Şimdi Ara

Bir ttnet klasiği-arıza kaydı bırakma cezası hız 0,2 mbps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen hafta hızım düşük olduğu gerekçesi ile arıza kaydı bırakmıştım, aslınjda her 3 ayda bir hızım kasıtlı olarak mı bilmem günah almayalım ama düşüyor ve arıza kaydı bırakınca 1 hafta falan sonra keyfe keder artırıyorlardı ama bu sefer, yeter artık sürekli niye kayıt bırakıyorsun dercesine hızımı 0,2 yapmışlar, zaten geçen ayki arıza kaydı sonuçlanınca santralden arayan memurun konuşmasından şüphelenmiştim, bana umarım bu son olur falan demişti, Ah keşke bir alternarnatif olsa ama yok, türkiyede ttnet tekel.

Bir ttnet klasiği-arıza kaydı bırakma cezası  hız 0,2 mbps

• Adil kullanım kotasına mı giriyorsun yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Adil kullanım kotasına mı giriyorsun yoksa?

Akk'da 3 mbps'ye iniyor. Bu sorun başka. Resmen öldürmüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    modem bilgilerini paylaş usta
  • Su anda durum nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hat değerlerini bir görelim o zaman daha sağlıklı bilgi verebiliriz.
  • hat değerlerim bu önceleri 2-3 mbit görüyordum.
    edit: şu an 0.8 mbit (1mbit diyorlar) sabitlenmiş ama arıza kaydını kapattırmadım bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 29 Ağustos 2013; 11:33:42 >
    Cok kötü değerler özellikle hat zayıflaman felaket bir sorun var hatta hat modunu adsl2 yap adsl2+ tiki kaldırıp yap bakalım değişme olucakmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Cok kötü değerler özellikle hat zayıflaman felaket bir sorun var hatta hat modunu adsl2 yap adsl2+ tiki kaldırıp yap bakalım değişme olucakmı.

o nasıl olacak bilemiyorum bir deneyelim bakalım ama yapamam herhalde.
    menüde internet yazıyorya hocam altında seçenekler çıkar gelişmişe basıcaksınız orada var o ayarlar.
  • tamam yaptım, değişen birşey varmı acaba ?
    Hat zayıflaman az cok düşmüş snr az artmış senin hatta sorun var.Peşini bırakma evdeki hattınıda kontrol et arıza kaydını telekoma bırak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BonezCrusher -- 29 Ağustos 2013; 12:15:36 >
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    Arıza kaydı açmadan önce kaç mbps hız alıyordun esas önemlisi o 3mbps ve üzeri bir hız alırken bu hale geldiyse hattın ilk yapman gereken kabloları kontrol etmek olmalı.

Nedeniyse hat zayıflaman 66 gözüküyorki bu tam tamına bağlı olduğun santrale 5km mesafen var demek.

Dediğim gibi daha önceleri 3 ve üzeri hızlar alıyoduysan kabloları gözden geçir.
  • ve mutlu son,
    mücadelenin sonunda 2.2 mbite sabitlemeyi başardım, neyse buna da şükür bari....
    http://www.speedtest.net/result/2962590120.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

ve mutlu son,
    mücadelenin sonunda 2.2 mbite sabitlemeyi başardım, neyse buna da şükür bari....
    http://www.speedtest.net/result/2962590120.png

Ülkeye bak, 2.2 mbps'ye şükreder hale geldik.
  • santral personeline sorsan 1 mbit bile çok diyorlar ...
    Neyseki @ttnetdestek iyi çalışıyor
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bu yüksek zayıflama ile (61 db) 1 mbps bile alman mucize. Bol miktarda ATM paket kaybı vardır diye düşünüyorum iletim esnasında.

niye mucize olsunki geçen hafta 3 mbit olan hızımı 1 mbite düşürdüler, bir sürü kavga , gürültü, şikayet kaydı, sosyal ağ, şikayetbu.com v.s. derken sonunda 2 mbite çıkarttırabildim, 3 mbit için biraz daha bastıracağım, netteki yorumlara bakılırsa ayarlarım berbat, geçen hafta bir konu açtım 1 mbite şükredin gibi yorumlar gelmişti.
    EDİT: santrale uzaklığım 5 km , belkide daha fazle , santral bizden 2 köy ileride.
    Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 2355 509
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 2988 974
    SNR Sınırı (dB): 5.9 6.4
    Hat Zayıflaması(dB): 66.0 36.5
    Güç (dB): 15.9 12.4

Mesajındaki değerler berbat ötesi ve yineliyorum 1 mbps alman gerçekten mucize. 3 mbps rekor olur. Snr kopma sınırınında altında. 66 db zayıflama ne demek yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 12 Eylül 2013; 22:38:07 >

dostum o değerlerle mutlaka koparsın 2mbitte, video falan izlersen

en acilinden santralden adam çağır eve gelen kabloları kontrol etsin gerekirse değiştirsin

ayrıca sende evdeki kabloları komple yenile..

telefonla konusurken bile parazit yapar o hat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

dostum o değerlerle mutlaka koparsın 2mbitte, video falan izlersen

en acilinden santralden adam çağır eve gelen kabloları kontrol etsin gerekirse değiştirsin

ayrıca sende evdeki kabloları komple yenile..

telefonla konusurken bile parazit yapar o hat

boşver bu iyi...
    2 yıldır kullandığım net bu, santral görevlileri de aynı senin gibi düşünüyor...,
    en iyisi çok bilmişlere bulaşmamak, adamlara bir arıza kaydı bıraktık, başımıza gelmeyen kalmadı.

santral görevlileri biliyorda neden bişey yapmıyor?

adam gibi hizmet almak varken niye razı oluyosun anlamadım, bence yaptır yarın öbür gün en ihtiyacın olan zamanda gider net

bak ben daha dün yeniledim evdeki kabloyu, 8 mbit alıyordum ama dakkada bir kopuyodu, hat gürültü oranı 6DB ye kadar düşüyodu, kablo değiştikten sonra 20-25 DB arası şuan, ne kopma var ne bişey hız maksimum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 12 Eylül 2013; 23:58:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.