Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.298
Cevap
309
Favori
2.355.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andreoni

Dış görünüm J kasa mı K kasa mı sizce? İncelemenizi bekliyorum merakla..

J kasa belki gözümüzde artık eskidiği için de olabilir ama kesinlikle K kasa.
  • andreoni kullanıcısına yanıt
    1.0 enjoy 1.2 tsi comfortline hemen hemen aynı donanım fiyat olarak da bi fark yok.üst donanımlara çıkıldıkça belki fiyat farkı artıyor olabilir ama başlangıç olarak aynı rakamlar 3 aşağı 5 yukarı.
    astra 5 ileri golf 6 ileri.golf de sunroof opsiyonu var astra da yok.sunroofa takmış durumdayım bu ara nedense.
    i30u satarken bundan sonra manuel ve sunroofsuz araç almayacağım dedim şimdi arabasızlıktan eşek olsa bineceğim yani o derece arabasızlık başıma vurdu.biraz daha bekleyip astranın easytronik şanzımanına bakıp bi karar vereceğim.en azından bi tanesini bari karşılasın.o zamana kadar enjoya sunroof opsiyonu da gelirse tam olur.ya da dinamic 1.0 getirirlerse o daha çok işime gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vfnv

1.0 enjoy 1.2 tsi comfortline hemen hemen aynı donanım fiyat olarak da bi fark yok.üst donanımlara çıkıldıkça belki fiyat farkı artıyor olabilir ama başlangıç olarak aynı rakamlar 3 aşağı 5 yukarı.
    astra 5 ileri golf 6 ileri.golf de sunroof opsiyonu var astra da yok.sunroofa takmış durumdayım bu ara nedense.
    i30u satarken bundan sonra manuel ve sunroofsuz araç almayacağım dedim şimdi arabasızlıktan eşek olsa bineceğim yani o derece arabasızlık başıma vurdu.biraz daha bekleyip astranın easytronik şanzımanına bakıp bi karar vereceğim.en azından bi tanesini bari karşılasın.o zamana kadar enjoya sunroof opsiyonu da gelirse tam olur.ya da dinamic 1.0 getirirlerse o daha çok işime gelir.

Aceleniz yoksa bekleyin derim. Gönlünüze ve istediğinize göre bir araç bulursunuz inş. Fiyatlar artar mı azalır mı onu da bilemiyoruz ki. İyi ki bu dönemde arabasız kalmadım :) Arabaya alışan için de zor oluyor. Bir gün bakıma bile bıraksak hissediyoruz eksikliğini..

• quote:

Orijinalden alıntı: dost2003

Arkadaşlar merhaba , En sonunda dün yeni astrayı inceleme fırsatım oldu gedizler opel de. 3 adet vardı ve donanım olarak dynamic ve exelance mıdellerini inceleme fırsatım oldu. Bu arada kendi aracım astra j 1.3 cdti cosmo + cd500 144.000 km de. Hepimizin yaptığı gibi ilk işim aracın direksiyonuna oturmak oldu. Üzülerek söylüyorum araçta ilk beğenmediğim unsur koltuklar oldu.Boyum 1.80 kilo 85.koltuklar j kasaya göre daha küçük ve otururken dahi yeterli yan desteğin olmadığı hissiyatına kapıldım. Özellikle koltuk oturma kısmı alttan astra j deki kadar öne doğru uzanmıyor bu da çok rahatsız edici bir durum. Bir sonraki dikkatimi çeken husus da aracın malzeme kalitesi kesinlikle benim gözümde astra j den daha geride bunu exelence modeli ile 2011 cosmo aracımı kıyaslayarak söylüyorum. Tek tek bütün parçaları incelemedim ancak genel algı ve verdiği hissiyat ne yazık ki bu. Bir parçada örnek verecek olursak otm el freninin konumlandırıldığı plastik parça boydan boya oldukça ucuz ve kalitesiz duruyor. Astra j den sonra yadırgadığım bir diğer konu da önde daralan yasam alanı. Aracın kağıt üstünde genişlik ölçüsü her ne kadar 5-6 cm artmış gözüksede içeride böyle bir algı yok. Hatta ön koltuklarda oturan yolcular için yasam alanı astra j de belirgin bir şekilde daha iyi. Burada en önemli faktör dokunmatik ekranın size doğru yakın duran pozisyonu. Sırf bu ekran yüzünden içeride bütünlük hissi iyi değil. Keza vites kolunun bulunduğu konum da benim hoşuma girmeyen noktalardan. Ben araçları bir 15 dk kadar inceledikten sonra insignia ya geçtim. Cosmo donanım 1.6 dizel otm insignia nın içine oturdum.Araç gerçekten etkileyici her anlamda çok başarılı gerek malzeme kalitesi gerekse verdiği kalite hissi anlamında. Tasarım konusunda ise her detaya kadar düşünülmüş bir araç fiyatı ise 102.000 tl birazdaha pazarlık yaptım 101 küsürlü rakamlara indi.Daha sonra dışarıda 1 adet edition elegance araç vardı. Standart 18 jant + cosmo daki gibi 8" ekran köpekbalığı anten vs standart. Farlar afl değil ama görüntü aynı farklılıklar gerçekten az fiyat 94.000 tl 1.6 dizel otomatik. Şimdi bu fiyatlarda gidip astra k alırmıyım kesinlikle hayır. Şu an araba almayı düşünüyor olsaydım hiç düşünmeden insignia 1.6 dizel otm cosmo veya edition elegance alır 10 yıl gönül rahatlığı ile binerdim. Opel astra j ve insignia ile çıtayı öyle bir yere çıkardı ki bu araçlardan sonra astra k benim beklentilerimi karşılamadı. Astra j ciddi anlamda k kasanın yanında daha kaliteli duruyor. İnceleyin sizde benimle hemfikir olacaksınız. Tabi bu sadece j kasa kullananlar için geçerli bir durum. Satmaz mı tabiki çok satacaktır.

