Şimdi Ara

shure se215 nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Daha yeni fark ettim shure se215 diye bi modeli varmış. Az çok yorumlarını okudum. Yinede dh ahalisine sormadan alınmaz.

Şuan bose ie2 kulaklık kullanıyorum izolasyonu az olduğu için elden çıkartıp shure se215 almayı planlıyorum. Satamasamda yinede alıcam.Rock metal müzik dinlemem. Dinlersemde çok az rock dinlerim. Bose ie2 kulaklıktan sonra shure se 215 nasıl olur? Tatmin edermi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bose ie2 hakkında bilgiye sahip olmadığım için yorum yapamam.

Shure se215;
    *Pop,klasik müzik için oldukça iyi.
    *Sanatçı sesini oldukça başarılı veriyor.
    *Tizleri çok geride.
    *Bassları yeterli seviyede.
    *Malzeme kalitesi, işçilik, sağlamlık çok iyi.
    *Değiştirilebilir kablo büyük artı

Ayrıca;
    İncelemem;http://www.oguzhankara.com.tr/?p=99
    Diğer inceleme;http://www.techno-fi.net/forum/konu/shure-se215-incelemesi.1933/

İncelemeler yol gösterici olacaktır.
    Karar sizin.

• oguzhan kullanıcısına yanıt
    Hocam peki sennheiser cx300-II ye göre artıları varmıdır? Bilginiz varsa paylaşırsanız çok iyi olur. Kuzenimde cx300-II var onunla karşılaştırabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

Hocam peki sennheiser cx300-II ye göre artıları varmıdır? Bilginiz varsa paylaşırsanız çok iyi olur. Kuzenimde cx300-II var onunla karşılaştırabilirim.

Elbette vardır.

*Çok daha sağlam
    *Daha iyi mid berraklığı
    *Daha dengeli basslar
    Liste uzar gider..
  • oguzhan kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim saolun hocam

• Rıca ederim. Hayirli olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan biri olarak kablosunun çok kalın olduğu ve kulak üstüne doğru oradan da başın arkasında konumlanan kablonun konforunun hiç iyi olmadığını belirtmek isterim. İstediğiniz zaman kolaylıkla kulağınıza takıp çıkaramıyorsunuz takarken sıkılaştırıp ayarlamanız falan gerekiyor. Ses iyi ammavelakin konfordan sınıfta kalan bir kulaklık.
  • Valla hocam ben se210 kullandım, bu kulaklıklarla uzun yolculuk flan yapmıyorsanız tak çıkar hem kulaklık ömrünü azaltırsınız hem de tam oturtmazsanız zayıf performans alırsınız. Hele kış ayı flansa eldivenle işkenceye döner bu süreç. Ses olarak birşey diyemeceğim denemeden almayın diye tavsiyede bulunabilirim çünkü bu iem kulaklıkların sesleri hayal kırıklığı yaratabiliyor.
  • Ben yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Açıkçası teknik açıdan yorum yapabilecek derecede bilgiye sahip değilim ancak genel olarak kulaklıktan memnunum. Evde bilgisayar başındayken shure SRH440 kullanıyorum. İkisini de yanyana koyunca tabi SRH440 kalite anlamında 3-4 tık yukarıda. SE215 bass açısından biraz yetersiz. Ben genelde classic rock türevi müzikler dinlediğim için beni çok rahatsız etmiyor ancak electronic müzik dinlemek için pek uygun değiller. Ancak verdiği bass kötü değil. Çok temiz bir bass veriyor. Sadece yeterince "vurucu" değil diyeyim. Kulaklığın bir de tizleri biraz kulağımı tırmalıyor. Ama bunu sadece SRH440'ı takıp hemen sonrasında SE215'i takınca fark ediyorum. İzolasyon olarak ise doğru takıldığında çevredeki her türlü sesi kesiyor. Kendi sesinizi dahi duyamıyorsunuz. Yolda yürürken takılmasını hiç tavsiye etmiyorum bu yüzden. En kısıkta bile dinleseniz arkanızdan gelen aracın kornasını duymanız çok zor.

Kulaklığı takıp çıkarması diğer kulaklıklara göre kulaklığın dizaynından dolayı biraz zor. Kulağa daha iyi oturup daha kaliteli ses alabilmek için yapılmış sanırım. Ama kulaklığı takabildiğiniz zaman gerçekten çok rahat. Saatlerce kulağınızda dursa dahi hiç hissetmiyorsunuz. Bazen kulaklık taktığımı unutuyorum. Yanında gelen memory foam tipi kulaklık uçları gerçekten çok rahat. Bundan önce in ear olarak sennheiser cx300-ii precision kullanıyordum (sonradan çalındı ) ve aralarında kalite anlamında dağlar var. Kulaklığın özellikle kablosu harika. Sanırım kevlar kullanılarak üretilmiş. Kablonun kulaklıklar üzerinde küçük yuvaları var. Çıkarmak için biraz zorlamanız gerekiyor. Ben pek uğraşmadım. Daha önce aldığım kulaklıkları hep kablolarını kulaklıkların dip kısmından zedelediğim için çöpe atmak zorunda kaldım. Yani bu kulaklığı kabloyu zedelesim dahi kullanmaya devam edebileceğim. Yanında gelen ufak taşıma çantası ise idare eder derecede. Ciddi bir koruma sağlamıyor. Cx300'ün taşıma kesesi çok daha ufaktı ama biraz daha kullanışlıydı ve kaliteli hissettiriyordu.

