Şimdi Ara

Sıfır Honda Civic Eco almak mı, sıfır Toyota corolla alıp LPG taktırmak mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
18.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tercihinizi civic ecodan yana kullanın.
    üst kapak bile LPG ye uyumlu olarak tasarlanmış hiçbir yeri delmeden kırmadan lpg sistemi bağlanıyor evet fabrikada takılmıyor belki ama fabrikadan LPG montajına uyumlu olacak şekilde üretiliyor. inanmayacaksınız ama yakıt göstergesi lpg ye geçtiğinizde gaz miktarını ölçüyor ve anlık değerleri de doğru bir şekilde veriyor.
    Kesinlikle Honda Civic, honda plazalara gidin aracı inceleyin motorunu bir açın anlarsınız.
  • Civic alın hocam.
    İnsanlar sürekli birbirlerine papağan gibi civic al civic al diyorlar.
    Civic fiyatları aldı başını gidiyor ve bu tazyikle daha da gider bu yüzden civic alın ilerde aracınızdan kar etme şansınız olabilir diye düşünüyorum.
  • Corolla daha mantıkl.

Honda Civic eco, fabrika çıkışı değil bildiğim kadarıyla sadece emme manifoldu lpgye uygun şekilde üretilmiş, delinme olmadan montaj yapılıyor ancak diğer yönlerden bildiğimiz Lpg montajı. Bakımları çok maliyetli ve 6 yıl servis harici bakımda gara garanti bozuluyor.

Corolla, lpgde garanti bozulmuyor. Sadece Lpg kaynaklı sorun varsa garanti harici oluyor, diğer garanti unsurları devam ediyor.Benzer donanım ve motor seçenekleri söz konusu olduğunda daha ekonomik. Tarzı daha güzel.

Diğer taraftan motor Lpg uyumu konusunda her ikisi de çok iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde uzun süre kullanacağımız, lpgli bir araç ararken corolla advance manuel ile civic premium eco manuel arasında kaldık ve tercihimizi civicten yana kullandık. Civic Eco modeli manifoldu fabrikada delinerek, ısıya karşı daha dayanıklı motor parçaları ve özel motor kapağı ile ve en önemlisi çelik subaplı olarak geliyor ve anlaşmalı brc servislerinde lpg kiti,tankı ve regülator yerleştiriliyor. Ayrıca lpg deposu da benzin deposuyla aynı yerden doluyor, bu benim en sevdiğim yanlarından biri. Kağıt üzerinde civic daha pahalı görünsede hondadan iyi indirimler alınıyor . Corolla alıp da tüp taktırma, muayenesi, ruhsat değişimi derken Civic daha ucuza geldi bize, hem de gittik hiç uğraşmadan koşturmadan aracı bayiden 0 km olarak hatasız ve 6 yıl garantili olarak almış olduk.

Tasarım konusu göreceli ama dışı oldukça iyi olan Corolla'nın anlamsız bir biçimde dik olarak tasarlanmış demode iç tasarımından sonra Civic'in sürücü konumlu konsolu çok daha modern ve sportif gelecektir. Corollada meşhur casio saat, ışıklandırmasız cam açma tuşları, gösterge tablosunda kısa far yandığını gösteren simge olmaması gibi eksiklikler mevcut ama corollanın konsol kısmının daha kaliteli malzemeye sahip olduğu da bir gerçek . Torpido gözünün ve vitesin olduğu bölüm ile kapı içlerinin kalitesi civicten çok da farklı değil.

Güvenlik hususunda iihs sonuçlarına göre Civic , Corolladan daha başarılı bir araç. ( Small Overlap da Civic Good, Corolla Marginal )

Yakıt olarak otomatikte corolla daha ekonomik ancak manuel viteste aralarında pek bir fark yok ama 6.vites yüksek hızlarda corolla için avantaj

Kağıt üzerinde Corolla motor olarak daha güçlü görünse de 0-100 değerinde Civic daha başarılı

Arka koltuk diz mesafesi sizin için önemliyse Corolla bu konuda daha avantajlı ama bu sizin için önemsizse size Civic'i öneririm. Eğer premium için güzel bir indirim olmazsa ya da bütçeniz yeterli ise Elegance almanızı tavsiye ederim. Standar olan sunroof, ısıtmalı koltuk ve Xenon farlar Corollada opsiyonla dahi alınamayacak özellikler.

