Şimdi Ara

RGB ŞERİT LED BAĞLANTI SORUNU YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
10.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

17 metre iç mekan şerit rbg led, 15A adaptör ve kontrol kumandası aldım.

Heyecanla montajı yaptım, elektriği verdiğimde şeritin ilk 5 metresinin (1 şerit 5 mt.) düzgün yandığını sonra ki şeritlerin renklerinde bozulmalar sönük yanmalar oldu. Kumandayı değiştirdim, ( 17 mt yi ikiye bölüp iki uca kumanda kontrol bağladım yine olmadı) adaptörü kontrol ettirdim sorun olmadığını belirttiler.. Şeritlerde de sıkıntı yok 5metre şeklinde tek tek denedim çok güzel yanıyorlar.

Forum da çeşitli yazılar okudum, baştan değilde ortadan 12V verildiğinde sorun düzeldi vs şeklinde..

Üstadlardan ricam elektrik elektronikten anlamadığım için anlayabileceğim şekilde anlatabilirmi?

• Sanırım sen şeritleri seri bağladın

1 şerit olarak çıkan uçları direk adaptörden al sorun kalmaz yani paralel bağla şerit ledlerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: pehlionemusti

Sanırım sen şeritleri seri bağladın

1 şerit olarak çıkan uçları direk adaptörden al sorun kalmaz yani paralel bağla şerit ledlerini

adaptörden kumanda kutusuna kablo gidiyo, kumandayıda direk şerite bağlıordum. şimdi kumandadan iki paralel şekilde mi bağlayacağım? peki nasıl kablo kullanayım? 0.50 mi yoksa daha ince mi?

dediğiniz gibi bağladığımda 5 metre kabloya ihtiyacım olacak.
  • konuyla alakası yok ama metresini ne kadara aldınız fikir vermesi bakımından bide renk tabiki

bu arada 5 er metrelik 12 volt şeritler var elinizde anladığım kadarı ile birde bu kontrol kumandası anahtar sanırım

5 er metrelik şerit ledlerin artı kablolarını bi yerde eksi kablolarını bi yerde toplayın

anahtarda 2 kablo vardır biri girer biri çıkar anahtarın kablolarından birini topladığınız tüm artı

uçlara diğer anahtarın boşta kalan ucunuda adaptörünüzün artısına bağlayınız...

elinizde topladığınız tüm eksi uçlarıda adaptörün eksisine bağlayınız.

şimdi hepsi yanar...

ama bu kontrol kumandasında harici bir devremi var bu kontrol kumandasını görmemiz lazım

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: utopiautopia

konuyla alakası yok ama metresini ne kadara aldınız fikir vermesi bakımından bide renk tabiki

bu arada 5 er metrelik 12 volt şeritler var elinizde anladığım kadarı ile birde bu kontrol kumandası anahtar sanırım

5 er metrelik şerit ledlerin artı kablolarını bi yerde eksi kablolarını bi yerde toplayın

anahtarda 2 kablo vardır biri girer biri çıkar anahtarın kablolarından birini topladığınız tüm artı

uçlara diğer anahtarın boşta kalan ucunuda adaptörünüzün artısına bağlayınız...

elinizde topladığınız tüm eksi uçlarıda adaptörün eksisine bağlayınız.

şimdi hepsi yanar...

ama bu kontrol kumandasında harici bir devremi var bu kontrol kumandasını görmemiz lazım

kolay gelsin

metresini 7$ a aldım sanırım bayağı oldu. 7 renkli..
    kontrol kumandası dediğim anahtar değil, renk değiştirmeye yarayan kumanda.

• programlı mı geliyor bunlar istediğimizi nasıl yazdırıyoruz pic programlıyormuyuz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.