Şimdi Ara

★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
943
Cevap
34
Favori
127.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartım oyun oynarken görüntüyü kesiyor.

Watch Dogs oynarken ilk 10dk sonundaki ekran görüntüsü sizce bu sıcaklık normalmi ?

★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★
  • Merhaba

Sistemim:

AMD Phenom X4 3.1GHZ
    Gigabyte 880GM-UD2h
    AMD HD7850
    4GB Ram
    Xigmatek NRP-PC501
    HAF 912 Advanced
    İşlemci Soğutucusu Xigmatek Balder

İşlemci soğutucusu masaüstünde takılırken bile sesli çalışıyor ve sıcaklık 43 derece.
    Dün bi el BF3 oynamak için girdim frame düşmeleri yaşıyordum fanda çok gürültülü çalışıyordu sıcaklığa bi baktım 63 derece. Bu sıcaklıkta oyunların kastığını Stock fan varken deneyim etmiştim.

Buda 2 DK yaptığım test soğutuyucu gördüğünüz gibi 2200 RPM de çalışıyor sanki evden uçak kalkıyor gibi. Bu sıcaklık ve ses bu fan için çok abartı. Çünkü normal bir bilgisayarda stock fan bile bu kadar sesli ve sıcak çalışmıyor.

http://i.hizliresim.com/NYbBvY.png

Soğutucuyu ilk aldığım zamanlar aynı sistemde masaüstünde kullanırken 28 dereceyi geçmiyordu oyundayken en fazla 35 alıyordum hatta bi ara OC ile kullandım 38 geçmiyor ve çok sesizdi birkaç ay içinde yaşamaya başladım ve sorun ne bilmiyorum. Bi bilgisayarcı vardı tanıdık sistemde sorun yok demişti daha da moralim bozuldu çünkü böyle olması cidden saçma ve imkansız çünkü eski halini biliyorum.

Kasanın içi tertemiz.
    Fan temiz.
    Macunu yeniledim ve sürülmesi gerektiği kadar sürdüm.
    İşlemci fanını yanlış oturtma ihtimali olduğunu hiç sanmıyorum.
    PC de virüs yok tertemiz.

Kısacası bu ufak tefek yapılması gereken şeylerden dolayı sorun yok.

• Merhabalar özelliklerini eklediğim resimden görebileceğiniz bilgisayarım ile oyunlarda anlam veremediğim ısınma sorunları yaşıyorum.
    İlk olarak Hitmen Absolition oyununda özellikle anakart ısısında korkunç değerler okudum. Kasaya ekstra fan takarak sorunu çözdük.
    Ama şu an Far Cry 3 oyununda en düşük ayarlarda bile ekte verdiğim resimdeki değerleri okuyorum. Anakart 252 C gösteriyor, işlemci 80 lere çıkıyor. (Kasada 2 fan mevcut.)
    Bilgisayarı alalı daha birkaç ay oldu. Aldığım yer anakartı garantiye göndermeyi önerdi en son. Siz ne önerirsiniz?
    Not: Değerler Speccy programının dışında 3 farklı programla daha ölçülmüştür. Hepsi aynı değerleri vermektedir.
     ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eterne -- 22 Temmuz 2014; 14:39:15 >

• Arkadaşlar birkaç gün önce lenovo b5400 aldım. Bilgisayarın özellikleri şöyle

Intel i5 4200M 2.5 Ghz(3.1 Ghz)
    3 MB Cache
    4 GB DDR3 RAM 1600 Mhz
    1GB Nvidia GeForce GT 720M ekran kartı
    500 GB HDD

Bilgisayarımın sıcaklık değerlerinin resmini atacağım.

Düşük sıcaklık değerlerinde bilgisayarda hiç bir şey çalıştırmıyorum.

Yüksek sıcaklık değerlerinde ise battlefield 3ü lowda kasmadan oynuyorum.

Sizce bu değerler normal mi acaba
     ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★

Birde sistemin windows 8.1 pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Porthos_ -- 24 Temmuz 2014; 4:55:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Porthos_

Arkadaşlar birkaç gün önce lenovo b5400 aldım. Bilgisayarın özellikleri şöyle

Intel i5 4200M 2.5 Ghz(3.1 Ghz)
    3 MB Cache
    4 GB DDR3 RAM 1600 Mhz
    1GB Nvidia GeForce GT 720M ekran kartı
    500 GB HDD

Bilgisayarımın sıcaklık değerlerinin resmini atacağım.

Düşük sıcaklık değerlerinde bilgisayarda hiç bir şey çalıştırmıyorum.

Yüksek sıcaklık değerlerinde ise battlefield 3ü lowda kasmadan oynuyorum.

Sizce bu değerler normal mi acaba

Birde sistemin windows 8.1 pro

Notebook olmasına rağmen değerler gayet normal, masaüstünde sıkıntı olabilirdi az da olsa ancak Lenovo en iyi soğutmayı sağlayan notebook firmalarından biridir.

