Şimdi Ara

Sid Meier’s Civilization VI (2016) [ANA KONU] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
497
Cevap
26
Favori
35.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam de 130 liraya düşmüş yinede fiyatı yüksek gibi oyun nasıl almaya değer mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trakianboy kullanıcısına yanıt
    30-40 saat oynadıktan sonra yorumumu yazayım artık.

Sevmek için çok çaba sarfettim. Evet grafikler benim de hoşuma gitmemişti ama ona hiç takılmadım. Bir sürü yenilik vaat ediliyordu. Bence güzel şeyler de bir çoğu. Fakat o kadar saçma şeyler le karşılaştım ki artık daha fazla direnemeyeceğim.

Ya kardeşim, 4 kişilik harita açıyorum kaynak kullanımı o kadar dengesiz ki. 4 oyuncuya 1 tane petrol çıkıyor. Herkes bir biri ile dost. O 1 tane petrolü kim alacak kime satacak. 2050 yılında halen 1 ülke dışında diğer ülkeler de at arabası kullanılıyor. Bu kadar saçmalık olur mu. Aynı sıkıntı Demir için de geçerli. Kaynaklar dengeli dağılmıyor. Sırf bu yüzden yaptıkları tüm yeniliklerin içine edeyim. Kaç oyun açtım çoğunda aynı aptallık. Böyle saçmalık olmaz.

Sevmek için çok çabaladım ama bu saçmalığa gerçekten katlanamadım.

• Civ 5'i baya oynamıştım. 6'yı denemeli miyim? Bir de bu iki oyunun multileri şuan ne durumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Civ 6 yı iyice olgunlaştırmadıkları ve civic ile teknoloji gelişimlerinin makul bir yüzyıl sürecinde pratiğe dökülmesine zemin hazırlamadıkça tavsiye edemiyorum.

• Güncel.
  • Beyler oyunu hayatımda ilk kez bugün oynamaya başladım normalde oyun oynamam oyunda sürekli daha fazla konut lazım diyor bunu nasıl sağlayabilirim birde oyunun amacı ne savaşarak mı işgal etmek heryeri ?
  • cann89 kullanıcısına yanıt
    kupon geldi bana 146tl şu an. o bile çok pahalı ama ya bide %50 indirim güya. bir kaç yorum okudum ama sanki hiç beğenilmemiş gibi..
  • gilardo kullanıcısına yanıt
    neredeyse her oyunumda yaşadığım sorun. housing yapınca ve sewer yapınca baya artıyor konut işi. bir de politikalar ile yönetim şekline bakmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Prezidente

kupon geldi bana 146tl şu an. o bile çok pahalı ama ya bide %50 indirim güya. bir kaç yorum okudum ama sanki hiç beğenilmemiş gibi..

Bana da gelmiş, 30 Ekim'e kadar süresi var alsak mı bilemedim. Oynayanlar yorum yapabilir mi? Bir Civ fanı olarak ha aldım ha alacağım.

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Ben önce bir korsan deniycem bulabilirsem. haber ederim.
  • Hicks kullanıcısına yanıt
    merhabalar, youtube kanalımda endonezya ile yeni oyuna basladım emperor zorlukta island mapte takılmaya calısıyorum keyifli seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=fTp5Gklcd6A&t=0s
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZugZugInterceptor

merhabalar, youtube kanalımda endonezya ile yeni oyuna basladım emperor zorlukta island mapte takılmaya calısıyorum keyifli seyirler.

zorluğu arttırsanız daha eğitici olur, bu tür oyunları youtubede'de görmek güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgot

quote:

zorluğu arttırsanız daha eğitici olur, bu tür oyunları youtubede'de görmek güzel

öğrenme konusunda bencede haklısınız ancak immortal ve deity de ben oyundan keyif alamamaya baslıyorum o yüzden emperorun ustune cıkmıyorum, turn 10 da benim science 11 spain in science ı 45 , adamın carrierlarına ok atıyorum.

serinin devamınıda gunde bir bolum seklınde yayınlamayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZugZugInterceptor -- 26 Ekim 2017; 10:28:34 >

• Oyunu alıcak param yok,kuponumu satıyorum.

Almak isteyenler->https://forum.donanimhaber.com/civilization-vi-digital-deluxe-50-indirim-kuponu-steam--129578479
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forgot

quote:

öğrenme konusunda bencede haklısınız ancak immortal ve deity de ben oyundan keyif alamamaya baslıyorum o yüzden emperorun ustune cıkmıyorum, turn 10 da benim science 11 spain in science ı 45 , adamın carrierlarına ok atıyorum.

serinin devamınıda gunde bir bolum seklınde yayınlamayı planlıyorum.

devamını izleyeceğim hocam, teşekkür ederim.

• Oyunda diplomasi nasıl arkadaşlar? Daha doğrusu oyunda yoğun bir diplomasi var mı.

Ben ilk çıktığı zaman oynamıştım birazcık fakat bir süre sonra oyun kendini anormal derecede tekrar etmeye başlamıştı çok sıkılmıştım.

Aydınlatabilecek var mı?
  • Keske bu oyunu yapicaklarina civ 5 e bir kac dlc cikartsalardi. Bu oyunda guzel seyler dusunulerek bir cok yenilik eklenmis ama oyunun temel mekaniginde bir sorun var. Oyunda cesitli hamleler yapiyorsun ama geri donusunu alamiyorsun oynalilan oyunun yapilan hamleler cok anlamsiz kaliyor bu oyunda.

