Şimdi Ara

Sık patlayan lastik için çözüm öneriniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 6 ay kadar önce Salcano ng450 27.5 V modelini aldım. Severek keyifle biniyorum :) 6 ay da en az 15 defa teker patladı, genelde diken, raptiye, çivi, cam. Her seferinde verdiğim 5tl yi geçtim, 15-20dk zaman kaybettiriyor bana boşuna (götür, bekle vs)

Bu konuda çözüm öneriniz nedir?

Tamir kiti, yedek iç lastik, pompa vs alıp, gerektiğinde kendim mi halletmeliyim, yoksa yorumlardan gördüğüm Schwalbe Marathon Performance gibi bir lastik alıp, daha az sorun çıkartacak bir çözüm mü bulmalıyım bilemedim.

2.sorum da diyelim ki Schwalbe Marathon Performance veya benzeri, patlaması daha zor olan bir lastik almaya karar verdim. Kullandığım bisikletin teker özelliklerinde şu yazıyor : Salcano RACING XCM 2.20 lastik

Örneğin ben Schwalbe Marathon Performance almak istesem aşağıdaki modeli alabilir miyim?

Schwalbe Marathon Performance Wired Tire - 27.5x1.65 inch

bike24.com da bu ürün 2 tanesi kargo dahil 200tl civarına gelecek. Sanki Türkiye fiyatlarına göre bu iyi gibi geldi.

Ben şu 1.65 kısmına takıldım, bu bendeki lastiğe göre daha ince olması anlamına geliyor sanırım. Bu durumda iç lastik değişimi de yapmam gerekecektir tahminim. Doğru mu yorumluyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not : Sonradan Türk sitelerinde de havale ile aynı ürünü 110tl civarı alabileceğimi gördüm. Bu fiylatları görünce Schwalbe Marathon Performance biraz daha mantıklı geldi. Siz ne dersiniz? Yorumlarınız çok önemli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribjk -- 25 Ağustos 2017; 14:57:25 >

• Sağlam yol lastiği taktırın, devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gösterdiğiniz lastiği alabilirsiniz, ben 1,75 olanını kullandım uzun süre.

Bu lastiği aldığınızda patlamayacağı anlamına gelmiyor, raptiye rahatlıkla bu lastiğe de girer. Dikenler genelde patlatmıyor , ama bunun da garantisi yok. Daha zor patlayacağını söyleyebilirim.

Yedek iç lastik , pompa ve yama kitini yanınızda mutlaka bulundurun, yolda patladığında iç lastiği değiştirir devam edersiniz, uygun bir aralıkta da lastiği yamarsınız, cebinizde yedek kalmaya devam eder.

Bu lastikler telli ve söküp takması elinizdekine nazaran daha zordur mutlaka 2-3 tane plastik levyeniz olsun.

Bir diğer önlem de bu lastik ile beraber , içerisinde patlak kapatıcı sıvı olan lastik alabilir ya da kendiniz dolum yapabilirsiniz. Bu sayede yolda durup lastik onarmanıza gerek kalmaz , ulaştığınız noktada müdahale edersiniz.

İç lastik değiştirmenize gerek yok, mevcut iç lastiklerinizi de kullanabilirsiniz.

* Bu lastikler katlanabilir değil, Türkiye'den almanız nakliye maliyetlerini düşününce daha uyguna gelir muhtemelen. Yine de karşılaştırıp değerlendirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

Gösterdiğiniz lastiği alabilirsiniz, ben 1,75 olanını kullandım uzun süre.

Bu lastiği aldığınızda patlamayacağı anlamına gelmiyor, raptiye rahatlıkla bu lastiğe de girer. Dikenler genelde patlatmıyor , ama bunun da garantisi yok. Daha zor patlayacağını söyleyebilirim.

Yedek iç lastik , pompa ve yama kitini yanınızda mutlaka bulundurun, yolda patladığında iç lastiği değiştirir devam edersiniz, uygun bir aralıkta da lastiği yamarsınız, cebinizde yedek kalmaya devam eder.

Bu lastikler telli ve söküp takması elinizdekine nazaran daha zordur mutlaka 2-3 tane plastik levyeniz olsun.

Bir diğer önlem de bu lastik ile beraber , içerisinde patlak kapatıcı sıvı olan lastik alabilir ya da kendiniz dolum yapabilirsiniz. Bu sayede yolda durup lastik onarmanıza gerek kalmaz , ulaştığınız noktada müdahale edersiniz.

İç lastik değiştirmenize gerek yok, mevcut iç lastiklerinizi de kullanabilirsiniz.

* Bu lastikler katlanabilir değil, Türkiye'den almanız nakliye maliyetlerini düşününce daha uyguna gelir muhtemelen. Yine de karşılaştırıp değerlendirin.

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    Tabiki uzun yıllar hiç patlamadan binerim gibi bir beklentim yok zaten. En azından 2 günde bir patlaması yerine 3 ayda bir patlasın, razıyım :)
    Dış lastik olarak bu modeli sipariş geçeceğim Türk sitelerinin birinden alacağım artık. Hatta iç lastik de değiştireyim istiyorum.
    Bakalım inş. memnun kalacağım bir seçim yapmış olurum, aradan biraz zaman geçsin, yorumlarımı da yazarım inş.

Ek olarak aşağıdaki iki ürünü bu site üzerinden havale ile aldım. ön arka iç dış lastikler olmak üzere 4 parça 268tl tuttu.
    http://www.ozceylanbisiklet.com/275x165-Schwalbe-Marathon-GreenGuard-Dis-Lastik,PR-6217.html
    http://www.ozceylanbisiklet.com/Rubena-275-x-150-210-Dolgu-Sivili-Ic-Lastik-Oto-Subap,PR-5559.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribjk -- 25 Ağustos 2017; 17:6:3 >

• İç lastikler 80 liradan başlıyor 180 liraya kadar gidiyor...

İç lastik markası çok önemli mi ? ve bu iç lastik işinden kurtuluş yok mu ?

TUBELESS bantları var, kullanan tavsiye eden var mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.