Şimdi Ara

“Türkiye'de SUV Satışları, Sedan Satışlarını Ezdi!” (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C segmenti neyse de b segmentte 2008 hariç hepsi ucubeye benziyor. Özellikle vw grubunun son arabaları. İsimlerini bile hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

kimin ihtiyacı var ki gerçek SUV a ? “Türkiye'de SUV Satışları, Sedan Satışlarını Ezdi!” 

Şehir içindeki kasislerden rahat geçsin yeter. Civicle her kasiste gırrrçççç sesi duymaktan bin kat iyidir.

Ayrıca Yüksek Güvenlik, viraj ve fren kabiliyeti de çoğu sedandan üstün.

“Türkiye'de SUV Satışları, Sedan Satışlarını Ezdi!”

İyi de Tucson SUV değil ki ! Suv'cuk :D

• cihanair kullanıcısına yanıt

Kusura bakma saçmalamışsın zaten arkadaşa cevap da verememişsin

• Yalnız şöyle bir durum da var . Arkadaş golfün sürüş dinamiği demiş bir çoğunuz yermişsiniz ama ; golfü uzun süre kullananlar ancak anlayabilir golfteki ruhu . Belki hiç bir alanda en iyisi değildir ama tüm alanlarda ortalamada en iyisidir. Bir de sürüş dinamiğinden ne anladığınıza bağlı. Şahsen ben kendimi golfte yola bağlı ve her tarafı her şeyi net olarak görebildiğim bir pozisyondayım. Ve bu beni çok mutlu ediyor . Ama gel gelelim şöyle bir durum daha oluştu .

yerden yüksekliğin getirdiği bazı avantajlar nedeniyle golfle kıyaslayamıyorsunuz. Mesela bende bel fıtığı var . Golfte yere alaturka tuvalette gibi hissediyorken 3008 de klozette oturuyor gibiyim   Hele arabaya inip binmesi hem de terleme soğuma varsa 3008 de çok daha rahat. Ama golfteki o yüksek süratlerdeki kendinden emin duruş maalesef 3008 de yok. 140-150 den sonrası pek emin değil .

• Eski bir "Sedan"cı, yeni SUV (Tuscon) sahibi olarak:

1. Öncelikle alt takımı hafif arzi şartlarında gidebilsin diye daha sağlam olduğundan, bozuk yollarda araç zarar görür mü diye düşünmüyorsun.

2. Yerden yüksek olması yola ve çevreye hakimiyet sağlıyor. Altının yüksek olması sebibiyle bir yere sürtme endişesi olmuyor.

3. Aracı ilk aldığımda, D segmenti bir araçtan geçmeme rağmen genişliği ve ferahlığını sevdim. İnerken ve binerken sedan gibi eğilip bükülmenize gerek kalmıyor.

4. Donanım nispeten diğer araçlara göre daha zengin.

5. İç hacim olarak sedandan büyük, boyut olarak küçük olması trafikte, özellikle park etmede avantaj sağlıyor.

6. Artık ikinci elde çok daha fazla tercih ediliyor.

7. 4*4 özelliği, kışın karda buzda ve hafif engebeli arazilerde çok işe yarıyor.

8.Eksi olarak ise yakıt ve yol tutuş sedana göre daha geride diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 23 Mayıs 2022; 1:22:17 >

• 1 serisi bmw 2015 aracımı satıp mpv dedikleri segmengte geçtim

ülkemiz deki yorumlama tabiri ile ticari hafif ticari kamyonet vs gibi tamlamalar ve hitap durumları var.

bmw de arkada şaft ve bagaj hiç yoktu.

bagajı geçtim hız sabitleme bile yoktu.

şimdiki aracımda seiki aısın 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü şanzıman yokuş iniş desteği.

adaptif hız sabitleme,şerit takip asistanı.

aktif trafik tabela okuma sistemi,grip kontrol,kablosuz şarj

kör nokta uyarı gibi teknolojik ve gerçekten işe yarayan özellikler var.

araç yerden yüksek ve bagaj koltukları yatırmadan bile oldukça cömert.yatırınca ise tam yatak sermelik kadar fonksiyonel.