Astra j sahibi olarak aynı fikirdeyim. Insignia alsam diyor insan fakat 100bin verip 6-7 senelik yüzü eskimiş bir kasayı almak da soru işareti. Benim yeni megane 4'den umudum var. Bakalım gelince neyle karşılacağız

• quote:

Orijinalden alıntı: vfnv

Euro dolar karsısında değeriyle bi alakası var mı bilmiyorum.o kadar teknik bilgiye sahip değilim bu konuda.sadece euro endeksli olsa daha ucuz olması gerek diyorum.
    Diğer arkadaşın tavsiyesine gelince yeni kasa manuel dizel i30 alıp memnun kalmadım sattım.dizel i30 alacağınıza benzinli astra golf alın yakıt yönünden üzer i30.astra bekledim bu zamana kadar ama golf de aklımın bi köşesinde hala.
    Bu arada astra nasıl daha donanımlı.
    Eğer easytronık 3.0ı beğenirsem alacağım sadece otm farkından dolayı.yoksa golf her yönden daha iyi gibi benim kriterlerim açısından.

Geçen yıl euro ocak-nisan arasında 2,90 ve üzeriydi .Geri kalan aylarda ve 2015 nisan sonuna kadar hiç 2,90'ı geçmedi.
    Ağustosta 3,20 ve üzerine çıktı ve seçimden sonra 3,20nin altına düştü.
    Bu da geçen yıla oranla %10-15 aasında bir fark yaratıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gregoryus

Arkadaslar astra j sport 1.6 136 hp fiyati ne durumda aralik gibi fiyati kaca iner son gunlerde fiyat alan oldumu alan olduysa paylasabilir mi

Aynen şu an yoğun şekilde bakınıyorum bayiler ağız birliği etmişler 71-72 136 j 1.6 manuel 136hp sport hb için izmir ve çevresi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 13 Kasım 2015; 17:06:07 >
  • İçine bindiğim aracın döşemesi, tavanı ve kapı döşemeleri simsiyahtı içimi kasvet bağladı zor durduk babamla. Her versiyon böyle değildir inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

İçine bindiğim aracın döşemesi, tavanı ve kapı döşemeleri simsiyahtı içimi kasvet bağladı zor durduk babamla. Her versiyon böyle değildir inşallah.

Sadece Dynamic te Siyah iç tavan döşemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tfk35

quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

İçine bindiğim aracın döşemesi, tavanı ve kapı döşemeleri simsiyahtı içimi kasvet bağladı zor durduk babamla. Her versiyon böyle değildir inşallah.

Sadece Dynamic te Siyah iç tavan döşemesi

Dynamic'e sunroof sart..

• bu kadar para, astra ya verilmez. 5 ay bekledim. keşke beklemeseydim.
  • kuess kullanıcısına yanıt
    Ona verilmez buna verilmez,duzen de degismiyor. Yayan kaldiniz,tebrikler.

• Bende dynanic düşünüyordum, bu siyah tavan kafamı karıştırdı, foto varsa gönderebilir misiniz, bi bakalım nasılmış acaba

• quote:

Bence j

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Trim sesi J kasada yoktu, H kasada vardı.(Kendi kullandığım araçlar için diyorum, genelleme değildir.) K'da olur mu bilmem... Ama Bmw malzeme kalitesini de beklemeyin derim. :) Opel istese alasını yapar mı, neden yapmasın...
    -----

Easytronic 3 yeni Corsa'da var, test edebilirsiniz.

J kasanın hangi modeline sahipsiniz bilmiyorum ama bende 2013 1.6 edition vardı,sıfır aldım 9 ay sonra sattım trim sesleri bezdirmişti beni

• Motor seçenekleri ve yakıt açısından astra k daha iyi tabiki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dynamıc almayı düşünüyodum ama aracın içi tabut gibi her yer siyah. İnsanın gerçekten içini karartıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan.ersin

Bende dynamıc almayı düşünüyodum ama aracın içi tabut gibi her yer siyah. İnsanın gerçekten içini karartıyor.

Evet mağara gibi çok kötü.insanın ruhu daralıyor.sunrof olsa bile çekilkez

• quote:

J kasa hocam. K kasa hyundai i20 olmuş resmen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Aynen size katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Aynen size katılıyorum

Yaza doğru 1.6 dizel otomatik veya manuel farketmez. İkinci el sport+stil paket düşük km li bir j kasa bulursam acımayacağım hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.