Şimdi Ara

shsh kullanılarak ios 8.4(Jailbreakli) to 10.2.1 jb yapmak mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorum şu,

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde 10.2.1 için SAİGON jailbreak aracını yayınladı,benimde elimde ios 10.2.1 imzası mevcut.Upgrade nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xclbr -- 11 Kasım 2017; 0:6:10 >

• Hocam geçiş yapılabilir. Fakat SEP çalışmayacaktır. SEP, Touch ID'nin kullandığı işlemciye verilen addır. Touch ID çalışmayacağından dolayı böyle geçişe gerek yok. sürümün gayet iyi ve başarılı. kalman daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca %100 geçebilirsin diye bi şansın bulunmuyor sürüm kaybetme olasılığında mevcut.

Not: Sorunsuz geçiş yapabilecek tek cihaz 6s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specialtr -- 9 Kasım 2017; 10:10:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKurtTR

Hocam geçiş yapılabilir. Fakat SEP çalışmayacaktır. SEP, Touch ID'nin kullandığı işlemciye verilen addır. Touch ID çalışmayacağından dolayı böyle geçişe gerek yok. sürümün gayet iyi ve başarılı. kalman daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca %100 geçebilirsin diye bi şansın bulunmuyor sürüm kaybetme olasılığında mevcut.

Not: Sorunsuz geçiş yapabilecek tek cihaz 6s

Yaklaşık 4-5 saattir bir çalışma yapıyorum,vmware ile linux kurdum.Fakat kafam hala karışık durumda işlemler gerçekten çok zor ve uğraştırıcı.Her an vazgeçebilirim...Artık biliyorsunuz ki bazı programlar ios 8 i destek vermiyor,appadmin kullansak bile.
    https://yalujailbreak.net/upgrade-ios-8-to-10/#How_to_Upgrade_from_iOS_8_to_102_with_Prometheus

Makalelerden 1 tanesi bu.Fakat türkçe bir sitede yazılan başka bi döküman kafamı karıştırdı.
    https://www.appleuzmani.net/prometheus-cikti-adim-adim-anlatim/

Anladığım kadarıyla 10.3.3 ün içerisinden bir kaç dosya almam gerekicek.Baseband vs.
    bu işlemler sonucu 10.2.1 de jailbreak yapmak mümkün sanırım,fakat touch id kısmından eminmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xclbr -- 9 Kasım 2017; 10:48:7 >

• Böyle bir geçişten sonra iPhone 6 için SEP imzalanmayacaktır.

Dolayısıyla Touch ID çalışmayacak. Dediğim gibi 10.2.1e geçiş esnasında SEP işlemci cipinin imzalanacığı tek cihaz iPhone 6s

Sürümünde herhangi bir sorun yok. AppAdmin sürümün desteklemediği uygulamayı kurmaz sadece sürüm düşürmenize yardımcı olur.

Üst sürüm isteyen uygulamaları;

LowerInstall adlı tweak ile kurabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specialtr -- 9 Kasım 2017; 11:8:47 >

• hiç bulaşma kardeşim elinde büyük bir nimet var ondan da olma bence.
  • kardeş 10.3.3 ün imzasının açık olması lazım bu işlem için.ayrıca sadece touch id değil prometheus komple hata veriyor böyle bir durumda bildiğim kadarıyla.kendini ios 11 de can çekişirken bulabilirsin.hiç bulaşma

• quote:

Orijinalden alıntı: mephisto1

kardeş 10.3.3 ün imzasının açık olması lazım bu işlem için.ayrıca sadece touch id değil prometheus komple hata veriyor böyle bir durumda bildiğim kadarıyla.kendini ios 11 de can çekişirken bulabilirsin.hiç bulaşma

10.3.3'ün imzası sadece 6s için açık

• quote:

quote:

kardeş 10.3.3 ün imzasının açık olması lazım bu işlem için.ayrıca sadece touch id değil prometheus komple hata veriyor böyle bir durumda bildiğim kadarıyla.kendini ios 11 de can çekişirken bulabilirsin.hiç bulaşma

onu diyorum zaten 6 plus var elemanda imzası kapalı. touch id ye gerek yok dese bile prometheus hata veriyor.

