Şimdi Ara

Silinirse Sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA761BEEF -- 16 Temmuz 2018; 2:20:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sakin olun.Anneniz baskasına sinirlenip size patlamıs dogru degil tabii ki ama bu kadar sinirlenecek bi sey yok bence.Sonucta yeri geliyo hepimiz yapıyoruz bunu.Belki baska ailevi sorunlarınız vardır bilemem ama sırf bu yüzden ailenizden ayrı yasamayı falan düsünüyosanız ileride pisman olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BA761BEEF

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Harbiden üzüldüm hocam sizin adınıza.Umarım en kısa sürede is bulur sorunlarınızı cözersiniz ne diyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Casperınkızkardeşi

Harbiden üzüldüm hocam sizin adınıza.Umarım en kısa sürede is bulur sorunlarınızı cözersiniz ne diyim

Alıntıları Göster
    Allah razı olsun hocam. İşte burda böyle yazarak içimi dökmeye birazda olsa rahatlamaya çalışıyorum. Biliyorum insanların başı şişiyor okumak istiyor. Kusura bakmayın

• quote:

Allah razı olsun hocam. İşte burda böyle yazarak içimi dökmeye birazda olsa rahatlamaya çalışıyorum. Biliyorum insanların başı şişiyor okumak istiyor. Kusura bakmayın

Alıntıları Göster
    Estagfurullah hocam ne kusuru ne bas sisirmesi.Bu forum bu yüzden var zaten asla kötü hissetmeyin kendinizi

• Küçükken ben de senin gibiydim şimdi ailemden ayrılmaktan korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: secrecy

Küçükken ben de senin gibiydim şimdi ailemden ayrılmaktan korkuyorum
    Hocam artık çocuk değilim ki.

Kendi bildim bileli hep aynı sorunları yaşıyorum, aileden uzakta kalmaya korkuyordum.

Bir kaç kere uzak kalınca anladım ki daha güzel.

• bende yaşamak istemiyorum ama mecbur dediğin gibi maddi bağımsızlık kazanana kadar yola devam benim annem ve babam evliliklerinin blki yarısından fazlasını kavgalı konuşmayarak geçirdiler ve bu sıralar durum yine aynı.. yapacak bişey yok bize sunulan hayat bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

bende yaşamak istemiyorum ama mecbur dediğin gibi maddi bağımsızlık kazanana kadar yola devam benim annem ve babam evliliklerinin blki yarısından fazlasını kavgalı konuşmayarak geçirdiler ve bu sıralar durum yine aynı.. yapacak bişey yok bize sunulan hayat bu
    Yapalıcak şey basit, gitmek. En azından benim için. Enerji de var, azimde gar ama imkan yok.

• Yas kac

• quote:

Yapalıcak şey basit, gitmek. En azından benim için. Enerji de var, azimde gar ama imkan yok.

Alıntıları Göster
    gitmek herkes için basit bir seçenek ama nereye gideceksin ? işte dediğin gibi imkan olmayınca bunun bir önemi yok benim kendime ait bir evim olsa muhtemelen okulu falan bırakır askerliği yapar sonra kendi hayatıma bakardım ama yok işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hmm88

Yas kac
    21

• quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

gitmek herkes için basit bir seçenek ama nereye gideceksin ? işte dediğin gibi imkan olmayınca bunun bir önemi yok benim kendime ait bir evim olsa muhtemelen okulu falan bırakır askerliği yapar sonra kendi hayatıma bakardım ama yok işte

Alıntıları Göster
    İmkandan kastım benim için sadece bir iş hocam. Biriktirir bakarım başımın çaresine. Ne bileyim belki yurtdışına giderim, ucuza okullar var. Göçmen programları vs var. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA761BEEF -- 15 Temmuz 2018; 23:29:35 >
  • Dostum merhaba,

Seni çok iyi anlıyorum, zira dediklerini küçükken ben de çok yaşamıştım ve aynı şeyi düşünüyordum. Ta ki maddi bağımsızlığımı kazanıp ayrı eve çıkana kadar.

