Şimdi Ara

SİLECEKLER ÇALIŞINCA ÖN PANELDEN SES GELİYOR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
8.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün aracımı kullanırken yağmur başladı ve silecekleri çalıştırdım. Daha önce hiç olmayan birşey oldu ve silecekler her çalıştığında direksiyonun sol tarafındaki tam vsa on/off düğmesinin olduğu yerden mekanik ve ritmik şekilde (Tık-Tık) bir ses gelmeye başladı. Fikri ve öneri olan varsa sevinirim.

Bu arada bu ses ya ilk çalıştırdığım da yada en yavaş konumda otomatik çalışırken her çalıştığında geliyor.

• Ordan silecek motoruna "çalış" komutu gidiyor düzenli periyotlarla. Onun sesidir o. Devre açılıp kapanıyor.
    Bu ilk kışın mı arabayla? Daha önce sileceklerini hiç kullanmadın mı?

Sen konu da açar mıydın be yeaw???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 18 Kasım 2008; 23:29:45 >
  • Bu ses yağmur sensörlü araçlarımda duyduğum ses olabilir,

Silecekler otomatik moddayken devre sesi geliyor,bu normal.

Ama önceden olmayan bir ses sözkonusuysa öncelikle basit bir elektrikciden fikir al,ciddi olduğuna inanırsan servise git.
  • konu ile çok yakından ilgili bi resim olmuş ellerine sağlık
    hhehehehe

quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Ordan silecek motoruna "çalış" komutu gidiyor düzenli periyotlarla. Onun sesidir o. Devre açılıp kapanıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Ordan silecek motoruna "çalış" komutu gidiyor düzenli periyotlarla. Onun sesidir o. Devre açılıp kapanıyor.

Rahmi beyin kartalı ne hale gelmiş
    Ya o ses benim 206'da da ,Carisma'da da,Civic'de de var..
    O ses kısaca çalışması için gerekli desek olur heralde...

• ses falan ben niye duymuyorum eğer normal bir ses ise.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

ses falan ben niye duymuyorum eğer normal bir ses ise.

Valla silecek çalışıyorsa bi sorun yok bence,ses gelmemeside cabası
  • Bir zamanlar dalga geçtiğin, küçük gördüğün, kısa paça pantolonlu, sümüklü bir elektrikçi vardı...

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Bu ses yağmur sensörlü araçlarımda duyduğum ses olabilir,

Silecekler otomatik moddayken devre sesi geliyor,bu normal.

Ama önceden olmayan bir ses sözkonusuysa öncelikle basit bir elektrikciden fikir al,ciddi olduğuna inanırsan servise git.

• ABABA2307 bu araçla ilk kışım değil
    Bu ses kesinlikle önceden olmayan bir ses
    Sileceklerin çalışması normal
    Ses sinyal çalıştırılınca duyulan ses vardırya, aynen öyle birses ve önceden olmayan bir ses
    Araç içinde normalde olmayıp sonradan ortaya çıkan tüm sesler gibi buda sinir bozucu bir durum
  • ses var normal, şimdiye kadar duymamanızın nedeni ortam gürültüsüdür. büyük ihtimalle rolenin sesi (role mekanik olarak çektiği zaman kontakları kısa devre eden bir eleman)
    sinyal sesi kadar duyulacak bir ses değil ama çok daha düşük seviyede

quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

Arkadaşlar bugün aracımı kullanırken yağmur başladı ve silecekleri çalıştırdım. Daha önce hiç olmayan birşey oldu ve silecekler her çalıştığında direksiyonun sol tarafındaki tam vsa on/off düğmesinin olduğu yerden mekanik ve ritmik şekilde (Tık-Tık) bir ses gelmeye başladı. Fikri ve öneri olan varsa sevinirim.

Bu arada bu ses ya ilk çalıştırdığım da yada en yavaş konumda otomatik çalışırken her çalıştığında geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sovalye99 -- 19 Kasım 2008; 23:56:51 >
  • Bazen aylarca dikkat etmediğin, farkında olmadığın, görmediğin veya duymadığın birşeyi (arabayla ilgili) bir anda farkedersin ve sanki daha yeni olmuş gibi düşünürsün. Mesela, ben de teybin kaset çıkarma tuşunun içinde kırmızı lamba yandığını bir sene sonra falan farketmiştim. Fark edinceye kadar geçen sürede birisi sorsaydı "tuş içinde yanan lamba var mı ?" diye kesin "yok" derdim. Belki dediğin bu ses en baştan beri vardı ama sen fark edemedin? Eğer bundan sonra sürekli aynı ses çıkmaya devam ederse problem olmayabilir. Ama bazen çıkıp bazen çıkmazsa o zaman bir baktırırsın...
  • Aynı sesi aracında başka duyan varmı peki
  • quote:

Aynı sesi aracında başka duyan varmı peki

ben hiç ses mes duymuyorum valla
  • silecek çalıştığında fasılalı olarak bahsedilen yerden çıt-çıt diye ses geliyor. sanırım gayet normal bişey. siz duymuyorsanız silecekler çalışırken o bölgeyi dikkatli dinleyin. duyacaksınız.
  • evet
    sinyal flaşör sesleri biraz daha sessiz çalışsa daha iyi olacaktı.
    ancak sileceklerin çalışması anın da ses falan yok.

ilgilenlere bildirilir.

quote:

ABABA2307 bu araçla ilk kışım değil
    Bu ses kesinlikle önceden olmayan bir ses
    Sileceklerin çalışması normal
    Ses sinyal çalıştırılınca duyulan ses vardırya, aynen öyle birses ve önceden olmayan bir ses
    Araç içinde normalde olmayıp sonradan ortaya çıkan tüm sesler gibi buda sinir bozucu bir durum
  • Valla geliosa da dinlemiyorum.Açıyorum ses sistemini ,istediği kadar ötsün ..
  • İşin aslı yarın servise götürmeyi planlıyorum
  • aman aga bi de para bayılma bu işe
  • yaw, geliyor, vallaha ses geliyor. paranoyaklaşmayın. silecek fasılası çalıştığında göğsün sol ön tarafından hafifçe çıt-çıt sesi geliyor. bunun için servise gidilmez.
  • @drmoz
    Kesinlikle!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.