• Arkadaşlar baya bi kafamı karıştırdını,vmware ile bilgisayarıma macos ve linux kurulumu yaptım bile.Evet prometheus da bi hata aldım fakat onuda aşmak üzereydim,acaba dediğiniz gibi hiç bulaşmasam mı? Fakat bende ki sorun şu arkadaşlar telefonumda herşeyi sildim hala 12 gb alan kullanılıyor diyor...Bu yüzden 10.2.1 i zorlamak istemiştim.
  • quote:

quote:

quote:

onu diyorum zaten 6 plus var elemanda imzası kapalı. touch id ye gerek yok dese bile prometheus hata veriyor.

Elimde 6 var hocam plus değil.

• quote:

Böyle bir geçişten sonra iPhone 6 için SEP imzalanmayacaktır.

Dolayısıyla Touch ID çalışmayacak. Dediğim gibi 10.2.1e geçiş esnasında SEP işlemci cipinin imzalanacığı tek cihaz iPhone 6s

Sürümünde herhangi bir sorun yok. AppAdmin sürümün desteklemediği uygulamayı kurmaz sadece sürüm düşürmenize yardımcı olur.

Üst sürüm isteyen uygulamaları;

LowerInstall adlı tweak ile kurabilirsin

Bu konuda %100 eminmiyiz hocam? bi arkadaş daha yukarıda bahsetti.Yani %100 emin isek işlemlerden vazgeçmem benim için sanırım mantıklı olucak.

• Arkadaşlar elimde 10.3.1 için de shsh kaydı mevcutmuş ,sep için bi işimize yarar mı dersiniz?

Yani 10.3.1 in sep ini kullanarak 10.2.1 jailbreak yapmak dan bahsediyorum.

ilk 10.3.1 geçerim ardından 10.2.1 e düşerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xclbr -- 11 Kasım 2017; 0:40:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xclbr

Arkadaşlar elimde 10.3.1 için de shsh kaydı mevcutmuş ,sep için bi işimize yarar mı dersiniz?

Yani 10.3.1 in sep ini kullanarak 10.2.1 jailbreak yapmak dan bahsediyorum.

ilk 10.3.1 geçerim ardından 10.2.1 e düşerim?

ipsw.me bu siteden hangi sürümlerin imzası açık bak.

ios 11 den başka imzası açık sürüm yok.dolayısıyla şu an için elindeki shsh dosyaları bir işe yaramaz.

• Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu telefonu brick etmeyi başarmış durumdayım sanırsam.Sizler 8.4 de kal dedikten sonra sizin tavsiyenize uymak istemiştim halbu ki.

Yaptığım tek şey cydia eraser programını kullanmak oldu,cydia eraser programı herşeyi siliyor jailbreaki bile...Bulunduğunuz versiyona geri dönüyorsunuz.Tam da öyle oldu,ta ki itunes dan bu işlemleri yapmadan önce almış olduğum yedeği yükleyene kadar.Telefon bir kaldı apple logosunda,naptıysam acamadım...İşin enteresan yanı telefonu bağlayınca itunes görüyor ama hiç bir şekilde telefonu kendine getiremiyorum,itools la incelediğimde jailbreak yok diyor,haliyle cydia eraser herşeyi silip atmıştı.Var mı bu işin içinden çıkış yolu? Yoksa ios 11 yolu mu gözüktü?
  • Geçmiş olsun ama kaşınmışsınız siz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Geçmiş olsun ama kaşınmışsınız siz :)

yapmak durumundaydım telefonumda fotoğraf olmamasına rağmen 4gb ,alan dolu gözüküyordu.Mecbur bulunduğum versiyonda restore yapmak durumundaydım...Ama itunes dan gol yedik.Sanırım apple önlem almış başka bi açıklaması yok.
  • Yanlış işlem sonucu buraya varmışsın. Elmada kaldıysan ve Jailbreak deaktifse maalesef sürüm kaybedeceksin gibi görünüyor. (Yaptığın işlemleri ve şuan nerede olduğunu detaylıca açıkla)

1. Madem bellek sorunun vardı sürüm yükseltmek shsh işini kurcalamaktansa söyleseydin cydia eraseri nasıl kullanman gerektiğini söylerdik.

2. Jailbreak li bir sistemin yedeğini alıp jailbreaksiz bir sisteme kuruyorsun. Büyük hata.

3. 8.4 bulunmaz bir nimettir, ama sen kıymetini bilmedin. Jailbreakli cihaz kullanıyosun hemde 8.4de ama Eraser'den bi habersin. En azından nasıl kullanman gerektiğini sor hocam.

Geçmiş olsun...