Son olarak yorum yapmak gerekirse bence parasını hak eden bir kulaklık. Tek şikayetim tizlerin biraz kulağımı tırmalaması. Onun da burn-in ile düzeleceğini umuyorum. Son 1.5 ayda en fazla 10-15 saat dinlemişimdir. Fiyatı konusunda yorum yapmak gerekirse; ben Fransa'dan 75 euro gibi bir ücrete aldım. Muadili kulaklıklara da baktım ancak bu kulaklığın parasını daha çok hak ettiğini düşünüyorum. Eğer günlük kullanacaksanız belki her dakika çıkarıp takmak sıkabilir.

Biraz karışık oldu sanırım. SRH440 ya da SE215 (ya da cx300-ii precision) hakkında sorunuz olursa cevaplayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Ben yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Açıkçası teknik açıdan yorum yapabilecek derecede bilgiye sahip değilim ancak genel olarak kulaklıktan memnunum. Evde bilgisayar başındayken shure SRH440 kullanıyorum. İkisini de yanyana koyunca tabi SRH440 kalite anlamında 3-4 tık yukarıda. SE215 bass açısından biraz yetersiz. Ben genelde classic rock türevi müzikler dinlediğim için beni çok rahatsız etmiyor ancak electronic müzik dinlemek için pek uygun değiller. Ancak verdiği bass kötü değil. Çok temiz bir bass veriyor. Sadece yeterince "vurucu" değil diyeyim. Kulaklığın bir de tizleri biraz kulağımı tırmalıyor. Ama bunu sadece SRH440'ı takıp hemen sonrasında SE215'i takınca fark ediyorum. İzolasyon olarak ise doğru takıldığında çevredeki her türlü sesi kesiyor. Kendi sesinizi dahi duyamıyorsunuz. Yolda yürürken takılmasını hiç tavsiye etmiyorum bu yüzden. En kısıkta bile dinleseniz arkanızdan gelen aracın kornasını duymanız çok zor.

Kulaklığı takıp çıkarması diğer kulaklıklara göre kulaklığın dizaynından dolayı biraz zor. Kulağa daha iyi oturup daha kaliteli ses alabilmek için yapılmış sanırım. Ama kulaklığı takabildiğiniz zaman gerçekten çok rahat. Saatlerce kulağınızda dursa dahi hiç hissetmiyorsunuz. Bazen kulaklık taktığımı unutuyorum. Yanında gelen memory foam tipi kulaklık uçları gerçekten çok rahat. Bundan önce in ear olarak sennheiser cx300-ii precision kullanıyordum (sonradan çalındı ) ve aralarında kalite anlamında dağlar var. Kulaklığın özellikle kablosu harika. Sanırım kevlar kullanılarak üretilmiş. Kablonun kulaklıklar üzerinde küçük yuvaları var. Çıkarmak için biraz zorlamanız gerekiyor. Ben pek uğraşmadım. Daha önce aldığım kulaklıkları hep kablolarını kulaklıkların dip kısmından zedelediğim için çöpe atmak zorunda kaldım. Yani bu kulaklığı kabloyu zedelesim dahi kullanmaya devam edebileceğim. Yanında gelen ufak taşıma çantası ise idare eder derecede. Ciddi bir koruma sağlamıyor. Cx300'ün taşıma kesesi çok daha ufaktı ama biraz daha kullanışlıydı ve kaliteli hissettiriyordu.

Son olarak yorum yapmak gerekirse bence parasını hak eden bir kulaklık. Tek şikayetim tizlerin biraz kulağımı tırmalaması. Onun da burn-in ile düzeleceğini umuyorum. Son 1.5 ayda en fazla 10-15 saat dinlemişimdir. Fiyatı konusunda yorum yapmak gerekirse; ben Fransa'dan 75 euro gibi bir ücrete aldım. Muadili kulaklıklara da baktım ancak bu kulaklığın parasını daha çok hak ettiğini düşünüyorum. Eğer günlük kullanacaksanız belki her dakika çıkarıp takmak sıkabilir.

Biraz karışık oldu sanırım. SRH440 ya da SE215 (ya da cx300-ii precision) hakkında sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Hocam detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Onumu alayım bunumu alayım falan filan derken sony xba-h1 aldım. Forumda kullanan başka bi arkadaşımız aynı zamanda se215 kullanıcısı. Kendisi 2sini aynı şarkıda dinledi. Xba-h1'in daha iyi olduğunu söyledi. Ses zevkleri kişiye göre farklı olsada xba-h1 aldım. Se215i almayı planladım gerçektende çok istedim. Fakat nakit ihtiyacı vs gibi şeyler araya girince ( başka bi arkadaş 2.el se 215 satabileceğini söylemişti ) mecbur kartla almam gerekti. Şuanlık memnunum kulaklıktan sadece birazcık Sibilance yapıyor o kadar. Dinleme saati ilerledikçe sesin daha iyi olacağını umuyorum.

Detaylı açıklamaya zaman ayırdığınız için tekrardan teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.