Şimdi Ara

Sıfır şimdi almak mı EGEA? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi şu soru önemli arabayı yatırım amaçlı mı alıyorsun binmek için mi?

Cevap yatırımsa o paraya daha makul şeylere yatırım yapmalısın, en azından altın gibi güvenli bir liman.

Cevap binmekse sıfır her zaman iyidir, ÖTV indirimi gelse bile sonuçta araç yükseltmek için ödeyeceğin fark düşüyor lehine olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aksphobia

Pazarlıkla 370 olur mu acaba diye öyle bir yazdım evet 18 farkına değmez hocam haklısınız.
    O davarlar 1000 lira bile inmez burnundan kılmaldırmayan tipler bayikerde araç var diyorlar çevrenizdeki bayileri gezin telefonla değil direk gidin bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Concordato kullanıcısına yanıt

Yatırımdan ziyade ihtiyaç oluyor çok çok mühim bir ihtiyaç olmasa da yokluğunu hissediyoruz.

• canlee89 kullanıcısına yanıt

Yapma etme şimdi yine tartışma çıkacak :)

Ben bugün 1.4 ile Marmaris-İzmir yaptım. O malum rampalarda üzüldüm tabi fakat onun haricinde çok sıkıntı yapmadı. Tabi 4-4500 devirlerde sıkça gezmek gerekiyor. Hele 6.viteste en hafif rampada bile hızlanma isteği yok.

Fakat fiyata bakmak lazım. Ben 2020 Ağustosta HB'yi 130 bine aldım. Dizeli 155 bindi fakat araç yoktu en az 3-4 ay. Bir ay bekleyebilirdim ve benzinli aldım.

Fakat şimdi aradaki fark 86 bin TL. Az para değil açıkçası ben bu farka girmezdim. Gerçi bi 7-8 bin LPG masrafı da var ama yine de fark benim için fazla açıkçası.

• 1.4 fire motor fiat'ın neredeyse 2003 yılından beri ürettiği 843A1000 kodlu 19 yıllık bir motor.

çoğu parçası da 1.2 16v fire ile neredeyse aynı.

parça bol ve ucuz, usta bol ve dayanıklı.

ezik punto, grande punto, idea, stilo, 500, linea gibi modellerde ziyadesiyle kullanıldı.

lpg ile uyumlu. silindir kapak contası metaldir kolay kolay yakmaz.

lpg ile yağ eksilttiği iddia ediliyor. servis 5w40 yağ koyar.

selenia 20k 10w40 yağ konursa yağ falan da eksiltmez asla.

biraz tork fakiri olduğu doğrudur. rampada vitesle oynamak ister. ama düzde üzmez. yakıtı da yeni nesil motorlar kadar olmasa da iktisatlıdır.

• Matrah düzenlemesi olması halinde fiyatlar 1 veya 2 ay düşer ama bayiler aksesuar ekleyip satmaktan vazgeçer mi sizce? ayrıca her ay dolar kuru + enflasyon farkı bahaneleriyle zaten zam üstüne zam geliyor, bence zararınız olmaz hocam, en makulu sıfır km almak. Ayrıca 15bin km olan aracın ne şartlarda kullanıldığını tespit etmeniz çok güç, rent a car olarak 15bin km kullanılan bir araç ile sizin kullanımınız ile 15bin km olacak araç arasında ne kadar fark olabileceğini bir düşünün derim.
    Son olarak; yeni yasal düzenleme galerici, filo şirketleri vs kapsayacakmış, bayiler zaten resmiyette %20'nin üzerinde filo aracı satamıyorlar, galericilerde kendi üzerlerine almıyor, yasal düzenleme havanda su dövmekten hallice bir iş, piyasayı duraklattı herkes panik oldu. Şu durumda bayide araç varken almak en mantıklısı, zam gelmeyen ay var mı, zam gelmedi diyelim bayiler ek donanım var diyerek zamlı satma yoluna gitmekten vazgeçerler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SigortaTower -- 14 Ağustos 2022; 3:23:3 >

• 2. El multijetlere de baktınız mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.