Şimdi Ara

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
11
Favori
22.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: souledge

Aynısı arkadaşımın başına geldi.ticari bir panelvanın yükleme nedeniyle tavanda boya çıktı önce markaya dava açıldı firma temizde kazandı ve bayiye sonra dava açıldı.bayi davayı kaybetti.toplamda 7sene araç teslim edilmeden binildi ve yasal faiziyle beraber parasını geri aldı.

Arkadaşların boyayı geç fark etmişlerdir sanırım.Ben 24 saat geçmeden fark ettim.Bu yüzden değişimi ya da iadeyi hemen yapmaları gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oea77

arabayı almaya gittiğimizde parayı çoktan yatırmıştık, elden almıyorlar parayı. bir yerde elinizi kolunuzu bağlıyorlar, mecbur kalıyorsunuz adamlara.

Ben kocaelide bir poloya bakmaya gitmistim cakal ikinci el temsilcisi aracin boyasinin normal oldugunu soyluyordu bana. İki kat boyanmis arac ama ben almadim araci normal mikron degerleri olanlarda var sonucta. Sonra bu kanitlamak bayideki butun sifir araclarin boyalarini olctu bana. Sansina bir tane beyaz cc 250 mikron civari cikti diger hepsi normaldi. O beyaz cc yi alan arkadas kimdi acaba satarken biraz zorlanacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun, ben orda yıllar önce test sürüşü yapmıştım, halâ mesaj atıp duruyorlar
  • M-A-S M kullanıcısına yanıt
    Olaya bak. Sıfır araba bile almaya elimizde, ölçme aleti ile gideceğiz artık. Arkadaşım şikayetvar a da mutlaka yaz . Burayada linkini ekle şikayetin. Hepimiz tıklayıp, yorum yazalım altına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bilgi amaçlı, nasıl davranmamız gerekir diye soruyorum, araç alırken bayinin hesabına parayı aktardık daha sonra bayiye dönüp aracı alırken cihazla ölçüm yaptık ve kabak gibi problem olduğu ortaya çıktı. Satış temsilcisi isterseniz almayın dediğinde ne yapmak gerekir? Tescili, plakası adımıza yapılmış bir araç, ücreti de bayinin hesabına geçmiş durumda. Bu durumda tüketicinin yapması gereken nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: smartms

Olaya bak. Sıfır araba bile almaya elimizde, ölçme aleti ile gideceğiz artık. Arkadaşım şikayetvar a da mutlaka yaz . Burayada linkini ekle şikayetin. Hepimiz tıklayıp, yorum yazalım altına.

Çoktan yazdım ama şikayetvar.com şikayetimi distribütòr yerine aracı aldığım firmaya iletmiş.ABC otomotiv satış müdürü bunlar boş iş gereksiz şeyler olduğunu sòyleyip nispet yapıyor.

https://www.sikayetvar.com/dacia-sifir-km-aldim-hasarli-ve-komple-boyali-cikti

• Mesajım bulunsun

Çok üzücü olay inşallah hayırlı olur sonuç

• quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

quote:

Orijinalden alıntı: smartms

Çoktan yazdım ama şikayetvar.com şikayetimi distribütòr yerine aracı aldığım firmaya iletmiş.ABC otomotiv satış müdürü bunlar boş iş gereksiz şeyler olduğunu sòyleyip nispet yapıyor.

https://www.sikayetvar.com/dacia-sifir-km-aldim-hasarli-ve-komple-boyali-cikti

Hocam, dacia altında bir sikayet olusturun.

• Son durum nedir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner91

Son durum nedir hocam?

Dosya inceleniyormuş.Beklemedeyiz.

Bu arada satıcı bayiden ne arayan var ne de soran var.ABC otomotivden uzak durmak lazım.
    Bu bayiden araç alanlar da bir an evvel araçlarını kontrol ettirsinler.
  • Bulunduğum yerdeki yetkili servis aradı ve yarin aracı inceleyeceklerini söyledi.Hayırlısı bakalım.

• Bugün servise gittim.Kaporta bölümündeki danışman arkadaş genel merkezin boya ölçüm değeri istediğini söyledi ve resimdeki değerler gönderildi.
    Değerler aşağıdaki resimde bulunan elcometer marka kaliteli cihazla(resim temsili) ölçüldü.Bendeki ölçümlere göre hemen hemen aynı değerler tespit edildi.Hatta benim bakmadığım noktalarda değerler daha da yüksek çıktı.Özellikle aşağıdan tavana doğru değerlerin yükseldiğini görürsünüz.Kaput ucunun,sağ çamurluğun ve sol ön kapı ve arka kapı üstlerinde değerlerin daha da vahim olduğu ortada.Yani yangından mal kaçırırcasına alap şalap bir boya yapılmış durumu var aracın.

Birkaç soruyu cevaplaması için kaporta boya şefi de yanımızdaydı.Boyayla ilgili ton farkı,kusurların olduğu resimler çekildi,boya ölçüm kağıdı hazırlandı,sorular cevaplandı ve not edildi,genel merkeze gönderildi.Bundan sonrası için neler olacağını servisteki danışman da bilmiyor.Boya uzmanı dediğimiz şahış da izindeymiş sanırım.Beklemeye devam :)

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü)

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 4 Ağustos 2017; 18:18:53 >

• Suluboya ile sanat çalışması yapmışlar gibi. Görebildiğim kadarıyla en kalin yerde 350 en ince yerde 140 ölçüm yapılmış.

• Artık pes diyoruz ölçüm cihazıyla gidicez artık bizde yapacak bişey kalmamış

Şu duruma düşürmesinler insanları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 4 Ağustos 2017; 16:44:23 >

• Geçmiş olsun sevgili dost

• quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

Suluboya ile sanat çalışması yapmışlar gibi. Görebildiğim kadarıyla en kalin yerde 350 en ince yerde 140 ölçüm yapılmış.

En kalın yerde zaten lokal boya var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 4 Ağustos 2017; 17:55:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Geçmiş olsun sevgili dost

Teşekkürler dostum.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Artık pes diyoruz ölçüm cihazıyla gidicez artık bizde yapacak bişey kalmamış

Şu duruma düşürmesinler insanları

Cihaz yetmez,kaporta ustası da götürmeliyiz.

• Çok geçmiş olsun umarım hallolur. Böyle büyük paralar verilip alınan malın mülkün kusurlu ve ayıplı olması kabul edilemez.
  • Buradaki yetkili servisten aradılar.Reno genel merkez, dosya için konunun Fransa merkeze iletildiği söylenmiş.

İthal bir araçta iki kat boya için Fransa genel merkeze başvurabilir ama sahtekarlık içeren lokal boya için de inşallah Fransa'ya başvurmazlar diye düşünüyorum. Ortada sahtekarlık,dolandırıcılık var ve bu yüzden iki kat boya sorunundan evvel lokal boya için MAİS Türkiye çoktan cevap verip konuyu sonuçlandırması gerekirdi.
    Acil olan sahtekarlığın,dolandırıcılığın ortadan kaldırılmasıdır.Bu durum varken hala iki kat boya için Fransa'yla iletişim kurmak sadece müşteriyi biraz daha mağdur etmekten öteye gitmez.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.