Şimdi Ara

Jailbreak yapılmalı mı ? (İphone 4)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bir aydır kullandığım iphone 4(Simfree) , 5.1.1 9B206 sürüm olan cihazımı stok geldiği halde bir kaç uygulama kurulu halde kullanıyorum ve yavaştan sıkılmaya başladım
    Cihazla ilgili yaşadığım sorunlar normalmi diye size danışayım dedim
    Cihazın şarj süresi 3g ile internette dolaşıp mesajlaşırken konuşurken vs 20 saat civarı gidiyor yalnız cihazda son günlerde takılmalar hissetmeye başladım acaba neden olabilir ? Genel facebook sayfasında sayfadan aşağıya kayarken bu takılmalar hissedilir seviyede oluyor...Acaba arka planda açık kalan prgramlar felanmı oluyor bilemedim.Çünkü cihazda bir uygulamadan çıkış yapabilcek bir menü yok sadece tuştan çıkış yapıyorum...
    Bir başka sorunum ise cihazın sağ alt tarafında bazen ısınma hissediyorum.Bu ısınma rahatsız edici seviyede olmuyor ama internette vs. dolaşırken genelde bu ısınma oluyor.
    Bir başka sorunumda wireless gücünden dolayı , laptopumun gördüğü ağların bazıları hatta çoğunu iphone 4 ümde göremiyorum misalen laptopumda 15 tane wireless ağ görebilirken iphone da 6-7 tanesi ancak görünüyor...
    Jailbreak ile ilgili sorularım ise şunlar
    Cihaza herhangi bir zararı olur mu ?
    Şarj süresini çok etkiler mi ?
    Jailbreak yapılırken şarj tamamen dolumu olmalıdır ?
    Jailbreak yaparken nelere dikkat edilmelidir (yedekleme , şarj durumu vs...)
    Ve jailbreak in yararları nelerdir ?
    Yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan314 -- 1 Eylül 2012; 3:00:06 >

• Öncelikle sıkıntılarının hepsi normal şeyler. Son sorularına da kısa bir cevap vereyim hiç pişman olmayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

Öncelikle sıkıntılarının hepsi normal şeyler. Son sorularına da kısa bir cevap vereyim hiç pişman olmayacaksın.

Hocam icimi okudunuz son noktaya kadar sizleyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jaİlbreak artık herkes için şart gibi birsey
    Cydia sayesinde telefonu kullanmakda pratiklesiyor , home tuşunun yükünü azaltmak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Acaba arka planda açık kalan prgramlar felanmı oluyor bilemedim.Çünkü cihazda bir uygulamadan çıkış yapabilcek bir menü yok sadece tuştan çıkış yapıyorum...

Home tuşuna çift klik, oradaki uygulamalara üstüne basılı tutarak çarpıdan kapatın. Açık uygulamalar öyle kapatılır. Bence bir kullanma klavuzu okuyun, yanında gelen varya.
  • Jailbreak her iphone için gereklidir . Yoksa telefonun 3310 dan farkı yoktur

Geçen gün rehberimi temizleyecektim. Baktım rehberin hepsini sil diye birşey yok. 1000 kişiyi tek tek elle sillemizi istiyor.
    Açık uygulamaları tek tek kapatmamızı istiyor. Arkada 15 program açık diye ben ekrana 15 kere tıklamak zorundamıyım. Nerede kaldı kullanım kolaylığı ?

Bu gibi aptallıkları jailbreak ile aşabilirsin.Mesela 3g yi ve mobil veriyi ve daha birçok şeyi kapatma kısayolunu bildirim çubuğuna ekleyebilirsin.
    Kısaca jailbreak şart Tek olumsuz yanı cihazı biraz yavaşlatması ve şarjın bir kısmını götürmesi : )
    Jailbreaksız kullananlara şaşırıyorum , çünkü 1 hafta o şekilde kullanınca çıldırıyorum. Telefonu duvara atasım geliyordu

• Birçok jailbreak yöntemi var gibi duruyor absinthe vs. 5.1.1 9B206 sürüm için hangisini önerirsiniz arkadaşlar ? Birde ilk defa yapıcak olcağımdan çekincelerim var jailbreak hakkında , zira daha önce samsung bir telefonuma rom atarken baya sıkıntı yaşamıştım
    Var ise bir konu linki jailbreakin bu sürümüne ait link verirseniz sevinirim.Teşekkürler cevap veren herkeze bugün jailbreak yapmayı düşünüyorum telefona
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan314

Arkadaşlar yaklaşık bir aydır kullandığım iphone 4(Simfree) , 5.1.1 9B206 sürüm olan cihazımı stok geldiği halde bir kaç uygulama kurulu halde kullanıyorum ve yavaştan sıkılmaya başladım
    Cihazla ilgili yaşadığım sorunlar normalmi diye size danışayım dedim
    Cihazın şarj süresi 3g ile internette dolaşıp mesajlaşırken konuşurken vs 20 saat civarı gidiyor yalnız cihazda son günlerde takılmalar hissetmeye başladım acaba neden olabilir ? Genel facebook sayfasında sayfadan aşağıya kayarken bu takılmalar hissedilir seviyede oluyor...Acaba arka planda açık kalan prgramlar felanmı oluyor bilemedim.Çünkü cihazda bir uygulamadan çıkış yapabilcek bir menü yok sadece tuştan çıkış yapıyorum...
    Bir başka sorunum ise cihazın sağ alt tarafında bazen ısınma hissediyorum.Bu ısınma rahatsız edici seviyede olmuyor ama internette vs. dolaşırken genelde bu ısınma oluyor.
    Bir başka sorunumda wireless gücünden dolayı , laptopumun gördüğü ağların bazıları hatta çoğunu iphone 4 ümde göremiyorum misalen laptopumda 15 tane wireless ağ görebilirken iphone da 6-7 tanesi ancak görünüyor...
    Jailbreak ile ilgili sorularım ise şunlar
    Cihaza herhangi bir zararı olur mu ?
    Şarj süresini çok etkiler mi ?
    Jailbreak yapılırken şarj tamamen dolumu olmalıdır ?
    Jailbreak yaparken nelere dikkat edilmelidir (yedekleme , şarj durumu vs...)
    Ve jailbreak in yararları nelerdir ?
    Yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

