Şimdi Ara

Sıfır Egea vs Sıfır Captur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

B ve C segmentinin arasında B+ veya B-Long tabir edilen ara segment vardır.

Linea ve Meriva gibi araçlar B-Long sınıfıdır.

Linea2 (egea) da B-Long sınıfıdır.

Fiat da C segmenti zamanında marea ve Bravo idi.

"Linea2(egea)" kısmı hariç evet tamamen katılıyorum ama şasi platformu olarak baktığımızda Egea'ya Linea2 diyemeyiz bence. Çünkü Linea zaten Punto ile aynı platformu kullanıyordu sadece kasa tipi farklı olarak sedandı. Egea ise dediğim gibi kullanılan şasi platformu, ölçüler/ağırlık, fiyat olarak tam bir C sınıfı oldu ve Linea ile alakası kalmadı.
  • Bence siz temizinden ikinci el bir toyota verso bulun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Captur sahibi olarak soyluyorum; sifirina 80000 verilecek bir arac degil. Diyeceksiniz ki; sümbüllerin sifiri 74000. Haklisiniz, evet.

Egea da ayni sekilde 80000 verilmez. O carpisma testini izledikten sonra (ki hatchback'in carpisma testiydi, sedanin degil); egeanin yanindan bile gecmem.

Illaki iki arac arasinda kalindiysa, segmentler de farkli bu arada, sirf guvenlik sebebiyle captur derim. Ama oyle arazi performansi falan yok. Bozuk yolda da con rahatsiz eder. Alinmaz mi alinir. Ama ikinci eli cok daha mantikli.

Ben de arkadaslar gibi, arazi secenegi on plandaysa, paraniza yazik etmeyin, orta halli duster alin derim.

Ama emniyet benim icin her zaman ilk tercih sebebidir.

• konu sahibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 18 Mayıs 2017; 10:10:33 >
  • Fiat Egea almaya karar kıldık bugün yarın test etmeye gideceğiz. Duster bakmaya gittik ve çok boş gibi geldi. Konfora ve donanıma hiç önem vermemişler gibi. Başka alternatif olmadığı için 0 olarak Egea en iyi tercih gibi gözüküyor.
  • scaley kullanıcısına yanıt
    BAŞKA ALTERNATİF YOK DERKEN...
    yeni megane HB 1.5 için ne fiyat verdiler?
    https://www.sahibinden.com/renault-megane-1.5-dci/manuel?price_max=89999&a4_max=100&a8=62068

Sıfır Egea vs Sıfır CapturSıfır Egea vs Sıfır Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 18 Mayıs 2017; 10:18:1 >

Konfor donanım demişsinizde canınızı sokakta mı buldunuz? Euro ncap tan 3 yıldız almış araca 80bin vermeyin gidin 2nci el alın yazık günah.

• ilginç, gölcük beykarda 4 ay önce 1. yıl bakımını 280 liraya yaptırdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 18 Mayıs 2017; 10:16:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

ilginç, gölcük beykarda 4 ay önce 1. yıl bakımını 280 liraya yaptırdık.

280 liraya bedava..
  • Sadece bu iki araç arasında karar kılınacaksa Egea derim.

Şahsen ben ikisini de almam
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Başka bir fiat kullanıyorum, kaskoyu da orada yaptırdığım için biraz indirimli oldu ve ilk yıl bakımını Adana Birmotta 200 ₺ ye yaptırdım. Pazarlık ya da eksik bir kalem yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: alifatih

Başka bir fiat kullanıyorum, kaskoyu da orada yaptırdığım için biraz indirimli oldu ve ilk yıl bakımını Adana Birmotta 200 ₺ ye yaptırdım. Pazarlık ya da eksik bir kalem yoktu.

bizim arkadaş geçen yıl egea dizel aldı. bugün tekrar sordum. bakımları 20 binde bir, yetkili servis (birmot veya enriko olacak) hafif bakımlarının (yağ ve filtreler) 1.000 tl olduğunu , eğer ilave bir şey olursa fiyatın artacağını söyledi.
  • Egea Lounge 1.3 Dizel Manuel aldık haftaya salı teslim edecekler. Liste fiyatı 81.900 ve kampanyalı fiyatı yok idi. 78 bin e anlaştık. Bundan önce Honda, Toyota, Renault gibi her yeri gezdik ve hepsi 1 haziranda zam gelecek araçlara dediler yaklaşık olarak 2bin tl ye yakın. Ne kadar doğru bilmiyorum.
    Hayırlı uğurlu olsun. Sağlıkla binin derim.
  • captur
  • hocam tofaş üretim bandında çalışan bir arkadaşın dediğine göre doblo 10 dk da çıkıyorsa, egea 5 dk da çıkıyormuş montajdan (yarı sürede çıkıyormuş, süreleri hatırlamadığımdan salladım). niye öyle diye de soramadım ayaküstü sohbette ama içime bi kurt düşürdü eleman. bir de egea nın malzemesi doblodan daha dandik, alma dedi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.