Şimdi Ara

Sid Meier’s Civilization VI (2016) [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
497
Cevap
26
Favori
35.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oldukça geliştirilmiş, önce Scout gönderiyorlar, oradan yapılan analiz ile hangi tip savunmanız zayıf ise ona göre birimlerle saldırıyorlar. Daha çok komplike savaşlara girmedim ancak oyunda yapay zekanın çok ileri gittiği söyleniyordu. Bakalım görelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 21 Ekim 2016; 19:33:36 >
  • Oyunun optimizasyonu nasıl arkadaşlar? Civ V çalıştıran pc bunu çalıştırabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slaydd

Oyunun optimizasyonu nasıl arkadaşlar? Civ V çalıştıran pc bunu çalıştırabilir mi?

Oyun ilerleyince biraz kasıyor gibi geldi bana.

• 239 tl ne ya malum yerlerden indiririm bakalım nasılmış ?
  • .Joe. kullanıcısına yanıt
    hocam ben hem codex hem reloaded denedim sorun var bir kac kiside yaşamış

• quote:

Orijinalden alıntı: ilter88

crackli oynuyorum ses cızırtısı sorunu sizdede varmı?

onu çözmek kolay.
    şu videoyu izleyin halledersiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=BNAz4PCiuEE
  • 500 saatlik cıv5 oyuncusu olarak 2 saatlik izlenimlerimi iletmekteyim.oynu g2a sitesinden 149 tl'ye aldım bu arada 220 tl vermenize gerek yok.oyuna gelecek olursak oyunda köklü değişikler yapılmış worker sistemi, şehir sistemi, teknoloji, kültür, diplomasi tamamen değişmiş.güzel mi olmuş daha 2 saatte anlamak zor ama ben beğenmedim.oyunun renkleri ve grafikleri rezalet.çocuk oyuncuları da çekmek için mi yapmışlar bilemedim rengarenk oyun gözüm karışıyor(lol gibi).ayrıca oyun diğer civ5 gibi akmıyor bir tutukluk var.bu arada grafiklerin çizgi film gibi olmasına rağmen makineyi inanılmaz kasıyor.durup dururken diğer civler sizle muhabbet etmek istediğinde çıkan videoda fps 15lere kadar düşüyor evet ayarları sona kadar açtım ama oyun çizgi film gibi youtubelinklerine bir bakın anlarsınız.district sistemi getirilmiş şehre ticari, dini, endüstriyel zonelar yapıyorsunuz 8-10 turnde sonra oraya market vs inşa edebiliyorsunuz, workerler 3 kere instant işlem yapıp yok oluyor bir daha basmanız gerekiyor.kısaca diğer civlere göre daha renkli, daha ergenlere yönelik ama daha da değişik bir oyun olmuş steamden alsaydım refund'ı basardım ama malum aldık bi kere...

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Hocam önemli olan grafik değil yanlış anlaşılmasın, önemli olan atmosfer. Ben hala her sene bir tur Commandos serisi dönen, arada SimCity 3000 yükleyip günlerce başından kalkamayan birisiyim. Ancak bu boyunda atmosfer yok. Grafikler aşırı ciddiyetsiz. Bildiğin mobil oyun efektleri koymuşlar, o yüzden diyorum Clash of Clans gibi diye. Ya bir de o mouse kontrolü nasıl bir rezilliktir! Ekranın boş olan kısmında kenarı dayayınca pan yapabiliyorsunuz, ancak ekranın üst kısmında ve sağ alt köşesinde pan çalışmıyor. Boş yerlere yaklaştırmak gerekiyor. Tabi böyle olunca kenarlara yakın butonlara tıklamak için mouse yaklaştırınca bu sefer ekran istemsiz hareket ediyor. Dün 3 saatin sonunda sağlam bir küfür edip kapattım kenar kaydırmasını, zaten bütün gün Autocad ile uğraşıyorum, şimdi bi de Civ' de sol tık basarak pan yapıcam. Buna kesin çare şart...

Ha güzel bulduğum noktaları var benim de. Bi kere aynı karede unit stack yapabiliyoruz, bu oyunun dinamiğini oldukça değiştiren bir olay olacak. Onun dışında Civic sistemi dediğiniz gibi fena değil gibi duruyor. Ancak çok büyük bir yenilik değil, sonuç olarak dönem dönem extra bonus olayı yani. Hocam ben de peşini bırakmam, yani bi 30-40 saat uğraşırım duruma göre bakarım. Zaten Steam dışından key olarak aldım, iade şansım yok. Yoksa direk iade edipi Civ V yükler gazımı alırdım...

aynı görüşteyim ben de 2 saatte refund'ı basacaktım ama g2a'dan aldığım için basamıyorum.CİV5 yüklü bu oyun çıkana kadar hala oynuyordum yanına bile yaklaşamaz...