jailbreak yapmak yazilimsal olarak isletim sistemini hacklior geri donusu restore ile yaparsan iz kalmior
    bataryanin full olmasina gerek yok 1% ilede girisme 2 3 dk lik islemde telin kapanmasin yeter
    her ihtimale karsi 1 tane buluta 1 tanede i tunes a yedek al belki memnun kalmicaksin die
    tweak seven arkadaslar var ben nefret ederim kisisel gorus tweak olaylarini begenirsen yap
    bedava uygulama indirme var ki tamamen yasa disi bi islem
    telefonuna zarari olmaz ama o halde sakin garantiye verme forumda birininki garanti disi kalmisti restore edip vermelisin

• jailbreaksiz iphone,iphone değildir :) "benim çok param var,zenginim her uygulamaya para verip alırım yaa ne olacak" diyorsan jb yapma..ama yaparsan inan iphone ni daha çok seveceksin :) telefonla daha çok vakit geçirecek,daha fazla şey keşfedeceksin..
    Not : şahsi fikrimdir..illa çok parası olanlar mı jb yapmıyor demenize gerek yok :)
    ip4,gevey ile,jb li kullanıyorum..
  • en basit örneğini vereyim ; 6 yaşında kardeşim var,onun için oyunlar yükledim.oyun içi satın alımda yaklaşık 70-80 $ lık alım yapılması gerekiyor,ama telefon jb li olduğu için iapcracker ile onlarcasını satın alabiliyorum.sırf kardeşimin mutluluğu için bile jb yaparım :) jb bir okyanus gibi anlayacağın..

1 ) sarj süresini etkileyip etkilemediği hakkında kesin bir bilgim yok
    2 ) garanti dışında kaldığı söyleniyor,forumda farklı söylemlerde mevcut..
    3 ) sarjın tamamen dolu olmasına gerek yok..
    4 ) yapmadan önce mutlaka yedek al
    5 ) memnun kalmazsan restore eder kurtulursun kardeşim.

eyw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnzylmz85

en basit örneğini vereyim ; 6 yaşında kardeşim var,onun için oyunlar yükledim.oyun içi satın alımda yaklaşık 70-80 $ lık alım yapılması gerekiyor,ama telefon jb li olduğu için iapcracker ile onlarcasını satın alabiliyorum.sırf kardeşimin mutluluğu için bile jb yaparım :) jb bir okyanus gibi anlayacağın..

1 ) sarj süresini etkileyip etkilemediği hakkında kesin bir bilgim yok
    2 ) garanti dışında kaldığı söyleniyor,forumda farklı söylemlerde mevcut..
    3 ) sarjın tamamen dolu olmasına gerek yok..
    4 ) yapmadan önce mutlaka yedek al
    5 ) memnun kalmazsan restore eder kurtulursun kardeşim.

eyw.

Garanti olayında en ufak arızada restore et bet bisey olmaz digerlerine katılıyorum hocam jb gercekten müthiş bir sey biraz hak yiyoruz ama şahsen kredi kartı kullanmamam ve bazı özel uygulamaların pahalı olmasının acısı Boyle çıkıyor

• Bende jailbreak yapmak istiyorum ama jb yaparken bozulma ihtimaline karsı yapmiyorum.

• zepry willkillbackraund,sbsettings,activator olmadan iphone bir hiç
  • jailbraksiz iphone kullanmadım sanırım kesinlikle yapılması lazım
  • Jailbreak kesinlikle yapmalısınız dıyorum , telefonu daha çok seviceksiniz.
    Facebook uygulamasını silip tekrardan kurmanız o takılmanın gecmesını saglıyıcaktır. Facebook bazı verılerı deposuna kaydeder ondan dolayı takılmalar yasanır.
  • Jailbreak benim için olmazsa olmazdır yap gitsin sende beğeneceksin.

• Telefonu jbli olan arkadaslar hangi sürümü kullanıyosunuz en güvenli jb versiyonu hangisi?
    Bende jb yapmak istiyorum beyler bi yardim edin.

• Jailbreak yapan arkadaşlarımda cogu kez sorun oldu acaba en güvenli nerden yapabiliyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CpT-aizeN

Telefonu jbli olan arkadaslar hangi sürümü kullanıyosunuz en güvenli jb versiyonu hangisi?

Şüpheye gerek yok. Yapın gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: NavyCat

quote:

Orijinalden alıntı: CpT-aizeN

Telefonu jbli olan arkadaslar hangi sürümü kullanıyosunuz en güvenli jb versiyonu hangisi?

Şüpheye gerek yok. Yapın gitsin

15 dakika önce karar verip yaptım olduda fakat installioustan oyun indirmek cok zor ya magnet linkler baslamiyo demagnetiZing diyo slingfile linklerida 40-10kb/s de indiriyo siz nasil indiriyosunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CpT-aizeN -- 10 Eylül 2012; 21:21:24 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.