Şimdi Ara

:::::ŞiKAYETLER-YENİ HONDA CİVİC::::: (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
1
Favori
72.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Du bende bi yorum yapayım..Son 2-3 haftada Isparta-Çeşme-Akçay-Alanya yaptım daha 1 saat önce eve vardım...

Bu yol boyunca en büyük şikayetim şöyle oldu.Alanya dönüşü hanım kullanıyordu aracı.Ben de sağ ön koltukta uyumaya çalışıyorum.Ulan hakketen dillere destan bi "EMNİYET KEMERİ TIKIRTISI" varmış

Kafayı takınca tıkırtıya 4 saat zehir oldu.

Onun dışında mıcırlı yolda beni sollayıp yarım metre önümden gidip de benim kaputuma zebra deseni çizen ALAMANCI'dan

Dikili-Edremit arasındaki yolda o kadar çukur olmasına rağmen bi b.. yapmayan Karayollarından

Şikayetçiyim komserim.

Çeşme otobanında da bi hızını deniyem didim.Ulen gittikçe gidiyor araç.4 Kişi full+full bagaj 160 dan sonra ben basmadım zaten.Gerçekten o CAPON mühendislerin gözlerinden öpüyorum.

• Onca öküzü eğitip adam edip yollara salamadıktan sonra, yolda iken eğitmek zaten imkansız.
    Bu yüzden, mıcırlı mucurlu yola girdiğinde arkandan kaptırıp gelen tazılar varsa, sağa çekip
    icabında duracaksın bile.....

Arkasından yapışıp gitmek de bence çok büyük bir hata. Sonra ağlasun zebra deyu deyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Onca öküzü eğitip adam edip yollara salamadıktan sonra, yolda iken eğitmek zaten imkansız.
    Bu yüzden, mıcırlı mucurlu yola girdiğinde arkandan kaptırıp gelen tazılar varsa, sağa çekip
    icabında duracaksın bile.....

Arkasından yapışıp gitmek de bence çok büyük bir hata. Sonra ağlasun zebra deyu deyu

Yok beya ababa..Sen ne sandın beni 30 küsür yıllık şoferiz burda

Eleman sanki bile bile(eleman derken anladın sen o sıfatı) sıfıra sıfır geçiyor solumdan,sonra önüme gelince de hiç bişe yokmuş gibi yasal hıza geri dönüyor.Tabi ben ortalığı toparlayana kadar

Diğer bi taktik,baktın arkadan bir O Rus Bu Çocuğu geliyosa,mıcırlı yolda tabi, basacan aga...Geçirmiyecen.Geçtimi 5 metreden 10 metreden taş zıplatıyolar!...

Yanlız yol boyunca uyuyup tarlaya giren mi istersin,mıcıra kaptırıp orta bankete giren mi istersin.Öküzü çok piyasanın... Mıcırlı yolda Şahinle doğanla basıyo,sonra da kaptırıp orta bankete giriyo.E normal hacım...

Neyse konu dağıtmayayım...

Öhöm öhöm , çok şikayetçiyiz abisi bu hondadan...Çok yaramaz...

• Karayollarının da büyük hatası var. Hâlâ akıllanmadılar. Mıcırı döktükten sonra silindirle bastırıp sonra kalan taşları süpürdükten sonra yolu trafiğe açacaklarına; mıcırı döküp yolu açıyorlar ki gelen geçen bastırsın sonra da ağalar süpürsün. Zaten biliyorsunuz meydana gelen kazaları. Çoğu zaman da uzaktan farkedilmiyor bile yeni dökülen mıcır. Bi keresinde tek başıma Ankara'dan Corsa ile gelirken (Afyon_Burdur arasında Dinar-Denizli ayrımı vardır kavşaklı) kavşağa 200m kala 50m.lik bir bölümü sadece mıcırlayıp bırakmışlar. Allah'tan kavşağa yaklaşıyorum diye gazı bırakmıştım daha geriden ama hızım yine 80-90 vardı. Bi daldım mıcıra, lanet uzaktan normal yol gibi göründü. Etrafda iş makinesi falan da yoktu. Döküp tüymüşler yani. Neyse, girer girmez araba kuma girer gibi oturdu biraz, o kadar fazla dökmüşler. Tek yaptığım direksiyona daha sıkı asılmak oldu. Ne fren, ne vites küçültme! Çok şükür kaydırmadan, savrulmadan çıktım o 50m.lik tuzaktan! Ama bir gürültü çıktı ki, tev tev tev' Çatır çatır çatır.... Dikiz aynasından baktığımda derin derin lastik izleri oluştuğunu görmüştüm....

• tanrı bizleri mıcırlardan korusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

tanrı bizleri mıcırlardan korusun

Dostum,lanet olasıca mıcırlar sadece bizler için,tamam mı?

