Şimdi Ara

[Silindi]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImmortalPC® -- 8 Ekim 2004, 21:57:40 >

• tam sorunuzu alabilirmiyim daha açık "R" sorunu????
  • Eet biras açıklarsan belki yardımcı olabiliriz
  • Sorun halloldu. FORMAT'la ..
  • Windows un çıkarmış olduğu en gereksiz ve saçma işletim sistemi Windos ME !!!(tabii bence)
  • amman hee uzak dur ME den ya 98se kur ya da w2k tavsiye edilir
  • Zaten microsoft ta kabul etmis durumda ,Bill amca nın acıklamasında "win ME uretimi bir hata idi" seklinde ibare var gerisini yukleyener dusunsun....
  • evet milenyum tamamen bir sorun yaratıcı 1 hafta dayanmıyor hemen çöküyor ama bazı makinalarda çok görüyorum 1 , 2 yıl dan beridir ME kullanıldığını biliyorum o Me lerde sorun mu yok yoksa makinalar orjinal makina olduğu için mi çökmeden sorunsuz çalışılabiliyor
  • Kesinlikle problem cıkıyordur amma velakin hissettirmiyorlardır.Birde cok fonksiyonel kullanılmıyordur word excel office pc olarak kullanılıyordur.
  • zaten çok fonksiyonlu kullananların ME sistemleri 1 hafta dayanmıyor
  • çözüm basit linux :)
  • Microsoft olmasaydı acaba linux die bişey olurmuydu
  • quote:

Orjinalden alıntı: İnvisible_Darkness

Microsoft olmasaydı acaba linux die bişey olurmuydu

kesinlikle olurdu .. ama microoft su an sunos u atın aldı buda linux u ele gecirmesine az kaldı demektir ya hadi bakalım hayırlısı bi acık kodumuz linux umuz vardı onuda halletmek uzereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tienan -- 10 Eylül 2004, 10:24:16 >
  • quote:

linux mikisofta karşı yazılmış bir işletim sistemi değildir. amacı tamamiyle farklıdır.

(bkz :http://www.google.com.tr/search?num=30&hl=tr&ie=UTF-8&q=%22linux+nedir%22&btnG=Arama&meta=lr%3Dlang_tr%7Clang_en)

quote:

kesinlikle olurdu .. ama microoft su an sunos u atın aldı buda linux u ele gecirmesine az kaldı demektir ya hadi bakalım hayırlısı bi acık kodumuz linux umuz vardı onuda halletmek uzereler.

şuanda linux kernel'in tüm hakları Linus Torvarlds'a aittir. yani kimse satın felan almıyor.

(bkz :www.kernel.org)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genesis007 -- 10 Eylül 2004, 10:33:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: genesis007

quote:

linux mikisofta karşı yazılmış bir işletim sistemi değildir. amacı tamamiyle farklıdır.

(bkz :http://www.google.com.tr/search?num=30&hl=tr&ie=UTF-8&q=%22linux+nedir%22&btnG=Arama&meta=lr%3Dlang_tr%7Clang_en)

quote:

kesinlikle olurdu .. ama microsoft su an sunos u satın aldı buda linux u ele gecirmesine az kaldı demektir ya hadi bakalım hayırlısı bi acık kodumuz linux umuz vardı onuda halletmek uzereler.

şuanda linux kernel'in tüm hakları Linus Torvarlds'a aittir. yani kimse satın felan almıyor.

(bkz :www.kernel.org)

Microsoft dusmanlarını hedef almıs durumdaki bunu sunos u satın alarak ispat etti ve suan Linus Torvarlds ın karsında sunos ve microsoft var , linux u satın almak icin buyuk bir ugrası icindelerki bu seneye patlıyacaktır ozaman daha farklı konusucaz tabiki bunu bunun hakkında ekonomik yorumlar bile yapılıyor..Bkz : economist.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tienan -- 10 Eylül 2004, 10:57:22 >
  • işletim sistemim ME ve hiç sorunsuz 2 senedir kullanıyorum. Burda yazılanları okuyunca şaşırdım. Worm lerden trojlardan vs hiç bişiden etkilenmedim. Norton kullanıyorum güvenlik için hiç bi çakışmadır tanımlanamamadır. Hiç bi sorun yaşamadım. Şimdi benim kullandığım Me ile aynı i,şletim sisteminden mi sözediyosunuz ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: İnvisible_Darkness

Linux 1992 yılında geliştirilmeye başlandı. O zamanlar Windows 3 serisi daha yeni çıkmıştı. Linux' un asıl çıkış amacı da bir hobiydi. Microsoft ile yakından uzaktan bir ilgisi yoktu.

"UNIX olmasaydı acaba Windows diye bir şey olur muydu?" diye sormak daha mantıklı olur. Çünkü bilindiği üzere UNIX 1969 yılında geliştirilmiş ilk işletim sistemi olur.

quote:

Microsoft dusmanlarını hedef almıs durumdaki bunu sunos u satın alarak ispat etti ve suan Linus Torvarlds ın karsında sunos ve microsoft var , linux u satın almak icin buyuk bir ugrası icindelerki bu seneye patlıyacaktır ozaman daha farklı konusucaz tabiki bunu bunun hakkında ekonomik yorumlar bile yapılıyor.

SunOS diye bir işletim sistemi kalmadı artık. Niye MS onu satın alsın? SunOS' in şu anki hali Solaris' tir ve Microsoft' un rüyasında bile göremeyeceği kadar güçlü bir işletim sistemidir. Solaris' in tüm hakları Sun Microsystems' a aittir ve el değiştirmemiştir.

Adresini verdiğiniz yazıda Sun ile Microsoft arasında varılan çeşitli anlaşmalardan bahsediliyor. SunOS veya Solaris' in satışıyla ilgil bir şey yok.

Bu arada Sun Microsystems ZFS gibi muhteşem bir dosya sistemini çıkarmışken, Microsoft ise daha sözünü verdiği WinFS' i bile her zaman ertelerken ve Windows kullanıcılarını aciz NTFS' e mahkum ederken ne ele geçirmesinden bahsediyorsunuz pek anlayamadım.

Linux' un ele geçirilmesi diye bir şey söz konusu değildir. Linux ismi Linus Torvalds' a aittir. Ancak işletim sistemi çekirdeği asla ama asla kimsenin mülkiyetinde değildir ve mülkiyetine giremez. Çünkü yüzbinlerce geliştiricisi vardır.
  • Ya WinME çin öyle demeyin şimdi.Mizgibi işletim sistemi.Varmı daha iyisi eşşek gibi kilitlenmez göçmez hata vermez sorun çıkartmaz.İşin püfü power tuşuna basmamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `Oner -- 10 Ocak 2004, 16:25:24 >
  • oner win me mı sorunsuz calısıyo hata vermıyo?bu lafa sadece gulerımbenım arkadasım millenyum yuzunden format rekoru kırdı 3 gunde 8 formatla.abıcım hıc bısı yapma kendı kendıne bısıler turetıyo..en ıyısı xp pro.daha guselını gormedım daha
  • Abi sen şu RAM'ini bir değiştirsen diyorum eğer harddiskinde bir sorun yok ise.???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.