• Cehennem gibi oluyor kasa üşenmeyip temizlemek lazım bi ara.
  • merhaba bende ilk defa bu foruma yeni yazıyorum bende asus n750jk notebook var geçen iki günde crysis 2 birde crysis 3 ultra grafiklerde oynadım bir sıkıntı yoktu hava sıcaklığı 40 derece olmasına rağmen benim pc ultra grafiklerde 60 c yi gördu cpu 59 anakart48 hdd 41 ancak buğun bilgieyarı açtığımda anıden 70-80 derecelere firlıyor sizce termal macuna veya anakarta zarar vermiş ola bilirmiyim

• krstarica kullanıcısına yanıt
    peki hocam bende bu sorunları son günlerde sık yaşamaya başlamıştım birde izmirde yaşayınca insan sıcaklık ikiye katlanıyor resmen. amd fx 8350 işlemcim oc suz üzerinde zalman ekstra +1 fanlı soğutucusuna rağmen bf 4 de 80 derecelerde geziyordu bu sorunu bi şekilde hallettim kasanın önündeki fanları yüksek rpm li 2 adet fanla (coolermaster) değiştirdim üstde 1 arkada bir adet egsoz fanı vardı üste bi tane daha ilave ettim falan derken şuan max 66 derecede sabitleyebildim ancak ekran kartım asus r9 280x top editon bf4 de 83 dereceyi görüyor ve önlem alamıyorum sizce bu normalmidir değilse nasıl önlem alabilirim.
  • arkadaşlar ekran kartım nvidia 9800 gt boşta 64 derece sizce ne yapmalıyım
  • Bilgisayarında 7/24 coolerpad takan biri olarak metindeki şu cümle (USB'den beslenmeyen modellerini seçin ve ortalama hava akımı 90CFM olsun. Prizden beslenen modeller USB'ye yüklenmediği için Güney Köprüsünde zamanla yıpranma oluşturmaz ve daha performanslıdır. ) benim için çok önemli oldu... neyse zararın neresinden dönersen kardır.
  • Ekran kartının fanında bi sıkıntı olabilir. Fanı çıkartıp temizle yağla tak. Eğer hala sorun devam ederse biostan fan ayarı yapmayı dene.
  • Faydılı olacağını düşünüyorum tşk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel başaralı açıklayıcı paylaşım teşekkürler.
  • krstarica kullanıcısına yanıt
    benim gibi acemi yeni kullanıcılara çok iyi detaylı 10 numara bilgilendirme olmuş ..

eline koluna sağlık kardeşim

tekrar tekrar okumak gerek anlamak için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

benim gibi acemi yeni kullanıcılara çok iyi detaylı 10 numara bilgilendirme olmuş ..

eline koluna sağlık kardeşim

tekrar tekrar okumak gerek anlamak için..

Rica ederim.

Faydalı olduysa ne mutlu sorunuz varsa yardımcı da olurum.

İyi günler
  • dostlar eğer saat almak isterseniz sanalpazar da muratkasapoglu diye arayın dükkanımın ismi ELMAS PARK ... kronen & söhne marka kaliteli sıfır garantili saatler göreceksiniz...
  • Merhaba bilgisyaraım

Lenova Z5070
    Intel Core i7-4510U
    NVIDIA GeForce GT 840M İŞLEMCİ Intel Core i7-4510U
    İŞLEMCİ HIZI 2 GHz(turbo boost ile 3.1)
    BELLEK 8 GB
    BELLEK TİPİ DDR3 ,EKRAN BELLEĞİ 4 GB
    BELLEK 8 GB
    EKRAN BELLEĞİ 4 GB

Ben mimarlık okuyan bi öğrenciyimn ve sketch-up 3dmax ve autocad benzeri programlarla haşır neşirim.Bu programları çalıştırdığımda bilgisayar sani biraz zorlanıyor arada da oyun ounuyorum fifa 15 fifa 15 açtıgımda ise duyulacak şekilde fan sesi ve ısınma hissediyorum.Bu normal midir sizce ? Özelliklere göre lbu bilgisayarın pek zorlanmaması gerekiyor diye düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler..
  • Kardeş ellerine sağlık bayağı bi uğraşmışsın umarım milletin ısınma sorunları çözülür.Benim pc bu aralar öyle bir soğuk oluyoki (sebebi notebookun aluminyum kasa olması)bazen güç düğmesine bastığımda açılmıyo o derece .Bu yüzden sıcak bir odada 5-10 dk bekletip açıyoru m. Bakın hatta notebook un ısı değerleri .

Açtığımda.
    https://store.donanimhaber.com/d5/d5/7c/d5d57c3e3ea7d9a9760de1444ef355e4.png

Aradan iki buçuk saat geçtikten sonra .
    https://store.donanimhaber.com/ea/9c/58/ea9c5830bef717fa324d5a0e62211d86.PNG

• benim pc de çok ısınıyor o laptobun altına konan fanlar işe yararmı
  • rakip destan yazdıı LOL XD
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.