Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.208
Cevap
52
Favori
108.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski aracım benzinde ortalama 7 litre yakarken lpg de 8 litre yakıyordu.

eğer jazzda da öyle olursa çok güzel olur. kmde 18 kuruş falan yakar diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

eski aracım benzinde ortalama 7 litre yakarken lpg de 8 litre yakıyordu.

eğer jazzda da öyle olursa çok güzel olur. kmde 18 kuruş falan yakar diye tahmin ediyorum.

2009 jazz manuel lpg yakıt değerlerim

Su ana kadar 391 tl lpg genelde 2.53 liradan .. 1850 km gittim . Şu an lpg tankı yeni doldurdum 58 tl.

Benzin atmadim hiç . İlk lpg taktigimda Benzin deposu full dolu idi. Extra ağırlık yukletmek istemedim jazzima.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 6 Eylül 2014; 11:21:17 >
  • ş.içi mi uzun yol da mı
  • Karışık yarı yarıya .. gidip geldiğim her mesafenin 160 km şehirdisi. Her ayri değerde bir kere gitmişim.

Edit resim karışıkti düzenlendi.
     Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko1 -- 6 Eylül 2014; 23:45:06 >
  • Arkadaşlar siz Jazz'cılra sorum olacak linkteki arabayı düşünüyorum
    ilan no : 178454898
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-sanruflu-boyasiz-aile-arabasi-178454898/detay

İlanda ls modeli diyor ama bazı arkadaşlar ls en baz modeli diyor. Bu araçta sunroof, esp ... var. Sanki ls modeli değilmiş gibi
    Bi de fiyatı nasıl, ne dersiniz bu araç alınır mı?. Alınırsa kaça alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayzer_sozee -- 7 Eylül 2014; 15:00:41 >
  • araç gayet temiz görünüyor, diri bir araba
    kazası darbesi değişeni yoksa alınır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayzer_sozee

Arkadaşlar siz Jazz'cılra sorum olacak linkteki arabayı düşünüyorum
    ilan no : 178454898
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-sanruflu-boyasiz-aile-arabasi-178454898/detay

İlanda ls modeli diyor ama bazı arkadaşlar ls en baz modeli diyor. Bu araçta sunroof, esp ... var. Sanki ls modeli değilmiş gibi
    Bi de fiyatı nasıl, ne dersiniz bu araç alınır mı?. Alınırsa kaça alınır?

Es donanım sanırım. Temizse fiyat normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

araç gayet temiz görünüyor, diri bir araba

kayıtlara geçmiş hasarı yok
    Benim aklıma takılan LS modelinde opsiyonel olarak sunroof, esp, arka park sensörü seçilebiliyor mu acaba?
    Neyse arabaya baktırıp bişeyi yoksa oa göre değerlendirmek lazım.
    Şimdi balıkesirde Jazz'lardan anlayan bi usta bulmak lazım:)
  • quote:

quote:

Benim aklıma takılan LS modelinde opsiyonel olarak sunroof, esp, arka park sensörü seçilebiliyor mu acaba?

Opsiyonel olarak donanım seçilemiyor. Büyük ihtimal ilanı veren LS modeli yanlış yazmış olabilir eğer araçta sunroof varsa.

Park sensörü de kişi isterse kendisi ücretini ödeyerek taktırabiliyor. Ben böyle biliyorum.

• Arkadaşlar selam

Lastik rotasyonu ile ilgili bir sorum var. Kılavuza göre her 10.000 km de bir lastiklerin yerlerinin değişmesi gerekiyor (muş) .
    Benim araç 13500 km civarına geldi. Bu gün rot balans yaptırdığım sanayideki lastikçime gittim. Rotasyon yapmak istediğim söyledim.
    Arabama baktı ,bana baktı, abi buna rotasyona gerek yok dedi. 25.000 km olunca gel halledelim boşu boşuna masraf yapma şimdi dedi.

Sizde durum nedir, kılavuz değerlerine uyulmalı mı ? Yoksa ustanın dediği gibi 25000 km de mi rotasyon yaptırmalıyım.

