Şimdi Ara

sıcakta direksiyon ağırlaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • araba güneşte piştikten sonra, yani içi böyle tam hamam gibi olduktan sonra sanki direksiyonun plastik parçaları genleşiyor da birbirine sürtünüyormuş gibi ses geliyor ve hareketi de engelliyor bir miktar.

yani düz yolda giderken milimetrik hareketlerle oynatırsınız ya direksiyonu, o hareket iptal.

iki elimle tutuyorum direksiyonu böyle "çat çat" 1-2 cm'lik hareketlerle oynuyor. uzun zamandır çekiyorum bunu ama hidrolikten değil yani ondan eminim çünkü araba stop etmiş vaziyetteykenki zorluk değil.

bugün direksiyon milinin etrafındaki plastik aksamı söktüm ama ses hala geliyor. yağ falan sürdüm biraz ama fayda etmedi. birşeylerin genleştiğinden dolayı olduğu kesin, arabanın içi serinledikten 1 saat kadar sonra geçiyor çünkü.

nasıl çözebileceğim, nereden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mı? çözüme yönelik her türlü öneriye açığım.

not: servise, sanayiye, özel servise gitmek istemiyorum çünkü muhtemelen deneme yanılma yapacaklar. ( geçen sene teypten arabanın devrine göre gelen vızıltı sesi için şarj dinamosu sökülüp temizlendi motor kulakları sökülerek, fayda etmedi. teybin arkasında parazit engelleyici parçanın kablosu çıkmış oysa ki, onun farkına da kendim vardım)

• Benim başıma da gelmişti. Yalnız hareketi bozacak ölçüde değildi, sıcakta gıcırtı sesi yapıyordu bazen.

İçerdeki mekanik parçaların genleşmeleri hesaplıdır (diye umuyorum). Problem en üstteki dekoratif kısmın genleşmesi. O da radyal yönde (çap doğrultusunda) değil de, direksiyon aksı yönünde ilerye doğru, gösterge panelindeki sabit kısıma baskı uyguluyordu. Araya biraz pudra dökerek teşhis etmiştim. Grafitle de ses uzun vadeli olarak ses kesilmişti.
  • inşallah en yakın zamanda çözersiniz kolay gelsin

mahsuru yoksa araç nedir ? (konu ile ilgili bilgim yok merakımdan soruyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Benim başıma da gelmişti. Yalnız hareketi bozacak ölçüde değildi, sıcakta gıcırtı sesi yapıyordu bazen.

İçerdeki mekanik parçaların genleşmeleri hesaplıdır (diye umuyorum). Problem en üstteki dekoratif kısmın genleşmesi. O da radyal yönde (çap doğrultusunda) değil de, direksiyon aksı yönünde ilerye doğru, gösterge panelindeki sabit kısıma baskı uyguluyordu. Araya biraz pudra dökerek teşhis etmiştim. Grafitle de ses uzun vadeli olarak ses kesilmişti.

sıcaktan gelir gelmez garajda dekoratif kısmı söktüm detaylı görebilmek için, hatta o dekoratif kısım diye umaraktan zımparam falan da hazırdı. sökünce içerlerden olduğunu anladım.

@hunter06
    teşekkür ederim. araç 97 civic 1.4 is.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.