyorm:)))
  • quote:

madcatz in yazmayı unuttum gidip bide pc için olanına 500 bayılmak istemiyorm:)))

Microsoft Common Controller Xinput Driver isimli programı indir ve PC'ne kur. Sonra yeniden başlat ve
    arcade stick'ini bağla.

Aslında çok eski bir driver ama birtek bu rus sitesinde bulabilidim. Yeşil renkte olan CKAYATP yazan yere tıkla

sonra " скачать Microsoft Common Controller Xinput Driver 1.0. " yazan mavi yere tıkla dosya insin. Veya programını ismi belli bulup kur dene.

İ7 veya pentium olması birşeyi değiştirmez. O işlemcindir. İşletim sistemi önemli. mac - linux - windows - pardus v.b. gibi.

Birde işletim sistemine göre programı yani driverı bulmanda önemli 32bir veya 64bit gibi....

• çok tşk. yarın hemen denicem bakalım yapabilicekmiyim bu arada sf ciler istanbuldan arkadaşlarla görüşüp kapışabiliriz ustalarla:))
  • hitbox olayı gerçekten iyimiş kafama yattı teşekkürler
  • quote:

çok tşk. yarın hemen denicem bakalım yapabilicekmiyim bu arada sf ciler istanbuldan arkadaşlarla görüşüp kapışabiliriz ustalarla:))

sendeki stick bu olsa gerek

silinsin

Buda Modifiye Hali. Bu board ile Led aydınlatma tuşlara veriliyor.

Bu arada eğer street fighter oynacaksan turnuvalar oluyor 13 Ocak 2013'te oldu. Takip edersen haberin olur.

Forum

Facebook

Web Site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boxor -- 15 Ocak 2013; 10:24:34 >

• evet bnm stick aynen yukarıdakidir yok abicim indirdim programı ama yapamadım bitürlü olmadı haftasonu alıcam kadıköyde bilgisayarcıları gezicem artık buaada turnuva fotolarına baktım ankara ekibinden kimse yok:))
  • bnm işletim 64 bit eski laptoplarda çalışma sebebi 32bit olmasımı acaba bi bilgisayarcıda eskiler xp yüklü onlar görebilir ama yeni pcler görmeyebilir demişti bu gidişle yeni stick alıcam gibi:)))
  • quote:

bnm işletim 64 bit eski laptoplarda çalışma sebebi 32bit olmasımı acaba bi bilgisayarcıda eskiler xp yüklü onlar görebilir ama yeni pcler görmeyebilir demişti bu gidişle yeni stick alıcam gibi:)))

kadıköy'de kimse o stickten anlamaz. Satmaya kalksan satıcı bön bön bakar ve 30tl ya verir ya vermez

kimse o üründen anlamaz ve kıymetini bilmez. Sorunuda çözücek muhatap bulamazsın.

Senin sorunun %99 içinde board ile alakalı. Windows'un eski sürümlerinde çalışıyor olabilir.

Aslında windows 7 32 bittede çalışabilir. Ama eğer Ram probleminden dolayı 64bit windows'u tercih ediyorsun çözüm için tek yolun var oda benim teorim yani denersen birşey kaybetmezsin :)

Öncelikle ps3 kolunu pc'ye bağlaman lazım. Sonuç itibariyle sen arcade sticki pc'ye bağladığından onu ps3 kolu olarak gördüğünden dolayı ve içindeki board ps3/PC tabanlı olduğundan dolayı pc driver olarak görmüyor sisteme ps3 dualshock olarak görüyor.

Playstation 3 controller(Dualshcok 3 or Sixaxis) driver for windows burdan 64bit driverı indir ve kur.

Sonra ps3 kolunu pcye tanıt. Test et sonrasında arcade sticki bağla. Sorunsuz kullanacağını umuyorum.

Ps3 kolunu pc'ye tanıtma adına bir çok sitelerden yardım alabilirsin. Yukarıda verdiğim site için videolu uygulama yapan kişiye ait görüntü...

• yok ya yapamadım malesef aynen videodaki programı indrdm usb taktım pcye sticki ama programın en üstünde wait controller... yani bnm stciki hiç görmüyo bu arcade stick zaten ps 3 için yapılmş kutusundada yazıyo ama bn pc dede oynamak istediğim için bağlamaya çalışıyrm buarada bnde 8ram var. budurumda bide pc için arcade stick alıcaz:))
  • Modlama yaptığım sticik

silinsin

Modlama Esnasında

silinsin

Modladıktan Sonra

silinsin

• Güzel konu olmuş @boxor. DHL'e yolladığın evrakları görünce güzel bir nostalji yaptım çünkü yeniden aynı evraklar ile uğraşıcam.
  • teşekkürler hocam dhl mümkün olduğunca bulaşmak istemiyorum iyi yırttım ama gumruğü amazon karşılayınca iyi oldu :D
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.