Saygılar?
  • quote:

quote:

büyük ihtimalle kaskosu yoktur, 11 yaşında arabaya kolay kolay kasko yapmazlar
    kasko olmayınca her hangi bir onarım kaydı da olmaz haliyle
    Saşmam, iyi, anlayan, tecrübeli bir kaportacı bulup baktırman lazım
    ama dikkat et çoğusu bi halttan anlamıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Arkadaşlar selam

Lastik rotasyonu ile ilgili bir sorum var. Kılavuza göre her 10.000 km de bir lastiklerin yerlerinin değişmesi gerekiyor (muş) .
    Benim araç 13500 km civarına geldi. Bu gün rot balans yaptırdığım sanayideki lastikçime gittim. Rotasyon yapmak istediğim söyledim.
    Arabama baktı ,bana baktı, abi buna rotasyona gerek yok dedi. 25.000 km olunca gel halledelim boşu boşuna masraf yapma şimdi dedi.

Sizde durum nedir, kılavuz değerlerine uyulmalı mı ? Yoksa ustanın dediği gibi 25000 km de mi rotasyon yaptırmalıyım.

Saygılar?

Bu gibi durumların aracın garantisiyle ilgisi var mı?

• SonNn_ S kullanıcısına yanıt
    Garanti ile ilgili bir problem olacağını düşünmüyorum. Eğer öyle olsaydı ilk sene bakımına gittiğim 7000 km civarında lastik rotasyonunu yapmaları gerekirdi, ya da 3000 km sonra gelin yapalım derlerdi diye düşünüyorum. Sonuçta lastik sarf malzeme statüsünde. Benim için garantiden ziyade güvenlik olarak daha önemli bir konu
  • Anlıyorum. Bence de öyledir. Ben aracı aldığımda 91000 km.de idi.ön 2 lastiği yeniledim ve o lastiklerle 20.000km.yol yaptım. Bu sırada 1 kere rot balans yaptırdım o kadar. Acaba rotasyon gerekli mi? Bilgisi olan var mı?

• lastiklerin hepsini yenilenseydin tamam da
    sadece önleri yenilediysen rotasyon anlamsız bence
  • SonNn_ S kullanıcısına yanıt
    Aradım iş ortağıyla anlaşamadık ondan satıyorum diyor. Ruhsat başkasında satınca alıcam diyor.
    Soğudum yani arabadan başka Jazz bakıcam artık.
    İlginize çok teşekkür edrim arkadaşlar
  • Günümüzde lastiklerin çoğu yönlü olduğu için lastik rotasyonu çarprazlama değil, ön ve arka lastiklerin yer değiştirmesi şeklinde yapılır. Her bakımda rotasyon yapılır, yapılmasa da bir sıkıntı çıkmaz. (ön lastikler çok aşınmışsa sorun çıkabilir ama)

İlla rotasyon yaptırmak istiyorsanız servise gitmenize gerek yok. Herhangi bir lastikçiye gidip lastik başına 5 ₺ verip balans yaptırır ve önden çıkan lastikleri arkaya, arkadan çıkan lastikleri öne taktırarak rotasyonu da halletmiş olursunuz. Cebinizden çıkan ise sadece 20 ₺ olur.

Veya benim gibi kış lastiği kullanıyorsanız lastik değişimlerinde bunlar olur zaten.

• quote:

lastiklerin hepsini yenilenseydin tamam da
    sadece önleri yenilediysen rotasyon anlamsız bence

Doğrudur abicim.
    En iyisi biraz daha kullanıp Murat'ın dediği gibi ön arka değiştirip balans yaptırmak.

• geçen hafta içinde araca lpg taktırmıştım.
    hafta sonu hataydan mersine gidip geldim. otobanı kullandım. araçta 5 yetişkin ve bagaj tamamı ile doluydu.
    100 km de 7 litre lpg tüketimim oldu. sonuç benim için gayet tatminkar oldu.
    benzinle gitsem 100km/6lt yakardı diye tahmin ediyorum.
    Bu durumda yuvarlak hesapla; benzinle 30 kuruş yakarken lpg ile 18 kuruş yakmakta.

Giderken 130-140 ile (akrabam kullandı) gelirken 110-120 hız ile( ben kullandım) geldik. Performans açısından herhangi bir eksiklik hissetmedim.

lpg düşünenler için paylaşmakta fayda buldum.

• Akrabanızın kullanımıyla 6 lt.lik tüketimi de geçerdi bence. Verdiğin lpg tüketimi çok iyiymiş. Güle güle kullanın.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.