Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR

5 sn
109.245
Cevap
1.780
Favori
13.678.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 dk.
  • Cevaplayan Üyeler 6952
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 30
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 25
  • Favoriye Eklediklerim 1781
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1668 mesaj) CaptainSkyWalker (1295 mesaj) icemy (994 mesaj) ysf87 (872 mesaj) masterap (808 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (49434 mesaj) Mobil (54593 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (5499 mesaj) Uygulama (13828 mesaj)
  • @
377 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR
Giriş
    338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rcpdrnc

Valla uzun uzun yazarım usenmem kendim ticari ve savunma araçları ureten Türkiyenin en büyük otomotiv fabrikasinda çalışıyorum ama bana sizin gönlünüz biraz corsa dan yana gibi geldi.

hayır gerçekten bilmiyorum yazarsanız çok sevinirim. İlk kez araba alacağım bu arada.

• Yüzbaşı
    325 Mesaj

kac bin lira kredi ve kac ay vade icin 0.64 oran konustunuz hocam?
    |
    |
    @rd@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1956 Mesaj

60 bin 18 ay yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    phurba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    542 Mesaj

Hocam 2008 gtline dediğiniz araç renk nedir hangi bayii bide cam tavan var mu bir arkadasım 350.000 e almayı düşünüyor vazgeçiremedim

|
    |
    grgl92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    120 Mesaj

ülke resesyondan kurtulmazsa araç fiyatları sabit kalmaz ki artar yine, zaten ekonomi küçülmesin yabancı yatırımcı gelsin diye doların yükselmesine göz yumuluyordu ama vw bile ab ile anlaşmazlık var diye fabrika kurmadı türkiyeye covidden ve artan maliyetten ötürüde bir sürü fabrika ve iş yeri kapandı yeni yılda yine doları yükseltip yatırımcı çekmeye çalışırlar mı bilinmez yani şu zamanda hiçbir şey belli değil türkiye de

|
    |
    börteçine@.m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

Honda ve ben Allah korusun yanlis ve sacma tahmin

|
    |
    börteçine@.m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    274 Mesaj

Senin arkadaş gözü karartmış vay be 350bintl ye b sınıfı SUV.

|
    |
    BlueNight2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    44 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tatangaburak

hocam megane icon'lara bakın

yarın yeni octavia'ların fiyatları açıklanacak, onları takip edin.

teşekkür ederim hocam.

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mymaxmy

Banada artık saçma gelmeye başladı bu segment olayı. Aynı parayı vereceğim bomboş bir c sınıfı metal yığınım olacak (onuda şu zamanda bulabilirsem daha). Genelde tek en kötü 2 kişiyle kullanacağım araba B olsa ne olacak C olsa ne olacak evli değilim çoluk çocukta yok. Niye C sınıfı. Bu C sınıfı araçlarını alınca hastalıklara şifa dertlere deva mı geliyor? Banada en uygun corsa ultimate geliyor. Teknoloji paketini bulamadım sadece henüz. Bayilerde ultimate cam tavanlı en fazla anatarsız giriş opsiyonları var şuanlık maalesef.

Bu arada sizin şehiriçi tüketiminiz ne kadar acaba?

Alıntıları Göster

hocam herşey ihtiyac.. Corsa boyuları size uyuyorsa alın geçin . Çoluk cocuk varsa o zaman almayın tabi .. Burda çok bilmiş segment takıntılı insanlara bakmayın gönlünüze bakın.. Bugun 400 bine mini alıyor insanlar segment nedir yahu

.. bana bakmayın ben cok serı kullanırım araclarımı benım ortalamam 7.4 ..

|
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

Zaten C segmenti küçük aile arabası olarak tanımlanır, ihtiyacınız yoksa tabii ki boşuna para vermeyin. Corsa Ultimate'de olan donanımların olmadığı C segmenti araç yoktur. Sanırım daha üstteki kişi otomotiv piyasasının segment muhabbeti dışında donanım seviyesi kavramına da hakim değil. B segmenti Corsa Ultimate ile C segmenti Joy Megane'ı sadece fiyat ve boyut olarak karşılaştırabilirsiniz. Aynı seviyede donanım sunmak gibi bi iddiaları yoktur.
    İhtiyaçlarını belirleyin, ihtiyacınızı karşılayan aracı alın, en iyi araç odur zaten.
    |
    |
    mymaxmy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    790 Mesaj

Cok detaya girmeden kabaca anlatayım, merak ettiginiz birsey olursa yine cevaplarım.

