Şimdi Ara

Sigarayı Bırakma Günlüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • An itibariyle sigarayı bırakma kararı aldım.kaçıncı kez bu kararı alıyorum bende bilmiyorum ama bu sefer inşallah bırakacam.nerden esti diye sormayın öle bi yerden esti işte.buraya yazarsam belki biraz daha kararlı olmama yardımcı olur diye düşündüm hemde sigarayı bırakmaya çalışanlar içinde bi örnek olur belki.Yeni başlıyanlar içinde ibret olsun bari öyle ha diyince bırakılmıyo emin olsunlar en başından bıraksınlar.

Sigara Geçmişim
    -------------------------
    Orta sonda öyle arada bir evden çarptığım uzun marlboro ve bir defada okuldan birinden aldığım kısa monte carlo içmiştim.Aslında bizim evde kimse sigara içmez ama öle duruyodu işte meret kırk yılda bi bayramda seyranda misafirle bi tane yakardı babam belki.

lise hazırlıkta nadiren sigara içerdim uzun marlboro ve camel box alırdım toplasan iki üç defa anca almışımdırya neyse.

lise birde başka bi okula nakil oldum buradaki arkadaşlarımı çoğu sigara içiyordu biraz çevre faktörü birazda özenti vardı belki sonuçta sigaraya ciddi anlamda burada başladım ilk defa ciğerime burada çektim dumanı.Uzun marlboro içerdim başlarda sonra artan sigara miktarı yüzünden lm,viceroy,anadolu,bond,tekel 2001 şeklinde devam ettim param olunca uzun marlboro alıyodum yine günde ortalama 7-8 dal içiyodum akşam dışarı çıkarsam 10-12 dal oluyodu.

lise bittikten sonra üniversitede camel a döndüm bi ara günde iki pakete çıktım bir kaç defa bırakmaya çalıştım en fazla 10 gün dayanabildim gerçi arada bir iki tane yakıyordum yine sonra azalttım bu aralar günde 15-20 dal içiyordum yaklaşık bi paket diyelim.

Sigarayı Bırakma Anı
    -----------------------------
    Bu konuyu açmadan hemen önce son bi dal daha yakıyım dedim pek içimden gelmedi ama (daha yeni içmiştim) biraz zorladım sonra yarıda attım camel ımı ardından paketi elimle büzüp(içim cız etti nede olsa camel soft) camdan aşşağı salladım gözüme gözükür yakarım diye.5 küsür senelik profesyonel sigara içiciliğime(ciğerlere çekmekten bahsediyorum) nokta koyma kararı aldım.Şu anda bi sıkıntı yok birazdanda yatacam zaten zor saatler yarın başlıcak bundan sonra hergün buraya yazacağım.

Not:Aralara fazla mesaj atmazsanız konu biraz daha düzenli olur.

iyi geceler

• bu günü nargile içerek kutlamayı düşünüyorum...
  • yaklaşık 12 saat sonra(6 saati uyuyarak geçti zaten)
    --------------------------------
    saat 8:00 de kalktım canım sigara istemesin diye kahvaltı yapmadım.ders arasında ve öğlende sadece birer puaça yedim.Bu taktik güzelmiş aslında.Sigara içenler ve bırakmaya çalışanlar yemeklerden sonra gelen sigara krizini iyi bilirler bunu atlatabilmek için çok yemiyorum karnınız doymayınca canınız fazla sigara istemiyor.Yine çayla beraber gelen sigara isteğini engellemek içinde ice tea şeftali ye başladım normal çay gibi değil öyle bi sigara içme isteği doğurmuyor.Bir iki arkadaş sigara tuttu reddettim hatta birisi bu paketi içek sonra beraber bırakak bile dedi ama kabul etmedim ondada gaz verdim oda bırakmaya çalışacak neyse bir iki defa uzanan sigaraları alasım geldi ama vazgeçtim şimdilik planda bi sorun yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tarum

bu günü nargile içerek kutlamayı düşünüyorum...

neyli içecen
    elmalı iç

• quote:

Orjinalden alıntı: Tarum

bu günü nargile içerek kutlamayı düşünüyorum...

Sanki geri kalır yanı var...