Geçmişte ailecek çok sıkıntı yaşadık. Maddiyat yüzünden sürekli kavga çıkardı, bu zorluklara rağmen okuduk ve bir yerlere geldik. Şimdi ise 16 aydır ailemden uzakta başka bir şehirde çalışıyor ve yalnız kalıyorum. Maaşım güzel, işim de iyi. Bu süre içinde gerek yurt içi gerekse yurt dışı birçok yeri gezdim. Evde yalnızım ve çok rahatım. Ama inan insan bir yerden sonra ailesini özlüyor, ayrı kalamıyor.

Her ne kadar küçükken aynı şeyleri yaşamış olsam da şimdi ailemden uzak kalamıyorum. Elimden geldiğince her hafta yanlarına gitmeye, her gün onları aramaya çalışıyorum. Yalnızlık güzel gibi görünse de bir süre sonra emin ol sıkılacak, aileni özleyeceksin. İnsan bir şeylerin değerini onlardan uzaklaşmadan anlayamıyor maalesef.

Benden sana naçizane tavsiye, mümkün olduğunca alttan al, ailenin değerini bil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köl Tigin -- 15 Temmuz 2018; 23:32:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Köl Tigin

Dostum merhaba,

Seni çok iyi anlıyorum, zira dediklerini küçükken ben de çok yaşamıştım ve aynı şeyi düşünüyordum. Ta ki maddi bağımsızlığımı kazanıp ayrı eve çıkana kadar.

Geçmişte ailecek çok sıkıntı yaşadık. Maddiyat yüzünden sürekli kavga çıkardı, bu zorluklara rağmen okuduk ve bir yerlere geldik. Şimdi ise 16 aydır ailemden uzakta başka bir şehirde çalışıyor ve yalnız kalıyorum. Maaşım güzel, işim de iyi. Bu süre içinde gerek yurt içi gerekse yurt dışı birçok yeri gezdim. Evde yalnızım ve çok rahatım. Ama inan insan bir yerden sonra ailesini özlüyor, ayrı kalamıyor.

Her ne kadar küçükken aynı şeyleri yaşamış olsam da şimdi ailemden uzak kalamıyorum. Elimden geldiğince her hafta yanlarına gitmeye, her gün onları aramaya çalışıyorum. Yalnızlık güzel gibi görünse de bir süre sonra emin ol sıkılacak, aileni özleyeceksin. İnsan bir şeylerin değerini onlardan uzaklaşmadan anlayamıyor maalesef.

Benden sana naçizane tavsiye, mümkün olduğunca alttan al, ailenin değerini bil.
    Hala tek mi yaşıyorsunuz? Dayanamıyorum hocam artık dayanamıyorum. Bunun sonu ne olacak bilmiyorum. Sinirden tırnaklarımla suratımı yırttım, duvarları yumruklayıp elimi kırıyordum, cama yumruk attım kırdım... sonum ne olacak bilmiyorum.

Beni anladığınızı hiç sanmıyorum. Çünkü ben yaşadıklarımın zerresini anlatmadım.

Bütün akrabalar toplanmış, iftar yemeği yiyeceğiz. Teyzem kolayı döktü. Babam ayağa kalktı herkesin içinde ağzına bilmem ne yaptığımın şerefsizi gibisinden ağza dahi alınmayacak küfürler etti bağırarak, kalk lan sofradan diyip kovdu. Orucu gözyaşıyla açmıştım.

Annemin zaten ruh sağlığı bana göre hiç düzgün değil. Derslerim kötü diye neler neler söyledi, söylendi. En sonunda evden kovdu. Ben 1 hafta sokakta yaşadım. Cebimde kuruş yoktu. Yalandan sabah erkenden arkadaşları arıyordum, günde bir çiğ köfte ısmarlıyorlardı onla karnımı doyuruyordum.

Aileniz size hiç Kahvaltıda bağırarak, "yeter yeter az ye, daha ne yiyorsun yetmedi mi!" dedi mi?
    Daha neler neler anlatmak istemiyorum hocam. İnanın bana kafayı yemek üzereyim. 21 yaşına geldim. Maddi bağımsızlığını kazanıp geleceğime bakmak istiyorum ama işsizlik sorunu malum. O konulara zaten hiç girmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA761BEEF -- 15 Temmuz 2018; 23:39:38 >

• Yalnız degilsiniz ailemle hiç bir yere gitmedim amcam bekardı sag olsun beni bir çok yere o götürmüştür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.