• Oyun yerden yere vurulmuş ama geceden şu saate kadar (saat 7) başından kalkamadım. Benim macbook kaldırmadığı için grafikleri kıstım. Böyle gayet sade oldu. Civ5'e göre daha fazla stratejik düşünmeniz gerekiyor. Yapay zeka iyi. Hatalı bir girişiminiz bela olabiliyor. Civ2 den bu yana oynarım. Hastası oldum diyebilirim. Bir iki saat oynayıp yorumlanacak bir oyun değil. Mekanikler çok başarılı. Tek sevmediğim haritada keşfedilen yerlerin, keşfedilmeyenlerle aynı renk olması. Bu kafa karıştırabiliyor.

• 5.oyunda Osmanlı soundtracklarını çok sevdiğimden bu oyundaki Osmanlı soundtracklarına bakayım dedim, bulamadım. Oyunda Osmanlı yok mu?

• Hayır yok.

Oyunun grafiklerinde köklü bir değişikliğe gidilmesinin sebebini oyunun Sid Meier yapımı olmasına bağlıyorum ben. Hep aynı grafik türünden ilerleselerdi oyun Fifa-Pes serisi gibi bi hal alırdı. Çünkü köklü bi değişiklik gelmemiş oyuna grafikler dışında. Oyun parasını kesinlikle haketmiyor bana sorarsanız. 90 Tl'den fazla verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyderrath -- 22 Ekim 2016; 13:13:40 >
  • Nyderrath kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum. 91 deseler almam. Hele bu fiyata hayatta almam. Bana göre oyunda atmosfer hiç yok. Grafikler biraz daha iyi olabilirdi. Yazın 60 falan olursa belki alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 22 Ekim 2016; 13:57:18 >
  • İskitler'i koyacaklarına Osmanlıyı ve Persleri koysalardı keşke şimdi ikisinin karışımı bir şeyi koymuşlar.
    Umarım DLC ile gelir.
    Bu arada din zaferi yeni gelmiş galiba.
  • Oyunu henüz almamış olanlara tavsiyem tüm DLC paketleri çıktığında ve "Complete Edition"ı satışa sunduklarında almaları. Çünkü DLC paketlerini de biraz yüksek fiyata satacaklardır. Complete Edition çıktığında indirim zamanı kapın hemen. Tam Windows 10'da ekran kartı sürücüsü sorunumu 5 ay sonra çözmüşken şeytan aklımı çeliyor al diye ama fiyatı düşününce kaçıyorum. Zaten Civ V ve diğer oyunların tadını çıkaramadım daha. 1-2 sene beklerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyat nedir abi ya bari oyuna türkçe + Osmanlı felan eklenseydi sonra torrent ten oyun indirince hak geçiyor bilmem ne diye zirvaliyorlar

• oyunu almamış olanlara tavsiyem civ5 oynamadılarsa onu hazır ucuzken almaları bence civ6 güzel bazı şeyler sadeleşmiş bazı şeyler karmaşıklaşmış ama şahsen civ5i tercih ederim atmosfer grafikler oynanış vs daha iyi onda bu baya çocuksu olmuş müzikler sesler vb de civ5ten kesinlikle kötü

hali hazırda civ5i olanlarda bence almasın o kadar inanılmaz farkları yok zaten en olmadı kürekli halini bir deneyin cidden çok pahalı çünkü
  • oyun dili çok ağır mı arkadaşlar. upper int ingilizcem var ama oynarken durmadan bu ne demek felan diye sözlüğe bakmak istemiyorum.
  • Oyunda Arabian Empire tema müziği olarak Katibim şarkısını, Rusya için ise kalinka'yı (şu beyazıt öztürk'ün sürekli söylediği rus şarkısı var ya kakalin kakalin ....) kullanmışlar ikisi de çok hoş olmuş :D
  • grafikler karisik neresi kesfedilmis belli degil bakalim zamanla sevecek miyim sanki geriye gidis olmus

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juba13Tv -- 22 Ekim 2016; 20:32:22 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.