Sigara kullanmıyorum ben, ama nargile ile bir haftalık sigarayı tek seferde içmiş kadar oluyorum.
  • kardeşim nargile sigara değildir nargile farklı sigara farklı...
  • Bi ara çekelim beraber nargile.
  • alooo noluyo yaw orda duman avcılarını çağırırım valla

Sigarayı Bırakma Günlüğü
  • quote:

Orjinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

Bi ara çekelim beraber nargile.

ayıp ettin sen iste yeterki ben işte olmayım her zaman müsaitim nargile için... bu arada nargile alcam eve

acharat hocam duyrulur
  • Tabii ,ne demek. Replik de katılırsa fena olmaz . Ama biraz artiz o
  • benim kadar arrtizmi???
  • 20. saat
    -------------
    kendi çapımda rekor kırıyorum ilk defa sigara kullanmadan içki içiyorum aslında bi sigara yaksam o kadar güzel olacak ki ama inat yaptım yakmıycam halbuki bi sigara yaksam ofofof dünya toz pembe olacak şerefsizim bu sigara olmadan viskide kafa yapmıyo yaw ne güzel bi şeymiş bu sigara.alt yapı hazırlıyom sanırım sigaraya tekrar başlamak için ama yok başlamıcam gurur meselesi oldu artık.
  • Kasma kendini,yak kurtul..
  • sigarayı bırakmak istiyo adam,ne biçim şeyler söylüyosunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***ceylo***

sigarayı bırakmak istiyo adam,ne biçim şeyler söylüyosunuz

he valla ceylo bi sen anladın beni
    ben sigarayı bırakmaya çalışıyom millet benim topicte nargileye randevu ayarlıyo anlamadım valla yakacam bi tane herşey bitecek bu gidişle
  • bu kadar cimri olmasana sen?
    aldığın her paketin yüzde bilmem kaçı cocuk esirgeme vakfına yüzde bilmem kaçı eğitime harcanıyo vergi felan oluyo..
  • gurur meselesi tabii ki
    inat etmeye devamm
    içmicen sigara
    efferinn
  • içmicem inşallah

@risk
    sende başla madem her paket bi çocuk için katkı sağlıyo senide görmek isteriz bu yardımlaşma derneğinde
  • 2. gün
    dün geceden sonra 12:30 da anca uyanabildim.kitabımın süresi bitmiş telefona mesaj gelmişti onun için kütüphaneye gittim.Sonra kantinde oturdum bi kahvaltı yaptım gözüm sigara paketlerine kaydı bi an ama öyle alıyım içiyim diye değil davidoff gözüme çarptı paketinin bu kadar güzel olduğu hiç dikkatimi çekmemişti sanki uzun boylu uzun kızıl saçlı çizgi romandan çıkmış asil bir rus kızı gibiydi bizim kantinde st. petersburdu olmuştu birden kendimi raskolnikov gibi hissettim bile diyebilirim neredeyse.Sanki o pakete aşık oldum davidoff classic.light olan pakette güzel duruyordu aslında beyaz bir polonyalıydı oda ama kızıl güzeldeki asaleti ve çekiciliği göremedim onda,birde slim paketi vardı onada hasta oldum 17-18 yaşında gencecik tertemiz bir petersburgluydu oda tüm çekiciğiyle bana bakıyordu ama tutup kurtaramadım onu kantinin camekanın arkasından zaaflarıma yenik düşmemeliydim.sonra samsun216 paketi gözüme çarptı uzun bir süre acıyarak baktım onada 30-35 yaşında hayatının son demlerini yaşıyan dibe vurmuş bir eroinman bir hayat kadını gibi duruyordu sanki.Sonra yıllardır içtiğim camel paketine baktım sadece aptal sarı bir paket vardı üzerinde yazan bir sürü ıvır zıvır sigara öldürür gibisinden.onda hiç bir şey göremedim birden tanrım dedim yıllarca karakteri bile olmayan aptal bir sigarayı içmişim lm marlboro craven dunhill hepsini inceledim ama hiç birinde bir karakter sezimleyemedim.Captain Black vardı bide hakkını yemiyelim onuda oldum olası tek gözü bantlı tek elinin yerinde çengel olan kaptanlara benzetirdim.

**Şimdi merak edip google'da davidoff classic diye aratmayın ben arattım hiç güzel fotoğrafı yok gidin bizzat yakından inleyin paketi.
    davifoff slim için güzel bi foto buldum onu ekleyim

Sigarayı Bırakma Günlüğü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.