Eğer aklınıza takılan sorular olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hot_tamale -- 28 Mart 2015; 0:14:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokturkbayer34

valla arkadaşım 4 yıl önce sorsaydın bu soruyu direk honda civic derdim sana. ama güncel kasa civiclerden nefret ediyorum. git bir test sürüşü yap anlarsın ne demek istediğimi. bir sürü özellik var ama sürüş keyfi 0, malzeme kalitesi 0. yeni corolla'nın yanında esamesi okunmaz. bilgine.

Dediklerinin tam tersi. Yeni corollalar sanki japonluktan çıkıp fransız olmuşlar. Hele o konsolun berbat tasarımı ve kalitesi çok.kotu. her iki aracıda test ettik ve Honda aldık ortağına. Ayrıca LPG dahil 6 yıl garantili.
    Ben. Corolla hastasiyimdir. Ama bu son kasa dış tasarımı daha iyi ama içini öldürmüşler. Kasayı ilk gordugumde üste bu diyip nahiye kosmustum. İçine girince hayal kırıklığıyla geri geldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Ben fabrika çıkışlı olarak LPG'li Civic derim, şimdi aracı alıp sanayi ortamında LPG taktırmak bence sağlıksız. Şöyle ki, montajı yapacak elemanlar fabrika çıkışlı birçok parçayı söküp LPG kitini takmak için işlem yapıyorlar, ben fabrikanın sıktığı vidaları kusura bakmayın ama sanayideki insanlara açtırmam. En iyisi fabrika çıkışlı LPG'li Civictir. Hem de herşeyi garantili , uyumu da güzel oluyor

Hala fabrikada takıldığını sanan var.

Bayi sanayide anlaşmalı yere taktırıyor

Yani anlayacağın Civic Fabrikasyon LPG li değil.

Hocam ayni seyi yazmaya girdim, sen benden evvel davranmissin.

Bursa Oto-Koop un yaninda bir Brc bayisi var bayinin avlusunda bahcesinde Honda bayisinden daha cok 0 civic vardi.

Bayiden tırla belkide direkt fabrikadan tirla geliyor araclar Brc servisine orda bayiden gelen siparise gore gaz takilip gönderiliyor.

• aynı kararsızlığı bende yaşadım son kararım otomatik lpgli civic aldım.stabil ve sorunsuz.siz lpgyi takınca garanti dişi kalacak her zaman nerdeyse herkesin son kararı bu oluyor :)gerci civiğe alışamadım turbo dizel golften sonra bayılıo
  • fabrikasyon lpg li araci tercih edin, arac lpg ye gore hazirlanip kit oyle takiliyor, ayrica civic in tipi hicbir zaman eskimez, hele bu b sinifindan bozma corolla ya gore bence cok daha yakisikli bir arac

• AYNIADAM kullanıcısına yanıt
    valla ben de honda hastasıydım 5-6 sene önce. (hala seviyorum o kasayı ya neyse) o zaman nasip olmadı. 207 ye binebiliyordum. civic en full versiyonu kayın biraderimde var. çok defa kullanma şansım oldu. sırf o ön konsolun adiliği yüzünden almam o kadar diyorum.

iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Ben fabrika çıkışlı olarak LPG'li Civic derim, şimdi aracı alıp sanayi ortamında LPG taktırmak bence sağlıksız. Şöyle ki, montajı yapacak elemanlar fabrika çıkışlı birçok parçayı söküp LPG kitini takmak için işlem yapıyorlar, ben fabrikanın sıktığı vidaları kusura bakmayın ama sanayideki insanlara açtırmam. En iyisi fabrika çıkışlı LPG'li Civictir. Hem de herşeyi garantili , uyumu da güzel oluyor

Hala fabrikada takıldığını sanan var.