Her segmentin kendi icinde bencmarklar ile belirlenen hedef fiyatları vardır ve markalarin satış birimleri bu fiyatları belirler,yani arac üretilmeden önce maliyeti bellidir ve herkes o maliyete uymak zorundadir, misal egeanin uretimi bu maliyet tutmadigi için 2 yıl ötelendi.

B segment için verilen maliyet 10 birim ise c segment için 15 birim verilir ve c segment araclar buna göre bir üst sınıf malzeme kalitesi ile üretilir.

Uretimin farklı grupları vardır, güç,sac,hammadde, döküm, trim, elektronik vs.

Misal b segment aracın maliyetinin tutmasi için trimde en alt kategori plastik enjeksiyon kullanilir, örnek dashboard komple tek parca enjeksiyon kalibindan alınır ve desen atilarak biraz gorsellik katılır ve arac maliyetine birim maliyet olarak 1 dasboard 1 lira olarak eklenir. C segment araçta desen yerine soft touch yada poliüretan malzeme kullanilor ve maliyet anlaminda hareket alanı daha geniş olduğu için 1 yerine 2 olarak maliyet girilir, özetle segment farki bu kalite farklarini doguruyor.

Genel olarak kabul goren segment farki ebatlara göre belirleniyor ama konu sadece ebatlar değil.

Simdi b segment ve 10 birim hedefi olan bir aracin malzeme kalitesi ile 15 hedefi olan aracin malzeme kalitesinin neden ayni olamayacağını özetlemeye çalıştım.

Buradan anlayacağınız üzere b sinifi dolu bir aracin uretim maliyeti c sinif baz aracin maliyetini gecemeyecegi için size aksesuar olarak verdiği lüksü diğer kulvarlardan kısmak zorundadir.

Yani corsa civic arasında gördüğünüz yerlerde fark yok ise ya siz detaylari göremediniz yada tüm farklar görmediğiniz urun gruplarındadir.
    mymaxmy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Bunlara cevap vermeye değmez hocam sallama bosver, %80 den alıp patlayan buraya gelip agliyor, galericisi alsatcisi blokla gec bosver.

Bugüne kadar almayin dediğim tüm araçlar düştü, civic,corsa ultimate, passat t,roc ve niceleri.

Her arac düşecek demiyorum zaten %80 sinirinda gezdigi icin 300 ve biraz uzeri araclar çok büyük kumardır.

sıkıntı eğitim sisteminde senin gibilerde değil...

Mart ayında 214 bine alınan 2008 Gt line araçlar 365 bine çıkmıştı, Bugun itibariyle düştü ve 330 bine geldi..

mart başında 214 bin olan araç bugun 330 bine indi büyük indirim... Baya iyi biliyorsunuz piyasayı bravo matematikte harika .. Bilim adamı olmalıymısınız forum köşelerinde yok olmuşsunuz yazık..

• Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: grgl92

21 aralık güncel kampanyalı araç tekliflerini paylaşıyorum. 3 kişi tarafından alınan tekliflerdir.
    Tabi ki o kadar çok gereksiz mesaj yazılıyor ki ihtiyaçı olanlar faydalı bilgileri göremiyor
    Vw passat business DİZEL 400.000 tl cam tavanlı +18.000 tl
    İmpression bulunabilen bayilerde 345-355 aralığında diye biliyorum
    T-roc higline ( sürüş asistanı) 294.000 tl + geri görüş +anahtarsız çalıştırma+cam tavan full 328.800
    Peugeot 2008 gt line dizel 340.000
    Yeni 3008 active benzinki 345.00 dizel allure 390.00
    Skoda yeni super b dizel premium ( cam tavan 10,2 digital gösterge metalık renk )410.000
    1.5 elite cam tavanlı 360.000 tl
    Kamiq 1.6 dizel metalik renk 318.000 tl
    Seat ateca 1.5 FR BEYAZ RENK 360.000 tl ( cam tavanlı)
    Volvo xc 40 momentum full donanım ( 562.000 tl)
    Bmw 2 serisi DİZEL first m sport 495.000 tl ( çok fazla seçenek var- fiyatlarda daha düşüş olur)
    Sportline DİZEL 460.000 tl
    BMW - serisi 1.16 d m sport 470.000 (metalik renk) seçenek çok (BMW İÇİN yıl sonu kota tutturmaya çalışıldığı söylendi )
    Mercedes CLA 200 AMG 570.000 tl ( araç yok fiyatlar çok yüksek)
    Audi a3 dynamic donanım beyaz renk dizel 355.000 tl eski kasa son araçlar +prestige paket +led far (yeni kasa subat sonu geliyormuş)
    Umarım faydalanan kişiler olur.
    Benim tahminim stokda olan araçlar için çok fiyat düşüyorlar. . Pazarlık edin alternatif bayilerden fiyat alınız .

Hocam Allah sizden razı olsun 20 gündür foruma bi bakım dedim , herkesin derdi başka fiyat paylaşan yok elinize sağlık

|
    |

• Yüzbaşı
    790 Mesaj

Bu malum şahsın 1900 lerde su kadar demiryolu vardi aciklamasina benzemiş.

Biz bugunu komusiyoruz, bugunku fiyatlar düşecek diyoruz. 9 ay önceki fiyatlara inecek demiyoruz.
    |
    |
    Luuca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    147 Mesaj

Hocam çok faydalı olmuş. Teşekkür ederiz.

passat business olarak alınan fiyat dizel için mi acaba?

teşekkürler yeniden.

|
    |
    grgl92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Bu malum şahsın 1900 lerde su kadar demiryolu vardi aciklamasina benzemiş.

Biz bugunu komusiyoruz, bugunku fiyatlar düşecek diyoruz. 9 ay önceki fiyatlara inecek demiyoruz.

hocam sen devamlı bir şey söyle forum eksik kalmasın senden aman diim .. Otomotiv piyasası takipte...

• Teğmen
    228 Mesaj
    Son 6 aydır müşterilerin yüzüne bakmayan araç bayileri bugünlerde çok ilgileniyorlar . Çünkü bankalar her kişinin kredisini onaylamıyor . Kredi vade sınırları düşürüldü . Artık al sat yapan kişi ve galericiler bu işten para kazanamaıyır . Filo kiralamarı yapan şirketler sıfır araç yerine kullandığınız araçın kiralamasını 2 yıl uzatalım veya 2. El araç kiralama yapalım diyor . Aralık ayı son zamanların en düşük satış rakamları olcak ( bir çok firmada stok varken )
    Bu hafta bir çok firma elinde ki maliyetlerde doğrultusunda araçına göre belirli oranda indirimler yaptı . Aralık başında teklif alan kişiler yeniden teklif güncelleme yapmasında fayda vardır .
    LÜTFEN FAYDALI BAŞLIĞA UYGUN BİLGİ PAYLAŞIN !!!

• Yüzbaşı
    790 Mesaj

Rahatsız olma hocam, istersen sanada yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcpdrnc -- 21 Aralık 2020; 18:36:31 >
    |
    |
    Luuca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

Sedan dusunuyorum hocam hb arabami satip alacagim.

|
    |
    Nervo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Rahatsız olma hocam, istersen sanada yardımcı olurum.

Eksik olma aman diim .. bizim için değerlisin bütün gün burda hayatını harcıyorsun .. Sanal alemin kralı aslansın sen ...

Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.