Şimdi Ara

★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
943
Cevap
34
Favori
127.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Yüzme Kulübü olarak çok teşekkür ederiz. Çok bilgi verdiniz.
  • Saol izmirde oturuyorum burası cok sıcak çözümlerin işime yarıcak.
  • arkadaslar laptop galiba fazla tozlandı fanı falan nerelere götrmeylim servise falan mı yoksa herhangibir teknik tamirciye mi ? toshiba laptopum garantisi doldu 3 sene oldu alalı.

teknosa vatan vb mağazalar bu işleri yapıyorlar mı temizlik falan
  • laptop aşırı derecede ısınıyor.Altında logitech laptop soğutucu n120 var.Yine de fayda etmiyor.Toz temizliği yaptım 2 hafta önce 5-6 derece anca düştü.Yardımlarınızı bekliyorum.
     ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★
  • quote:

Orijinalden alıntı: Palantír

laptop aşırı derecede ısınıyor.Altında logitech laptop soğutucu n120 var.Yine de fayda etmiyor.Toz temizliği yaptım 2 hafta önce 5-6 derece anca düştü.Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı benzer sorun bende de var bende Dota 2 oynuyorum 87 90 a çıkıyor.Soğutucu aldım yine değişen bişey olmadı pek,garantiyi aradım fan değiştirdiler fan tozlanmıştı biraz ama yine aynı.Yukarı sayfada benim dereceler falan var yazmıştım sorunuda cevap veren olmadı ne yazık ki.

• Arkadaşlar benim dış fanlar çalışmıyor ve bu resimdeki sonuc cıktı :S Resim Linki Tıklayıp Bakabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acecalvin -- 28 Haziran 2013; 13:43:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronyOfFate

quote:

laptop aşırı derecede ısınıyor.Altında logitech laptop soğutucu n120 var.Yine de fayda etmiyor.Toz temizliği yaptım 2 hafta önce 5-6 derece anca düştü.Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı benzer sorun bende de var bende Dota 2 oynuyorum 87 90 a çıkıyor.Soğutucu aldım yine değişen bişey olmadı pek,garantiyi aradım fan değiştirdiler fan tozlanmıştı biraz ama yine aynı.Yukarı sayfada benim dereceler falan var yazmıştım sorunuda cevap veren olmadı ne yazık ki.

Sen yine iyisin Benim hiçbirşey yapmadığım halde en düşük sıcaklık 52C Bu yazının üstüne tıklayıp bakarmısın? :D

• ben ayın 26 sında bu bc yi aldımhttp://www.darty.com.tr...-S05TR-p-84920-c-24.htm aldıktan sonraki gün fifa 13 oynamak için açtım oynarken işlmci ısısı 91 90 arasında gidiyor daha yeni 0 pc ve bu ısı klavyeye dahi vuruyor kullandığım program core temp sizce 90 derece olması normalmidir servise vermelimiyim daha 0 pc ve nerede problem olabilir ? teşekkürler
  • Bu sıcaklıklar laptoplar için normal ! Laptopla oyun oynarsanız içindeki kıytırık soğutucu denen mini alüminyum teneke saçmalığı bi işe yaramaz... Normal işlemlerde laptop sıcaklıkları 45 - 50 dereceden aşağıya inmez zaten... Ayrıca yaz aylarına girdik bu sıcaklıklara çıkmaları çok normal... Ama tabi 80 - 90 derece sıcaklıklar işlemci için zararlı olabilir diye biliyorum... Masaüstünde bile 70 dereceden sonra bilgisayar kendini kapatıyor işlemciyi korumak için düşünün artık...
  • Güzel Konu.
  • İyi günler ben aylardır büyük bir sıkıntı yaşıyorum umarım yardımcı olabilirsiniz, bilgisayarım bu http://www.cnet.com/laptops/lenovo-g550-core-2/4505-3121_7-34276518.html Az önce everesti yükledim ve arka planda sadece google chromedan bu sayfa açıkken 57 58 dereceden aşağıya düşmedi hatta şu an 60 felan. GPU 71 derece. LOL gibi düşük performanslı bilgisayarların bile çalıştırdıgı oyun bende 5 ile 10. dk arası bilgisayarımın kapanmasıyla son buluyor. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salasman -- 8 Temmuz 2013; 3:02:02 >
  • Bence bu sıcaklıklar bu havalarda normal.. Oyuna başladıktan sonra bir müddet sonra kapanmasıda sıcaklığın ciddi seviyede artmasından dolayıdır. Ama yok eskiden bu kadar ısınmıyodu yeni başladı diyosan öncelikle windows güncelleştirmeleri denetle ! Toshiba laptopum tertemiz olduğu halde durup durduk yerde alev alev yanmaya başladı sebebini anlayamadım. 2 -3 gün mecburen bu şekilde kullanmaya devam ettim, öylesine bi güncelleştirmeleri denetledim ve yükledim, baya bi güncelleştirme yaptı... Sonra sorun bitti :)))) O yüzden bi denemende fayda var ! Sorun yine devam ediyosa kesinlikle fanına baktır. Fanlar sıcaktan zarar görüp dönüş hızları düşüyor, işlevselliğini kaybedebiliyor. Kaç senelik bilgisayar bilmiyorum eskiyse tozlanmadanda olabilir, hava akışının düzelmesi için tozunu temizletmelisin. Fan normalse, toz yoksa, güncelleştirmelerin tamsa artık senin yapabilceğin bişey yok malesef... Yinede sınırları zorlamak istiyosan biraz el becerinin olması lazım. Ben benim expert laptopun arka kapağını açtım işlemci üzerine masaüstünde kullanılan soğutuculardan birini monte ettim, köşelerden destek ayakları koydum ve kapak falanda koymadım, masaüstünde ikinci bi bilgisayar niyetine güzelce kullanıyorum :D Başkada yapabileceğin bişey yok...