Bayi sanayide anlaşmalı yere taktırıyor

Yani anlayacağın Civic Fabrikasyon LPG li değil.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan Ross

Lpg otomatik civic 3.vites 170 varmı ötesi

Sizce bu övünülecek birşey mi ?
    Bence Honda şanzumanının çağdışılığını göstermekten başka hiçbir işe yaramayan bir bilgi.
    Sanki 3'te 170 yapıyor da son viteste 260 görüyor araba.
    Zamanında 2000 model Toyota Corolla kullanmıştık, 1.6 VVT-I 4 ileri otomatik.
    O/D açıkken 3'te 198'de kesiciye girerdi, sizin hesaba göre o Corolla mükkemmel bir araba olmalıydı fakat benzini içen yokuş görünce gaza basıldığında deliler gibi devir çeviren saçma bir araçtı.

• ikisinede sadece bindim ama konfor olarak bence kesinlikle coralla çok daha iyidi ve çok geniş bir arabaydı aile içinse kesinlikle coralla alırdım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Needfordrive

quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan Ross

Lpg otomatik civic 3.vites 170 varmı ötesi

Doğru 3. vites'te 170 Km yapıyor ama O Hıza çıkması neredeyse dakikalar alıyor

Fd6 yı ağlata ağlata denedik ne 3 te 170 i yahu :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG li civic sahibiyim ama bir dahaki sefere astra sedan 1.4 LPG liyi denicem

bende sizde bir göz gezdirin derim
  • LPG'ye karşı halen daha bir antipatikliğim var ama illa LPG'li olacaksa sanırım fabrika çıkışlı olması daha sağlıklı.
  • Ben şahsen Corolla derim ztn motoru lpg uyumlu civic'in bile brc anlasması var burda taktırıyor tek farkı civic'in lpg ile benzin dolum yeri yanyana onun dışında bi farkı olmayacak corolla çok şık ve kaliteli duruyor 2014 corolla 3 ay kullanıp 2015 focus aldık corolladaki konfor focusda yok şehir içi kullanımı corolla daha iyiydi yormuyordu.
    Corolla
  • Zaten not düşmüşsünüz lpgli alacağım diye (sabahta babamla bunu konuşuyorduk sıfır araba + lpg üstelik ticari veya iş için de değil)

Ben honda diyorum, 5 yıl garantili lpgliymiş.

Lakin şöyle bir hesap yapmışsınız 8-9 yılda amorti edeceğim dizel bir araç alıp, fark olacak tabi ki ama satarkende dizel daha pahalı, bakım masrafları eşitse Türkiye şartlarında 2.elde dizel daha mantıklı
    ve 10 tane airbag in bir önemi yok kaza anında, büyük bir araç arkadan vurduğunda o tüp her türlü patlamıyor mu ? Sonuçta benzin deposu gibi gizli ve özel bir koruma kabı & yeri yok araçta.
    (bilgisizim ondan soruyorum, büyük araç vurduğunda tüpe de geçirdiğinde patlamıyor mu? *)
  • Ikiside 5 para etmez ama Civic daha mantıklı

• Corolla alirsan kesinlikle en boşu olsun fiyat olarak en makulu 1.33 100 bg
    Ama bana kalırsa kesinlikle civic kasa değiştirmesi varsa kafaya takma donanım olarak elegance gırtlak dolu corolla da en full un de sanroof yok otomatik şanzımanı benim icin Honda dan daha saglam değil

Hakkında hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: meter90

Zaten not düşmüşsünüz lpgli alacağım diye (sabahta babamla bunu konuşuyorduk sıfır araba + lpg üstelik ticari veya iş için de değil)

Ben honda diyorum, 5 yıl garantili lpgliymiş.

Lakin şöyle bir hesap yapmışsınız 8-9 yılda amorti edeceğim dizel bir araç alıp, fark olacak tabi ki ama satarkende dizel daha pahalı, bakım masrafları eşitse Türkiye şartlarında 2.elde dizel daha mantıklı
    ve 10 tane airbag in bir önemi yok kaza anında, büyük bir araç arkadan vurduğunda o tüp her türlü patlamıyor mu ? Sonuçta benzin deposu gibi gizli ve özel bir koruma kabı & yeri yok araçta.
    (bilgisizim ondan soruyorum, büyük araç vurduğunda tüpe de geçirdiğinde patlamıyor mu? *)

Tüp o kadar kolay patlayan bir şey olsa bu kadar tercih edilir miydi sizce? Kazalarda kolay kolay patlamaz tüp.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.