Şimdi Ara

sibirya kurdu beslemiş olanlar yada bilgisi olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sibirya kurdu sahibini korurmu tut dediğimde atak yaparmı saldırırmı cok merak ediyorum suan 2.5 aylık sibirya kurdum var yasadıgım yerde cok serseri insanlar var köpeği çalmaya zorla almaya calısabilirler beni korurmu bunu sormak istiyorum sadıkmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: sofiya75

sibirya kurdu sahibini korurmu tut dediğimde atak yaparmı saldırırmı cok merak ediyorum suan 2.5 aylık sibirya kurdum var yasadıgım yerde cok serseri insanlar var köpeği çalmaya zorla almaya calısabilirler beni korurmu bunu sormak istiyorum sadıkmıdır?

tut!'mu aman Allah'im dostum sen sokak köpegi filan besle istersen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

sibirya kurdu sahibini korurmu tut dediğimde atak yaparmı saldırırmı cok merak ediyorum suan 2.5 aylık sibirya kurdum var yasadıgım yerde cok serseri insanlar var köpeği çalmaya zorla almaya calısabilirler beni korurmu bunu sormak istiyorum sadıkmıdır?

tut!'mu aman Allah'im dostum sen sokak köpegi filan besle istersen.

usta sen benim ne demek istedigimi anladın ama kendini birazda bilmiş göstermek için böyle yollara bas vurma :) yazdıgım kelimelere deil konuya bak eger sende benim yasadıgım yerde yasasaydın korkumu anlardın :)
  • yanlış anlama ama bu zihniyetle hayvan felan besleme sen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26birkan

yanlış anlama ama bu zihniyetle hayvan felan besleme sen...

arkadasım siz saka falanmısınız ? sanki köpeğimi dövüştürücem nasıl dövüştürürüm gibi bi soru sordum köpek beni yada kendini koryabilirmi diye soruyorum yaptığınız muhabbete şaşırıyorum daha önce bir köpeğimi amcamın oğlunun elinden zorla aldılar köpek amcamın oğluna cok alısmıs olmasına ragmen hiç bişi yapmamıs bunu soruyorum biri ordan cıkıyor sen skak köpeği besle biri ordan cıkıyor sen bu zihniyetle köpekle hayvan besleme heralde diyorum gece gece bos insanlar kendilerine eğlence arıyolar adam akıllı birinin cevap vermesini bekliyorum sadece
  • quote:

genellikle defansif oynuyorlar

şaka bir yana yetiştirmene bağlıdır hocam. burda bizim sokak köpekleri var tut fln demene gerek yok görünce saldırıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frankz

quote:

şaka bir yana yetiştirmene bağlıdır hocam. burda bizim sokak köpekleri var tut fln demene gerek yok görünce saldırıyorlar.

hocam ben saldırgan olsun istemiyorum kendini sevdirsin insanlara ama hani gereğinde ne yapıcagını bilirmi mesela calmaya calıscan olunca onunla gidermi yoksa karsı koyarmı ona. Örneğin köpekle gezerken beni korurmu yoksa korkupkaçarmı yanlıs anlasılıyo söylediklerim ama öğrenmeliyim bu ırk hakkında hiç bişi bilmiyorum baktıgım sitelerde birbirinden aynı seyi kopyala yapıstır yapmıs resmen

• Kurdu boşver eğer imkanın varsa Kangal al hem sadık hem çalınması çok zor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frankz

quote:

hocam ben saldırgan olsun istemiyorum kendini sevdirsin insanlara ama hani gereğinde ne yapıcagını bilirmi mesela calmaya calıscan olunca onunla gidermi yoksa karsı koyarmı ona. Örneğin köpekle gezerken beni korurmu yoksa korkupkaçarmı yanlıs anlasılıyo söylediklerim ama öğrenmeliyim bu ırk hakkında hiç bişi bilmiyorum baktıgım sitelerde birbirinden aynı seyi kopyala yapıstır yapmıs resmen

aslında bakarsan bende babamı ikna edersem sibirya kurdu almayı düşünüyorum. fakat evin içinde annem istemiyor, apartmanın bahçesine zincirli kulübe yapsak hırsız gelip bir şekilde çalar diye korkuyorum. benim odamın balkonunu kapatmayı düşünüyorum. bu arada sen diyorsun ya kendini ve beni korurmu diye. nasıl söyleyeyim köpek cidden kendisini koruduğuna,beslediğine,sevdiğine inanırsa herşeyi yapar. bizim yaklaşık 1.5 sene önce sokak köpeği vardı. yemek fln veriyorduk babam gidip köpeği seviyordu zaten aşılı köpekti mesela biz yürüyüşe çıkınca arkamıza takılıyordu hatta bir gece hatırlıyorum saat 1 gibi yürüyüşe çıkmıştık 7-8 tane köpek önümüzü kesti badi bizi korumuştu ciddiyim. (köpeğe badi ismini koymuştuk). o kadar bağlanmıştık ki birgün öldüğünü duyduk 1 hafta fln baya üzülmüştüm. umarım anlatabilmişimdir.

• Sibirya kurdu biraz oyuncudur eğitimi zordur öle saldırgan bir cinste değildir ,kısacası her istediğini tekte yapması için çok eziyet etmen gerekir onun için zorlama, ama sahibine sadıktır alıştımı bir kere sana koşar gelir öper yalar en azından kendince gösterir sevgisini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.