Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendiliğinden kesildi silinebilir. Yardımcı olanlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 20 Ocak 2020; 9:34:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bana göre fare
    yakınlarda yeni kazılmış bir inşaat kazısı falan varsa yuvaları bozulan fareler etrafa dağılıyorlar ve en üst katlara çıkabiliyorlar bize de aynısı oldu , kapan kurarak yada yapışkanla yakalamanız gerekiyor

bizim evin tavanının arasında da yaban arıları yerleşmişti öldürmekte istemiyordum bir sene bekledim kış geçti yaza hiçbiri kalmadı . her sabah güneş dogmadan lambirinin arkasında
    videodaki gibi kanatlarının aynı anda çırparak günü karşılıyorlardı saat 4-5 arası . ama bu sesi ilk duyduğumda sabaha karşı bende ne olduğunu uzun süre anlamadım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 6 Ocak 2020; 11:48:9 >
  • Cinler musallat olmuş geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FastegL F kullanıcısına yanıt
    Allah kolaylık versin , ilaçlamadan sonra çocuk evde durmasın .
  • köydeki ahşap evimizin çatısında geceleri patır patır koştururdu farlerle onları kovalayan gelincikler

çatılarda da fare yaşar çünki sıcaklık yukarı çıkar farelerde sıcağı sever kışın çatıda barınırlar geceleri koşturup dururlar

genellikle yan çatılardan yağmur borularından yukarı tırmanarak gelirler, çocukluğum bunlarla uğraşmakla geçti çok iyi kapan kurardım çok fare yakaladım

şimdi yapman gereken şey çatıya çıkıp sağa sola bakmak kenarda köşede zeytin çekirdeğine beneyen siyah kakalar varsa fare pisliğidir bunlar, hemen eczaneden fare yapışkanı alacaksın ve yeşil zehirli buğday

bu yapışkanı 40 cm uzunluğnda bir karış enindeki kartonlara yaydır farelerin geçtiği köşelere yerleştir kartonların yapışkansız bir tarafınada zehirli yemlerden koy yalnız eline naylon eldiven giy insan kokusunu alırlarsa yemezler yemi

zaten yemi yerlerse ve kartona yapışırlarsa anlarsın bunu sesler yavaşlar iki gün hiç çıkma çatıya sonraki gün çık bir bak eğer kartona yapışmış gıpraşanları görürsen fırçayla kafasına geçir ölür hemen ölüleri topla at, çatıya geçebilecekleri delikleri tespit edip akrilik köpük sıkarak kapat yada beyaz çimentoyla sıva önüne bu şekilde geçerin bunlar hep yaptığım işler takma kafaya halledersin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.