Şimdi Ara

SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
6
Favori
5.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tebrikler.

• Tebrikler.

• Teşekürler mert kardeşim senin gibi bu işe gönül vermiş bi arkadaşımızdan böyle incelemelerin gelmesi bizi çok mutlu ediyor şahsım olarak bu incelemeyi yaparken çok riskli denemeler de yapmısısndır ama gerçekten değmiş evga kalitesi ve senin yetenegin ile  güzel degerler çıkarmıssın bu incelemeriin devamını bekleriz.

• @Metality @salvatore_volkan SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

@Supervisor_ Çok teşekkür ederim abiSILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

• Uğraştığına değmiş galiba. Yardım sever ve bu konuda heyecanı yüksek bir arkadaşımız.

• @StreamRolleR hocam rog strix 3080 oc var akşam pm atsam bakarmıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: AleynaFox

@StreamRolleR hocam rog strix 3080 oc var akşam pm atsam bakarmıyız

tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Walla Mert sağ olsun süper bir UV yaptık. Şuan 1980mhz çakılı (milim oynama yok), fan max %50 (1500rpm max), sıcaklık 63C, sessiz sedasız, buz gibi keyif yapıyorum. UV ayrı bir dünya, sayesinde girmiş olduk. Boşuna OC ile kendimizi yormuşuz bunca zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Aralık 2020; 16:0:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Walla Mert sağ olsun süper bir UV yaptık. Şuan 1980mhz çakılı (milim oynama yok), fan max %50 (1500rpm max), sıcaklık 63C, sessiz sedasız, buz gibi keyif yapıyorum. UV ayrı bir dünya, sayesinde girmiş olduk. Boşuna OC ile kendimizi yormuşuz bunca zaman.

SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

• Forum kalitesini 10x arttıran güzel bir çalışma. Aferim genç. SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

• quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Forum kalitesini 10x arttıran güzel bir çalışma. Aferim genç.  

Çok linç yedik 2 ay önce bir kesim vardı çok dalga geçildi,yılmadık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 14 Aralık 2020; 22:17:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Walla Mert sağ olsun süper bir UV yaptık. Şuan 1980mhz çakılı (milim oynama yok), fan max %50 (1500rpm max), sıcaklık 63C, sessiz sedasız, buz gibi keyif yapıyorum. UV ayrı bir dünya, sayesinde girmiş olduk. Boşuna OC ile kendimizi yormuşuz bunca zaman.

UV ezelden beri candır. SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

Sadece 30 Serisi beraberinde hiç bu toplara girmemiş çoğu kullanıcı da UV ile tanışmış oldu.

Ama keşke ne NV ne de AMD hiç böyle şeylerle bizi uğraştırmasa ne güzel olacak. Diyorum ya ezelden beri bu olay var ve aslında CPU'lara yaptığımız düşük seviye OC işlemleri de bir nevi UV OC kapsamına giriyor. Zira hem GPU hem de CPU tarafında; firmalar hiçbir koşulda risk almamak için stock olarak basıyorlar voltajı. SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

UV ezelden beri candır.  

Sadece 30 Serisi beraberinde hiç bu toplara girmemiş çoğu kullanıcı da UV ile tanışmış oldu.

Ama keşke ne NV ne de AMD hiç böyle şeylerle bizi uğraştırmasa ne güzel olacak. Diyorum ya ezelden beri bu olay var ve aslında CPU'lara yaptığımız düşük seviye OC işlemleri de bir nevi UV OC kapsamına giriyor. Zira hem GPU hem de CPU tarafında; firmalar hiçbir koşulda risk almamak için stock olarak basıyorlar voltajı.  

Alıntıları Göster

Senin kartıda okuyup üfleyeceğiz kaçma sakınSILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4  Şimdi @sky__walker hocamızın kartı yaptım .875mV 1920 kart 63C geçmiyor 1400 rpm

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Senin kartıda okuyup üfleyeceğiz kaçma sakın  Şimdi @sky__walker hocamızın kartı yaptım .875mV 1920 kart 63C geçmiyor 1400 rpm

Alıntıları Göster

Şimdi biraz zorladım kartı. Maks gördüğüm 65 derece. Bu işlem öncesi 69 derece seviyesi idi. 1845 boost alırken, şu anda 1920 boost alıyorum, sıcaklıkta 4-5 derece farketti. Ekran kartında az bir fark değil 5 derece. Daha da düşürürüm dereceyi ama ben düşük rpm de kullanıyorum fanları amacım optimum sıcaklık ve sessizlik.

Teşekkür ediyorum tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 14 Aralık 2020; 21:57:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Şimdi biraz zorladım kartı. Maks gördüğüm 65 derece. Bu işlem öncesi 69 derece seviyesi idi. 1845 boost alırken, şu anda 1920 boost alıyorum, sıcaklıkta 4-5 derece farketti. Ekran kartında az bir fark değil 5 derece. Daha da düşürürüm dereceyi ama ben düşük rpm de kullanıyorum fanları amacım optimum sıcaklık ve sessizlik.

Teşekkür ediyorum tekrardan.

Alıntıları Göster

Est. hocam. 3 pinli modellerde devam edeceğizSILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4 

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Aynen öyle. UV ile zerre oynama olmuyor yakalanan değerde, dolayısıyla drop ve stutter da ortadan kalkmış oluyor. Özellikle 0,9V seviyesinde bir UV ile OC’ye çok yakın sonuç almak mümkün, üstelik 8-10C daha düşük sıcaklıklarla.

Ne demek istediğimi anlatabilmek adına 2 saat Cyberpunk 2077 ile alınmış bir ss ekliyorum. Fanlara dikkat ediniz:

SILICON LOTTERY WIN EVGA FTW3 3080. | Port Royal AIR HOLD Record | TOP 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Aralık 2020; 23:49:19 >
  • Bu hafta içi render almam gerekiyordu, 3900X i stok bırakmışım, rendera bıraktım 10dk sonra geldim aklıma geldi dedim bir bakayım sıcaklıklar ne alemde malum radyatorden sonra hava soğutma taktik, bir de ne göreyim çekirdekler 4.0ghz e sabitlenmiş bosst yapamıyor ve sıcaklık 95 derece, yuh dedim. Hemen 4.0ghz e sabitledim 1.2v ile , şuan Max. 75 derece. Kasanın üst tarafına da 2 tane 140 lik fan attım hop 71 derece. Velhasıl bu voltajı nerde gordun düşüreceksin bu devirde.
    6800XT de de millet 75-80 dereceden bahsediyor stok halde, bende 1.010Mv de 2585MHz de çalıştırıyorum canavar gibi , saatlerce oyun oynuyorum fan hızı %52 yingecmiyor sıcaklık 68-70 arası. Velhasıl voltaj iyi birşey değil hava soğutmada, özellikle AMD de voltajı dusurdukce CPU Gpu şahlanıyor serinledikce zıplıyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.