@Ababa
    Sanırım bi yerden duymuştum.Eğer hakimler karayollarına açılan davalarda tarafsız karar verselermiş bilmem kaç milyon dolar zarara girermiş devlet... Hakketen de öyle. Ya da bu yollarda rahat gitmek için şöyle Pajero falan kullanmak lazım Ne batar ne çıkar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: btg_1977

Merhaba Arkadaşlar,
    3 yıldır Honda jazz kullanıyordum.Geçen hafta Civic Premium aldım.Şimdilik alışmaya çalışıyorum.Genel olarak arabadan memnunum.Tek sıkıntım, radyo biraz cızırtı yapıyor.İyi çekmiyor sanki.İstanbul içinde sürekli gittiğim güzergahta alıyorum cızırtıyı.Jazz'da böyle bir sıkıntı yoktu.Antenle ilgili bir sorun olabilir mi?Buna benzer bir sorun yaşayan var mı?

benim arbada da bazen anten zayıf kalıyor. herhalde arka cama entegre olduğu için olabilir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Karayollarının da büyük hatası var. Hâlâ akıllanmadılar. Mıcırı döktükten sonra silindirle bastırıp sonra kalan taşları süpürdükten sonra yolu trafiğe açacaklarına; mıcırı döküp yolu açıyorlar ki gelen geçen bastırsın sonra da ağalar süpürsün. Zaten biliyorsunuz meydana gelen kazaları. Çoğu zaman da uzaktan farkedilmiyor bile yeni dökülen mıcır. Bi keresinde tek başıma Ankara'dan Corsa ile gelirken (Afyon_Burdur arasında Dinar-Denizli ayrımı vardır kavşaklı) kavşağa 200m kala 50m.lik bir bölümü sadece mıcırlayıp bırakmışlar. Allah'tan kavşağa yaklaşıyorum diye gazı bırakmıştım daha geriden ama hızım yine 80-90 vardı. Bi daldım mıcıra, lanet uzaktan normal yol gibi göründü. Etrafda iş makinesi falan da yoktu. Döküp tüymüşler yani. Neyse, girer girmez araba kuma girer gibi oturdu biraz, o kadar fazla dökmüşler. Tek yaptığım direksiyona daha sıkı asılmak oldu. Ne fren, ne vites küçültme! Çok şükür kaydırmadan, savrulmadan çıktım o 50m.lik tuzaktan! Ama bir gürültü çıktı ki, tev tev tev' Çatır çatır çatır.... Dikiz aynasından baktığımda derin derin lastik izleri oluştuğunu görmüştüm....

Vay zanına,aynı duruma ben de düşmüştüm.

Kerim Tekin yeni rahmetlik olmuştu,altımda Tempra vardı arkadaşla giderken "Kerim Tekin için mıcıra kaptırmış deniyor" vs derken hooop kendimizi 1 karış derinliğinde mıcırın üzerinde yüzerken bulmuştuk,ne fren ne gaz ne direksiyona dokunmadan zor kurtardım amaaaa..

Karayollarına en derin (?) sevgilerimi peşi ardına da saymıştım o an!!

• denizliden sonra korkuteli civarında bi yuerlerde güzelim arabam ilk çakıl darbesini aldı
    boyatmakta istemiyorum, ne yapsam acaba gerçi çok küçük bi vuruk ama insan kıl olunca......
  • civic hb de anahtar sustalı değil niye anlamadım. sedanlarda nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

civic hb de anahtar sustalı değil niye anlamadım. sedanlarda nasıl?

o da döner bıçağına benziyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

civic hb de anahtar sustalı değil niye anlamadım. sedanlarda nasıl?

Arada başka iş de görsün diye yapmışlar.Sordum ben.

Örneğin: Burunda derine kaçmış bi tatağı kurtarırken,kulağı kurcalarken,ya da karpuz seçerken yararlı olsun diye.

Adamlar düşünmüşler yahu.
  • * İlk defa tamamen bir depo ile uzun yol yaptım. Yaklaşık 560 km. yol % 90 klimalı İzmir-Marmaris gidiş dönüş. 6,5 yakıt tüketimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

* İlk defa tamamen bir depo ile uzun yol yaptım. Yaklaşık 560 km. yol % 90 klimalı İzmir-Marmaris gidiş dönüş. 6,5 yakıt tüketimi.

Az yaktı diye şikayet mi ediyorsunuz? (Şikayetler başlığıya...)
    Allah başka zeval vermesin...
  • @webcin; ömürler gör, dikkat etmemişim...
  • izmir antalya arası tüketimim 6.1litre
  • abicim nbr.
    minik fırça rutuş ile işi özetleyeceksin.

quote:

denizliden sonra korkuteli civarında bi yuerlerde güzelim arabam ilk çakıl darbesini aldı
    boyatmakta istemiyorum, ne yapsam acaba gerçi çok küçük bi vuruk ama insan kıl olunca......
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrehanci

abicim nbr.
    minik fırça rutuş ile işi özetleyeceksin.

quote:

denizliden sonra korkuteli civarında bi yuerlerde güzelim arabam ilk çakıl darbesini aldı

Sattığım civicin bagajında bir kavanoz boya ve rötüş fırçası vardı.alan elemana durumu izah ettim ağzı açık kaldı...

yani arabayı alana rötüş boyası hediyem oldu....

• Ben de ucuza satılan oto şampuanlarından şikayetçiyim ya..5 kilosu 5 liraydı.Aldım , ulan yıkama makinasıyla atıyorum, daha arabayı tam köpüklemeden kurudu bu meret.1 Saat uğraştım belki çıkarıcam arabadan şampuanı... Lanet olsun ki bi daha ucuz temizlik ürünü kullanmayacam arabada.
  • En güzel şampuan bebek şampuanı "dalin" en uygun ph onlarda

quote:

Orijinalden alıntı: kaf_kaftr

Ben de ucuza satılan oto şampuanlarından şikayetçiyim ya..5 kilosu 5 liraydı.Aldım , ulan yıkama makinasıyla atıyorum, daha arabayı tam köpüklemeden kurudu bu meret.1 Saat uğraştım belki çıkarıcam arabadan şampuanı... Lanet olsun ki bi daha ucuz temizlik ürünü kullanmayacam arabada.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.