• quote:

Yanlış işlem sonucu buraya varmışsın. Elmada kaldıysan ve Jailbreak deaktifse maalesef sürüm kaybedeceksin gibi görünüyor. (Yaptığın işlemleri ve şuan nerede olduğunu detaylıca açıkla)

1. Madem bellek sorunun vardı sürüm yükseltmek shsh işini kurcalamaktansa söyleseydin cydia eraseri nasıl kullanman gerektiğini söylerdik.

2. Jailbreak li bir sistemin yedeğini alıp jailbreaksiz bir sisteme kuruyorsun. Büyük hata.

3. 8.4 bulunmaz bir nimettir, ama sen kıymetini bilmedin. Jailbreakli cihaz kullanıyosun hemde 8.4de ama Eraser'den bi habersin. En azından nasıl kullanman gerektiğini sor hocam.

Geçmiş olsun...

Foruma girmek için çok vakit bulamıyorm,aynı şekilde gelen mesajlarda hep sonradan oluyor.Cydia eraserı kullanmayı biliyorum.Fakat önemli yedekler mesajlar açısından itunes la yedeklemeyi aktarmayı denedim,ne zararı olabilirdi ki...Telefonun volume up tuşu çalışmıyordu dolayısıyla safe mode a da giremedim,şimdi tuşu değiştirdim sorun gene aynı ,elma logosunda kalıyor mutabıksak ios 11 e geçiyorum,sanırım başka bir yol yok,3gs den beri jailbreak kullanıyorum,ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.Benim için üzücü oldu...

Bu arada itunes telefonu görüyor.telefonun sarjını vs. görebiliyorum,bildiğimiz itunes arayüzü.Her yolu denedim recovery moda aldım,bi kaç yardımcı programla düzeltmeyi denedim olmadı.Apple logosunu aşamadım,bu işlem rehper mesaj için aldığım yedeği itunes ile tekrar geri yüklemeye calıstıgım sürede oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xclbr -- 11 Kasım 2017; 18:46:31 >

• quote:

quote:

Yanlış işlem sonucu buraya varmışsın. Elmada kaldıysan ve Jailbreak deaktifse maalesef sürüm kaybedeceksin gibi görünüyor. (Yaptığın işlemleri ve şuan nerede olduğunu detaylıca açıkla)

Geçmiş olsun...

Foruma girmek için çok vakit bulamıyorm,aynı şekilde gelen mesajlarda hep sonradan oluyor.Cydia eraserı kullanmayı biliyorum.Fakat önemli yedekler mesajlar açısından itunes la yedeklemeyi aktarmayı denedim,ne zararı olabilirdi ki...Telefonun volume up tuşu çalışmıyordu dolayısıyla safe mode a da giremedim,şimdi tuşu değiştirdim sorun gene aynı ,elma logosunda kalıyor mutabıksak ios 11 e geçiyorum,sanırım başka bir yol yok,3gs den beri jailbreak kullanıyorum,ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.Benim için üzücü oldu...

Bu arada itunes telefonu görüyor.telefonun sarjını vs. görebiliyorum,bildiğimiz itunes arayüzü.Her yolu denedim recovery moda aldım,bi kaç yardımcı programla düzeltmeyi denedim olmadı.Apple logosunu aşamadım,bu işlem rehper mesaj için aldığım yedeği itunes ile tekrar geri yüklemeye calıstıgım sürede oldu.

Hocam jailbreak li bir cihaz kernel erişimi sağlanmış bir cihaz demektir. Kernel erişimi yani root olarak girilmiş ve işlem yapılmış bir sistemin yedeğini alıp jailbreaksiz bir cihaza yüklemeye çalışmışsın. iCloud girişi yapmışmıydın? yaptıysan uzaktan sıfırlamayı dene. Onuda yapmadıysan DFU ile 11'i yükle jailbreak bekleyenler kervanına katıl

• quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun...

Hocam jailbreak li bir cihaz kernel erişimi sağlanmış bir cihaz demektir. Kernel erişimi yani root olarak girilmiş ve işlem yapılmış bir sistemin yedeğini alıp jailbreaksiz bir cihaza yüklemeye çalışmışsın. iCloud girişi yapmışmıydın? yaptıysan uzaktan sıfırlamayı dene. Onuda yapmadıysan DFU ile 11'i yükle jailbreak bekleyenler kervanına katıl

o bekleyiş bayağı uzun sürecek gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.