• aspire111 A kullanıcısına yanıt
    sorunun ne tam olarak bilmiyorum .Her pc de açılırken '' @aspire111 BİP'' sesi gelir öyledeilmi ama benim pc de aldığımdan beri açılırken hiç ''BİP'' sesi gelmiyo
  • quote:

sıcaklıklarda yanlış herhalde hangi laptobu kullanıyorsun ki model? Ayrıca laptoplar 105 dereceden sorna kendını kapatır senınkı 113 leri gormus bir sıkıntı var herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

quote:

sıcaklıklarda yanlış herhalde hangi laptobu kullanıyorsun ki model? Ayrıca laptoplar 105 dereceden sorna kendını kapatır senınkı 113 leri gormus bir sıkıntı var herhalde

asus k50ab

• quote:

quote:

quote:

asus k50ab

işlemcin amd imiş intel zannetim olar 100 105 derceden sonra kendını kapatır ama ıllakı amd turion x2 dual core zm 84 dunde max tempi vardır laptopta ıcecool tasarımı var aslında bu kadar ısınmaması lazım macun fln yenıle

• quote:

quote:

quote:

quote:

asus k50ab

işlemcin amd imiş intel zannetim olar 100 105 derceden sonra kendını kapatır ama ıllakı amd turion x2 dual core zm 84 dunde max tempi vardır laptopta ıcecool tasarımı var aslında bu kadar ısınmaması lazım macun fln yenıle

hocam bir dükkana götürdüm,macun değişimi olmaz dediler, fanı temizleyip geri verdiler.

• arkadaşlar 26 haziranda samsung np550p5c-s05tr notebook aldım pc fifa 13 ü bile oynarken 90 derece oluyor bu normalmi sizce daha yeni pc
  • ffidan264 F kullanıcısına yanıt
    Aslında o sıcaklıkalar fifa 13 oynayan ir laptop için normal ama genel olarak yüksek soğutucu aldın mı?
  • Merabalar,
    Casper Nirvana CN.TKİ-2350b dizüstü bilgisayar almıştım bundan yaklaşık 1 sene kadar önce.
    Intel(R) Core(TM) i3-2350m CPU @ 2.30 GHz 2.30GHz işlemcisi, 6 gb RAM'i ve 64 bit işletim sistemi var bilgisayarın.
    1 ay önce falan bilgisayarı temizlemek, gereksiz dosyaları falan silmek için Advanced System Care diye bi program yükledim arkadaşımın tavsiyesi üzerine. O programı yüklediğimden beri bilgisayar aşırı derecede ısınmaya ve çok ses çıkarmaya başladı. Normalde nirvana bilgisayarlar sessizdir bilirsiniz ama 10 senelik masaüstü bilgisayarım kadar hırıltılar çıkarmaya başladı neredeyse.
    1 hafta önce LoL oynarken bilgisayar kendiliğinden kapandı ve o günden beri genellikle LoL'e girdiğim zaman en fazla 1 oyunu rahat oynayabiliyorum, 2. oyunda bilgisayar kendini kapatıyor zaten.
    Yine bu ASC'yi yükledikten sonra bilgisayar çok yavaş açılmaya başladı. Hoş Geldiniz ekranı gelmeden önce bile Lütfen Bekleyin yazısını görüyorum ki en sinir olduğum şeydir bu bilgisayarda.

Dediğiniz programla da sıcaklık değerlerine baktım, arka planda fazla kasmayacak programlar açıkken (SS'de alttaki programlar) normal değerlere göre bayağı bi yüksek sanırım.

Bilgisayarın 2 senelik teknosa garantisi var, kasasında "Yetkisiz müdahale halinde garanti dışı kalacaktır." ibaresi olduğu için açıp temizleyemedim.
    Garanti'ye götürsem bilgisayarı sorun çözülürmü? ve götürdüğüm zaman ne diyeceğim ordaki adamlara?
    Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim 1 aydır doğru düzgün kullanamıyorum şu bilgisayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImXalo -- 24 Temmuz 2013; 23:46:19 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.