Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fattor2 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.346
Cevap
910
Favori
3.053.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15621563156415651566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ev 2.el 10 yaş üstü ve enerji sınıfı hakkında bilgim yok.

Maksimum kredi çekersem toplam ödemesi çok oluyor.O yüzden karar veremedim.

Sizce maksimum kredi mi yoksa minimum kredimi neden

• Machete Cortez kullanıcısına yanıt

10 yaş üzeri ise enerji sınıfı A veya B değildir muhtemelen, eksper değerinin %60'ına kadar kullanabilirsiniz.

Eksper değeri de 1.3 milyon olsa, kullanabileceğiniz kredi tutarı en fazla 780 bin TL olur. Eksper değerine göre bu tutar artar veya azalır. Yani 1 milyon kullanamama ihtimaliniz var.

Maksimum kredi dememin sebebi, arabanızı satıp bir zaman sonra geri almak istediğinizde kimse size 2.94 ile taşıt veya ihtiyaç kredisi vermeyecek.

• jahnny J kullanıcısına yanıt

Abi İşbankası yüzde 90 veririz diyor.Konut değeri yazan kısım Expertiz raporuna göremi yada çekeceğim kredi miktarına göremi bakılıyor.

En Uygun Konut Kredisi
  • Machete Cortez kullanıcısına yanıt
    Eksper değerine göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machete Cortez

Abi İşbankası yüzde 90 veririz diyor.Konut değeri yazan kısım Expertiz raporuna göremi yada çekeceğim kredi miktarına göremi bakılıyor.

En Uygun Konut Kredisi
    abi iş bankası konut kredi oranını kaçtan veriyor? 36 ay gibi kısa süreler için bilgi aldınız mı?
  • Ben de ilk evimi alacağım nasip olursa. Kredi konusunda karar veremiyorum. 1 milyon kredi çekip toplamda daha az mı ödesem yoksa çekebileceğim maksimum tutarı çekip toplam ödemeyi mi çok arttırsam. Burada nasıl düşünmeliyiz
  • Arkadaşlar 1.5- 1.7 arası istanbulda en mantıklı nerede bulabilirim daire
  • Realsatoshi R kullanıcısına yanıt

Esenyurt a Beylikdüzü o rakamlara daireler ilanlarda var , tabi gidip görmek lazım  En Uygun Konut Kredisi 

• optimus95 kullanıcısına yanıt
    2 yıl önce o tarz bir ilan için gittim. İpotekli daireler. Müteahhit borçlu. Tapuyu ipotekli alıyorsun borcuyla. Yerse....
    Tabi ilana yazmıyorlar.
  • Bir eve bakıyorum. Yaklaşık 1 aydır da takip ediyorum. 1 ay önce 4150 tl idi. 2 hafta önce 4500 oldu şimdi 5000.

Anlamıyorum ki. 900.000 nüfuslu Eskişehir de ilk el satis mart 2024 de 506 adet olmuş. Nüfusun %0.05 denk geliyor.

Hala bu neyin zammidir yani.
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt

Eskişehir'deki emlak piyasası gerçekten çok yüksek. Hem satış yok hem de zam yapılmaya devam ediliyor.

• Ben de Eskişehir'de uzun zamandır takipteyim. 1 yıldır satamıyor. Ama her hafta düzenli fiyat arttırıyor. Bir de aynı blokta 2850 yazan da var 4250 yazan da.

• jetgil kullanıcısına yanıt

Kredi cekip eldekinin faize koyunca kârı oluyor mu bakabilirsiniz

• bekirilkerkocak B kullanıcısına yanıt

Anca gördüm teşekkür ederim. Maaşın yüzde 60ina kadar kredi çıkıyor o zaman

İşbankası 10 yıla 3,15 den veriyor ama 36 ay vadede ne olur bilmiyorum.

• Benim takip ettiğim evlerin hemen hemen hepsi en az 1 senedir satamıyor 2 sene vs olanda var tabi bunlar benim takip ettiklerim. Birkaçı ilandan kalktı sadece belki onlar satılmıştır bilmiyorum ama son 1-2 günde bu ilanlar ciddi zam yapıp sonra fiyatı tekrar düşüyorlar. Böyle birden uçuk zam yapıp tekrar birden düşmelere vs bir yorum yapma, eksi verme özelliği vs olsa keşke de yazsak.
  • Selamlar

Acaba bir konut kredisine başvururken 4-5 arkadaşımı ve babamı kefil gösterebilir miyim ? Yoksa sadece 1 kişiyi mi gösterebiliyoruz ?

Teşekkürler

36 aya da 3.15 veriyor.

• mekatronikçi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Evin yüzde 50 si kadar mı veriyor bilginiz var mı

Onu bilmiyorum ben yüzde 20si icin sormustum.

• 
Sayfa: önceki 15621563156415651566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.