ülkemiz rakamları ilede 500 bini altında bu özelliklerdeki bir suv un fiyatı 1 milyona doğru gitmekte.

suvlar bence daha fonksiyonel ve kullanışlılar,tek eksileri yol tutuş ve ağırlık merkezi olarak yüksekte olmaları zaten sürekli rali ve yarış yapamadığımıza göre imkan varsa suv candır diyorum.

imkanlar müsaitse.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Herkes aptal, herkes cahil, bir tek sen biliyorsun suv segmentinin gereksiz ve saçma olduğunu  

• yol kalıtesı dusuk oldugundan cukurlarda konforlu diye, artık eşine cocuguna araba kullandırmak ıcın yuksek ten bakıs avantajı var dıye , kazalarda yuksek aracla olumden dondugune ınanlar, zengin gösterdıgıne inanalar vs bu segmnete yoneldıler . Aslında tıcari arac alsalar daha mantıklı olur ama parayı kolay kazanan bu ulkenın kaymagını yıyen tipler rahat rahat basıp parayı alıyorlar . Ama ne iş yaptıklarını bir sorsan bana hak verırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-827554943 -- 23 Mayıs 2022; 10:35:31 >
  • avrupada ve dünyada suv satışı cok artıyor sadce türkiyede değil heryerde en cok suv satılıyor.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    C segmenti HATCHBACK dedim hocam...suv lara c hb yükseği diyorlar ondan hb dedim.
  • Valla dün iyiki suv almışım dedim . çok surterdim altini bu aracin..avm de belli basli yerlerde park yeri onunde demir yok.bostu parkyeri ancak ileri gideyim diyince altimda kaybolan demirin ustunden atladım
    Suv suv diye yaygara yapiyosunuz görende hergun offroad giriyosunuz sanacak mı diyeyim size ? Avantajlari her söylediğimde sanki kullaniyosun avantaji diye mi cevap vericeksiniz ? Bakış açınız müthiş sığ.Bir insanin bu kadar dar görüşlü yaşaması nerden baksanız büyük beceri.
    Bu arada profilinize girdim bindiğiniz arabalari yazmışsınız 😂. Diyeceğim konuşmanızı nerden tutsak elimizde kalıyor 🤗

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi healthbreaker -- 23 Mayıs 2022; 11:4:58 >
  • Dayıoğlu Seat Arona almış.

Jip aldım kuzen diyor.

Vay anasını dedim.

Herhalde parayı buldu Range Rover yada G serisi felan aldı dedim.

Bu mu len jip dedim.

Heaaauuu dedi.

Olm bu İbiza'nin yerden yükseltilmişi dedim.

Yauuuuuwwww niiieee alakkkkaaasssı var dedi.

B sınıfı yerden yükseltilmiş araba bu, eski araban babalar gibi C sınıfı 2018 Corollaydı dedim.

Üstüne bide 100 bin lira para vermiş.

İyi dedim Allah çarşına pazar versin.

Cipin hayırlı olsun.

:)

Bende Egea Cross Lounge alacam.

Verecem ayarı verecem ayarı cip aldım diyecem.

Dağda bayırda köyde şeklimiz olsun bide kırmızı olsun oh.

Bayiyi aradım ne yazık ki, ellerinde araç yok 1-1,5 ay sonraya gün veriyorlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 23 Mayıs 2022; 15:34:51 >

• healthbreaker H kullanıcısına yanıt

yahu sanane benim profilimden ?

Sanane benim bindiğim arabadan

SUV sedan arabaya göre daha kullanışlıdır hepsi bu

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

benim kafam karıştı, octaviayı mı c hb olarak kabul etmedin yoksa konu başka yere evrildi de ben ipin ucunu mu kaçırdım?

Neyse bu cahiliyetle ugrasamicam her mesajin çelişki chaw
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt

Aynen oyle hocam goren de herkesin Q7si var sanicak :D

Bizim millet dacia duster alip jip aldik diye gezer :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.