• Yeni büyük dlc geliyor

2K ve Firaxis Games Civilization VI genişleme paketi Rise and Fall'u duyurdu.

Rise and Fall genişleme paketi 8 Şubat 2018'de çıkış yapacak ve şu anda 129,00 TL fiyat ile Steam'de ön siparişte bulunuyor.

Civilization VI: Rise and Fall Tanıtım Yazısı:

Civilization VI, zaman testine dayanabilecek bir imparatorluk kurmayla ilgilidir ve Rise and Fall genişleme paketi, çağlar boyunca bir uygarlığı yönetirken oyuncular için yeni seçimler, stratejiler ve mücadeleler sunar. Dünya çapında insanlarda Sadakat uyandırabilecek misiniz yoksa şehirlerinizi rakiplerinize mi kaptıracaksınız? Uygarlığınız için bir Altın Çağ mı oluşturacaksınız yoksa Karanlık Çağa mı gömüleceksiniz? Civilization VI: Rise and Fall'da gerçekten çağların lideri olursunuz.

Bir uygarlığa başarılı bir şekilde liderlik ettiğinizde bu uygarlığı refah bir Altın Çağa gönderebilirsiniz ancak diğerlerine göre geride kalmanız Karanlık Çağa girmenize neden olabilir. Karanlık Çağın zorluklarını iyi bir şekilde karşıladığınızda uygarlığınız yükselerek Kahramanlık Çağı ile yenilenmeye gidebilir.

Sınırlarınızı korumak için vatandaşlarınızın Sadakatini koruyun veya imparatorluğunuzu genişletmek için diğer uygarlıklarda Sadakat için ilham kaynağı olun. İmparatorluklardan Özgür Şehirler çıkarken ve komşular haritadaki şehirlerin Sadakati için rekabet ederken dünyanın sınırları sürekli değişir.

Yeni Governor sistemiyle oyuncular şehirlerini daha çok özelleştirebilir ve yeni Karanlık Çağlar ve Loyalty zorluklarına tepki gösterebilir. Yedi benzersiz yöneticiden her biri kendi yükselme ağacına sahiptir ve farklı oynayış stillerine ve stratejilerine uygundur.

Bu yeni sistemlerin yanı sıra Civilization VI: Rise and Fall, sekiz yeni uygarlık ve dokuz yeni lider sunar. Çeşitli birimlerin, district'lerin, binaların ve geliştirmelerin yanı sıra sekiz yeni world wonder inşa edilebilir. İnşa etmenin, fethetmenin ve ilham vermenin her zamankinden daha fazla yolu vardır.

ÇAĞLAR

Uygarlığınız alçalıp yükselirken ve dönüm noktası Historic Moment'lara ulaşırken Karanlık Çağlara ve Altın Çağlara doğru hareket edeceksiniz. Her biri oyundaki eylemlerinize göre belirli zorluklar ve bonuslar sağlar. Karanlık Çağdan muzaffer bir şekilde çıktığınızda bir sonraki Altın Çağınız daha da güçlü olur: Kahramanlık Çağı.

SADAKAT

Artık şehirlerin liderliğinize yönelik bağımsız Sadakatleri vardır. Çok fazla düşmesine izin verirseniz düşük verim, ayaklanma sonuçlarıyla ve şehrinizi başka bir uygarlığa kaptırma veya şehrin bağımsızlığını ilan etmesi potansiyeliyle karşı karşıya kalırsınız. Ancak bir uygarlığın kaybı haritadaki şehirler arasında Sadakat açısından ilham yayarsanız ve sınırlarınızı genişletirseniz sizin kazancınız olabilir.

YÖNETİCİLER

Şehirlerinizi özelleştirmek ve Sadakati güçlendirmek için benzersiz uzmanlaşma bonuslarına ve yükselme ağaçlarına sahip güçlü karakterler alın, atayın ve yükseltin.

GELİŞTİRİLMİŞ İTTİFAKLAR

Geliştirilmiş ittifaklar sistemi oyuncuların farklı türde ittifaklar oluşturmasına ve zamanla bonus oluşturmasına olanak tanır.

ACİL DURUMLAR

Bir uygarlık çok güçlü duruma geldiğinde, diğer uygarlıklar tehdit unsuru uygarlığa karşı bir anlaşma yapabilir ve Acil durum sona erdiğinde ödül veya ceza alabilir.

TARİH ŞERİDİ

Yeni Timeline özelliği ile istediğiniz zaman uygarlığınızın geçmişine göz atın. Zafere giden yolda karşılaştığınız Historic Moment'lar arasında görsel bir yolculuktur.

YENİ LİDERLER VE UYGARLIKLAR

Sekiz yeni uygarlık ve dokuz yeni lider sunulmaktadır. Her biri benzersiz bonus ve oynanışın yanı sıra toplam sekiz benzersiz birim, iki benzersiz bina, dört benzersiz geliştirme ve iki benzersiz district sunar.

YENİ GLOBAL İÇERİK

Sekiz yeni world wonder, yedi natural wonder, dört yeni birim, iki yeni geliştirme, iki yeni district, on dört yeni bina ve üç yeni kaynak eklenmiştir.

GELİŞTİRİLMİŞ OYNANIŞ SİSTEMLERİ

Government sistemi yeni Politikalar ile geliştirilmiştir ve mevcut sistemler için ek geliştirmeler yapılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=209&v=IOT9T15mkX0

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Civilization_VI_Rise_and_Fall_Duyuruldu-89343.htm

• Civilization 5 varken boşa uğraşıyorlar hala en iyisi brave new world

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.