Şimdi Ara

★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
944
Cevap
34
Favori
127.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim işlemci fanım çok ses çıkarıyor değiştirmek istiyorum acaba bu ürün buraya olur mu??

(anakart: GA-880GM-UD2H )

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/thermaltake-cl-p0579-contac30-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58987
     ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★

• Bi videoda görmüştüm adam ekran kartının parçalarınada termal macun sürüyodu nerelerine sürebiliriz gösterirmisiniz.
  • Elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş
  • benim bilgisayarın verilerine bakarmısınız rica etsem?kasamın üstü açık delikli olanlardan.ses biraz fazla çıkmaya başlamıştı içini temizledim ses azaldı biraz fakat değerler nasıl bi bakarmısınız?
    http://k1309.hizliresim.com/1f/1/s51qr.png
  • Merhaba arkadaşlar Ben kasaya egzoz fan takmak istiyorum fakat anakartta sadece işlemci fanı için giriş var ve onun haricinde giriş yok.Fanı başka nereye bağlayabilirim veya anakartı değişmem mi lazım? (kasa:Casper alfa)
  • kimse yok mu yav ?
  • MERHABA ARKADAŞLAR BENİM LAPTOP OYUN OYNAMADAN ÖNCE SICAKLIĞI 47 DERECE ,FAKAT GTA 4 AÇTIĞIMDA PC SICAKLIĞI 73 DERECE OLUYOR . BUNUN BİLGİSAYARA BİR ZARARI VARMIDIR ?
  • dell inspiron laptop almayın aldırmayın bunalrdaki ısınma sorununun çözümü yok herhalde. ne yaptımsa olmadı. oyun açıyorsun 2 dakika sonra laptop kendi kendine kapanıyor.
    forumlarda biraz baktım herkeste var bu problem galiba. adamın i7 işlemcili laptobu var oyun açtıktan 20 dakika sonra kendi kendine kapanıyor diyor güler misin ağlar mısın.

zamanında i3 fiyatına i5 diye alınınca bu kadar oluyor tabi.

5 yıllık i3 işlemcili toshiba var en ufak bir ısınma sorunu yok. koysan fırında bile çalışıyor. ama bu lanet olası dell counter oynarken bile ısınıp kapanıyor. 15 senelik oyunu bile oynayamayacaksam napayım ben bu lanet şeyi
  • bilgisayarımda gereksiz bir power ısınması vardı. ama ekran kartı ram işlemci olsun hiç ısınma yok. forumda az araştırdım ve kasanın önüne fan takmam gerektiğini öğrendim. kasa yanında 12 cm fan vardı bunu ön kısma monteledim ve koruma yaptım. ışıklandırmadım. problem çözüldü.

http://imageshack.us/photo/my-images/823/kdl3.jpg/
  • Arkadaşlar bilgisyarımın bu değerleri normal mi? Deilse ne yapmalıyım? Yardımınızı bekliyorum.
     ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★ ★Sıcaklıktan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri★

• merhabalar.

bilgisayarım hp lz490ea.. yaklaşık 2 senedir gayet temiz ve düzgün kullanıyorum.(garantisi doldu)
    ilk aldığımdan beri ısınma sorunu olabileceğini düşünerek hep masada ve fanlarının etrafı açık olacak şekilde kullandım. ancak son 2 haftadır bilgisayarımda aşırı yavaşlama ve ısınma sorunu meydana geliyor. fan sıcaklığı düşürmeye yetmiyor. oyundayken bi anda fandan garip sesler gelmeye başladı. yavaşladı durdu sonra tekrar çalıştı vs. ben de hemen oyundan çıkıp bilgisayarı kapattım. şimdi laptop ilk açıldığında fan düzgün çalışmıyor hatası geliyor sonra windows açılıyor. nette konuyu biraz araştırdım. sanırım iki olasılık var. ya fanı tozlandı ve fan değişince veya tozu alınınca düzelecek ya da bios güncellemesi yapılacak ve sorun giderilecek. buraya kadar tamamsak şunları sormak istiyorum;

1-fanın tozunu alınca ya da fanını değiştirince sorun giderilmezse sorun bios güncellemesi mi olacak?
    2-bios güncellemesinin riskleri hakkında biraz bilgim var. hp teknik servisini aradığımda telefondaki kişi istersem şu anda güncelleyebileceğini ancak laptopun kapanıp açılmama riski olduğunu söyledi. birincisi teknik servis güncellerken nasıl hata yapabilir. ikincisi laptop bu güncelleme sırasında kapanır bir daha açılmaz ise ne yapmam gerekir? bu bilgisayar atıl duruma geliyor mu demektir?
    3-fan temizliği ve bios güncellemesini yapması için servise versem ve ikisini de yaptıklarında sorun çözülmez ise başka bir olasılık var mıdır?
    4-servise versem ve bu iki işlem yapılsa aşağı yukarı ne kadar tutar?

bilgisi olan ve yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Yararlı konu
  • Soğutucu al Olmadı temzilet pc yi
  • Arkadaşlar sıcaklık değerleri resimde görülmektedir pc hemen ısınıyor sadece internette gezinince bile bilgisayarım HP Pavilion g6 aşırı ısınmayı önlemek için neler yapabilirim ? Bilgi verirseniz sevinirim. http://prntscr.com/1rlvv0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erselinho -- 16 Eylül 2013; 15:29:22 >
  • erselinho kullanıcısına yanıt
    HP lerin genel sorunu zaten ısınmadır :) AyrıcA sadece Cpu ısını gördüm. Şuanki değer normal internette gezindikten sonramı oldu?
  • Revolution For Evolution kullanıcısına yanıt
    Biraz fazla gibi. Tam sistemini yazarsan daha çok yardımcı olabilirim. Birde normal internette gezinirken oluşan değerler mi?
  • 73 çok normal değerdir. 95 lere kadar çıkarsa endişelenmelisin.
  • Bilgiler için saol
  • laptoplarda perdeli yerden üfleyince toz dışarı çıkıyo benim hp core i5 pc de öle oldu
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.